Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Νωρίς είναι ακόμα!

Η γιατρός μου μου είπε πως πριν την 20η εβδομάδα δεν έχει γίνει η οστεοποίηση, οπότε δεν μπορεί να είναι το μωρό αυτό που αισθάνεσαι. (επέμενε πως είναι το έντερό σου)

Εγώ έχω καμιά εβδομάδα που αισθάνομαι κάτι σα σφουγγαράκι που μαζεύεται....

Μήπως έγινε κάποιο λάθος; Εγώ θυμάμαι από την αυχενικη ακομα διακριναμε την σπονδυλική στήλη η οποία την τελευταία φορά που πήγα φαινόταν ξεκάθαρα όπως και τα πλευρά του μπέμπη μου και ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος. Και δεν νομίζω να είναιθθέμα ΠΗΤ γιατί 4 μέρες διάφορα έχουν. Με αυτήν που εχω (2 Δεκέμβρη) μπαίνω στην 20η βδομάδα την Δευτέρα ενώ με την άλλη (29 Νοέμβρη) μπήκα χθες. Εκτός αν εννοούσε ότι τότε είναι που αρχίζουν να γίνονται λιγότερο ελαστικά τα κόκαλα (που από ότι ξέρω αυτό γίνεται μετά τη γεννά) οπότε πάω πασω. Μην παρεξηγηθώ! Δεν τα λέω για σένα αλλά για το γιατρό σου. Νομίζω πως όλες οι μανούλες ξέρουμε πολύ καλά πότε αυτό που νιωθουμε είναι το έντερο και πότε το μπεμπακο μας, έτσι; :D :D


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια μου, γεια σας και συγνωμη που χαθηκα...ολα καλα με την Β' επιπεδου, εχει ανεβει λιγο ο πλακουντας (θελει λιγη προσοχη βεβαια ακομα, αλλα ο μεγαλος κινδυνος περασε) ο γιος μας ειναι ενας κουκλος και ναι μου μοιαζει πολυ, ειναι 520γρ και ψηλος πολυ(απο τον μπαμπα το υψος)..και πανω απο ολα υγιεστατος!!! Πλεον οταν κλοτσαει παραμορφωνεται και η κοιλια μου, και το βλεπουν και οι αλλοι!! :D

Χωρίς να θέλω να σας πληγώσω έχω πάρει μόνο 800 γραμμάρια!

Δεν ξέρω πώς τα έχω καταφέρει. Τρώω αρκετά και συχνά.

Έχω κόψει τα πολλά γλυκά, τους ξηρούς καρπούς, το φαγητό έξω και το delivery. Μόνο αυτή είναι η αλλαγή.

Αφού αγόρασα από το H&M stretch φούστα εγκυμοσύνης και την έβαλα με stretch μπλούζα εγκυμοσύνης από το Premaman!!!!

Πόσα πήρες, ω ρε;;;;

Και τι ρουχαλάκια; Είδος-ποσότητα;

πηρα μπολικα!!! πηρα φορμακια, πυτζαμακια, ζιπουνακια, εσωρουχοφορμακια κτλ κτλ... ειναι ολα σετ των 3 ή 5 ή 7

Καλημερα καλημερα!

τι κανετε? πολλα νεα διαβαζω...και θελω να ευχηθω στην kellymania καλη επιτυχεια, ολα θα πανε καλα at the end!

Πολυξενη αγορασες ρουχαλακια? και εγω θελω, αλλα κολλαω λιγο...πηγαμε τις προαλες και στο πρατηριο motherbaby, ειχε μερικα ωραια πραγματακια, και λεω να παρω κανενα φορμακι για το καλο, αλλα δεν μου πηγαινε...λεω αστο για αργοτερα. και ετσι, ολο μπαινω και χαζευω σε διαφορα sites και γλυκαινομαι! αγοριστικα πλεον βεβαιως βεβαιως ;)

τη κυριακη που μας περασε αδειασαμε το δωματιο του μπεμπη, που ηταν γραφειο-αποθηκη κτλ, μη φανταστειτε κανενα τρελο μεγεθος, ενα μικρο δωματιακι ειναι...αλλα θα το ετοιμασουμε με πολυ πολυ αγαπη!

με το καλο να ψωνισετε και γεμισετε το δωματιακι του!!

Και εγώ είμαι -1, αλλά είμαι 1 μήνα πίσω από σένα... Σε ένα μήνα δεν ξέρω τι θα έχει συμβεί, γιατί εγώ τρώω κανονικά :shock:. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να με πιέζουν τα ρούχα... θέλω να τα νιώθω ανάλαφρα.

Πολυξένη.... μπράβο... και καλοφόρετα!!!:tongue:

Νομίζω τώρα που έγινε η αρχή θα μας παρασύρεις όλες σε αγορές!!

αντε ντε...!! να μου κανετε και εμενα παρεα!! :D

Καλημέρες!!!Κι εγώ από κιλά είμαι +500 γρ. , αλλά φαντάζομαι θα γίνει κανένα ΜΠΑΜ αργότερα και θα μπούνε όλα μαζί!!!

Ioazon καλή επιτυχία αύριο στη Β' Επιπέδου και καλά ψώνια...!!! ;-P

δεν θα τα σχολιασω τα κιλα!! :tongue::tongue:

Να νιώθεις για πρώτη φορά τις κινήσεις του μωρού σου...αξία: ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ! ! !

μη το συζητας! :D

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ!

ΖΗΤΩΩΩΩΩ!

ζητωωωωωωωω!!!!!! :D Μπραβο η κορακλα!!

Μπραβο Ιωαννα! με το καλο να υποδεχτεις τη κορη σου!

Εμεις πηγαμε στο γιατρο σημερα, ειμαστε 650 ολοκληρα γραμμαρια! μεγαλωσε πολυ ο μπεμπακος μας! τι καλα...

μας εδωσε και το οκ για τις καλοκαιρινες μας διακοπες..θα παμε στην ερμιονη σε ενα μεγαλο ξενοδοχειο να αραξουμε 10 μερες...χαλαρα πολυ! μονο να μην κουραζομαι μου ειπε, και οχι ηλιο! α, και να με δει πριν φυγουμε!

Αυτα απο εμας...ολα καλα!

Πωπω, ενα μωροοοο!!! Μπραβο σας! Καλες διακοπες κιολας!!

Ιωαννα συγχαρητηρια για την μπεμπουλα σας!!

Ζαχαρουλα μια χαρα ο μπεμπακος!!

Ανυπομονω και για τον δικο μας β'επιπεδου..4 μερες ακομα!!

αντε αντε, εφτασε ο καιρος!!

Γεια σας γεια σας!!

Λίστες και ψώνια διαβάζω και με ξεμυαλιζετε!!!

Λοιπόν,για τα κιλα έχω να πω να μην στενοχωριεστε!!πολυξενη μου εσυ που έχεις θέμα και κάθεσαι να μην στενοχωριεσαι και πες του άντρα σου να μην σε κανει να κρύβεται!!!κριμα ειναι!απο την άλλη τα κιλα ειναι σχετικά για την καθε γυναίκα!οπως και το μέγεθος της κοιλιας!αλλες κάνουν μεγαλη κοιλιτσα κ άλλες έχουν ανυπαρκτη!τωρα για μερικές τυχερες που ειναι ακομη στα κιλα τους μπράβο!αλλα ας μην νιώθουμε άσχημα!αυτα τα κιλα φεύγουν!αλλες βάζουν πιο εύκολα,τι να κάνουμε τωρα!τα λέω να τα ακούω και γω αυτα!που ειμαι ολη μέρα ξαπλα και τρώω το ελάχιστο και ειναι ηδη στα +5!πλεον το τελευταίο που με νοιάζει ειναι τα κιλα!να γεννηθεί με το καλο το μωρακι μου και ολα τ αλλα θα γίνουν!μην ξεχνάτε γένναμε αρχές χειμώνα,έχουμε τόσους μήνες για να χτίσουμε κ πάλι κορμαρες!!!

Προσπαθω Λιακι να μην το σκεφτομαι... οσο αντεχω ακομα θα το παλεψω!! μετα δεν ξερω!! :D

γεια σας κορίτσια ...ουφ με αυτά τα κιλά εντάξει οτι γίνει έγινε..ανθρωπάκι έιναι τι να γίνει εγώ είμαι ακόμα στα -2 που ήμουν αλλά δεν με νοιάζει πια !!θα προσέχω όσο μπορώ αλλά δεν θα σκάσω!!κατάντισα να το βλέπω στον ύπνο μου ας το καλό...θα γίνω η μια χοντρή η μια κανονική μανούλα....το σίγουρο είναι οτι θα γίνω μανούλα τι πιο σημαντικό????

εννοειται οτι ειναι πιο σημαντικο! :D

Ιωάννα συγχαρητήρια για την κορούλα σας...:-)

Εγώ έκανα μία επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο σήμερα. Μου φάνηκε πολύ καλός. Λόγω ότι έχω θυροειδή, ο γυναικολόγος (αν και μου έχει γράψει εξετάσεις) μου είπε να κανονίσω να με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος καθόλη την εγκυμοσύνη.

Γενικές συμβουλές...

- Το σίδηρο πριν το φαγητό για καλύτερη απορρόφηση

- Το ασβέστιο μισό το πρωί και μισό το απόγευμα (πάλι για καλύτερη απορρόφηση)

- Μου έγραψε εξέταση 25(ΟΗ)D. Είναι εξέταση επιπέδου βιταμίνης D που βοηθάει στην απορρόφηση του ασβεστίου.... πολύ σημαντικό να μην υπάρχει έλλειψη κατά την εγκυμοσύνη που είναι αυξημένες οι ανάγκες για ασβέστιο

Αν θυμηθώ κάποιο άλλο tip θα σας ενημερώσω... γιατί μου είπε αρκετά.

Κατά τα άλλα είμαι λίγο εκνευρισμένη με τον γυναικολόγο μου σήμερα. Οι κοπέλες από τη δουλειά μου είπαν ότι θα μπορούσε ο γιατρός να μου γράψει 2 βδομάδες άδεια μετά την άμνιο... έτσι ώστε να μην χρησιμοποιήσω κανονική άδεια (που θα την χρειαστώ για μετά). Ότσν τον ρώτησα λοιπόν ήταν ειρωνικός. Μου είπε μην ακούς τι σου λέει ο καθένας... που ξανακούστηκε 2 βδομάδες για άμνιο... άντε 4 μέρες και πολλές είναι.

Όταν τον ρώτησα όμως αν μπορώ να μπω στην θάλασσα μετά από καμιά βδομάδα... μου απάντησε... εδώ θα κάνεις άμνιο κορίτσι μου είναι δυνατόν να συζητάς για θάλασσα... και μου το απέκλησε εντελώς...

Anyway, μετά τα έλεγα στην αδελφή μου και τα πήρε με το ύφος του... και άρχισε να μου λέει να μην κάνω καθόλου την άμνιο και ότι θεωρεί ότι είναι περιττή και ότι βάζω το μωρό σε κίνδυνο χωρίς λόγο. Άρχισα να φωνάζω εγώ ότι αυτή είναι απόφαση δική μου και του άνδρα μου... και όχι του γιατρού και ότι το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να επιβαρυνθεί ακόμα περισσότερο η ψυχολογία μου με ερωτηματικά τέτοιου τύπου!

Αυτά τα νέα μου...

Τουλαχιστον μην συγχυζεσαι... αμα σου ξινιζει πολυ αλλαξε τον, για εγκυμοσυνη προκειται οχι για τεστ Παπ, πρεπει να νιωθεις ασφαλεια και εμπιστοσυνη!!

Μωρε ας φάμε να παει στο καλο!!!αμα πια!!αρκει να προσέχουμε τι τρώμε!! ;)

Άσχετο αλλα εμένα ασβέστιο μου χει δώσει...τρώω όμως πολλα τυριά!! :P

Επισης ήθελα να σας ρωτήσω κατι αλλο!!τα πόδια σας και τα χέρια σας πρηζονται καθόλου;;τα δάχτυλα των ποδιών μου ειναι σαν μικρά λουκανικακια!και τα χέρια μου έχουν πρηστει,έβγαλα κ τη βερα!ο γιατρός μιυ πε πως δεν ειναι τίποτα αφου η πίεση μου ειναι νορμαλ και να κόψω το αλάτι αλλα αυτο το χω κομμένο απ τον Νοέμβρη μαχαιρι!

και εγω πρηζομαι πολυ κυριως αμα ειμαι ορθια πολυ ωρα!!

αλατι δεν τρωω ομως...

Νωρίς είναι ακόμα!

Η γιατρός μου μου είπε πως πριν την 20η εβδομάδα δεν έχει γίνει η οστεοποίηση, οπότε δεν μπορεί να είναι το μωρό αυτό που αισθάνεσαι. (επέμενε πως είναι το έντερό σου)

Εγώ έχω καμιά εβδομάδα που αισθάνομαι κάτι σα σφουγγαράκι που μαζεύεται....

δεν υπαρχει περιπτωση, νιωθω το μωρο απο πολυ νωριτερα και ηταν απολυτο φυσιολογικο συμφωνα με το γιατρο... νομιζω πως κατι δεν σου εξηγησε σωστα ο γιατρος!

Γεια σας. Τι κάνετε; Μπηκα να σας πω τι έγινε χθες: ήρθε ο αντρουλης μου και μου χαιδεψε την κοιλιά. Μου λέει ειναι μαλακή. Που πήγε πάλι; Εγώ από νωρίς τον ένιωθα αριστερα κοντά στα πλευρά (χαμηλά εννοείτε). Τον πειράζω λίγο και λέω ξαναχαιδεψε. Σκληρή η κοιλιά μου. Μετά από λίγο του λέω πάλι να μου δώσει το χέρι του. Μπορείς να καταλάβεις που είναι ;ρωταω. Ο μικρός είχε κάτσε δεξιά στην κοιλιά μου και εκεί ήταν σκληρή ενώ από αριστερά ήταν μαλακή. Και λέει ο αντρουλης μου: "κοίτα να μεγαλώσεις να φάμε και καμία κλωτσιά τώρα! Άντε.. Και να περάσει ο καιρός να γεννηθείς γιατί θέλω και.γη να σε πάρω αγκαλίτσα." Μου ήρθε να κλάψω όταν τον άκουσα γιατί παλιά όταν συζητούσαμε σχετικά έλεγε ότι θα μεγαλώσει και μετά θα το πηγαίνει βόλτες και θα το παίρνει αγκαλιά γιατί τα πολύ μικρά τα κάνουν συνεχεια και μυρίζουν. Επίσης το όλο "παιχνίδι" με την κοιλιά έγινε όταν ήμουνα ξαπλωμένη ανάσκελα.

ναι ναι, και εγω συγκινουμαι πολυ με κατι τετοια!!! :D:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Αγορι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13 Αγορι

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13 Κοριτσι

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι (μαλλον)

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13 Αγορι (μαλλον)

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 ............. ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

15/07 elenaki1987........(Β' επιπεδου)

15/07 vula ..................(Β' επιπεδου)

16/07 Renita ...............(Β' επιπεδου)

17/07 glykeritsa ..........(Β' επιπεδου)

18/07 christina123 .......(αμνιο)

26/07 xrydim ...............(Β'επιπεδου)

01/08 Ellie2013 ...........(Β' επιπεδου)

01/08 Lia 84 ...............(Β' επιπεδου)

08/08 magdou_ ...........(Β' επιπεδου)

12/08 maribell ............(Β' επιπεδου)

03-17/08 anchelita ......(Β' επιπεδου)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη μπράβο! Πολύ καλά. Άντε ανεβαίνει και.ο πλακουντας και.θα ηρεμησεις.

Ιωάννα χάθηκες. Που είσαι οεο; Η κορακλα καλά;

Εγώ θα πάω για τα πρώτα ψωνια αυτή τη βδομάδα. Αναλόγως τις δουλειές η την Τετάρτη ή την Πέμπτη ή την Παρασκευή. Είμαι χαρούμενη! Και.ειδικά τώρα που το νιώθω συνεχεια.τον.μπέμπη μου!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλόχα!

Χθες ήμουνα στο σπίτι της φίλης μου που περιμένει το 3ο της μπεμπέ και επειδή θα είναι αγόρι, μου χάρισε μία σακουλάρα κοριτσίστικα ρούχα από το πρώτο της παιδί!!!!

Όλα ροζουλί!!!!!

Σήμερα πήγα με το αγόρι μου για μπάνιο! Και ενώ περίμενα να κουραστώ και να παραπονιέμαι, πήγαν όλα μια χαρά! Τώρα βέβαια θέλω να απλώσω το κορμί μου αλλά πρέπει πρώτα να αφαλατωθώ!

Για το πότε αισθάνεσαι το μωρό:

άκουσα αυτό που είπε η γιατρός και απλώς περίμενα να δω πότε θα το αιστανθώ. Ούτως ή άλλως, κάποια στιγμή θα γινότανε :D

Πάντως η κόρη είναι μερακλού: μόλις φάω κιμά ή μπιφτέκια κάνει κωλοτούμπες! :rolleyes:


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια , γυρίσαμε και εμείς απο τις διακοπές,ερασαμε τέλεια στην Κρήτη!

Χαίρομαι που διαβάζω τα τέλεια νεακια σας!

Εχει έρθει και το βιβλίο του θηλασμου της πατσουρου και το διαβάζω. Ειναι καταπληκτικό! Είδα και τα βίντεακια της!

Εγω έκανα καμπύλη και βγήκε λιγο ανεβασμένη, ετσι τωρα εχω πάρει μηχανάκι και μετραω το ζαχαρο πριν κ μετα το φαγητό 3 φορές την ημέρα.

Ειναι η πρωτη εβδομαδα και δεν ξερω γιατι , σε κανένα γεύμα δεν ειναι μετα το φαγητό πανω απο "130 το πολυ... Τωρα τι γινεται με τη γλυκόζη που σου δίνουν να πιεις στην εξέταση σε ξερω...

Αύριο εχω ραντεβου στον ενδοκρινολόγο, θα δει τα αποτελέσματα και θα μου πει!

Σκέφτομαι τον Αύγουστο να πάω 2 εβδομάδες στους δικούς ου στη Γερμανία, αλλα δεν ξερω τι θα πει ο γιατρός!

Επίσης ακομα δεν εχω πάρει απόφαση αν θα γεννήσω στο ιδιωτικο η στο δημόσιο... Ταλαιπωρούμαστε να πηγαίνουμε κάθε μηνα σ δημόσιο, ειναι 1 και 15 λεπτά μακριά απο το σπιτι μας και εχει πολυ κόσμο, αλλα μου εχει μείνει η εντύπωση πως στο δημόσιο εχω πολυ περισσότερες πιθανότητες να γεννήσω φυσιολογικα...

Στον ιδιώτη γιατρο που πηγαίνω, ειναι 20 λεπτα απο το σπιτι, ποτε δεν περιμένω, μας δεχετε αμέσως και η κλινικη στα Γιάννενα εχει μονόκλινά δωμάτια...

Αξίζει το ρίσκο; Τι λέτε εσείς;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια , γυρίσαμε και εμείς απο τις διακοπές,ερασαμε τέλεια στην Κρήτη!

Χαίρομαι που διαβάζω τα τέλεια νεακια σας!

Εχει έρθει και το βιβλίο του θηλασμου της πατσουρου και το διαβάζω. Ειναι καταπληκτικό! Είδα και τα βίντεακια της!

Εγω έκανα καμπύλη και βγήκε λιγο ανεβασμένη, ετσι τωρα εχω πάρει μηχανάκι και μετραω το ζαχαρο πριν κ μετα το φαγητό 3 φορές την ημέρα.

Ειναι η πρωτη εβδομαδα και δεν ξερω γιατι , σε κανένα γεύμα δεν ειναι μετα το φαγητό πανω απο "130 το πολυ... Τωρα τι γινεται με τη γλυκόζη που σου δίνουν να πιεις στην εξέταση σε ξερω...

Αύριο εχω ραντεβου στον ενδοκρινολόγο, θα δει τα αποτελέσματα και θα μου πει!

Σκέφτομαι τον Αύγουστο να πάω 2 εβδομάδες στους δικούς ου στη Γερμανία, αλλα δεν ξερω τι θα πει ο γιατρός!

Επίσης ακομα δεν εχω πάρει απόφαση αν θα γεννήσω στο ιδιωτικο η στο δημόσιο... Ταλαιπωρούμαστε να πηγαίνουμε κάθε μηνα σ δημόσιο, ειναι 1 και 15 λεπτά μακριά απο το σπιτι μας και εχει πολυ κόσμο, αλλα μου εχει μείνει η εντύπωση πως στο δημόσιο εχω πολυ περισσότερες πιθανότητες να γεννήσω φυσιολογικα...

Στον ιδιώτη γιατρο που πηγαίνω, ειναι 20 λεπτα απο το σπιτι, ποτε δεν περιμένω, μας δεχετε αμέσως και η κλινικη στα Γιάννενα εχει μονόκλινά δωμάτια...

Αξίζει το ρίσκο; Τι λέτε εσείς;

Γεια σου, maria*

Άντε να γυρίζετε εσείς από την Κρήτη να φεύγουμε εμείς κατά τον Αύγουστο.

Στη θέση σου θα πήγαινα στο δημόσιο για να γεννήσω φυσιολογικά.

Κορίτσια,

σε αυτό το site έχει καταπληκτικές τιμές και προσφορές. πχ

http://www.beboulino.gr/foxy-baby-set?search=924


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγω γύρισα χθες το βράδυ απο το χωριό μου.Πέρασα υπέροχα και κυρίως ξεκουράστηκα. Απο κιλά μέχρι στιγμής μια χαρά τα πήγαινα αλλά μια εβδομάδα κοντά στη μαμά χωρις να κάνω τίποτε μου "πρόσθεσε"κάποια κιλάκια παραπάνω :tongue::tongue::tongue:

Ιωάννα και Πολυξένη συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα της Β' Επιπέδου.

Ελένακι με το καλό σήμερα.

Χριστίνα και kellymania καλά αποτελέσματα στην άμνιο.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου, maria*

Άντε να γυρίζετε εσείς από την Κρήτη να φεύγουμε εμείς κατά τον Αύγουστο.

Στη θέση σου θα πήγαινα στο δημόσιο για να γεννήσω φυσιολογικά.

Κορίτσια,

σε αυτό το site έχει καταπληκτικές τιμές και προσφορές. πχ

http://www.beboulino.gr/foxy-baby-set?search=924

Το μπεμπουλινο έχει ωραίες τιμές. Σκέφτομουν για καρότσι από εκεί αν δεν βρω εδώ. Θασς πω πιο...


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλοφούσκωτη και από δω και πέρα!!!! :D

Εχω ήδη φουσκώσει και σκέφτομαι που θα φτάσω. Η μανα μου παντός είχε τεράστια κοιλιά και χωρις περιτα κιλα σε μένα. Στον αδερφό μου λιγο μεγαλυτερη αλλά είχε και 10 κιλά παραπάνω στη δεύτερη εγκυμοσύνη. Τουλάχιστον έτρωγε απ'όλα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...