Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΟΥ FROSOBAL ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ Κ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ..ΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΔΙΔΥΜΟΣ ΑΛΛΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΕ ΣΤΟΝ 2ΜΗΝΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 2ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΕ 3ΣΠΟΡΑΚΙΑ...


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΑ ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΟΣ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ

Καλώς την!!!!Με το καλό να υποδεχτειτε τα τριδυμακια σας και να χαιρεσαι και τα αλλα δυο φυσικα!!!!!Τι αλλο να ευχηθω?Δεν ξερω ειλικρινα!!!!!Με το καλό!!!!!:D:D:D


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Μαρουλίτα να χαιρεσαι τα παιδάκια σου! Σου ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσυνη κ μια ευκολη γέννα!

Πηρα καρεκλάκια αυτ.του αλλά παρόλο που λένε απο νεογεννητο μέχρι 4 ετων δεν κάνουν για νεογεννητο. Οποτε είπα να βολευτω με μια καλαθουνα που θα αγοραζα. Τελικά μου εφερε μια γνωστη αλλα είναι λίγο ασχημούλα κ εχει το μοναδικό χρωμα που σιχαινομαι! Βεβαια τωρα ο αντρούλης μου δεν δεχεται κουβέντα να παρουμε καινούργια, αφου όλα τα έχουμε παρει εξαρχης.Εσεις πως τα βγάλατε απο το μαιευτηριο?


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Maroulita29 συγχαρητήρια για την τρίδυμη εγκυμοσύνη σου!! Καλώς όρισες στην παρέα μας αν και τώρα πρέπει να προσθέσουμε και την λέξη τριδυμομανούλες!! Πολύ ευχάριστο και σπάνιο γεγονός!! Να σου ζήσουν τα μωράκια σου και να έχεις μια όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ για το καλοσόρισμα.

Σήμερα συμπληρώνουμε την 16 εβδομάδα (δεν ξέρω γιατί δεν δουλεύει το stickerάκι μου. Στην υπογραφή δεν το βάζεις ?)

Εως τώρα περνάμε λίγο δύσκολα. Είχαμε λίγο αιματάκι την 8η εβδομάδα και μερική αποκόλληση πλακούντα την 12η εβδομάδα.

Μετά από νοσηλεία 3 ημερών, η σύζυγος είναι απο τις 18 Γενάρη στο κρεβάτι και προσπαθούμε να μετακινείται μόνο για wc και επισκέψεις στην γιατρό μας.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν "μπαίνω" πολύ συχνά

Μ'έχουν φάει το μαγείρεμα, το σκούπισμα, τα πλυντήρια, το σιδέρωμα και η λάντζα !!!

χαχαχα


d6vPp3.png
Link to comment
Share on other sites

babas μην ανυσηχεις καθολου!Ολα θα πανε καλα!

Οπως λεει και η frosobal αξιζει καθε λεπτο ακινησιας!!!!!

Οσο για τις δουλειες του σπιτιου,μην αγχωνεστε,ετσι κι αλλιως δεν τελειωνουν ποτε.Και αν ερχεται κανεις και δεν του αρεσει,να μην ξαναρθει!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας κι απο μενα..που εχω ενα διχρονο και 2 διδυμακια!!!

Και μένα τώρα ξύπνησε ο ένας και ξύπνησε και τον άλλον. Τους ακούω που μουρμουράνε. Άστα γιατί εμένα μου ξυπνάνε και τον Αλέξανδρο και φωνάζει κι αυτός ότι θέλει γάλα. Τρεχω ειδικά τη νύχτα.

φροσω μου σε θυμαμαι κι απο το αλλο φορουμ!!εγω τα εχω χωρισει απο τον πρωτο μηνα!!!δε γινεται..μονο ετσι θα λυτρωθεις και θα κοιμηθεις!!!τα εχω σε ξεχωριστη κουνια και σε ξεχωριστο δωματιο ,τη νυχτα,τη μερα πανω κατω αν δεν κοιμουνται μαζι δε με πειραζει αλλα το βραδυ θελω να κοιμαμι!!!!και τα ταιζω σε ξεχωριστο δωματιο τη νυχτα μη πατισει κανενα καμια τσιριδα!!!ο μεγαλος φυσικα ειναι κι αυτος στο δικο του δωματιο κι ετσι κοιμομαστε ενα συνεχομανο 6ωρο!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ FROSOBAL ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ Κ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ..ΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΔΙΔΥΜΟΣ ΑΛΛΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΕ ΣΤΟΝ 2ΜΗΝΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 2ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΕ 3ΣΠΟΡΑΚΙΑ...
μαρουλιτα ευχομαι ολα καλα να σου πανε και να κρατησεις και τα τρια αγγελουδια σου αγκαλια!!!!και μετα κουραγιο και υπομονη!!!!αλλα ειναι μεγαλη ευτυχια!!!

κοριτσια σε ολες ευχομαι να εχετε μια καλη εγκυμοσυνη και να κρατησετε ολες τα παιδακια σας!!!


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας κι απο μενα..που εχω ενα διχρονο και 2 διδυμακια!!!

φροσω μου σε θυμαμαι κι απο το αλλο φορουμ!!εγω τα εχω χωρισει απο τον πρωτο μηνα!!!δε γινεται..μονο ετσι θα λυτρωθεις και θα κοιμηθεις!!!τα εχω σε ξεχωριστη κουνια και σε ξεχωριστο δωματιο ,τη νυχτα,τη μερα πανω κατω αν δεν κοιμουνται μαζι δε με πειραζει αλλα το βραδυ θελω να κοιμαμι!!!!και τα ταιζω σε ξεχωριστο δωματιο τη νυχτα μη πατισει κανενα καμια τσιριδα!!!ο μεγαλος φυσικα ειναι κι αυτος στο δικο του δωματιο κι ετσι κοιμομαστε ενα συνεχομανο 6ωρο!!

μαρουλιτα ευχομαι ολα καλα να σου πανε και να κρατησεις και τα τρια αγγελουδια σου αγκαλια!!!!και μετα κουραγιο και υπομονη!!!!αλλα ειναι μεγαλη ευτυχια!!!

κοριτσια σε ολες ευχομαι να εχετε μια καλη εγκυμοσυνη και να κρατησετε ολες τα παιδακια σας!!!

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.

Πώς είστε? Εγώ τελείως χάλια ψυχολογικά..κάτι έγινε οικογενειακό (τσακωμός) και με έχει ταράξει άσχημα. Με την αδερφή μου κυρίως. Τουλάχιστον εύχομαι τα μωράκια μου να είναι καλά και να μην επηρεστούν από την δική μου ψυχολογία γιατί τουλάχιστον για τις επόμενες ημέρες δεν με βλέπω να ηρεμώ. Ο αντρούλης μου προσπαθεί να με ηρεμήσει να με κάνει να ξεχαστώ, αλλά τίποτα..

Φανταστείτε ότι δεν έφαγα τίποτα όλη μέρα και τώρα έφτιαξα τοστ και νιώθω πάλι να κοινούνται τα αγοράκια μου. Μάλλον πεινάσανε. Εγώ δεν έχω όρεξη για φαγητό..θέλω ποτό και τσιγάρο...αλλά για τα μωρά μου και μόνο τρώω και δεν βάζω ένα μπουκάλι ουίσκι να πιώ...


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγκυούλες, μη σκάτε και συγχίζεστε... Περαστικά είναι, τα περισσότερα και τα μωράκια έχουν σημασία.

Babas, συγκινήθηκα γιατί και ο άντρας μου κάπως έτσι ήταν. Βέβαια, όταν με το καλό πήραμε τα μωράκια μας στα χέρια μας σχεδόν τελειόμηνα, μετά από όλη την ακινησία, είχε πιάσει βουνό σκόνη σε κάποια σημεία που δεν φαίνονταν :rolleyes::D Αλλά δεν είχε καμία σημασία! Ο άντρας μου ήταν βράχος και έκανε τόσα πολλά για να έρθουν τα μωράκια μας γερά στον κόσμο. Και δέθηκε μαζί τους πολύ, από την κοιλιά ακόμα.

Να πω και την καλή πλευρά; Τουλάχιστον στις μέρες μας έχουμε τους υπερήχους και μας καθησυχάζουν λίγο ότι οι θυσίες μας πιάνουν τόπο. Έτυχε να συνομιλήσω με έναν οδηγό ταξί, ο οποίος πριν πολλά χρόνια είχε κάνει αυτό το πακετάκι του να φροντίζει τα πάντα για το σπιτι, για ολόκληρη την εγκυμοσύνη της γυναίκας του.

Δεν ξέρω, εγώ παρόλες τις αποκολλήσεις και τα συναφή, ήμουν ήρεμη, γιατί έβλεπα τα μωράκια μια χαρά στον υπέρηχο, κάθε τόσο. Και μέσω του ιντερνετ μάθαινα ότι είχαμε πολύ καλές πιθανότητες να πάνε όλα καλά.

Η ξάπλα, ξάπλα, βέβαια.

Με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια στον κόσμο :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια σας βρήκα !!!!!. Λοιπόν εμένα κοιμούνται στην ίδια κούνια και δεν ξυπνούν μαζί ,σπάνια αλλά αν γίνει αυτό τα θηλάζω ταυτόχρονα και τελειώνει το θέμα και συνήθως ξυπνούν 1 φορά το βράδυ γύρω στις 3-4 και ξανά το πρωί στης 9. Ο γιος μου κοιμάται 10 μέχρι 7,30-8 αλλά το πρόβλημά είναι ότι έχει κολλήσει επάνω μου τον τελευταίο καιρό . Όσο για αίμα συνεχίζω ακόμη !!!!!


7bmQp3.png

Bm0Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...