Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Εργαζόμενη Γυναίκα - Μητέρα - Σύζυγος


emi

Recommended Posts

ο δικός μου βοηθάει πολύ, ουσιαστικά είναι μοιρασμένα τα πράγματα, αλλά με τέσσερα δε γίνεται αλλιώς! Στα 2 πρώτα ήταν λίγο καλομαθημένος. Στο 3ο διορίστηκα, αλλά και τότε ήταν λίγο στον κόσμο του. Τώρα προσαρμοστήκαμε όλοι, αλλά το καλό είναι ότι φροντίζουμε ο καθένας να έχει τον προσωπικό του χρόνο 1-2 φορές την εβδομάδα.

Νομίζω πως αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα!!!Τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω καθόλου προσωπικό χρόνο!!!Όχι με τον αντρούλη μου μιλάω για καθαρά προσωπικό χρόνο έστω 1 ώριτσα για μένα μόνο.Χωρίς να πρέπει να πάω για ψώνια του σπιτιού ή κάτι για κάποιον άλλον!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! τελικά αρχίζουμε να μαζευόμαστε πολλές ...παρήγορο αυτό ...

bouboukakia περαστικά σου εύχομαι...

τελικά αυτό με τον προσωπικό χρόνο είναι το μεγαλύτερο θέμα.. εν τέλει αυτός που την πληρώνει είμαι εγώ η ίδια..

JimDin θα συμφωνήσω μαζί σου... από τότε που γέννησα τον μικρό 2 χρόνια πριν, καθαρά προσωπικό χρόνο δεν έχω ... ακόμα και όταν καθίσω να ξεκουραστώ στο μυαλό μου έχω χίλια δυο πράγματα που στο τέλος λέω "άντε σήκω μη χάνεις χρόνο..." με πιάνουν ενοχές...

Έχω 1 hobby τη ζωγραφική και πολλές φορές ειδικά μετά την 1η παλίνδρομη για να ξεδώσω ξενυχτούσα για να ζωγραφίσω.. τώρα έχω κάτι μήνες να ασχοληθώ..

και δεν μπορώ να πω πως δεν έχω βοήθεια από τον άντρα μου.. κάνει ότι μπορεί..αλλά και πάλι όση βοήθεια και αν έχω τα περισσότερα περνούν απο μένα πχ σίδερο που τρώει πολύ χρόνο..Η μητέρα μου μένει πολύ μακρυά και με την πεθερά μου αν και τα πάμε πολύ καλά δεν θέλω να υποχρεώνομαι αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα μέτρηση κατάθλιψης και μου έβγαλε ήπιας έντασης κατάθλιψη. Δεν ένιωθα καλά την τελευταία εβδομάδα. Αλλά έχω συχνά μεταπτώσεις που τις συνέδεσα με τον κύκλο μου. Εσείς έχετε μεταβολές στην ψυχολογία σας; Σήμερα π.χ. δεν έχω κουράγιο για τίποτα, ούτε για την παραμικρή αναστάτωση. Και δεν είμαι σωματικά κουρασμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ta παιδια που τα αφηνετε οταν πάτε τη δουλεια? Στις γιαγιαδες?

Η γιαγιά δεν μπορεί να βοηθήσει, εργάζεται. Μετά την άδεια ανατροφής παίρνω μια γυναίκα για τον πρώτο καιρό κι ύστερα παιδικό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα,εγω εχω ενα αγορακι 13 μηνων και επεστρεψα στη δουλεια μου 39 μερες μετα τον τοκετο....το μωρο το κραταει η πεθερα τις ωρες που δουλευω και μετα ειναι μαζι μου οπου και αν πρεπει να παω. Η αληθεια ειναι οτι για τα παντα χρειαζεται προγραμμα και προσαρμοστικοτητα,κυριως απο τη μητερα. Τους πρωτους μηνες γινομουν κομματια για να τα προλαβω ολα και τσακωνομουν με τον αντρα μου,του ελεγα οτι δεν εχει προσαρμοστει κτλ...επειδη ομως οι μηνες περνουσαν και η κατασταση δεν αλλαζε συνειδητοποιησα οτι εγω ειμαι εκεινη που πρεπει να δει τα πραγματα αλλιως!!!!! ναι καλα διαβασατε...εκτοτε εκνευριζομαι πολυ λιγοτερο, κανονιζω πιο καλα τις εξωτερικες δουλειες, οι δουλειες του σπιτιου γινονται με εβδομαδιαιο πλανο και καταφερνω να εχω λιγο προσωπικο χρονο αργα το βραδυ που κοιμαται το μωρο...αυτα για την ωρα. Παω να κοιμηθω γιατι σημερα ειχα πολυ δουλεια και κλεινουν τα ματια μου

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα πρώτη, πλύθηκα, ντύθηκα,ετοίμασα πρωινό, ξύπνησα τα παιδιά για το σχολείο(τουλάχιστον προσπάθησα:mrgreen:), έντυσα, έπλυνα και χτένισα τα παιδιά,έκανα επανάληψη με την κόρη μου την ορθογραφία(αυτή γκρίνιαζε, εγώ προσπαθούσα να την πείσω...).Μάζεψα τα πιάτα του πρωινού, έβαλα στις τσάντες τους το πρωινό και το κολατσιό τους-που by the way, είχα ετοιμάσει από χθές το βράδυ), βγήκα στο μπαλκόνι, τους χαιρέτησα όλους που φύγανε,μπήκα μέσα, έστρωσα τα κρεββάτια, τσίμπησα κάτι, έκανα το απαραίτητο μακιγιάζ(βασικά πράγματα, μην τρελλαίνεσαι:P), πετάχτηκα σε 2 τράπεζες, γύρισα στο σπίτι(ευτυχώς έχω μηχανάκι).....

μήπως λαχάνιασες; Έχει και συνέχεια, όχι δεν τελείωσα...

Πήρα την τσάντα μου με τα βιβλία, καβάλησα το μηχανάκι(10χλμ μέχρι να φτάσω στη δουλειά, στο σχολείο), έκανα 5 ώρες μάθημα σερί(είχα και εφημερία-πού ώρα για καφε:(φτου),παρέδωσα βαθμολογία, καβάλησα το μηχανάκι, γύρισα σπίτι, μάζεψα τα ρούχα που είχα απλώσει από βραδύς, άπλωσα το άλλο πλυντήριο, ζέστανα το φαγητό που είχα μαγειρέψει από χθες και παράλληλα διάβασα την κόρη μου, ήρθαν οι άντρες του σπιτιού, φάγαμε, μαζέψαμε(με βοηθήσανε!!!) και ναι !!!!!! κοιμήθηκα 1 ωρίτσα!!!! Ξύπνησα, καθάρισα φρούτα για τα παιδιά, σέρφαρα λίγο στο internet, μετά ετοίμασα κάτι για βραδυνό, έπλυνα τα δόντια των παιδιών και διάβασα το καθιερωμένο παραμύθι(αν θέλω ας κάνω και αλλιώς!:tongue:).Διάβασα για το αυριανό μου μάθημα στο σχολείο, συμμάζεψα τον νεροχύτη και μαγείρεψα φακές για αύριο....

Και τώρα είμαι εδώ και σας γράφω όλα αυτά.....

Για πείτε μου...σας θυμίζει κάτι;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα πρώτη, πλύθηκα, ντύθηκα,ετοίμασα πρωινό, ξύπνησα τα παιδιά για το σχολείο(τουλάχιστον προσπάθησα:mrgreen:), έντυσα, έπλυνα και χτένισα τα παιδιά,έκανα επανάληψη με την κόρη μου την ορθογραφία(αυτή γκρίνιαζε, εγώ προσπαθούσα να την πείσω...).Μάζεψα τα πιάτα του πρωινού, έβαλα στις τσάντες τους το πρωινό και το κολατσιό τους-που by the way, είχα ετοιμάσει από χθές το βράδυ), βγήκα στο μπαλκόνι, τους χαιρέτησα όλους που φύγανε,μπήκα μέσα, έστρωσα τα κρεββάτια, τσίμπησα κάτι, έκανα το απαραίτητο μακιγιάζ(βασικά πράγματα, μην τρελλαίνεσαι:P), πετάχτηκα σε 2 τράπεζες, γύρισα στο σπίτι(ευτυχώς έχω μηχανάκι).....

μήπως λαχάνιασες; Έχει και συνέχεια, όχι δεν τελείωσα...

Πήρα την τσάντα μου με τα βιβλία, καβάλησα το μηχανάκι(10χλμ μέχρι να φτάσω στη δουλειά, στο σχολείο), έκανα 5 ώρες μάθημα σερί(είχα και εφημερία-πού ώρα για καφε:(φτου),παρέδωσα βαθμολογία, καβάλησα το μηχανάκι, γύρισα σπίτι, μάζεψα τα ρούχα που είχα απλώσει από βραδύς, άπλωσα το άλλο πλυντήριο, ζέστανα το φαγητό που είχα μαγειρέψει από χθες και παράλληλα διάβασα την κόρη μου, ήρθαν οι άντρες του σπιτιού, φάγαμε, μαζέψαμε(με βοηθήσανε!!!) και ναι !!!!!! κοιμήθηκα 1 ωρίτσα!!!! Ξύπνησα, καθάρισα φρούτα για τα παιδιά, σέρφαρα λίγο στο internet, μετά ετοίμασα κάτι για βραδυνό, έπλυνα τα δόντια των παιδιών και διάβασα το καθιερωμένο παραμύθι(αν θέλω ας κάνω και αλλιώς!:tongue:).Διάβασα για το αυριανό μου μάθημα στο σχολείο, συμμάζεψα τον νεροχύτη και μαγείρεψα φακές για αύριο....

Και τώρα είμαι εδώ και σας γράφω όλα αυτά.....

Για πείτε μου...σας θυμίζει κάτι;

ουουουουου!Εμένα κατι μου θυμίζει!Με τη διαφορά οτι δεν προλαβαίνω ούτε να φάω ούτε το αχούρι μου να συμαζέψω ούτε κρεβάτια να στρώσω. Η κόρη μου είναι 14 μηνών και όταν με ακούει που ξυπνάω, ξυπνάει και αυτή και γαντζώνεται πάνω μου!Με το ζόρυ ντύνομαι και ψιλοβάφομαι.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ουουουουου!Εμένα κατι μου θυμίζει!Με τη διαφορά οτι δεν προλαβαίνω ούτε να φάω ούτε το αχούρι μου να συμαζέψω ούτε κρεβάτια να στρώσω. Η κόρη μου είναι 14 μηνών και όταν με ακούει που ξυπνάω, ξυπνάει και αυτή και γαντζώνεται πάνω μου!Με το ζόρυ ντύνομαι και ψιλοβάφομαι.

;););)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα πρώτη, πλύθηκα, ντύθηκα,ετοίμασα πρωινό, ξύπνησα τα παιδιά για το σχολείο(τουλάχιστον προσπάθησα:mrgreen:), έντυσα, έπλυνα και χτένισα τα παιδιά,έκανα επανάληψη με την κόρη μου την ορθογραφία(αυτή γκρίνιαζε, εγώ προσπαθούσα να την πείσω...).Μάζεψα τα πιάτα του πρωινού, έβαλα στις τσάντες τους το πρωινό και το κολατσιό τους-που by the way, είχα ετοιμάσει από χθές το βράδυ), βγήκα στο μπαλκόνι, τους χαιρέτησα όλους που φύγανε,μπήκα μέσα, έστρωσα τα κρεββάτια, τσίμπησα κάτι, έκανα το απαραίτητο μακιγιάζ(βασικά πράγματα, μην τρελλαίνεσαι:P), πετάχτηκα σε 2 τράπεζες, γύρισα στο σπίτι(ευτυχώς έχω μηχανάκι).....

μήπως λαχάνιασες; Έχει και συνέχεια, όχι δεν τελείωσα...

Πήρα την τσάντα μου με τα βιβλία, καβάλησα το μηχανάκι(10χλμ μέχρι να φτάσω στη δουλειά, στο σχολείο), έκανα 5 ώρες μάθημα σερί(είχα και εφημερία-πού ώρα για καφε:(φτου),παρέδωσα βαθμολογία, καβάλησα το μηχανάκι, γύρισα σπίτι, μάζεψα τα ρούχα που είχα απλώσει από βραδύς, άπλωσα το άλλο πλυντήριο, ζέστανα το φαγητό που είχα μαγειρέψει από χθες και παράλληλα διάβασα την κόρη μου, ήρθαν οι άντρες του σπιτιού, φάγαμε, μαζέψαμε(με βοηθήσανε!!!) και ναι !!!!!! κοιμήθηκα 1 ωρίτσα!!!! Ξύπνησα, καθάρισα φρούτα για τα παιδιά, σέρφαρα λίγο στο internet, μετά ετοίμασα κάτι για βραδυνό, έπλυνα τα δόντια των παιδιών και διάβασα το καθιερωμένο παραμύθι(αν θέλω ας κάνω και αλλιώς!:tongue:).Διάβασα για το αυριανό μου μάθημα στο σχολείο, συμμάζεψα τον νεροχύτη και μαγείρεψα φακές για αύριο....

Και τώρα είμαι εδώ και σας γράφω όλα αυτά.....

Για πείτε μου...σας θυμίζει κάτι;

...:):):) "είμαι η Μαιρη Παναγιωταρα.." :):):) .(Λουκιανός Κιλαηδονης)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...