Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

μαμάδες από Ν.Μάκρη,Ραφήνα, Μαραθώνα;


Recommended Posts

Kαλησπερα ειμαι η Μαρια και μενω παλαια Λουτσα-Αρτεμιδα κοντα στο club palazzo και εχω ενα αγορακι 22 μηνων!! Εκει εχει και μια παιδικη χαρα που πηγαινουμε οταν ειναι καλος ο καιρος

Ακομα παμε και στο κολυμβητηριο της Ραφηνας που εχει παιδικη χαρα υπεροχο πευκοφυτο περιβαλλον και καφε !

Καλησπερα! Καιρο ειχε να γραψει καποιος στην ομαδα! Τον χειμωνα ειναι σαφεστατα λιγοτερες οι επιλογες. Και εμεις σε παιδοτοπους την βγαζουμε!


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι από εμένα, μετά από πολύ καιρό!!

Ο χειμώνας είναι όντως "δύσκολος" στις περιοχές μας κι εμείς συνήθως αποφεύγουμε τους παιδότοπους λόγω ιώσεων κλπ οπότε γίνεται ακόμα πιο "δύσκολος". Οι βόλτες με το αυτοκίνητο και οι κούνιες στη Ν. Μακρη (όταν ο καιρός το επιτρέπει) ή στο Mc Arthur εχουν την τιμητική τους!

Αυτό που με λυπεί πάντως είναι ότι το χειμώνα δεν μπορείς να πας ούτε σε ενα εστιατόριο, καφέ κλπ με το παιδί σου. Πουθενά δεν είναι baby-friendly εδώ γύρω, και δεν εννοώ ότι δεν υπάρχουν υποδομές για παιδάκια (αυτό δεν θα το περίμενα ούτως ή άλλως), αλλά ότι δυστυχώς παντού μα παντού στους κλειστούς χώρους καπνίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, μετά από πολύ καιρό!!

Ο χειμώνας είναι όντως "δύσκολος" στις περιοχές μας κι εμείς συνήθως αποφεύγουμε τους παιδότοπους λόγω ιώσεων κλπ οπότε γίνεται ακόμα πιο "δύσκολος". Οι βόλτες με το αυτοκίνητο και οι κούνιες στη Ν. Μακρη (όταν ο καιρός το επιτρέπει) ή στο Mc Arthur εχουν την τιμητική τους!

Αυτό που με λυπεί πάντως είναι ότι το χειμώνα δεν μπορείς να πας ούτε σε ενα εστιατόριο, καφέ κλπ με το παιδί σου. Πουθενά δεν είναι baby-friendly εδώ γύρω, και δεν εννοώ ότι δεν υπάρχουν υποδομές για παιδάκια (αυτό δεν θα το περίμενα ούτως ή άλλως), αλλά ότι δυστυχώς παντού μα παντού στους κλειστούς χώρους καπνίζουν...

εγω που μενω διπλα απο το mc arthur ειμαι τυχερη γιατι εκει απαγορευουν το καπνισμα ,εσα στα μαγαζια οπως κ στο εμπορικο παρκο οχι στο Ελλας μελαθρον στο αλλο που εινια ακριβως διπλα του

αυτο τ κακο με τα τσιγαρα το βιωσα προσφατα που πηγα Χαλκιδα μερικες μερες...........ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ χωρις καπνα


otB5p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Και εγω Λουτσα μενω και περιμενω το πρωτο μου και ειναι κοριτσι :P

με το καλο το μπεμπακι σου....και εγω λουτσα μενω και εχω ενα κοριτσακι 2,5μηνων και ενα αγορακι 6,5χρονων....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες !!! Yianna και Scorpina με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια σας! Ο μικρότερος μου έχει γίνει άντρας πια (1 έτους :P) και περιμένω πως και πως το καλοκαιράκι και εξάσκηση στο περπάτημα! Φυσικά με τα δυο δεν μπορώ να πηγαίνω μόνη (όπως με το ένα) αλλά θα βοηθήσουν όλοι και θα βγαίνουμε καθημερινά :P:p

¨Οσο για το κάπνισμα.... ¨ημουν φανατική καπνίστρια και ποτέ δεν έιχα σκεφτεί πόσο "ρατσιστικό" είναι εκ μέρους των καπνιστών να μην αφήνουν παιδιά και οικογένειες να βγουν έξω τον χειμώνα.... Γι αυτό και εμείς σήμερα Τσικνοπέμπτη θα παραγγείλουμε και θα φάμε σπίτι!!!

Πολύ χαίρομαι που μαζευόμαστε!!


5jhbau3mn.png

v0cb8riwy.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες !!! Yianna και Scorpina με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια σας! Ο μικρότερος μου έχει γίνει άντρας πια (1 έτους :P) και περιμένω πως και πως το καλοκαιράκι και εξάσκηση στο περπάτημα! Φυσικά με τα δυο δεν μπορώ να πηγαίνω μόνη (όπως με το ένα) αλλά θα βοηθήσουν όλοι και θα βγαίνουμε καθημερινά :P:p

¨Οσο για το κάπνισμα.... ¨ημουν φανατική καπνίστρια και ποτέ δεν έιχα σκεφτεί πόσο "ρατσιστικό" είναι εκ μέρους των καπνιστών να μην αφήνουν παιδιά και οικογένειες να βγουν έξω τον χειμώνα.... Γι αυτό και εμείς σήμερα Τσικνοπέμπτη θα παραγγείλουμε και θα φάμε σπίτι!!!

Πολύ χαίρομαι που μαζευόμαστε!!

Σ'ευχαριστώ για το καλοσώρισμα καθως και για τις ευχες για τον μπέμπη.Αμην να σταματήσουν οι βροχές και να αποφασίσει ο καιρός να καλοκαιριάσει να απολαύσουμε κι εμεις την εξοχή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα μαμαδες απο Ραφηνα-Μακρη-Μαραθωνα,

Ειμαι η Σοφια κ εχω ενα κοριτσακι σχεδον 10μηνων, μενουμε Σχινια κ περιμενουμε κ εμεις τον καιρο να καλυτερεψει για να "παρουμε τους δρομους με την μικρη".

Επειδη ομως θα παω δουλεια τον Απριλιο κ οι γιαγιαδες υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να μην καταφερουν να την κρατανε το πρωϊ μηπως εχετε υποψη σας ιδιωτικους βρεφ. σταθμους που να δεχονται απο 11μην(ή εστω 1ετους) μωρα? Εχω ακουσει καλα λογια για το πορτοκαλι-γαλαζιο στη Ραφηνα βεβαια ειναι μαλλον κ λιγο πιο ακριβο αλλα τι να κανουμε. Θα την αφηνω κ θα την παιρνω εγω 8.00-16.00 κ ενδιαφερομαι για Ραφηνα-Μακρη (ο Μαραθωνας απ΄οσο ξερω δεν εχει παρα μονο τον δημοτικο βρε.σταθμο, αλλα θα κανουμε για την επομενη χρονια αιτηση). Τωρα αν δεν βρω τιποτα στις δυο αυτες περιοχες (δουλευω Ραφηνα), θα την στειλω (θα χρεωθω κ σχολικο) Λουτσα το πολυ, αλλιως μου ερχεται πολυ μακρια αλλες περιοχες κ πολυ ταλαιπωρια για την μικρη. Σορρυ για το μακροσκελες κειμενο;)!Ευχαριστω εκ των προτερων!


bkPSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 6 months later...

Καλημέρα σας, μένω Ραφήνα και έχω μια πιτσιρίκα 6 ετών...

Είμαι καινούρια στην περιοχή και δε γνωρίζω και πολλά εδώ γύρω...

Ήθελα να ρωτήσω κάτι τις μαμάδες που μένουν στη Μάκρη... Σε αύτό το κλειστό αθλητικό κέντρο που έχετε, υπάρχει εξοπλισμένο γυμναστήριο για ενόργανη γυμναστική; Όταν λέω εξοπλισμένο εννοώ να μην έχει 5 στρώματα και να λέμε ότι κάνουμε ενόργανη όπως γίνεται συνήθως αλλά να έχει δίζυγο, δοκό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βρε κορίτσια θα ήθελα να βάλω την μικρη μου να ασχοληθεί με κάτι μια και δεν πάει προνηπιο λογω του μικρού.Εχετε υπόψην σας καμια δραστηριότητα όχι πολύ δαπανηρή στην περιοχή μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μένω Ραφήνα και έχω μια πιτσιρίκα 6 ετών...

Είμαι καινούρια στην περιοχή και δε γνωρίζω και πολλά εδώ γύρω...

Ήθελα να ρωτήσω κάτι τις μαμάδες που μένουν στη Μάκρη... Σε αύτό το κλειστό αθλητικό κέντρο που έχετε, υπάρχει εξοπλισμένο γυμναστήριο για ενόργανη γυμναστική; Όταν λέω εξοπλισμένο εννοώ να μην έχει 5 στρώματα και να λέμε ότι κάνουμε ενόργανη όπως γίνεται συνήθως αλλά να έχει δίζυγο, δοκό κλπ.

Αν εννοείς το αθλητικό κέντρο της Νέας Μάκρης, στην πρώην αμερικάνικη βάση, μπορείς να μπεις στο www.esmn.gr να δεις τι προγράμματα έχει. Δεν ξέρω αν έχει εξοπλισμένο γυμναστήριο μπορείς όμως να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις.

Βρε κορίτσια θα ήθελα να βάλω την μικρη μου να ασχοληθεί με κάτι μια και δεν πάει προνηπιο λογω του μικρού.Εχετε υπόψην σας καμια δραστηριότητα όχι πολύ δαπανηρή στην περιοχή μας?

Μια λύση είναι αυτό που έγραψα πιο πάνω. Έχει μπαλέτο και ρυθμική για μικρά παιδάκια τόσο στο αθλητικό πάρκο όσο και στις κατασκηνώσεις του Άγιου Ανδρέα, με μικρό κόστος συμμετοχής, 10-15 ευρώ το μήνα. Μπορείς επίσης να κοιτάξεις για το τμήμα του στίβου στο γήπεδο της Νέας Μάκρης. Εγώ τα παιδιά τα μεγάλα, 5 και 3,5 χρονών, τα έγραψα στίβο και τους αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...