Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εργαζόμενη Γυναίκα - Μητέρα - Σύζυγος


emi

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα κι από μένα! Τελικά η συνωνυμία εδώ μέσα δίνει και παίρνει! Μα όλες Μαίρες Παναγιωταρές πια?? χαχα! Λοιποοοοονννν.... Σήμερα (όπως κάθε μέρα της Μαρμότας) σηκώθηκα κατά τις 6, έκανα το ντουζάκι μου, ντύθηκα, βάφτηκα, μη φανταστείτε, ίσα για να μην τρομάζει ο κόσμος, ετοίμασα τοστάκια για τη δουλειά, μάζεψα τα πράγματα των παιδιών, πακετάρισα τα παιδιά κοιμισμένα, τα πήγα στη μαμά μου (μένει δίπλα), έστρωσα κρεβάτια, ήμουν στη δουλειά στις 8 (45 χλμ μακρυά), πη...κα μέχρι τις 6, πήγα super market, γύρισα, μάζεψα τα παιδιά, τα τάισα, παίξαμε, τα μπανιάρισα, τα κοίμησα, μάζεψα τη μπουγάδα, έφτιαξα μια μακαρονάδα να φάμε, μάζεψα το σπίτι, και τωρα έβαλα να φτιάξω φακές. Μετά μπορώ να λυποθυμήσω ελεύθερα...

Επεξεργάστηκαν by Nikolekaki

z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κι από μένα! Τελικά η συνωνυμία εδώ μέσα δίνει και παίρνει! Μα όλες Μαίρες Παναγιωταρές πια?? χαχα! Λοιποοοοονννν.... Σήμερα (όπως κάθε μέρα της Μαρμότας) σηκώθηκα κατά τις 6, έκανα το ντουζάκι μου, ντύθηκα, βάφτηκα, μη φανταστείτε, ίσα για να μην τρομάζει ο κόσμος, ετοίμασα τοστάκια για τη δουλειά, μάζεψα τα πράγματα των παιδιών, πακετάρισα τα παιδιά κοιμισμένα, τα πήγα στη μαμά μου (μένει δίπλα), έστρωσα κρεβάτια, ήμουν στη δουλειά στις 8 (45 χλμ μακρυά), πη...κα μέχρι τις 6, πήγα super market, γύρισα, μάζεψα τα παιδιά, τα τάισα, παίξαμε, τα μπανιάρισα, τα κοίμησα, μάζεψα τη μπουγάδα, έφτιαξα μια μακαρονάδα να φάμε, μάζεψα το σπίτι, και τωρα έβαλα να φτιάξω φακές. Μετά μπορώ να λυποθυμήσω ελεύθερα...

Εγώ μάλλον είμαι ανοργάνωτη:(Ούτε κρεβάτια προλαβαίνω να στρώσω, ούτε πρωινό να φτιάξω και δίνω ένα σορό λεφτά για να πάρω απο έξω. Όλο λέω να ετοιμάζω τα τοστάκια απο βραδύς και να τα ψήνω το πρωί αλλά όταν τελειώνω με μαγείρεμα , συμάζεμα και τα λοιπά τα του μαραθωνίου ξεραίνομαι! Απο την Κυριακή έχω και την μικρή άρρωστη οπότε ξέχασα και τον ύπνο το βράδυ! Ο εγκέφαλός μου είναι κουρκούτι. Δεν τη γλιτώνω τη μαλάκινση σε καμιά 10αριά χρόνια:?


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα με έσωσε το στεγνωτήριο. Εκτός του ότι τα ρούχα είναι μυρωδάτα και πολύ πολύ πολύ απαλά, γλιτώνεις άπλωμα , μάζεμα, σήμερα βρέχει , αύριο φυσάει κλπ και το κυριότερο περιορίζεις το σιδέρωμα τουλάχιστον στο 50% γιατί πολλά απο τα ρούχα δεν χρειάζονται καν σιδέρωμα! Α! Ξέχασα να πω πως τα αποστηρώνει και όλας ! Σούπερ κατάλληλο και για βρεφικά!


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα με έσωσε το στεγνωτήριο. Εκτός του ότι τα ρούχα είναι μυρωδάτα και πολύ πολύ πολύ απαλά, γλιτώνεις άπλωμα , μάζεμα, σήμερα βρέχει , αύριο φυσάει κλπ και το κυριότερο περιορίζεις το σιδέρωμα τουλάχιστον στο 50% γιατί πολλά απο τα ρούχα δεν χρειάζονται καν σιδέρωμα! Α! Ξέχασα να πω πως τα αποστηρώνει και όλας ! Σούπερ κατάλληλο και για βρεφικά!

στεγνωτηριο ε? μου βάζεις ιδεες... πόσο κανει περίπου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα ένα whirlpool 450 ευρώ το είχε προσφορά στα expert την τελευταία μέρα των εκπτώσεων . Α ενεργειακής κλάσης που σημαίνει οτι καταναλώνει λιγότερο ρεύμα. Είναι σωτήριο. Εγώ το ήθελα γιατί τα ρούχα βρωμοκοπούσαν απο την καπνίλα των φουγάρων των καλοριφέρ και άπλωνα στην είσοδο μιας και ήμαστε στον τελευταίο όροφο και δεν έχει άλλο διαμέρισμα δίπλα αλλά στην πορεία διαπύστωσα οτι εξικωνωμώ και πολύ χρόνο. Αξίζει !


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εντωμεταξύ σήμερα γίνεται πανικός στο γραφείο από δουλειά... ΘΕΛΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥΥΥΥ.... :cry:

υπομονή.. καλη δυναμη.. εγω σημερα είμαι αρκετα χαλαρη.. είμαι ελ επαγγελματιας δηλ αφεντικο του εαυτού μου.. υπάρχουν βέβαια και στιγμές του τρέχω και δεν φτάνω.. κάνω ακόμα και ξεύχτια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...