Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Ioazon, Polyxenh, Renita σας ευχαριστώ:):):)

Χθες είδαμε και εμείς τον μπομπιράκο μας!Εχει φτασει αισιως τα 360 γρ και ειναι ζωηρος! Προσπαθουσε ο γιατρός να πιασει σε πλάνο την μουριτσα του να μας την δώσει σε 3d αλλά δεν συνεργαστηκε ο μπαγασακος!Μόνο το πουλάκι του μας μοστραρε με καμάρι!!Άντρες!!!! Κλείσαμε και ραντεβού για την Β επιπέδου μας στις 16/07!!!αχ θα τον ξαναδω συντομα λοιπόν!

Ωραία που τον είδατε. Αυτό με τη μουρίτσα μας το έκανε και εμάς χθες. Μόνο προφιλ καταφέραμε να δούμε σε 4d. Κατα τα άλλα μας είχε συνεχώς γυρισμένο τον ποπό της :tongue::tongue::tongue:


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ήταν πιο φτηνά σε αυτό το κατάστημα;

Το δικό μου δεν το έβρισκα καν στην Ελλάδα! Το δικό σου νομίζω πως έχει κάποια διαφορά αλλά δεν είμαι κ σίγουρη, μπες να σιγουρευτείς.

Καλημέρες!!!!!Πολλά και ωραία νέα βλέπω!!!Αχ εγώ πότε θα φάω την πρώτη μου κλοτσίτσα????????

Το πρωί πήγαμε στο γιατρό για υπέρηχο αλλά....πολύ ύπνο ρίχνει το παιδί μου...ήταν μπρούμυτα και είχε σταυροπόδι..μετά από κανένα 10λεπτο που το ταλαιπωρήσαμε ή μόνη κίνηση που έκανε ήταν να αλλάξει πόδι!Μας κούφανε!!!Οπότε δεν μπορέσμε να επιβεβαιώσουμε το φύλο...κατά τα άλλα όμως όλα καλά!!!Είμαστε 18 εκ. και 175 γρ. !!!

Σταυροπόδι ακούω? Μια χαρά το βρίσκω το λουλούδι σας, ξέρει τι κάνει :P:p:tongue::tongue:

ενεσεις κορτιζονης θα κανουμε όλες κάποια στιγμη προς το τέλος της εγκυμοσυνης μας με το καλό για να βοηθησουμε τα πνευμονακια των μωρών μας.

Βρε κορίτσια δεν είναι απαραίτητες, μόνο αν φοβάται ο γιατρός για πρόωρο τοκετό

ΚΑΛΗΣΠΕΡΡΡΑΑΑΑΑΑ!!!!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρίσαμε. Τελικά το ένστικτο της μάνας αλάνθαστο. 98% αγόρι και Β' επιπέδου θα την κάνουμε κανονικα σε βδομάδες. 1η Αυγούστου.

Μπράβο ένστικτο!!!Όλα καλά ε???Εμείς Β' επιπέδου στις 12/8 ! ! ! ! ! ! ! ! !


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας τα πω αναλυτικά. 98% μου είπε αγόρι γιατί το σωστο είπε είναι το φυλο να το λένε στη Β' επιπέδου που φαίνεται 100%. Αλλά είπε τι 98% τι 100% και γελασε. Από σήμερα ξεκινάμε 2 χαπακια σίδηρο τη μερα γιατί το παιδί τραβάει. Του είπα να μας ζυγησει και είπε ότι ξεκινάνε να ζυγηζουνε κανονικά από τη Β' επιπέδου και μετά. Τουλάχιστον λέει αυτός έτσι κάνει. Μου βρήκε λίγο χαμηλή πίεση και μου είπε να την παρακολουθω. 2 φορές τη βδομάδα μέτρημα την πίεση διαφορετικές ώρες. Η μεγάλη να μην ξεπερναει το 13 και η μικρή το 8. Του είπα ότι οι.εμετοί σταμάτησαν και πως κάνω σπάνια από κανέναν. Το στομάχι μου συνεχίζει το ίδιο όμως. Μου είπε ότι είναι ορμονικο και πως από δω και πέρα πολλά και μικρά γεύματα γιατί ανεβαινει και η μήτρα τώρα και θα αρχίσει να με πιέζει και αυτή. Του είπα πως το νιώθω αλλά όχι κάθε μερα και κου είπε πως είμαι τυχερή γιατί λίγες είναι αυτές που το νιώθουν από νωρίς και να μην αγχωθω αν δεν το νιώθω συνέχεια γιατί είναι μικρό ακόμη. Του είπα τα περιστατικά με την ακράτεια και γέλασε και είπε πως θα μου τα κάνει αυτά συνέχεια. Σκέφτομαι πως αφού κρατιέμαι τώρα με το ζόρι θα αρχίσω να φοράω πάνες για την ακράτεια γιατί δεν με βλέπω καλά! Και επανέλαβε αυτό που είπε στην αρχή ότι έχει μακριά άκρα και θα βγει ψηλό λέγοντας : "κοίτα κοίτα χέρια μακριά που έχει! Και ποδαρες! ". Δεν τον ρώτησα μήπως έχει να κάνει γιατί ο αντρουλης μου γεννήθηκε 52 εκατοστά και εγώ 51,5! Νομίζω σας τα είπα όλα αναλυτικά.

Εσείς πως είστε σήμερα; Εγώ είμαι με μια τάση για εμετό από το πρωί. Ελπίζω να κεινει μόνο.η.αναγούλα μέχρι το μεσημέρι. Α! Καμπύλη ζαχαρου θα κάνω άλλη μια τέλος Αυγούστου γιατί είπε ότι οι περισσότερες γυναίκες κάνουν διαβήτη το τελευταίο τρίμηνο. Αλλά αυτό το ξέραμε!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!

Ελλη..Ρενιτα και Αθκος συγχαρητηρθα για τα αποτελεσματα σας και τα μπεμπακια σας!!

Πολυξενη ρυθμικη ναι χαχαχαχα!!

Τα φιλια μου και στα υπολοιπα κοριτσια!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα κοριτσια! Ξεκινησανε και οι β επιπεδου βλεπω σιγα σιγα.Εμει θα κανουμε καπου αναμεσα απο 3-17/8 ,δεν μας εχει κλεισει ακομα ο γιατρος και θα μαθουμε επιτελους και τα φυλα μας.Τα εξανθηματα μου υποχωρησαν αρκετα , θα συνεχισω μερικες μερες τη θεραπεια ακομα και το πλαν λεει οτι 15/7 που εχω γιατρο θα του ζητησω να μου αλλαξει σιδηρο (μεχρι τοτε δεν θα παιρνω καθολου για να τον αποβαλλει τελειως ο οργανισμος μου).Αν και ο νεος σιδηρος μου φερει εξανθηματα τοτε σημαινει οτι δεν θα ξαναπαρω γιατι ο οργανισμος μου δεν τον αντεχει και προκαλει προβληματα.Θα πρεπει να βρουμε αλλο τροπο να παιρνω το σιδηρο.Ειπε ο γιατρος να μην αγχωνομαι και ολα τα θα βρουμε.Οποτε και εγω ηρεμησα και σχεδιαζω μπανακια στη θαλασσα.Να στρωσει βεβαια ακομα λιγο ο καιρος, νομιζω ειναι κρυα τωρα για μενα το νερο!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι ωραία νέα που φτάνουν σιγά σιγά οι Β επιπέδου σας... Εγώ έχω αρκετό καιρό ακόμα :-(.... οπότε ούτε λόγος να το νιώσω ακόμα... Με ρώταγε και ο άνδρας μου εχθές και του λέω "το μωρό μας δεν κάνει απολύτως τίποτα ακόμα... όλο κοιμάται... μαζί με μένα που εξακολουθώ να θέλω να κοιμάμαι συνέχεια!!!"

Ο δικός μου ο γιατρός είναι πολύ αυστηρός με τα κιλά... με ζυγίζει κάθε φορά και από την πρώτη φορά που με είδε μου είπε ότι πρέπει να πάρω από 10 έως 12 κιλά.

Την πρηγούμενη βδομάδα που με είδε κατάλαβε αμέσως ότι έχω αδυνατίσει και όταν με ζύγησε και είδε ότι έχω χάσει όντως 2 κιλά μου είπε να τρώω περισσότερο κρέας...

Γενικά πάντως νομίζω ότι έχω βρει την ορεξή μου, που στο πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα να φάω καθόλου :-) :-) :-)... οπότε από εδώ και πέρα να δούμε τι θα γίνει.

Έλλη μου εσένα τι να σε ζυγίσει όμως... με τόσους εμετούς που έχεις ριξει και με τις αναγούλες να συνεχίζονται και από την β επιπέδου να σε ζυγίζει νωρίς θα είναι!!!! Άντε κουράγιο και που θα πάει θα κοπούν και εντελώς!!!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα απο την αρχη εμετους. Από κανέναν όχι όμως συνέχεια. Όταν μπήκα στον τρίτο εκανα πολλουε. Δύο τρεις τη μερα. Τώρα κάνω απο κανέναν αλλά πιο πολύ πανω στην αλλαγή εβδομάδας. Οπψς εκεινες τις μέρες εχω και κράμπες. Είχα χάσει τρία κιλά μεσα σε 20 περίπου μέρες. Πήρα πάλι 1,5. Ξέχασα να το αναφέρω! Μου είπε οτι είναι φυσιολογικό και πως εννοειται ότι θα παρω καποια κιλά. Στο μηνυμα που είχα γράψει εννοούσα να ζητήσει τον μπέμπη. Παντός το στομάχι μου δεν θα περάσει μέχρι να γεννήσω. Και ακόμα δεν μπορώ να φάω τα πάντα. Οπότε συνήθισα πλέων.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα!!! Σας διαβασμα μια γρηγορη αλλα δεν προλαβαινω να απαντησω τωρα.... θα σας πω μονο οτι κλεισαμε για ΔΙΑΚΟΠΕΕΕΕΕΣ!!!! 16 ιουλιου ειναι γαμος και 18 με 21 θα παμε στη Μανη!!!!!!! :) Ειμαι τοσο χαρουμενη!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..........!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου καλημερα!!! Σας διαβασμα μια γρηγορη αλλα δεν προλαβαινω να απαντησω τωρα.... θα σας πω μονο οτι κλεισαμε για ΔΙΑΚΟΠΕΕΕΕΕΣ!!!! 16 ιουλιου ειναι γαμος και 18 με 21 θα παμε στη Μανη!!!!!!! :) Ειμαι τοσο χαρουμενη!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..........!!!!

Μπράβο!!!! Πολύ ωραία... και εμείς κλείσαμε... φεύγουμε στις 22/7 για Νάξο (μας άφησε ο γιατρός). Πόσο τέλειο είναι να κανονίζεις διακοπές!!!!!! Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :-P:razz::-P


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!!! Ολο ευχάριστα διαβάζω!!υπερηχους,ψώνια,διακοπές!!!τελεια!!

Εμεις β επιπέδου 1/8,ελλη μαζι θα την κάνουμε!μονο που εγω θα μάθω τότε το φύλο!χιχι!!

Πολυξενη το f&f που πήρες ρούχα τι ειναι;;

Εμεις ειμαστε εδω και δέκα μέρες Λευκαδα και θα μείνουμε και άλλη μια εβδομαδα αλλα δεν το θεωρώ διακοπές..αλλα δεν πειράζει!του χρόνου με το μωρακι μας θα ευχαριστηθω και μπάνια και ολα!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!!! Ολο ευχάριστα διαβάζω!!υπερηχους,ψώνια,διακοπές!!!τελεια!!

Εμεις β επιπέδου 1/8,ελλη μαζι θα την κάνουμε!μονο που εγω θα μάθω τότε το φύλο!χιχι!!

Πολυξενη το f&f που πήρες ρούχα τι ειναι;;

Εμεις ειμαστε εδω και δέκα μέρες Λευκαδα και θα μείνουμε και άλλη μια εβδομαδα αλλα δεν ο θεωρώ διακοπές..αλλα δεν πειράζει!του χρόνου με το μωρακι μας θα ευχαριστηθω και μπάνια και ολα!!

Τι καλα! Έτσι κι αλλιώς 2 μερες διάφορα εχουμε. Γιατί δεν το θεωρεις διακοπές;


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι καλα! Έτσι κι αλλιώς 2 μερες διάφορα εχουμε. Γιατί δεν το θεωρεις διακοπές;

Γιατι μπάνια δεν κάνω,ειμαι Σπιτι κατα βάση ξαπλα,και βγαίνω μια φορα τη μέρα το βραδάκι για να κάνω μια βόλτα και να πιω ενα χυμό!ε δε το λες κ διακοπές! Η μονη διαφορα με το Σπιτι μας στα Γιαννενα ειναι πως εδω δε μαγειρευω και πως έρχεται περισσότερος κόσμος Σπιτι για παρέα!ειναι ολη η παρέα μας εδω για καλοκαίρι!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...