Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Εργαζόμενη Γυναίκα - Μητέρα - Σύζυγος


emi

Recommended Posts

Απλά αυτόν τον καιρό λόγω Πάσχα έχουμε πανικό στο γραφείο και τραβάμε ζόρικα ωράρια. Αλλά πάλι καλά, έχω περάσει και χειρότερα. Τώρα σχολάω κατά τις 8-9, καλά είναι... :lol:


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απλά αυτόν τον καιρό λόγω Πάσχα έχουμε πανικό στο γραφείο και τραβάμε ζόρικα ωράρια. Αλλά πάλι καλά, έχω περάσει και χειρότερα. Τώρα σχολάω κατά τις 8-9, καλά είναι... :lol:

Αααα! κουράγιο τότε και υπομονή θα περάσει...

Link to comment
Share on other sites

Για το στεγνωτήριο που λέγατε...όταν ήμουν 6 μήνες στην Σκωτία ήταν ο μαναδικός τρόπος να στεγνώνουμε τα ρούχα...αναγκαστικά το χρησιμοποιούσα. Όμως χαλούσανε πολύ τα ρούχα, ειδικά τα μάλλινα και τα χνουδωτά...άσε που βγαίνανε πολυ τσαλακωμένα...τι να πω, τώρα ίσως να έχουν εξελιχθεί τα μοντέλα...:rolleyes:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γλιτώσει πολύ σίδερο. Αλλά το μυστικό είναι με το που τελειώσει να τα βγάλεις κατευθείαν και να τα διπλώσεις.Αλλιώς κλάφτα. Τα τζιν μου βγαίνουν πολύ τσαλακωμένα μόνο αλλά σούπερ απαλά!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλώς την! Εδώ μόλις ησύχασε το σπίτι και μαγειρεύω κάτι ψιλά και λέω λες να είναι καμιά τσούπρα στο καφέ?


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες-συζήγους-εργαζόμενες...

Πάντα ένιωθα ότι δεν ήμουν η μόνη που σκεφτόταν, πώς θα τα βγάζει πέρα όταν αποκτήσει παιδάκι, με όλα τα πράγματα που περνάνε από το μυαλό μιας γυναίκας.

Η αλήθεια είναι ότι όλα περνάνε από τα χέρια μας και το μυαλό μας. Βέβαια είναι λίγο παρήγορο αν ο σύντροφός μας κάνει έστω και 1 πράγμα. Αν και να σας πω την μάυρη μου αλήθεια πολλές φορές ούτε αυτό μου είναι αρκετο και γκρινιάζω....

Εγω προσωπικά θα αρχίαω δουλειά τον Αύγουστο και τότε θα μπορέσω να σας πω εμπεριστατομένη άποψη. Πάντως ακόμα και τώρα που είμαι όλη την ημέρα με το μωρό, η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν μέρες που νιώθω τελείως πηγμένη, που ακόμα είναι μικρή.

Όσο για τον προσωπικό χρόνο έχουμε συζητήσει με τον άντρα μου και έχουμε πει ότι θα προσπαθούμε να βρίσκουμε και ο ένας και ο άλλος. Ακόμα και ξεχωριστές εξόδους έχουμε κάνει, περισσότερες φορες παρα μαζί.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις εξόδους είναι μια πικρή ιστορία... όσο είχαμε μόνο το ένα παιδί, κάτι γινότανε... Το άφηνα στην Αγία Σοφία (η μαμά μου χεχεχε) και βγαίναμε πότε πότε... Τώρα πια που μου τα κρατάει και τα δύο για να πηγαίνω δουλειά (δουλεύω και αρκετές ώρες), μετά δεν μου πάει να την ξαναχώσω και για να βγώ με τον άντρα μου... Οπότε οι ξεχωριστές έξοδοι με εναλάξ baby sitting είναι η μόνη λύση τις περισσότερες φορές...


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς την! Εδώ μόλις ησύχασε το σπίτι και μαγειρεύω κάτι ψιλά και λέω λες να είναι καμιά τσούπρα στο καφέ?

Κοιμήθηκαν όλοι και τώρα μπορώ να χαλαρώσω λίγο...Αύριο προβλέπεται μια δύσκολη μέρα...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες-συζήγους-εργαζόμενες...

Πάντα ένιωθα ότι δεν ήμουν η μόνη που σκεφτόταν, πώς θα τα βγάζει πέρα όταν αποκτήσει παιδάκι, με όλα τα πράγματα που περνάνε από το μυαλό μιας γυναίκας.

Η αλήθεια είναι ότι όλα περνάνε από τα χέρια μας και το μυαλό μας. Βέβαια είναι λίγο παρήγορο αν ο σύντροφός μας κάνει έστω και 1 πράγμα. Αν και να σας πω την μάυρη μου αλήθεια πολλές φορές ούτε αυτό μου είναι αρκετο και γκρινιάζω....

Εγω προσωπικά θα αρχίαω δουλειά τον Αύγουστο και τότε θα μπορέσω να σας πω εμπεριστατομένη άποψη. Πάντως ακόμα και τώρα που είμαι όλη την ημέρα με το μωρό, η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν μέρες που νιώθω τελείως πηγμένη, που ακόμα είναι μικρή.

Όσο για τον προσωπικό χρόνο έχουμε συζητήσει με τον άντρα μου και έχουμε πει ότι θα προσπαθούμε να βρίσκουμε και ο ένας και ο άλλος. Ακόμα και ξεχωριστές εξόδους έχουμε κάνει, περισσότερες φορες παρα μαζί.

Καλησπέρα!

Πράγματι, αυτό με τις εξόδους είναι πίκρα...Εμάς τώρα που μεγαλώσανε αρκετά μπορούν να μείνουνε λίγο με μια κοπέλα που μας βοηθά που και που...

Αυτό με τις εξόδους είναι μια πικρή ιστορία... όσο είχαμε μόνο το ένα παιδί, κάτι γινότανε... Το άφηνα στην Αγία Σοφία (η μαμά μου χεχεχε) και βγαίναμε πότε πότε... Τώρα πια που μου τα κρατάει και τα δύο για να πηγαίνω δουλειά (δουλεύω και αρκετές ώρες), μετά δεν μου πάει να την ξαναχώσω και για να βγώ με τον άντρα μου... Οπότε οι ξεχωριστές έξοδοι με εναλάξ baby sitting είναι η μόνη λύση τις περισσότερες φορές...

Κάποτε είχα ακούσει ένα ωραίο από ένα ζευγάρι για τις εξόδους...Ήταν μια παρέα απο 5-6 ζευγάρια με παιδιά και κανονίζανε με την σειρά να φυλάει το ένα ζευγάρι τα παιδιά και οι άλλοι να βγαίνουν όλοι μαζί!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλά από την άλλη δεν θα μπορούσα και να μη δουλεύω και να είμαι όλα μέρα σπίτι...

Είμαι τρελή το ξέρω... γιατρέ μου είναι σοβαρο??? :lol:


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα ακούσει ένα ωραίο από ένα ζευγάρι για τις εξόδους...Ήταν μια παρέα απο 5-6 ζευγάρια με παιδιά και κανονίζανε με την σειρά να φυλάει το ένα ζευγάρι τα παιδιά και οι άλλοι να βγαίνουν όλοι μαζί!!!

Καλή φάση αυτό! Εμένα μένει από πάνω μου και η αδερφή μου, δεν έχει παιδια, αλλά δεν ξέρει και από παιδιά... Δυστυχώς αποκλείεται να της τα αφήσω... Θα πάρει τα βουνά!! (κι έχουμε πολλά εδώ τριγύρω...)


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...