Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς σήμερα τη Β Επιπέδου και όλα καλά :):):) Εμείς δεν είχαμε εκπλήξεις με το φύλο βέβαια...κοριτσάκι όπως μας είχε πει απο την αρχή :)

Και φυσικά έκανα και την πρώτη μου αγορά :tongue: Επειδή ακόμη υπάρχουν μόνο καλοκαιρινά σε ρουχαλάκια αγόρασα μια ωραία κουβερτούλα απο τα lapin bebe ;)

Απο αύριο έχω άδεια για λίγες μέρες και θα πάω για ξεκούραση στους γονείς στο χωριό.

Σας χαιρετώ :)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!

Λενε οτι στην β'επιπέδου κουραζετε και για 2-3 μέρες δεν το νιώθεις. Επίσης επειδή είναι μικρο ακόμα τις "κλωτσιες" που ρίχνει προς τα πίσω δεν τις καταλαβαίνουμε γιατί το αμνιακό υγρό έχει την τάση να απορροφά τους κραδασμούς. Ότι διάβασα σας λέω.

Ναι με τον Πέτρο Νικολαιδη έκανα την αυχενικη. Αυτός είναι που συνεργάζεται με τους γυναικολογους στην πόλη μου. Και άλλος ένας αλλα δεν ξέρω πως τον λένε.

Ρουχαλάκια θα του φοράω κοντομανικο φανελακι-φορμακι, καλτσακια και το φορμακι του.

Τα νυχακια μπορείς να τα κόψεις από τη πρώτη μερα που γεννιέται. Και εγώ νόμιζα ότι δεν κάνει αλλά ειχα δει στην Τσιμτσιλι πριν γεννήσει είχαν αφιέρωμα στα νεογέννητα και ήταν σε απευθείας σύνδεση σε μαιευτήριο.

Υπνοσακο με τα χεράκια μέσα δεν θα πάρω γιατί επίσης κάπου διάβασα ότι το φασκιωμα ανεβάζει τις πιθανότητες για σύνδρομο αιφνίδιου θανάτου. Εγώ με κουβερτουλα θα το σκεπαζω.

Σχετικά με τη θερμοκρασία επειδή εχω σόμπα στο δωμάτιο με ξύλα η μια η μπαλκονόπορτα που είναι δίπλα στη σόμπα θα είναι μονιμως λίγο ανοιχτή. Επίσης θα πάρω θερμόμετρο και θα το δέσω στην κούνια για να βλέπω παντα τη θερμοκρασία που έχει σε εκείνο το σημειο και θα πράττω ανάλογα.

Εγώ μπάνιο μέχρι να πέσει ο αφαλος και για λιγο ακόμα δεν θα το κάνω. Θα το πλένω τοπικα με ζεστό νεράκι. Όχι τίποτα άλλο αλλά φοβάμαι μη ρίξω καταλαθος νερό στον αφαλό.

Φυσικά τα παραπάνω είναι η γνωνη μου. Η κάθε μανούλα πράττει όπως θεωρεί καλύτερα για το παιδάκι της.

Άσχετο αλλά ξερεται αν μπορώ να κάνω τηλεφωνική παραγγελία από το ΙΚΕΑ; Βρήκα ωραιότατη συρταριερα με 200 ? που στα καταστήματα έχουν πάνω από 300. Δεν μπορώ να πάω Λάρισα! Λόγο στομαχιού και συχνοουριας. Είναι πάνω από μια ώρα!

Αύριο το απόγευμα εχω ραντεβού με το παιδί μου!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

....... εξτρα επαθα και ουλιτιδα κυησης!Την προηγουμενη βδοαμδα πηγα γυναικολογο, δερματολογο, οφθαλμιατρο και οδοντιατρο!Με εχουν στο τρεξιμο τα παιδια μου απο τωρα, παραπονο δεν εχω!!!Αυτα τα νεα μας!!!!!Ελπιζω εσεις να ταλαιπωρηστε λιγοτερο!!!

Για ουλίτιδα κύησης με είχε προειδοποιήσει η οδοντίατρός μου (και νονά μου) και πηγαίνω προληπτικά για θεραπείες κάθε μήνα.

Περαστικά, κορίτσι.

Είναι μεγάλη δουλειά αυτή που κάνει ο οργανισμός μας και λογικό είναι να αποσυντονίζονται διάφορα....

Εξαιρετικό κάθισμα, με πολύ καλές προδιαγραφές αλλά όταν το έψαχνα μου φαινόταν ότι δεν είχε τόσο εύκολη είσοδο έξοδο κ περιορισμένο χώρο συγκριτικά με τα υπόλοιπα. Δες και εδώ http://www.carseat.se/, εγώ από εδώ το πήρα, ο hakan (ιδιοκτήτης) είναι εξυπηρετικότατος. Ρώτα τον ότι θες κ θα σε βοηθήσει. Εμένα ακόμα κ φωτο από αυτοκίνητα με το κάθισμα μου έστειλε + διαστάσεις

Ήταν πιο φτηνά σε αυτό το κατάστημα;

ρε κοριτσια, θα τρελαθω τελειως....2-3 μερες το μωρο τρελαίνεται στη κλωτσια και στο πηγαινε ελα...και 2 μερες τιποτα! απο χτες, ζητημα να τον εχω ακουσει 6-7 φορες, και αυτες αδυναμες, οχι οπως τη κυριακη τη δευτερα και τη τριτη...δεν μπορω να καταλαβω...

το εχει ξανακανει, αλλα οταν ξαναρχιζει να κλωτσαει δυνατα, λεω ε τωρα μεγαλωσε θα το καταλαβαινω συνεχεια! και παλι ομως, να που συμβαινει! τωρα δεν θα επρεπε να το νιωθω non stop? και ειπα μετα την β'επιπεδου θα ηρεμήσω...

Ναι, είναι λογικό να μην είναι σταθερή η παρουσία του μωρού σε αυτή τη φάση. Το διάβαζα στο βιβλίο εγκυμοσύνης που έχω.

Γειά σας κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς σήμερα τη Β Επιπέδου και όλα καλά :):):) Εμείς δεν είχαμε εκπλήξεις με το φύλο βέβαια...κοριτσάκι όπως μας είχε πει απο την αρχή :)

Και φυσικά έκανα και την πρώτη μου αγορά :tongue: Επειδή ακόμη υπάρχουν μόνο καλοκαιρινά σε ρουχαλάκια αγόρασα μια ωραία κουβερτούλα απο τα lapin bebe ;)

Απο αύριο έχω άδεια για λίγες μέρες και θα πάω για ξεκούραση στους γονείς στο χωριό.

Σας χαιρετώ :)

Συγχαρητήρια!!!!

Αχ, αγορές! Κι εγώ περιμένω την άλλη Πέμπτη τη β' επιπέδου για να ξεμυαλιστώ (λίγο)!

Καλησπέρα!

Άσχετο αλλά ξερεται αν μπορώ να κάνω τηλεφωνική παραγγελία από το ΙΚΕΑ; Βρήκα ωραιότατη συρταριερα με 200 ? που στα καταστήματα έχουν πάνω από 300. Δεν μπορώ να πάω Λάρισα! Λόγο στομαχιού και συχνοουριας. Είναι πάνω από μια ώρα!

Αύριο το απόγευμα εχω ραντεβού με το παιδί μου!

Πάρτους ένα τηλ να ρωτήσεις!

Άντε με το καλό να δεις το μπεμπέ σου κι εσύ!!!!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ζαχαρουλα για ποδοσφαιριστη τον πας;;; μια χαρα ειναι ο γιος σου!!! εμενα δεν εχει ξυπνησει ακομα, αργησαμε να κοιμηθουμε χτες και εκανε κωλοτουμπες μεχρι αργα, ε, κουραστηκε μαλλον και ειναι ακομα σεκος. :D

Γειά σας κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς σήμερα τη Β Επιπέδου και όλα καλά :):):) Εμείς δεν είχαμε εκπλήξεις με το φύλο βέβαια...κοριτσάκι όπως μας είχε πει απο την αρχή :)

Και φυσικά έκανα και την πρώτη μου αγορά :tongue: Επειδή ακόμη υπάρχουν μόνο καλοκαιρινά σε ρουχαλάκια αγόρασα μια ωραία κουβερτούλα απο τα lapin bebe ;)

Απο αύριο έχω άδεια για λίγες μέρες και θα πάω για ξεκούραση στους γονείς στο χωριό.

Σας χαιρετώ :)

μπραβο για τα καλα νεακια, παντα τετοια!!!! Και εγω εκανα παραγγελια χτες απο το F&F, τα περιμενω σε 2-6 μερες .... αχ! τι χαρα!!!!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες! Πως ειστε? Εγω καλυτερα, φαινεται να κανει δουλεια η αλοιφη και τα εξανθηματα σταδιακα υποχωρουν.Θα παμε και σημερα δερματολογο να μας δωσει οδηγιες για το πως συνεχιζουμε.Κατα τ'αλλα ηρεμα.Τα μωρα τα αισθανομαι ελαχιστα .Αλλα οταν συμβαινει ειναι τελειο συναισθημα.Αυτες τις μερες ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η κουμπαρα μου το 2ο παιδακι της, ενας τελειος κουκλος, σαν ψευτικο ειναι, ασπρο δερματακι, ροζ μαγουλακια και μαυρα μαλλια. μου στελνει συνεχεια φωτογραφιες και εχω ξετρελαθει.Ανυπομονω να περασει ο καιρος να παρω στην αγκαλια μου και τα δικα μου μωρακια!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Πως ειστε? Εγω καλυτερα, φαινεται να κανει δουλεια η αλοιφη και τα εξανθηματα σταδιακα υποχωρουν.Θα παμε και σημερα δερματολογο να μας δωσει οδηγιες για το πως συνεχιζουμε.Κατα τ'αλλα ηρεμα.Τα μωρα τα αισθανομαι ελαχιστα .Αλλα οταν συμβαινει ειναι τελειο συναισθημα.Αυτες τις μερες ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η κουμπαρα μου το 2ο παιδακι της, ενας τελειος κουκλος, σαν ψευτικο ειναι, ασπρο δερματακι, ροζ μαγουλακια και μαυρα μαλλια. μου στελνει συνεχεια φωτογραφιες και εχω ξετρελαθει.Ανυπομονω να περασει ο καιρος να παρω στην αγκαλια μου και τα δικα μου μωρακια!

μπραβο μπραβο... αντε να περασει γρηγορα!!!

και ποσο σε καταλαβαινω!! Ανυπομονω σαν τρελη!!!! :D:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!!!Πολλά και ωραία νέα βλέπω!!!Αχ εγώ πότε θα φάω την πρώτη μου κλοτσίτσα????????

Το πρωί πήγαμε στο γιατρό για υπέρηχο αλλά....πολύ ύπνο ρίχνει το παιδί μου...ήταν μπρούμυτα και είχε σταυροπόδι..μετά από κανένα 10λεπτο που το ταλαιπωρήσαμε ή μόνη κίνηση που έκανε ήταν να αλλάξει πόδι!Μας κούφανε!!!Οπότε δεν μπορέσμε να επιβεβαιώσουμε το φύλο...κατά τα άλλα όμως όλα καλά!!!Είμαστε 18 εκ. και 175 γρ. !!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Γειά σας κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς σήμερα τη Β Επιπέδου και όλα καλά :):):) Εμείς δεν είχαμε εκπλήξεις με το φύλο βέβαια...κοριτσάκι όπως μας είχε πει απο την αρχή :)

Και φυσικά έκανα και την πρώτη μου αγορά :tongue: Επειδή ακόμη υπάρχουν μόνο καλοκαιρινά σε ρουχαλάκια αγόρασα μια ωραία κουβερτούλα απο τα lapin bebe ;)

Απο αύριο έχω άδεια για λίγες μέρες και θα πάω για ξεκούραση στους γονείς στο χωριό.

Σας χαιρετώ :)

Τελεια τα νέα!Οπότε απο εδω κ πέρα μπορεις να ξεσαλωσεις με τα ψωνια και τις ετοιμασιες!

Καλησπέρα!

Άσχετο αλλά ξερεται αν μπορώ να κάνω τηλεφωνική παραγγελία από το ΙΚΕΑ; Βρήκα ωραιότατη συρταριερα με 200 ? που στα καταστήματα έχουν πάνω από 300. Δεν μπορώ να πάω Λάρισα! Λόγο στομαχιού και συχνοουριας. Είναι πάνω από μια ώρα!

Αύριο το απόγευμα εχω ραντεβού με το παιδί μου!

Σίγουρα θα μπορείς. Αυτο το γραφει και στο σάιτ του ικεα: "Με τη νέα υπηρεσία συλλογής και μεταφοράς,

αναλαμβάνουμε εμείς να σηκώσουμε τα βάρη για σας.

Αν αγαπάτε τα προϊόντα μας, αλλά προτιμάτε να μην

τα παραλαμβάνετε οι ίδιοι από τα ράφια του Χώρου

επίπλων Self-serve μπορούμε να τα συγκεντρώσουμε

εμείς για σας και να τα μεταφέρουμε στο σπίτι ή το

γραφείο σας με μία επιπλέον χρέωση."

Καλημερα σε ολες! Πως ειστε? Εγω καλυτερα, φαινεται να κανει δουλεια η αλοιφη και τα εξανθηματα σταδιακα υποχωρουν.Θα παμε και σημερα δερματολογο να μας δωσει οδηγιες για το πως συνεχιζουμε.Κατα τ'αλλα ηρεμα.Τα μωρα τα αισθανομαι ελαχιστα .Αλλα οταν συμβαινει ειναι τελειο συναισθημα.Αυτες τις μερες ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η κουμπαρα μου το 2ο παιδακι της, ενας τελειος κουκλος, σαν ψευτικο ειναι, ασπρο δερματακι, ροζ μαγουλακια και μαυρα μαλλια. μου στελνει συνεχεια φωτογραφιες και εχω ξετρελαθει.Ανυπομονω να περασει ο καιρος να παρω στην αγκαλια μου και τα δικα μου μωρακια!

ανχελιτα μερα με την μέρα θα είσαι καλύτερα με τα εξανθηματα!Να σας ζήσει ο παίδαρος, να ναι γερός και με το καλό και στα δικά μας - στην ώρα μας πάντα :tongue:


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδαμε και εμείς τον μπομπιράκο μας!Εχει φτασει αισιως τα 360 γρ και ειναι ζωηρος! Προσπαθουσε ο γιατρός να πιασει σε πλάνο την μουριτσα του να μας την δώσει σε 3d αλλά δεν συνεργαστηκε ο μπαγασακος!Μόνο το πουλάκι του μας μοστραρε με καμάρι!!Άντρες!!!! Κλείσαμε και ραντεβού για την Β επιπέδου μας στις 16/07!!!αχ θα τον ξαναδω συντομα λοιπόν!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην φοβάσαι την κορτιζόνη... ειδικά στις αλοιφές, η ποσότητα είναι πολύ μικρή μου είπε ο γιατρός. Έχω ακούσει ότι στις εξωσωματικές κάνουν το πρώτο τρίμηνο και ενέσεις με κορτιζόνη, οπότε αποκλείεται να πειράζει. Και εγώ έβγαλα αλλεργία και πήγα σε δερματολόγο. Δεν λέω βέβαια καλύτερα να μην χρειαστείς κανένα φάρμακο, αλλά και τι να κάνεις... :(

Περαστικούλια!!!

ενεσεις κορτιζονης θα κανουμε όλες κάποια στιγμη προς το τέλος της εγκυμοσυνης μας με το καλό για να βοηθησουμε τα πνευμονακια των μωρών μας.


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο για τα καλα νεακια, παντα τετοια!!!! Και εγω εκανα παραγγελια χτες απο το F&F, τα περιμενω σε 2-6 μερες .... αχ! τι χαρα!!!!!! :D

καλοφόρετα να ειναι!!!!:D:D:D


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα μπορείς. Αυτο το γραφει και στο σάιτ του ικεα: "Με τη νέα υπηρεσία συλλογής και μεταφοράς, αναλαμβάνουμε εμείς να σηκώσουμε τα βάρη για σας. Αν αγαπάτε τα προϊόντα μας, αλλά προτιμάτε να μην τα παραλαμβάνετε οι ίδιοι από τα ράφια του Χώρου επίπλων Self-serve μπορούμε να τα συγκεντρώσουμε εμείς για σας και να τα μεταφέρουμε στο σπίτι ή το γραφείο σας με μία επιπλέον χρέωση."

Εννοει ότι μπορείς να πας στο κατάστημα να τα διαλέξεις και αγοράσεις και αντί να τα πάρεις με το αυτοκίνητο σου να στα φέρουν με δικό τους και θα πληρώσεις το κατιτίς παραπάνω.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

ενεσεις κορτιζονης θα κανουμε όλες κάποια στιγμη προς το τέλος της εγκυμοσυνης μας με το καλό για να βοηθησουμε τα πνευμονακια των μωρών μας.

Από όσο ξέρω αυτές τις κάνουν αυτές που είναι για προωροτητα. Όπως αν έχει γεννήσει η μητέρα τους η η αδερφή τους πρόωρα η έχουν κάποιο πρόβλημα. Τελικά τώρα τις κάνουν όλες υποχρεωτικά; Θα ρωτήσω το γιατρό μου. Με έφαγε η απορια τώρα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα μπορείς. Αυτο το γραφει και στο σάιτ του ικεα: "Με τη νέα υπηρεσία συλλογής και μεταφοράς, αναλαμβάνουμε εμείς να σηκώσουμε τα βάρη για σας. Αν αγαπάτε τα προϊόντα μας, αλλά προτιμάτε να μην τα παραλαμβάνετε οι ίδιοι από τα ράφια του Χώρου επίπλων Self-serve μπορούμε να τα συγκεντρώσουμε εμείς για σας και να τα μεταφέρουμε στο σπίτι ή το γραφείο σας με μία επιπλέον χρέωση."

Εννοει ότι μπορείς να πας στο κατάστημα να τα διαλέξεις και αγοράσεις και αντί να τα πάρεις με το αυτοκίνητο σου να στα φέρουν με δικό τους και θα πληρώσεις το κατιτίς παραπάνω.

απο ότι λέει αυτοι τα συλλέγουν και στα στελνουν!Παρτους ενα τηλεφωνο για να εισαι σιγουρη!ειναι πολυ εξυπηρετικοι!

Από όσο ξέρω αυτές τις κάνουν αυτές που είναι για προωροτητα. Όπως αν έχει γεννήσει η μητέρα τους η η αδερφή τους πρόωρα η έχουν κάποιο πρόβλημα. Τελικά τώρα τις κάνουν όλες υποχρεωτικά; Θα ρωτήσω το γιατρό μου. Με έφαγε η απορια τώρα.

η νυφη μου γεννησε την μπουμπου της στην ωρα της και προγραμματισμενα κ παρολα αυτα εκανε τις ενεσεις! μπορει να ειναι κ θεμα γιατρου!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...