Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Είμαι κατα 1/4 από Πύλο.

Και το επίθετό μου από εκεί είναι αλλά έχω πάει 1 φορά όλη κι όλη!

Εμένα η σχέση μου με Πύλο και κυρίως τα περίχωρα είναι μέσω του καλού μου (καταγωγή γονιών). Τα καλοκαίρια λοιπόν πάμε για λίγες μέρες στο σπίτι του παππού. Υπάρχουν εκεί ορισμένες απο τις ωραιότερες παραλίες :):):)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρες εγκυούλες!Τι κάνετε;;;

Ένα επίσης ενδιαφέρον βιβλίο για το θηλασμό έχει γράψει και ο Παπαβέντσης (παιδίατρος και σύμβουλος θηλασμού) για όποια μαμά ενδιαφέρεται.

Η Πατσούρου βέβαια τρομερή, έβαλα και το αγόρι μου να την παρακολουθήσει.

Σήμερα θα κάνω το πρώτο μου μπανάκι!Αγόρασα καινούργιο μαγιώ γιατί το τρομακτικό στήθος μου δεν χώραγε στο περσινό :(

Πότε θα νιώσω εγώ κλωτσίτσα;;;Εεεε;;;Πότε;;;

Καλοφόρετο :)

Τελικά μόνο εγω δεν έχω ρωτήσει το γιατρό αν επιτρέπεται να κάνω μπάνιο :(:(:(


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κατα 1/4 από Πύλο.

Και το επίθετό μου από εκεί είναι αλλά έχω πάει 1 φορά όλη κι όλη!

Εγω ειμαι απο κυπαρισσια, ο μπαμπας μου δηλαδη, αλλα δεν εχουμε σπιτι και δεν πηγαινουμε συχνα! παντως ολη η περιοχη ειναι πολυ ομορφη!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετο :)

Τελικά μόνο εγω δεν έχω ρωτήσει το γιατρό αν επιτρέπεται να κάνω μπάνιο :(:(:(

Εγω που τον ρωτησα, μου ειπε οτι εχει προβλημα μονο με τον ηλιο, με τη θαλασσα, οσο κρυα και αν ειναι, δεν τον πειραζει. απλα μου ειπε ηλιος=μηδεν


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλοφόρετο :)

Τελικά μόνο εγω δεν έχω ρωτήσει το γιατρό αν επιτρέπεται να κάνω μπάνιο :(:(:(

Εγω που τον ρωτησα, μου ειπε οτι εχει προβλημα μονο με τον ηλιο, με τη θαλασσα, οσο κρυα και αν ειναι, δεν τον πειραζει. απλα μου ειπε ηλιος=μηδεν

ούτε εγω τον έχω ρωτησει ακόμα αλλά σε μία εβδομαδα που έχω υπέρηχο θα ναι απο τις ερωτησεις sos! :D

Πάντως για την κρύα θάλασσα ήξερα οτι προκαλει συσπάσεις και καλό ηταν να την αποφευγουμε! Εφοσον όμως οι γιατροι το διαψευδουν μαλλον ειναι μυθος!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγω τον έχω ρωτησει ακόμα αλλά σε μία εβδομαδα που έχω υπέρηχο θα ναι απο τις ερωτησεις sos! :D

Πάντως για την κρύα θάλασσα ήξερα οτι προκαλει συσπάσεις και καλό ηταν να την αποφευγουμε! Εφοσον όμως οι γιατροι το διαψευδουν μαλλον ειναι μυθος!

Μύθος είναι εγώ έχω ήδη κάνει τα πρώτα μου μπάνια!

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετο :)

Τελικά μόνο εγω δεν έχω ρωτήσει το γιατρό αν επιτρέπεται να κάνω μπάνιο :(:(:(

Δεν νομιζω να σου πει οχι!Εγω στο πρωτο παιδι δεν εκανα κανενα μπανιο(αποφαση δικη μου) και το μετανιωσα.Και μικροβιο κολλησα (απο που αγνωτο) και με καισαρικη γεννησα.Τωρα εκανα το πρωτο μπανιο αλλα κρυωσα.Παντως η θαλασσα με φουσκωμενη κοιλιτσα ειναι απολαυση.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!! Αυπνιες παλι σημερα κοριτσια οποτε ειπα να σας διαβασω!!!!

Ας ξεκινησω με τα νεακια μου...

Αν ο γιατρος ειδε καλα.. Εχω αγορακι και κοριτσακι!!!

Ενα κ ενα τα μωρακια μου!!! :)))

Και ειναι κουκλακια μωρε... Τρελενομαι να τα βλεπω στον υπερυχο!!!

Πολυξενη μου ειδες που ολα πηγαν καλα και εχεις και ανταμοιβη κλωτσιες;;;

Χα χα χα πολυ χαίρομαι κοριτσακι μου!!!

Οσο για το θηλασμο, θα ηθελα κ εγω πολυ να τα καταφερω με τα μωρακια μου!!!

Νομιζω η θεληση ειναι ενα πρωτο πολυ θετικο βημα!! Θα το προσπαθησουμε κοριτσια.. Αυτο ειναι σημαντικο!! Αν αποτυχουμε δε χαλασε ο κοσμος..!!


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!! Αυπνιες παλι σημερα κοριτσια οποτε ειπα να σας διαβασω!!!!

Ας ξεκινησω με τα νεακια μου...

Αν ο γιατρος ειδε καλα.. Εχω αγορακι και κοριτσακι!!!

Ενα κ ενα τα μωρακια μου!!! :)))

Και ειναι κουκλακια μωρε... Τρελενομαι να τα βλεπω στον υπερυχο!!!

Πολυξενη μου ειδες που ολα πηγαν καλα και εχεις και ανταμοιβη κλωτσιες;;;

Χα χα χα πολυ χαίρομαι κοριτσακι μου!!!

Οσο για το θηλασμο, θα ηθελα κ εγω πολυ να τα καταφερω με τα μωρακια μου!!!

Νομιζω η θεληση ειναι ενα πρωτο πολυ θετικο βημα!! Θα το προσπαθησουμε κοριτσια.. Αυτο ειναι σημαντικο!! Αν αποτυχουμε δε χαλασε ο κοσμος..!!

Συγχαρητήρια για τα μωρά σου !να προσεχείς πολύ τώρα με τη ζέστη ,να ξεκουραζεσε ! Η πατσουρου έλεγε πως και τα δίδυμα μπορείς να τα θηλασεις !βέβαια θα είναι πιο κουραστικό για σένα ...αλλά αξίζει η προσπαθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας μανουλες!!! απ' οτι βλεπω εισαστε ολες καλα και εχουμε τελεια νεα! κλωτσιες, αγορακια και κοριτσακια μαζι, μπανακια στη θαλασσα και σχεδιασμος διακοπων!!! εγω πηγα στον ενδοκρινολογο και εγινε χαμος γιατι με ειδε η διευθυντρια του τμηματος και εβαλε τις φωνες στη γιατρο που με ειχε δει την πρωτη φορα και μου ειχε δωσει μικρο χαπι για τον θηροειδη. εχω παρει αισιως 6 κιλα :cry: λοιπον μου εδωσε μεγαλυτερο χαπι μου ζητησε να καταγραφω καθημερινα τι τρωω και θα με δει σε 1 μηνα. μεσα σε 2 βδομαδες πηρα 2 κιλα με πολυ προσεκτικη διατροφη... αλλα πηγα και στο γιατρο μου και ειδαμε το μωρακι μου! σχημα λογου το ειδαμε. εγω δεν ξερω τι εβλεπα γιατι εκανε σαν τρελο κωλοτουμπες και δεν μπορουσα να το καταλαβω. 20 λεπτα παλευε ο γιατρος να κανει τις μετρησεις. μου ειπε οτι πια μετρανε επιμερους χερακια ποδαρακια κεφαλακι κλπ και οτι τους ενδιαφερει πια το βαρος, οποτε ειμαστε 152,5 γραμμαρια. μου εγραψε να κανω καμπυλη ζαχαρου και τις υπολοιπες μου εξετασεις μου ειπε να μην κυκλοφορω ποτε μονη μου εξω γιατι με πιεση 8 θα πεσω πουθενα και δεν το θελουμε καθολου αυτο, με αφησε να κνω μπανιο στη θαλασσα αρκει να αλλαζω μαγιο το απο κατω οταν βγαινω και φυσικα να μην με δει το φως του ηλιου. επιτρεπεται να φοραω τακουνια αν αντεχουν τα ποδια και η μεση μου και μπορουμε να κανουμε αφοβα σεξακι :oops: τωρα παμε για 8/8 β επιπεδου... πολυς καιρος ειναι!!!

που ειναι οι δικες μου κλωτσιες??? ο μπαμπας του ολο το χαιδευει και του λεει ''ελα κωλοτουμπιτσα μου δωσε μου μια!!'' κι εγω κλαιω τοσο πολυ...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!

Τι όμορφα νέα Ζωούλα, με το καλό!Μάγδα μου μην αγχώνεσαι καθόλου για το θυρεοειδή είναι κάτι που όταν ελέγχεται δεν δημιουργεί προβλήματα!

Ιωάννα, μπήκαμε στον 5ο μήνα!!!Καρδούλες παντού :P:p:p

Και, επίσης, μάλλον ένιωσα χτες το βράδυ το μικρούλι μου, αλλά δεν είμαι σίγουρη εντελώς, θα παρακολουθώ την κοιλίτσα μου στενά..

Πάμε για μπανάκι..Ευτυχία...


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί :):):) Είναι όμως πολύ πιθανό να συναντήθούμε και εμείς γιατι και Ναύπλιο πάμε αρκετά συχνά ;)

τελεια!!! :):D

Εμένα μου μπαίνουν τέλεια τα 3 από τα 5 μαγιώ μου.

Μάλιστα τα 2 είχαν ξεχειλώσει λίγο στο πάνω, οπότε τώρα το φουσκω-στήθος μου χωράει μια χαρά!

Εμενα δεν μου κανουν με την καμμια τα απο πανω!!! εχει μεγαλωσει 3 νουμερα το στηθος μου!!! :(:(:(:(:( ηταν που ηταν τωωωωωωρα παραπηγε!

Καλημεραααα!!! Αυπνιες παλι σημερα κοριτσια οποτε ειπα να σας διαβασω!!!!

Ας ξεκινησω με τα νεακια μου...

Αν ο γιατρος ειδε καλα.. Εχω αγορακι και κοριτσακι!!!

Ενα κ ενα τα μωρακια μου!!! :)))

Και ειναι κουκλακια μωρε... Τρελενομαι να τα βλεπω στον υπερυχο!!!

Πολυξενη μου ειδες που ολα πηγαν καλα και εχεις και ανταμοιβη κλωτσιες;;;

Χα χα χα πολυ χαίρομαι κοριτσακι μου!!!

Οσο για το θηλασμο, θα ηθελα κ εγω πολυ να τα καταφερω με τα μωρακια μου!!!

Νομιζω η θεληση ειναι ενα πρωτο πολυ θετικο βημα!! Θα το προσπαθησουμε κοριτσια.. Αυτο ειναι σημαντικο!! Αν αποτυχουμε δε χαλασε ο κοσμος..!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: γουιιιιιιιιι, τι τελεια νεακιααααααα!!! Μπραβοοοοοοοο!!!

γεια σας μανουλες!!! απ' οτι βλεπω εισαστε ολες καλα και εχουμε τελεια νεα! κλωτσιες, αγορακια και κοριτσακια μαζι, μπανακια στη θαλασσα και σχεδιασμος διακοπων!!! εγω πηγα στον ενδοκρινολογο και εγινε χαμος γιατι με ειδε η διευθυντρια του τμηματος και εβαλε τις φωνες στη γιατρο που με ειχε δει την πρωτη φορα και μου ειχε δωσει μικρο χαπι για τον θηροειδη. εχω παρει αισιως 6 κιλα :cry: λοιπον μου εδωσε μεγαλυτερο χαπι μου ζητησε να καταγραφω καθημερινα τι τρωω και θα με δει σε 1 μηνα. μεσα σε 2 βδομαδες πηρα 2 κιλα με πολυ προσεκτικη διατροφη... αλλα πηγα και στο γιατρο μου και ειδαμε το μωρακι μου! σχημα λογου το ειδαμε. εγω δεν ξερω τι εβλεπα γιατι εκανε σαν τρελο κωλοτουμπες και δεν μπορουσα να το καταλαβω. 20 λεπτα παλευε ο γιατρος να κανει τις μετρησεις. μου ειπε οτι πια μετρανε επιμερους χερακια ποδαρακια κεφαλακι κλπ και οτι τους ενδιαφερει πια το βαρος, οποτε ειμαστε 152,5 γραμμαρια. μου εγραψε να κανω καμπυλη ζαχαρου και τις υπολοιπες μου εξετασεις μου ειπε να μην κυκλοφορω ποτε μονη μου εξω γιατι με πιεση 8 θα πεσω πουθενα και δεν το θελουμε καθολου αυτο, με αφησε να κνω μπανιο στη θαλασσα αρκει να αλλαζω μαγιο το απο κατω οταν βγαινω και φυσικα να μην με δει το φως του ηλιου. επιτρεπεται να φοραω τακουνια αν αντεχουν τα ποδια και η μεση μου και μπορουμε να κανουμε αφοβα σεξακι :oops: τωρα παμε για 8/8 β επιπεδου... πολυς καιρος ειναι!!!

που ειναι οι δικες μου κλωτσιες??? ο μπαμπας του ολο το χαιδευει και του λεει ''ελα κωλοτουμπιτσα μου δωσε μου μια!!'' κι εγω κλαιω τοσο πολυ...

Βρε μην στενοχωριεσαι, θα φας και εσυ την κλοτσιτσα σου!!! :D Οσο για τα κιλα μην αγχωνεσαι, γιατι οσο αγχωνεσαι δεν προκειται να βγαλεις ακρη!!! Θα κανουμε αγωνα δρομου μετα οοοολες μαζι να τα χασουμε!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 ............. ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

03/07 kellymania.........(A' test)

03/07 ganna ..............(Β' επιπεδου)

03/07 zwoula80 ..........(Β' επιπεδου)

05/07 maribell ............(επιβεβαιωση φυλου)

11/07 ioazon...............(Β' επιπεδου)

12/07 polixenh ............(Β' επιπεδου)

15/07 elenaki1987........(Β' επιπεδου)

17/07 glykeritsa ...........(Β'επιπεδου)

26/07 xrydim ...............(Β'επιπεδου)

08/08 magdou_ ...........(Β' επιπεδου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να χουμε!! Μάλλον για τις περισσότερες είναι αργία η σημερινη μέρα εξού και η ησυχία! Να περνάτε όμορφα!

ζωούλα πέτυχες το ιδανικό: αγοράκι και κοριτσακι με την μία!Ευγε!!!!

μαγδού μην σε ανησυχει ο θυροειδής - ρυθμίζεται πολύ εύκολα! Όσο για τις κλωτσίτσες και εγώ ακομα τις περίμενω αν αυτό σε παρηγορεί... αλλά σημερα σκέφτηκα ότι ίσως ευθυνεται ο πρόσθιος πλακούντας που ακόμα δεν έχω ακούσει τον μπομπιράκο μου! άντε να δουμε!!

την καλημέρα μου σε όλες!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...