Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      Και τα ψηφιακά της clear blue είναι πάνω από 25 μονάδες χοριακης αν θυμάμαι καλά άρα αν το κανείς αύριο το πρωί σίγουρα θα δείξει !!! Αφού ήδη κάτι αχνοφαίνεται απλώς το ψηφιακό δεν θα σε μπερδέψει 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

χμμ.....για ντανταδες μιλατε βλεπω.

εγω καθε μερα που περναει φρικαρω και περισσοτερο!! η μαδερ θα φυγει σε 2 βδομαδες και τ ωρα βλεπω οτι ειναι αδυνατο να τα εχω μονη μου,οπως πιστευα.Κλαινε πολυ και οι 2,μαλλον απο κολικους και τι θα κανω?

προσπαθω να σκεφτω καποια λυση αλλα τιποτα...

οι κολικοι κρατανε ολο το 1ο τριμηνο ή σταματανε μολις μπουν στον 3ο μηνα?

νομιζω μαλιστα οτι ο ενας περναει αλμα αναπτυξης,εκλαιγε εκλαιγε,εγω νομιζα οτι ποναει και τελικα αυτος πεινουσε!!

εσεις δινατε ζεστα τυπου τιλιο?

Άμα θα μείνεις μόνη σου πιθανόν να τα καταφέρεις και καλύτερα!! είναι περίεργο αλλά συμβαίνει...συμβιβάζεσαι και εσύ και τα μωρά ότι είσαι μόνη και πρέπει να τα καταφέρεις και με έναν μαγικό τρόπο βγαίνει.

Οσο για το μπέρδεμα πόνου πείνας πρώτα κοίτα πάνα, πείνα και πόνο. Εγώ θυμάμαι με είχε τρελλάνει η μπέμπα με τον θηλασμό. Όταν την έβαζα στο στήθος έπινε λίγο και μετά κλάμα, είχα πάθει τα χειρότερα, ότι κάτι κάνω λάθος κλπ τελικά το ξεπέρασε όμως.

Οι παλιές λέγανε μίγμα τηλιο- χαμομήλι- γλυκάνισο για τους κολικούς. Η witch χρησιμοποιούσε τα ροφήματα με επιτυχία μαζί με το γάλα στο μπιμπερό. Τώρα οι γιατροί δεν τα πολυπροτείνουν και καλά ότι θα χάσει γεύμα το μωρό. Εμένα δεν πίναν από μπιμπερό και έτσι δεν έχω να σου πω προσωπική εμπειρία.

Bρε TWINS ΜΕ ΈΚΑΝΕς και γέλασα πραγματικά!! Είμαι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης!!

Πήγαμε σήμερα για τις εξετάσεις αίματος. Εκτος που μου έσπασε τα νεύρα ο παιδίατρος μας που μπορώ ανετα να τον χτυπήσω!! Η μικρή δε σταμάτησε να κλαέι! Μετά πήρα τις εξετάσεις και ο πεθερος μου λεει τα παιδιά δεν έχουν τίποτα είαι μια χαρά~ Δε χρειάζεται να τους ξανακάνεις εξετάσεις! Λες και τις έκανα απο μόνη μου!! Ο^&%^Ρ& ο γιατρός - φιλος του μου είχε πείι.

Τα μωρά δε τρώνε Ο Γαβρίλος έκανε ένα εμετό χτές...Και η Ιωάννα έχει κόψει τελείως το μεσημεριανό.!

Αυτή τι στιγμή κλαίνε και τα δύο και θέλω να τα δείρω!! Γιαυτό δεν πάω πάνω!!! Μάλλον δεν είμαι στα καλά μου.

Α δε σας είπε και το άλλο τελικά η μικρή έχει 0- (του μπαμπά της) και ο μικρός Α- (εγώ έχω Α+).

Πάω να απλώσω μπας και ξεδώσω!!

Φιλιά σε όλες!

Για τον παιδότοπο είμαι μέσα!!!

Ο γιατρός για το θέμα του φαγητού δεν είπε τίποτα? τα κιλά τους πως είναι? έχεις δοκιμάσει να τα ταϊσεις πιο αργά? γενικότερα θα σου πρότεινα να μην ακολουθείς την πεπατημένη. 10 15 18 21 τα μωρά μπορεί να μην πεινάνε τις ώρες αυτες και δοκίμασε και νέα πράγματα. H jas έδωσε γεμιστά!! μεγάλη επιτυχία, γιουβαρλάκια μπιφτεκάκια!! μιαμ μιαμ ωραία φαγητάκια!!

Κατά τ άλλα υπομονή!! από γκρίνια έχουμε και εμείς πολύ!! θέλετε να κάνουμε παρέα???? να γκανιάξουν όλοι οι γείτονες!!

ναι! επιστρεφει την ερχομενη εβδομαδα. οποτε θα χουμε κ καμια βδομαδα πριν ξεκινησω δουλεια για να την θυμηθουνε τα μικρα κ ξαναβρουμε το ρυθμο μας.

προχθες παντως που μιλησαμε στο skype κ ειδε τον καβουρινο ειδικα που εχει κανει μαγουλινια, μου εβαλε 10 αριστα!:rolleyes:

τη μερα που μας αποχαιρετουσε για καλοκαιρι μου ειπε "να τα ταιζεις καλα, κ να μη τα ξεχασετε σε κανενα καφε...:tongue:!"

πωπω...παει το καλοκαιρι λοιπον, χαμπαρι δε πηρα φετος!!

Πάει πάει το καλοκαίρι!! πλάκα έχει η κυρία νανά σας!! πήρες και εσύ 10 με τόνο!!χαχα!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια, τι κανετε;

βλεπω γεμησε το καφε μας επιστρεψατε οι περισσοτερες.

περιμενουμε καμοια ακομα ή μπορω τωρα να παω να γεννησω;

αυτες οι τελευταιες μερες ειναι πολυ δυσκολες , με δυσκολια κοιμαμαι με δυσκολια κινουμε γενηκα.ειπα να μεινω σπιτι να προσεχω λιγο αλλα οσο καθομαι ολο κατι βρησκω να κανω σπιτι απο δουλιες γιατι σκευτομαι μη γεννησω και πρεπει να ειναι το σπιτι συμαζεμενω για να γυρισω με τα μωρα μου.μη δουν κ το σπιτι ανω κατω κ φρικαρουν τα μικρα χαχαχαχα θα λενε η μανα μας μια σκουπα δεν μπορουσε να βαλει;


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

και καφέ πάλι δεν πρόλαβα να φτιάξω....ξύπνησε ο μπέμπης γκρρρρρρρρ

τεσπά ένας καλύτερα από δυο!!!

jas τι κάνεις? μια από τα ίδια και γω με τον ύπνο!! π.χ σήμερα το βράδυ μας είχε ως έξης: Κοιμήθηκαν 9μιση-10 ξυπνήσαν 2 και μάλλον η μπέμπα ξύπνησε τον μπέμπη τους φάγαν- πιπιλίσαν και κοινηθήκαν στις κούνιες πάλι.. Μετά κατά τις 4 ξύπνησε η σουρλουλού και την έφερε ο σύζυξ στο κρεβάτι και 6 ξύπνησε ο μπέμπης και τον έφερα εγώ στο κρεβάτι και τη μπέμπα την πήγε στην κούνια της ο μπαμπάς της!!!

καλά ήταν σήμερα!! για τα δικά μας δεδομένα ένα καλό βράδυ!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Joy, εμένα είχαν κόψει το μεσημεριανό επί 15 μέρες, έπειτα από μια ίωση με πυρετό, που πέρασε μόνο ο μεγάλος. Εντελώς, όμως. Μία κουταλιά ή ακόμη και καμία ενίοτε!!!!! Έπαθα ψιλοϋστερία, αλλά κατάλαβα ότι δεν μπορούσα να κάνω και πολλά, οπότε απλώς το υπέμεινα, ελπίζοντας ότι θα αλλάξει σύντομα. Μετά από 15 μέρες, σιγά σιγά επανήλθαν!

Nunu, αν του κατεβάσω τα κάγκελα, θα πάσει την επόμενη στιγμή, αυτό εξάλλου είναι και το όνειρό του. Κάγκελο, που δεν θα τον δυσκολεύει στην αναρρίχηση! Θα βάλω την προίκα μου κάτω, λοιπόν! υ.γ. Τα μωρά σου δεν πέφτουν από το κρεβάτι; Ή μόλις τους ταΐσεις τους πας αμέσως στην κούνια τους;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ωραια που ειναι η ζωη!!!κοριτσια περναω υπεροχα με τα διαολινια μου και με τον αντρα μου επισης!!!σημερα η μερα ηταν απιστευτη απο το πρωι.κοιμηθηκαμε ολοι στις εντεκαμιση,ο αντρουλης μου εφυγε για δουλεια,τα παιδια ξυπνησαν στις εννιαμιση κι εγω επισης και ολη μερα παιζουμε και κανω δουλειες με τα μπομπιριδια να τριγυρνανε σε ολο το σπιτι και στο μπαλκονι.δεχομαι επισκεψεις για τρελο παιχνιδι!!!!


age.png
Link to comment
Share on other sites

Joy, εμένα είχαν κόψει το μεσημεριανό επί 15 μέρες, έπειτα από μια ίωση με πυρετό, που πέρασε μόνο ο μεγάλος. Εντελώς, όμως. Μία κουταλιά ή ακόμη και καμία ενίοτε!!!!! Έπαθα ψιλοϋστερία, αλλά κατάλαβα ότι δεν μπορούσα να κάνω και πολλά, οπότε απλώς το υπέμεινα, ελπίζοντας ότι θα αλλάξει σύντομα. Μετά από 15 μέρες, σιγά σιγά επανήλθαν!

Nunu, αν του κατεβάσω τα κάγκελα, θα πάσει την επόμενη στιγμή, αυτό εξάλλου είναι και το όνειρό του. Κάγκελο, που δεν θα τον δυσκολεύει στην αναρρίχηση! Θα βάλω την προίκα μου κάτω, λοιπόν! υ.γ. Τα μωρά σου δεν πέφτουν από το κρεβάτι; Ή μόλις τους ταΐσεις τους πας αμέσως στην κούνια τους;

Ή τα ταϊζω και τα πάω κούνια ή κοιμούνται ανάμεσα σε μένα και τον Χρήστο!που να πέσουν?;);)!

Αν ο δικός σου είναι έτοιμος να αναρριχηθεί στο κάγκελο από τη ψηλή θέση καλύτερα να το κατεβάσεις με την ένοια ότι θα πέσει από χαμηλότερο ύψος...


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που ειναι η ζωη!!!κοριτσια περναω υπεροχα με τα διαολινια μου και με τον αντρα μου επισης!!!σημερα η μερα ηταν απιστευτη απο το πρωι.κοιμηθηκαμε ολοι στις εντεκαμιση,ο αντρουλης μου εφυγε για δουλεια,τα παιδια ξυπνησαν στις εννιαμιση κι εγω επισης και ολη μερα παιζουμε και κανω δουλειες με τα μπομπιριδια να τριγυρνανε σε ολο το σπιτι και στο μπαλκονι.δεχομαι επισκεψεις για τρελο παιχνιδι!!!!

η καλή μας μαγισσούλα στα σούπερ κέφια!! μπράβο σας μπράβο σας!!!

το σπίτι για γκρέμισμα το έχετε και καλείς κόσμο?:D:D


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εμεις θα προωθούμε το συγκρότημά σας πίνοντας καφέ; Λίγο το έχεις; Θα γίνετε γνωστοί ανα την υφηλιο και θα φροντίσουμε εμείς γι' αυτό!

Τα μακαρόνια καλά εχτές; Ο δικός μου δεν τα προτιμάει και στενοχωριέμαι....

Δηλαδή αναλαμβάνετε managers? Τύφλα να έχει ο Ψινάκης (με την καλή εννοια).

Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν τρελαίνομαι για μακαρόνια..εκτός κι αν συνοδεύονται από κοκκινιστό μοσχαράκι!


rivendello.jpg
Link to comment
Share on other sites

agorakia θα συμφωνησω με την νουνου.ο,τι τους απαγορευεις και τους βαζεις σαν εμποδια τα προκαλει.και ο,τι δεν μπορεις να αποτρεψεις,φροντισε να το κανουν τουλαχιστον με ασφαλεια.

τα εχω αφησει ελευθερα σε ολο το σπιτι μεσα εξω και αφου τα εξερευνησαν ολα με τρελη μανια τωρα καποια σημεια που πριν τρελαινοντουσαν τα προσπερνουν.προσβαση δεν εχουν μονο στο τζακι και στον υπολογιστη.στην τελικη αν δεν εχεις επιλογη μαθε του να κατεβαινει σωστα και να κλεινεις την πορτα τους για να μην σου πεσει στη σκαλα.


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νουνου να σου θυμισω οτι η διακοσμηση του σπιτιου θυμιζει (η ετσι θα ηθελα τουλαχιστον)καστρο.οποτε δεν μπορουν να καταστρεψουν τιποτα.ο,τι χαλασουν θα το κανουν να φαινεται ακομη πιο παλιο δηλαδη ακομη καλυτερα!!!

ο μικρος σημερα βαλθηκε να σφουγγαρισει μεχρι που εριξε το σταθερο τηλεφωνο στον κουβα και ησυχασε.η μικρη αποφασισε να βγαλει ολα τα στρινγκακια της μανουλας απο το κομοδινο και φορεσε και δυο στο κεφαλι!!!εννοειται οτι υπαρχουν ντοκουμεντα για ολα αυτα!!!


age.png
Link to comment
Share on other sites

νουνου να σου θυμισω οτι η διακοσμηση του σπιτιου θυμιζει (η ετσι θα ηθελα τουλαχιστον)καστρο.οποτε δεν μπορουν να καταστρεψουν τιποτα.ο,τι χαλασουν θα το κανουν να φαινεται ακομη πιο παλιο δηλαδη ακομη καλυτερα!!!

ο μικρος σημερα βαλθηκε να σφουγγαρισει μεχρι που εριξε το σταθερο τηλεφωνο στον κουβα και ησυχασε.η μικρη αποφασισε να βγαλει ολα τα στρινγκακια της μανουλας απο το κομοδινο και φορεσε και δυο στο κεφαλι!!!εννοειται οτι υπαρχουν ντοκουμεντα για ολα αυτα!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...