Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Γεια σας! Κοριτσια εγώ πήγα χθες για ψωνια τελικά. Πήρα λιγαπραγματακια. Και σημερα πήγα στον γιατρό μου γιατί τον τελευταιο καιρό είχα κατι πονακια το βράδυ που δεν έμοιαζαν με κραμπες και σημερα με έπιαναν όλη μερα. Τελικά εχω ήπιες συσπάσεις και ξεκούραση μου ειπε μεψρι να παω για τη Β' επιπεδου. Και μου έγραψε yutopar να περνώ μέχρι τοτε και μετά βλέπουμε αν και θεωρει πως δεν είναι τίποτα και πως θα μου έχουν περάσει μέχρι τοτε. Ο μπεμπης παντός μεγαλώνει μια χαρά.

Οταν είχα μπει νοσοκομείο για την περίδεση είχα και ορό yotopar!με το που μπαίνεις στον βάζουν,έχεις δεν έχεις συσπασεις!το φάρμακο κανει ταχυκαρδιες και σε μένα και πονοκεφάλους!δεν ξέρω σε τι ποσότητα θα το πάρεις και ισα παιζει ρόλο κ ο ορος,αλλα στο λέω για να μην αγχωθεις σε περίπτωση που σε πιάσει!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οταν είχα μπει νοσοκομείο για την περίδεση είχα και ορό yotopar!με το που μπαίνεις στον βάζουν,έχεις δεν έχεις συσπασεις!το φάρμακο κανει ταχυκαρδιες και σε μένα και πονοκεφάλους!δεν ξέρω σε τι ποσότητα θα το πάρεις και ισα παιζει ρόλο κ ο ορος,αλλα στο λέω για να μην αγχωθεις σε περίπτωση που σε πιάσει!

Δεν εχω δυνατές συσπάσεις και μου έδωσε μικρή δοσολογία. Μου είπε μέχρι την Παρασκευή μισό πρωί-μισό μεσημέρι και μισό βράδυ και από το Σάββατο μέχρι να πάω για την Β' επιπέδου μισο πρωί και μισό βράδυ. Θεωρεί πως δεν είναι τίποτα σοβαρό και πως θα περασουν. Σήμερα προς το παρον δεν εχω ξανανιωσει πέτρωμα. Εξαλλου αν ηταν κάτι σοβαρό δεν θα μου ελεγε πλήρη ακινησια;


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία η τσούπρα, ε;;;;

Ωραία τα 3 παιδιά.

Δε λέω μεγάλες κουβέντες αλλά και εγώ 3 θα ήθελα.

Μπράβο! Κοτζάμ κορίτσαρος!!!!

Μην ανησυχείς για τα yutopar. Οι μισές εγκυμονούσες τα παίρνουν!

Εμείς μια χαρά και μες στην τρελή χαρά επίσης!

Δεν ανησυχώ για τα yutopar. Ανυσηχβ μήπως αντί να σταματήσουν οι συσπάσεις γινουπιο έντονες. Γιατί με βλέπω να τα ψωνιζω όλα από το ίντερνετ από το κινητό και να χαλάω του κόσμου τα λεφτα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανησυχώ για τα yutopar. Ανυσηχβ μήπως αντί να σταματήσουν οι συσπάσεις γινουπιο έντονες. Γιατί με βλέπω να τα ψωνιζω όλα από το ίντερνετ από το κινητό και να χαλάω του κόσμου τα λεφτα.

Μην ανησυχείς. Έχουμε καιρό ακόμα μέχρι να μπούμε στο μήνα μας. Κι εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Έχουμε καιρό ακόμα μέχρι να μπούμε στο μήνα μας. Κι εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα.

Μωρέ χρόνο έχουμε εγω χώρο δεν εχω να απλώσω. Εχω πολύ μικρή βεράντα και όταν βρέχει γίνεται μούσκεμα. Και εδώ οι.βροχές είναι ιεροτελεστία. Κάθε χρόνο ξεκινάνε από 14 με 15 Σεπτέμβρη. Και θέλω να βγω να βρω και συρταριερα τον άλλο μήνα και να δούμε τι θα κάνουμε με τον γάμο ποτε θα φτιάξουμε τα χαρτιά. Αγχώνομαι πολύ και για όλα και τώρα ήρθε και αυτό που με έχει τρομάξει μήπως τυχών το λίγο γίνει πολύ και εκεί δεν σκέφτομαι τα λεφτά αλλά να είναι καλά το παιδάκι μου.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρετω ολες τις εγκυουλες!

Μωρέ χρόνο έχουμε εγω χώρο δεν εχω να απλώσω. Εχω πολύ μικρή βεράντα και όταν βρέχει γίνεται μούσκεμα. Και εδώ οι.βροχές είναι ιεροτελεστία. Κάθε χρόνο ξεκινάνε από 14 με 15 Σεπτέμβρη. Και θέλω να βγω να βρω και συρταριερα τον άλλο μήνα και να δούμε τι θα κάνουμε με τον γάμο ποτε θα φτιάξουμε τα χαρτιά. Αγχώνομαι πολύ και για όλα και τώρα ήρθε και αυτό που με έχει τρομάξει μήπως τυχών το λίγο γίνει πολύ και εκεί δεν σκέφτομαι τα λεφτά αλλά να είναι καλά το παιδάκι μου.

Ελλη οι συσπασεις σου μπορει να δημιουργουνται απο αγχος.Σταματα βρε παιδακι μου να αγχωνεσαι για τα παντα.Ολα οπως ερθουν.Εχω παει δυο φορες για εκτακτο υπερηχο απο αγχος.Και χθες στεναχωρηθηκα με κατι και το μωρο επι μιση ωρα δεν σταματαγε να κουνιεται.Θα το βγαλω νευρικο στο τελος.

Αυτο που σου ειχα γραψει στην αλλη ομαδα το ειδες? http://irokids.gr/p/906/nek-baby-sirtariera


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!

Ελενη συγχαρητήρια για τα αποτελεσματα! αντε τωρα βουρ στην αγορα για ψωνια!

Ελλη μου προσοχη θελει η κατασταση ( εννοω η γενικοτερη της εγκυμοσυνης) και οχι αγχος ( κοιτα ποια μιλαει θα μου πειτε!!)

Κοριτσια εχω σοβαρο προβλημα δυσκοιλιοτητας...( πρωι πρωι ωραιο θεμα)

εχω γενικοτερα κατι πονακια ανα μερες, τα οποια περνανε...ειχα λοιπον να παω αρκετες μερες τουαλετα, και με ποναει χαμηλα η κοιλια μου σημερα. σκεφτομαι να παω στον γιατρο το απογευμα, να ειμαι σιγουρη οτι δεν τρεχει κατι αλλο. εν τω μεταξυ πηγα σημερα στην τουαλετα το πρωι και σφίχτηκα αρκετα και τωρα φοβαμαι :-(.

τι σας περιγραφω τωρα....λετε να εγινε τιποτα κακο με το σφίξιμο???


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω σοβαρο προβλημα δυσκοιλιοτητας...( πρωι πρωι ωραιο θεμα)

εχω γενικοτερα κατι πονακια ανα μερες, τα οποια περνανε...ειχα λοιπον να παω αρκετες μερες τουαλετα, και με ποναει χαμηλα η κοιλια μου σημερα. σκεφτομαι να παω στον γιατρο το απογευμα, να ειμαι σιγουρη οτι δεν τρεχει κατι αλλο. εν τω μεταξυ πηγα σημερα στην τουαλετα το πρωι και σφίχτηκα αρκετα και τωρα φοβαμαι :-(.

τι σας περιγραφω τωρα....λετε να εγινε τιποτα κακο με το σφίξιμο???

Σαν να με διαβαζω νιωθω.Δεν υπαρχει κατι που να φας και να σε βοηθησει.Εγω το παθαινα οποτε δεν επινα καφε.Τωρα πινω καθε μερα.Το επετρεψε βεβαια και ο γιατρος αλλα δεν αντεχα.Πονουσα συνεχεια χαμηλα στη κοιλια και νομιζα οτι κατι ειχε το μωρο.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Πολυξένη να ζήσετε!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Nutimama καλωσήρθες… πες μας και τα δικά σου νέα.

Βούλα και Ελένη συγχαρητήρια για την Β' επιπέδου :-):tongue::tongue::tongue:

Εμένα ο γιατρός μου έδωσε yutopar να πίνω μία μέρα πριν και για 10 μέρες μετά την αμνιο. Μισό χαπάκι κάθε 6 ώρες :?.

Και εγώ έχω άγχος τελευταία…:evil: λίγο με τη δουλειά που τρέχουμε και δεν φτάνουμε… λίγο με διάφορα στο σπίτι… με την άμνιο… με φίλους/ φίλες που ακούω συνεχώς για οικονομικά προβλήματα κτλ κτλ…

Προσπάθω να μην επιβαρύνω το μικρό μου… αλλά πολλές φορές δεν το ρυθμίζεις… Και ήμουν τόσο χαρούμενη πριν καμιά δυο βδομάδες που είχα καταφέρει να είμαι ήρεμη (και αδιάφορη)…

Ζαχαρούλα και εγώ έχω αρχίσει να έχω πρόβλημα δυσκοιλιοτητας…. (αφού πέρασα 2 βδομάδες με το ανάποδο και πόνους στο έντερο)… Σκέφτομαι ότι τώρα ειδικά με την άμνιο δεν πρέπει να πιεστώ αυτές τις μέρες και να δούμε τι θα κάνω… έχω προβληματιστεί.:confused:


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με τις δυσκοιλιοτητες ξεχάστηκα τελειως!

Πολυξενη χρονια πολλα για τα γενέθλια σου! να ζησετε, να ειστε παντα ευτυχισμένοι και να ζησετε πολλα πολλα χρονια ενωμενοι με το/τα μωρακια σας!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαν να με διαβαζω νιωθω.Δεν υπαρχει κατι που να φας και να σε βοηθησει.Εγω το παθαινα οποτε δεν επινα καφε.Τωρα πινω καθε μερα.Το επετρεψε βεβαια και ο γιατρος αλλα δεν αντεχα.Πονουσα συνεχεια χαμηλα στη κοιλια και νομιζα οτι κατι ειχε το μωρο.

Εγω σημερα το νιωθω τοσο εντονα το πονο,κυριως οταν περπαταω ποναω!

απο φαγητα, ηταν που αρκετο καιρο δεν ειχα φαει μαγειρευτα - λαδερα ( κατι εχω παθει και δεν τα πολυθελω) ε και ολο κρεας μακαρονια κτλ τι να σου κανει το κακομοιρο το εντερακι.εχω που εχω προβλημα, γινεται 4πλασιο.

2 πραγματα εχω καταλαβει οτι βοηθανε παντως: το πρωι η το προηγουμενο βραδυ, πριν πεσεις για υπνο, η μια κουταλια μελι σε ζεστο νερο, η ξηρα δαμασκηνα, τα οποια επισης τα βαζω σε ζεστο νερακι για να μαλακωσουν. Καλα μην φανταστειτε τιποτα τρελο, απλα δινουν λιγο....ωθηση!

Με το σφηξιμο? δεν πρεπει καθολου ε? επειδη εγω παντως δεν θα ηρεμησω και ειναι σιγουρο αυτο, θα παω μετα τη δουλεια στο γιατρο να ριξει μια ματια.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρούλα και εγώ έχω αρχίσει να έχω πρόβλημα δυσκοιλιοτητας…. (αφού πέρασα 2 βδομάδες με το ανάποδο και πόνους στο έντερο)… Σκέφτομαι ότι τώρα ειδικά με την άμνιο δεν πρέπει να πιεστώ αυτές τις μέρες και να δούμε τι θα κάνω… έχω προβληματιστεί.:confused:

[/size][/font]

Ειναι βρε παιδι μου θεμα μεγαλο, πρεπει να πηγαινουμε τουαλετα, δεν πρεπει να περνανε οι μερες. παιρνεις σιδηρο? εγω πρεπει να ξεκινησω, ο αιματοκριτης μου επεσε λιγο και μου εχει γραψει αλλα εγω δεν εχω παει ακομη να τον παρω, τρεμω στην ιδεα οτι θα εχω μεγαλυτερο προβλημα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα το νιωθω τοσο εντονα το πονο,κυριως οταν περπαταω ποναω!

απο φαγητα, ηταν που αρκετο καιρο δεν ειχα φαει μαγειρευτα - λαδερα ( κατι εχω παθει και δεν τα πολυθελω) ε και ολο κρεας μακαρονια κτλ τι να σου κανει το κακομοιρο το εντερακι.εχω που εχω προβλημα, γινεται 4πλασιο.

2 πραγματα εχω καταλαβει οτι βοηθανε παντως: το πρωι η το προηγουμενο βραδυ, πριν πεσεις για υπνο, η μια κουταλια μελι σε ζεστο νερο, η ξηρα δαμασκηνα, τα οποια επισης τα βαζω σε ζεστο νερακι για να μαλακωσουν. Καλα μην φανταστειτε τιποτα τρελο, απλα δινουν λιγο....ωθηση!

Με το σφηξιμο? δεν πρεπει καθολου ε? επειδη εγω παντως δεν θα ηρεμησω και ειναι σιγουρο αυτο, θα παω μετα τη δουλεια στο γιατρο να ριξει μια ματια.

Εφτασα την προηγουμενη βδομαδα στο σημειο να μην μπορω να περπατησω.Τελικα πηγα και εγω γιατρο και μου ειπε οτι μαλλον περναω κολικο του εντερου.Ειπε λαδερα,δαμασκηνα,ακτινιδια καθολου ξινα και μου εδωσε και σιροπι για ωρα αναγκης αλλα δεν το εχω παρει.Και εγω ολο κρεας και μακαρονια τρωω.Αχ τι τραβαμε...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίρνω σίδηρο... έχω πολύ χαμηλό αιματοκρίτη... και ίσως από τότε άρχισε και το πρόβλημα.

Γενικά νομίζω ότι όντως ο καφές βοηθάει... αλλά εγώ τον έχω κόψει τελείως :-(


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δυσκοιλιότητα στην εγκυμοσύνη έχουμε λόγω της προγεστερόνης.

Ο σίδηρος δυσκολεύει την κατάσταση.

Εμένα η γιατρός μου μου έδωσε φυτικό σίδηρο και και αισθάνομαι καλύτερα και δεν έχω μεγαλύτερο πρόβλημα δυσκοιλιότητας απ' ότι είχα πριν.

Επίσης, να θυμάστε πως αν παίρνετε σίδηρο δεν κάνει να τον συνδυάζετε ούτε με γαλακτοκομικά, ούτε με καφέ ή τσάι γιατί αυτές οι τροφές έχουν ουσίες που εμποδίζουν την απορρόφησή του!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...