Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

και εγω εχω πρισμενα πιοδια, εαν καθομαι πανω απο μια ωρα σε καρεκλα...

Εκτος λοιπον απο το οτι ζεσταινομαι απειρα, γκρινιαζω ΣΥΝΕΧΕΙΑ! τον εχω τρελανει τον αντρα μου...εσεις??


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εκτος λοιπον απο το οτι ζεσταινομαι απειρα, γκρινιαζω ΣΥΝΕΧΕΙΑ! τον εχω τρελανει τον αντρα μου...εσεις??

χαχαχα κι εγω ζεσταίνομαι άπειρα!!! Βράζω λέμε!!! :mad:

Νεύρα δεν έχω ιδιαίτερα απλά έχω γίνει υπερβολικά ευαίσθητη..( σε σιχαμερό σημείο λέμε!!) στεναχωριέμαι και κλαίω με το παραμικρό!!!!!! :cry::cry::cry: Ούτε εγώ με αντέχω ώρες ώρες αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω!!!!! :cool:


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δώκε κανέναν τίτλο, ντε!

ειμαι τυχερη γιατι η κουνιαδα μου ειναι βρεφονηπιοκομος και εχει κρατησει ολα τα βιβλια της σχολης της και διαβαζω αυτα. ανωτερου επιπεδου βιβλια :tongue:.

αν θελεις να σου πω τιτλους αλλα δεν ξερω αν θα καταφερεις να τα βρεις γιατι ειναι συγγραμματα καθηγητων. μη φανταστεις οτι μαθαινεις και πολλα, ετσι για να περναω την ωρα μου πιο πολυ, τα σοβαρα βιβλια θα τα αγορασω οταν μεγαλωσει η κοιλιτσα μου, με περισσιο καμαρι :-P


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δώκε κανέναν τίτλο, ντε!

εμένα μου πήρε δώρο η κολλητή μου μόλις έμαθε για την εγκυμοσύνη μου το "τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος" είναι πολύ ωραίο και το προτείνω..σου εξηγεί αναλυτικά βδομάδα με την εβδομάδα τι συμβαίνει σε εσένα και το μωράκι σου, απαντάει σε συνηθισμένες και μη ερωτήσεις και έχει και ειδικό κεφάλαιο για μπαμπάδες!

http://www.dioptra.gr/page.aspx?itemID=PPG184_1235


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα μου πήρε δώρο η κολλητή μου μόλις έμαθε για την εγκυμοσύνη μου το "τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος" είναι πολύ ωραίο και το προτείνω..σου εξηγεί αναλυτικά βδομάδα με την εβδομάδα τι συμβαίνει σε εσένα και το μωράκι σου, απαντάει σε συνηθισμένες και μη ερωτήσεις και έχει και ειδικό κεφάλαιο για μπαμπάδες!

http://www.dioptra.gr/page.aspx?itemID=PPG184_1235

Το 'χω ήδη! χε χε χε


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια κ εγω κορίτσια!!!

Ζεσταινομαι-γκρινιαζω-πριζονται τα πόδια μου.

Ευτυχώς βλέπω δεν είμαι η μοναδική. Καλα που μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και παίρνουμε θάρρος!!! ;)


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες μανουλες και όμορφες κοιλιτσες! Θέλω να ζητήσω συγνωμη που εξαφανιζομαι έτσι αλλα κοριτσια ειμαι χάλια. Αυτή η ζεστά μου κάνει χειρότερα το στομάχι και κάνω ακόμα εμετούς. Τουλάχιστον οχι κάθε μερα. Αυτός είναι ο λόγος που δεν γράφω συχνά. Διαβαζω τα νέα σας όμως και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Σας φιλώ όλες!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!!!! Βλέπω όλες έχετε καταπληκτικά νεάκια!! Αγοράκι και κοριτσάκια μαζι..μπανάκια..διακοπούλες..κλωτσίτσες! ΤΕΛΕΙΑ!!!:lol::lol:

Εγώ μόλις γύρισα από μία απρογραμμάτιστη επίσκεψη στο γιατρό (το επόμενο κανονικό μου ραντεβού είναι στις 12.07) γιατί πέρασα το τελευταίο 2ημερο με έναν πολύ έντονο πόνο κάτω αριστερα..μέχρι που και το πόδι μου μούδιαζε και επίσης ενώ την προηγούμενη τετάρτη έφαγα κι εγώ επίσημα την πρώτη μου κα νο νι κό τα τη κλωτσιά, είχα να νιώσω το μικράκι μου από τότε..καταλαβαίνετε λοιπόν ότι είχα τρελαθεί από αγωνία μέχρι και ταχυκαρδία από το άγχος με έπιασε..τα μάζεψα λοιπόν πρωί πρωί και πήγα!

Ευτυχώς όλα καλά...κουνιότανε τόσο πολύ που ο γιατρός δεν μπορούσε να πιάσει την καρδούλα του!! :lol::lol: Μου είπε ο γιατρός είναι μικρούλι ακόμα το παιδάκι μου για να το "ακούω" συνέχεια, σε καμια βδομαδούλα μάλλον, όσο για τον πόνο μπορεί να πάτησε πάνω σε κανένα νεύρο και μου τον προκάλεσε, δεν είναι τπτ. Αυτά από εμένα...Τι ωραία μέρα που ξημέρωσε!!! Καλεμέρεεεεεεεεεεες μανούλες!!! :D:D:D:D

μια χαρααα!!! μεγαλωσατεεεεε!!! :D:D 12/07 εγω εχω β'επιπεδου και εχουν αρχισει να μου κοβονται τα ποδια!!

και εγω εχω πρισμενα πιοδια, εαν καθομαι πανω απο μια ωρα σε καρεκλα...

Εκτος λοιπον απο το οτι ζεσταινομαι απειρα, γκρινιαζω ΣΥΝΕΧΕΙΑ! τον εχω τρελανει τον αντρα μου...εσεις??

απο γκρινια αστα!! Ωρες ωρες λεω, θα με χωρισει πριν γεννησω!! :?

Κοριτσια μου καλημερες, πολυ ζεστη μερα σημερα, βραζει ο τοπος!!! Γρρρρρρρρρ......:evil::evil::evil:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας όμορφες μανουλες και όμορφες κοιλιτσες! Θέλω να ζητήσω συγνωμη που εξαφανιζομαι έτσι αλλα κοριτσια ειμαι χάλια. Αυτή η ζεστά μου κάνει χειρότερα το στομάχι και κάνω ακόμα εμετούς. Τουλάχιστον οχι κάθε μερα. Αυτός είναι ο λόγος που δεν γράφω συχνά. Διαβαζω τα νέα σας όμως και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Σας φιλώ όλες!

Υπομονη βρε Ελλη μου!!! :D κληματιστικο, νερο και ξαπλα!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες μανουλες και όμορφες κοιλιτσες! Θέλω να ζητήσω συγνωμη που εξαφανιζομαι έτσι αλλα κοριτσια ειμαι χάλια. Αυτή η ζεστά μου κάνει χειρότερα το στομάχι και κάνω ακόμα εμετούς. Τουλάχιστον οχι κάθε μερα. Αυτός είναι ο λόγος που δεν γράφω συχνά. Διαβαζω τα νέα σας όμως και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Σας φιλώ όλες!

Έλλη μου, υπομονή!! Κάτσε στη δροσούλα με τα κλιματιστικά και πίνε μπόλικο νεράκι, το χρειαζεσαι περισσότερο με τους εμετούς και τη ζέστη! Φιλιά, να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι! :)

μια χαρααα!!! μεγαλωσατεεεεε!!! :D:D 12/07 εγω εχω β'επιπεδου και εχουν αρχισει να μου κοβονται τα ποδια!!

Κοριτσια μου καλημερες, πολυ ζεστη μερα σημερα, βραζει ο τοπος!!! Γρρρρρρρρρ......:evil::evil::evil:

Ναι μεγαλώσαμεεεεεεεεε.είναι απίστευτο πως απο εκέι που βλέπαμε μαι κουκίδα (φακίτσα τη λέγαμε!!) τώρα φαίνεται ολόκληρο μωρακι...και που να τα πιασουμε και στα χέρια μας!!

Μην αγχώνεσαι κοριτσάρα μου αφού όλα τέλεια θα είναι θα δεις!!!!!!

Η ζέστη δεν παλεύεται με τπτ.. από αύριο λένε πέφτει η θερμοκρασία λίγο..άντε να δούμε!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έστειλε η νουτριτσια το φακελάκι-τσαντάκι για τις εξετάσεις και η klurikon ένα φάκελο γεμάτο διαφημιστικα φυλλαδια και ειχε μεσα ένα φακελάκι δείγμα από τη λανολινη της medela και επιθεματα στηθους μιας χρήσης της medela. Μη νομίζεται πολλά! Ενα φακελάκι που εχει δύο. Έτσι για δοκιμη. Έκανα και κάτι αλλο αλλά θα σας το πω μολις δω τα αποτελέσματα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!! Βλέπω όλες ζεσταινόμαστε σε ανυποφορο σημείο, προιζονται τα πόδια και έξτρα δωρακι η γκρίνια!!! Κουραγιο κοριτσια καλοκαιρι ειναι θα περάσει!!! Εκτος απο τα παραπάνω έχω και πολύ συχνους πονοκεφάλους και δεν μπορώ να κάνω και τίποτα για αυτό!!! :?

εμεις πηγαμε σημερα το πρωι στο γιατρο, το ραντεβου του μηνα και υποτιθεται επιβεβαιωση φυλου!!το μωρακι μας ειναι μια χαρα, και λεω μωρακι γιατι παλι στην αγνοια ειμαστε!απο 90% κοριτσακι που μας ειχαν πει στην αυχενικη σημερα ειχε αλλα σχεδια!δεν ειχε καταλληλη θεση και δεν γυριζε με τιποτα να επιβεβαιωσουμε, αλλα απο την γωνια που το βλεπαμε μας λεει ο γιατρος μην το δενετε κομπο το κοριτσι, αυτο λεει μου φαινεται καπως μεγαλο για κλειτοριδα...οποτε βαλτε μου ενα ερωτηματικο παρακαλω εμενα!!τωρα τελος ιουλιου στην β επιπεδου θα μαθουμε(ελπιζω δλδ, αλλιως θα το παρω αποφαση πως θα μου φανερωθει στη γεννα το παιδι μου)

Λία λίγο υπομονη ακόμα και θα μάθετε το φύλο του- άλλωστε όπως λες και εσυ το σημαντικό είναι να ειναι γερό! Μέχρι τότε χρωμάτισε τα όνειρά σου με ουδέτερα χρώματα ;)

Κοριτσια καλημερα, τα νεα απο το γιατρο ειναι οτι εχουμε εναν - ακομη- παιδαρο με λιγοοοοο πιο μεγαλο απο το φυσιολογικο βαρος..., κατα τα αλλα ολα καλα, εκανε τουμπες ο μικρος.

Να πω βεβαια οτι εβαλα τα κλαματα, μη ρωτατε γιατι, οι ορμονες φταινε.Γενικα ενω ηθελα αγορακι, δεν ξερω τι επαθα ισως επειδη ολοι μου λενε δεν πειραζει, αντε στο τριτο τωρα να σας ερθει κοριτσι και αλλα τετοια ομορφα.Ουφ αντι να σκεφτομαστε να ειναι ενα υγιες παιδι σκεφτομαστε χαζομαρες (και δινουμε βαση στα λογια του καθενος).

Δεσποινάκι να κλεινεις τα αυτιά σου στα σχόλια των τρίτων!!! Εγώ όταν είπα στο αφεντικό μου για την εγκυμοσύνη μου το μόνο που είχε να πει ο σκ@τόψυχος ήταν να μην κάνουμε παιδια γιατι οι καιροί ειναι δυσκολοι!! Αυτο είναι που λένε πάρτον στον γάμο σου να σου πει κ του χρόνου.... Ειπαμε γερό να ναι και όλα τα άλλα δεν μας απασχολούν!

Ο πρόσθιος πλακούντας είναι σίγουρα ένα θέμα. Και εμένα πρόσθιος είναι και έτσι δεν καταλαβαίνω πάντα τις κινήσεις του μωρού.

όταν λες ότι ειναι ένα θέμα? Σε ποια εβδομάδα το καταλαβες για πρώτη φορα έτσι για τα στατιστικους λόγους?

Εγώ μόλις γύρισα από μία απρογραμμάτιστη επίσκεψη στο γιατρό (το επόμενο κανονικό μου ραντεβού είναι στις 12.07) γιατί πέρασα το τελευταίο 2ημερο με έναν πολύ έντονο πόνο κάτω αριστερα..μέχρι που και το πόδι μου μούδιαζε και επίσης ενώ την προηγούμενη τετάρτη έφαγα κι εγώ επίσημα την πρώτη μου κα νο νι κό τα τη κλωτσιά, είχα να νιώσω το μικράκι μου από τότε..καταλαβαίνετε λοιπόν ότι είχα τρελαθεί από αγωνία μέχρι και ταχυκαρδία από το άγχος με έπιασε..τα μάζεψα λοιπόν πρωί πρωί και πήγα!

Ευτυχώς όλα καλά...κουνιότανε τόσο πολύ που ο γιατρός δεν μπορούσε να πιάσει την καρδούλα του!! :lol::lol: Μου είπε ο γιατρός είναι μικρούλι ακόμα το παιδάκι μου για να το "ακούω" συνέχεια, σε καμια βδομαδούλα μάλλον, όσο για τον πόνο μπορεί να πάτησε πάνω σε κανένα νεύρο και μου τον προκάλεσε, δεν είναι τπτ. Αυτά από εμένα...Τι ωραία μέρα που ξημέρωσε!!! Καλεμέρεεεεεεεεεεες μανούλες!!! :D:D:D:D

αχ μπορώ να καταλάβω την αγωνία σου και την ανακουφισή σου στην συνέχεια αλλά ευτυχως όλα καλά!!!!Και εγω έχω ένα μηνα σχεδόν να δω το μπαγασακο και με έχει φαει η αγωνία να ειναι ολα καλα!!

Την καλημέρα μου σε όλες!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...