Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Πολυξένη μπράβο! Πολύ καλά. Άντε ανεβαίνει και.ο πλακουντας και.θα ηρεμησεις.

Ιωάννα χάθηκες. Που είσαι οεο; Η κορακλα καλά;

Εγώ θα πάω για τα πρώτα ψωνια αυτή τη βδομάδα. Αναλόγως τις δουλειές η την Τετάρτη ή την Πέμπτη ή την Παρασκευή. Είμαι χαρούμενη! Και.ειδικά τώρα που το νιώθω συνεχεια.τον.μπέμπη μου!

αντε καλα ψωνιαααααααααα!!!!

που το νιώθετε ψηλά ή χαμηλά?????

Εγώ νομίζω ότι το ένιωσα σήμερα !!!! :tongue::tongue::tongue:

εγω τον νιωθω παντου, αναλογα τη θεση του, σημερα για παραδειγμα ειναι στον αφαλο μου γυρω-γυρω!!!

Αντε και απο δω και περα να το νιωθεις καθε μερα!!:D

Αλόχα!

Χθες ήμουνα στο σπίτι της φίλης μου που περιμένει το 3ο της μπεμπέ και επειδή θα είναι αγόρι, μου χάρισε μία σακουλάρα κοριτσίστικα ρούχα από το πρώτο της παιδί!!!!

Όλα ροζουλί!!!!!

Σήμερα πήγα με το αγόρι μου για μπάνιο! Και ενώ περίμενα να κουραστώ και να παραπονιέμαι, πήγαν όλα μια χαρά! Τώρα βέβαια θέλω να απλώσω το κορμί μου αλλά πρέπει πρώτα να αφαλατωθώ!

Για το πότε αισθάνεσαι το μωρό:

άκουσα αυτό που είπε η γιατρός και απλώς περίμενα να δω πότε θα το αιστανθώ. Ούτως ή άλλως, κάποια στιγμή θα γινότανε :D

Πάντως η κόρη είναι μερακλού: μόλις φάω κιμά ή μπιφτέκια κάνει κωλοτούμπες! :rolleyes:

της αρεσει ο κιμας φαινεται... χεχε με'γεια τα ρουχα!! :D

Γεια σας κοριτσακια , γυρίσαμε και εμείς απο τις διακοπές,ερασαμε τέλεια στην Κρήτη!

Χαίρομαι που διαβάζω τα τέλεια νεακια σας!

Εχει έρθει και το βιβλίο του θηλασμου της πατσουρου και το διαβάζω. Ειναι καταπληκτικό! Είδα και τα βίντεακια της!

Εγω έκανα καμπύλη και βγήκε λιγο ανεβασμένη, ετσι τωρα εχω πάρει μηχανάκι και μετραω το ζαχαρο πριν κ μετα το φαγητό 3 φορές την ημέρα.

Ειναι η πρωτη εβδομαδα και δεν ξερω γιατι , σε κανένα γεύμα δεν ειναι μετα το φαγητό πανω απο "130 το πολυ... Τωρα τι γινεται με τη γλυκόζη που σου δίνουν να πιεις στην εξέταση σε ξερω...

Αύριο εχω ραντεβου στον ενδοκρινολόγο, θα δει τα αποτελέσματα και θα μου πει!

Σκέφτομαι τον Αύγουστο να πάω 2 εβδομάδες στους δικούς ου στη Γερμανία, αλλα δεν ξερω τι θα πει ο γιατρός!

Επίσης ακομα δεν εχω πάρει απόφαση αν θα γεννήσω στο ιδιωτικο η στο δημόσιο... Ταλαιπωρούμαστε να πηγαίνουμε κάθε μηνα σ δημόσιο, ειναι 1 και 15 λεπτά μακριά απο το σπιτι μας και εχει πολυ κόσμο, αλλα μου εχει μείνει η εντύπωση πως στο δημόσιο εχω πολυ περισσότερες πιθανότητες να γεννήσω φυσιολογικα...

Στον ιδιώτη γιατρο που πηγαίνω, ειναι 20 λεπτα απο το σπιτι, ποτε δεν περιμένω, μας δεχετε αμέσως και η κλινικη στα Γιάννενα εχει μονόκλινά δωμάτια...

Αξίζει το ρίσκο; Τι λέτε εσείς;

Το βιβλιο ειναι οντως καταπληκτικο!!! Το πηρα και εγω!! :tongue:

Οσο για το νοσοκομειο, προσωπικα δεν το συζητω για δημοσιο, γιατι τα δημοσια στην Αργολιδα υπολειτουργουν και πολυ μαλιστα... τωρα στην περιοχη σου δε ξερω πως ειναι τα πραγματα!

Αχ!:D Αυριο παντρευομαιιιιιιιιιιι!!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα και από μένα! Δεν σας έχω διαβασει μιας κ εχω κάτι θεματα με την δουλειά μου τις τελευταιες μέρες ...ελπιζω όλες να στε καλά και τα μπεμπάκια επίσης!

Πολυξένη η ώρα η καλή κοριτσακι μου!Βίον ανθόσπαρτο και κάθε σας επιθυμία ευχή μας!!!

Ελενακι και Βούλα καλή επιτυχια στην Β επιπέδου σας!!!Περιμένουμε νέα!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Τι κανετε? Εμεις ειχαμε γιατρο σημερα, ειμαστε πολυ καλα, παρολο τη λαχταρα που περασαμε το σκ(μας ανοιξαν το σπιτι και απο το φοβο, τη στεναχωρια και το αγχος ειχα κραμπες ολο το βραδυ).Ο γιατρος μου εγραψε μαγνησιο σε περιπτωση που με ξαναπιασουν κραμπες και μου εδωσε και νεο σιδηρο, υγρο αυτη τη φορα, με την ελπιδα οτι δεν θα μου φερει αλλεργια.Αντε να δουμε.Απο βαρος τα μπεμπινια μια χαρα, κατι λιγοτερο απο 300 γρ εκαστο, μεγαλυτερα απο το μ.ο. διδυμων μου ειπε.Γενικα ευχαριστημενος ειναι.Εφαγα το μισο γαιδαρο, αν κρατησει το συστημα αλλες 18 βδομαδες φτανουμε στο στοχο μας που ειναι 36-37 εβδ.Μακαρι Παναγια μου να πανε ολα καλα.3/8 εχουμε β επιπεδου και θα μαθουμε και φυλα.Και εβαλα και 1,5 κιλο και πλεον η κοιλια μου διαγραφεται καθαρα, μεγαλη δεν τη λες, αλλα ειναι εμφανης!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Τι κανετε? Εμεις ειχαμε γιατρο σημερα, ειμαστε πολυ καλα, παρολο τη λαχταρα που περασαμε το σκ(μας ανοιξαν το σπιτι και απο το φοβο, τη στεναχωρια και το αγχος ειχα κραμπες ολο το βραδυ).Ο γιατρος μου εγραψε μαγνησιο σε περιπτωση που με ξαναπιασουν κραμπες και μου εδωσε και νεο σιδηρο, υγρο αυτη τη φορα, με την ελπιδα οτι δεν θα μου φερει αλλεργια.Αντε να δουμε.Απο βαρος τα μπεμπινια μια χαρα, κατι λιγοτερο απο 300 γρ εκαστο, μεγαλυτερα απο το μ.ο. διδυμων μου ειπε.Γενικα ευχαριστημενος ειναι.Εφαγα το μισο γαιδαρο, αν κρατησει το συστημα αλλες 18 βδομαδες φτανουμε στο στοχο μας που ειναι 36-37 εβδ.Μακαρι Παναγια μου να πανε ολα καλα.3/8 εχουμε β επιπεδου και θα μαθουμε και φυλα.Και εβαλα και 1,5 κιλο και πλεον η κοιλια μου διαγραφεται καθαρα, μεγαλη δεν τη λες, αλλα ειναι εμφανης!

Μια χαρά, διδυμομάνα!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!:D Αυριο παντρευομαιιιιιιιιιιι!!!! :D

polyxeni με το καλό ο γάμος και φυσικά να τα εκατοστήσεις :)

Γειά σας κορίτσια, και εμεις περιμένουμε για το μωράκι μας το νοέμβριο (04/11) ;) μόλις γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ ))

Nutimama καλως ήρθες και με το καλό το μωράκι σου. Έχεις μάθει φύλο?


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ!:D Αυριο παντρευομαιιιιιιιιιιι!!!! :D

Πολυξενη μου με το καλο!!!να στε παντα ευτυχισμενοι με με το καλο να ρθει ο μπεμπακος σας!!!

Γειά σας κορίτσια, και εμεις περιμένουμε για το μωράκι μας το νοέμβριο (04/11) ;) μόλις γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ ))

καλως ηρθες!!με το καλο το μωρακι σου! :)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!Χτες εκανα τη β επιπεδου και ολα ειναι μια χαρα, ειναι μια μπουμπου 470 γραμ.!Απο χτες ειμαστε ολοι μες την τρελη χαρα, φανταστειτε οτι ο μεγαλος μου χορευε μεσα στο σπιτι και ελεγε εγω το ξερα:P

Ευτυχως ολα καλα και ο πλακουντας ειναι ψηλα,αφου εχω προιστορια επιπωματικου πλακουντα και προωρου τοκετου(ο μικρος μου),αλλα ενταξει ολα πανε καλα.Παιδια στην εχρωμη φωτογραφια μου φανηκε οτι εχει μαλλια!!

Απο ορεξη παω καλα και απο κιλα επισης, το εχω παρει το κατιτις μου:tongue:Δεν πειραζει καλα να ειμαστε και θα τα χασουμε μετα(χα-χα)

Πολυξενη να ζησεται και με το καλο να ερθει και το ζουζουνι σας

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!Χτες εκανα τη β επιπεδου και ολα ειναι μια χαρα, ειναι μια μπουμπου 470 γραμ.!Απο χτες ειμαστε ολοι μες την τρελη χαρα, φανταστειτε οτι ο μεγαλος μου χορευε μεσα στο σπιτι και ελεγε εγω το ξερα:P

Ευτυχως ολα καλα και ο πλακουντας ειναι ψηλα,αφου εχω προιστορια επιπωματικου πλακουντα και προωρου τοκετου(ο μικρος μου),αλλα ενταξει ολα πανε καλα.Παιδια στην εχρωμη φωτογραφια μου φανηκε οτι εχει μαλλια!!

Απο ορεξη παω καλα και απο κιλα επισης, το εχω παρει το κατιτις μου:tongue:Δεν πειραζει καλα να ειμαστε και θα τα χασουμε μετα(χα-χα)

Πολυξενη να ζησεται και με το καλο να ερθει και το ζουζουνι σας

Μπράβο! Άντε και τελειόμηνη η μπέμπα!

Ο μεγάλος πόσο είναι;


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


O μεγαλος μου ειναι 6 χρ. και θα παει πρωτη δημοτικου και ο μικρος 4 χρ.και αν πανα ολα καλα θα τον παρουν προνηπιο,μηπως και γλιτωσουμε τα εξοδα του παιδικου σταθμου! Αυτοι οι δυο μαζι δεν κανουνε και χωρια δεν μπορουνε,ζηλευουν τρομερα ο ενας τον αλλο,γινονται ομηρικοι καυγαδες,ξυλο,και στο τελος κοιμουνται αγκαλιασμενοι!

Δεν θεωρουν το κοριτσακι απειλη,αφου δεν θα παιρνει τα παιχνιδια τους, ισως μονο ο μικρος θα θεωρησει πως του παιρνει τη θεση του ως του μωρου της οικογενειας!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα καλα με την β επιπεδου..υγιεστατη η μπεμπα 477 γρ καιεις πολυ χαρουμενοι!

Μπραβο στα κοριτσια που ειχαν καλα αποτελεσμαυα!!

Καλωσηρθε η καινουργια κοπελα..με το καλο!!

Πολυξενη μα ζησετε και χρονια πολλα με το καλο ο μπεμπης σας!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα καλα με την β επιπεδου..υγιεστατη η μπεμπα 477 γρ καιεις πολυ χαρουμενοι!

Μπραβο στα κοριτσια που ειχαν καλα αποτελεσμαυα!!

Καλωσηρθε η καινουργια κοπελα..με το καλο!!

Πολυξενη μα ζησετε και χρονια πολλα με το καλο ο μπεμπης σας!!

Μπράβο elenaki.Πολύ καλά τα νέα σου :)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Κοριτσια εγώ πήγα χθες για ψωνια τελικά. Πήρα λιγαπραγματακια. Και σημερα πήγα στον γιατρό μου γιατί τον τελευταιο καιρό είχα κατι πονακια το βράδυ που δεν έμοιαζαν με κραμπες και σημερα με έπιαναν όλη μερα. Τελικά εχω ήπιες συσπάσεις και ξεκούραση μου ειπε μεψρι να παω για τη Β' επιπεδου. Και μου έγραψε yutopar να περνώ μέχρι τοτε και μετά βλέπουμε αν και θεωρει πως δεν είναι τίποτα και πως θα μου έχουν περάσει μέχρι τοτε. Ο μπεμπης παντός μεγαλώνει μια χαρά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

O μεγαλος μου ειναι 6 χρ. και θα παει πρωτη δημοτικου και ο μικρος 4 χρ.και αν πανα ολα καλα θα τον παρουν προνηπιο,μηπως και γλιτωσουμε τα εξοδα του παιδικου σταθμου! Αυτοι οι δυο μαζι δεν κανουνε και χωρια δεν μπορουνε,ζηλευουν τρομερα ο ενας τον αλλο,γινονται ομηρικοι καυγαδες,ξυλο,και στο τελος κοιμουνται αγκαλιασμενοι!

Δεν θεωρουν το κοριτσακι απειλη,αφου δεν θα παιρνει τα παιχνιδια τους, ισως μονο ο μικρος θα θεωρησει πως του παιρνει τη θεση του ως του μωρου της οικογενειας!

Τελευταία η τσούπρα, ε;;;;

Ωραία τα 3 παιδιά.

Δε λέω μεγάλες κουβέντες αλλά και εγώ 3 θα ήθελα.

Κοριτσια ολα καλα με την β επιπεδου..υγιεστατη η μπεμπα 477 γρ καιεις πολυ χαρουμενοι!

Μπράβο! Κοτζάμ κορίτσαρος!!!!

Γεια σας! Κοριτσια εγώ πήγα χθες για ψωνια τελικά. Πήρα λιγαπραγματακια. Και σημερα πήγα στον γιατρό μου γιατί τον τελευταιο καιρό είχα κατι πονακια το βράδυ που δεν έμοιαζαν με κραμπες και σημερα με έπιαναν όλη μερα. Τελικά εχω ήπιες συσπάσεις και ξεκούραση μου ειπε μεψρι να παω για τη Β' επιπεδου. Και μου έγραψε yutopar να περνώ μέχρι τοτε και μετά βλέπουμε αν και θεωρει πως δεν είναι τίποτα και πως θα μου έχουν περάσει μέχρι τοτε. Ο μπεμπης παντός μεγαλώνει μια χαρά.

Μην ανησυχείς για τα yutopar. Οι μισές εγκυμονούσες τα παίρνουν!

Εμείς μια χαρά και μες στην τρελή χαρά επίσης!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...