Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Μπορεί να είναι ΓΟΠ και ας μην κάνει εμετό σε όλα τα γεύματα? Εγώ θεωρώ ότι πάνω στον πανικό μου να πιάσω την μπέμπα είτε όταν τον κουνάω να μην κλαίει ότι τον ζαλίζω και τα βγάζω. Η ΓΟΠ ίσως να μου εξηγούσε όταν δυσανασχετούν στο στήθος, αλλά και πάλι δεν το κάνουν σε όλα τα γευματα και η μπέμπα δεν κάνει εμετό.


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε nunuka γιατι κλαινε τα ζουζουνακια?τι σαχλαμαρα σου ειπε η παιδιατρος για την αγκαλια?αντε μωρε πια με αυτο το θεμα.κακα τους κανουνε κανονικα?σε ποια φαση ηρεμουν?στα χερια?ανασκελα?

εμενα η μικρη μου βηχει λιγο αλλα ετοιμαζω γιατροσοφια μηπως και την γλιτωσει.


age.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε εγώ αγκαλιά τα παίρνω αλλά είναι δυο μη ξεχνάμε!! Ηρεμούν αγκαλιά και να είμαι όρθια, σε οτιδήποτε στάση! και κάποιες φορές αργεί ο μικρός να ηρεμήσει και στην αγκαλιά, κλαίει απαρηγόρητος. Για παιδιά που πίνουν μητρικό γάλα η ποιότητα και συχνότητα είναι φυσιολογική, δεν είναι δυσκοίλια.

Για πες μου μαγισσούλα το χαμομηλάκι είναι ηρεμιστικό?


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου δεν ηταν στην πραγματικοτητα δυσκοιλια αλλα καθε φορα που τα εκαναν εκλαιγαν και σφιγγονταν πολυ.το αποτελεσμα ηταν να πεταχτει ο αφαλος του μικρου ανησυχητικα.

ολα αυτα υποχωρησαν οταν αρχισα να δινω 2 φορες την ημερα χαμομηλι για να κανουν κακα τους πιο ευκολα τιλιο για να ηρεμουν γλυκανισο για να απελευθερωνουν τα (τοξικα:tongue:) αερια και μαραθοσπορο για τους κοιλιακους πονους.

επισης δεν ξερω αν σας το εχω πει αλλα και την κρεμουλα που τους βαζω οταν τα αλλαζω την εχω φτιαξει μονη μου και αποδειχθηκε παρα πολυ καλη σε συνδυασμο με το οτι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μωρομαντηλα.


age.png
Link to comment
Share on other sites

Για σας διδυμομανουλες!Ειμαι μελλουσα διδυμομανουλα,9 ευδομαδον και 1 μερα.Εχω κλεισει ραντεβου για αυκενικη διαφανια στις 2 δεκεμβροιυ και αν ολα πανε καλα,στο καπακι θα μπω στο νοσοκομειο για να κανω περειδεση τραχυλου,λογο ανεπαρκειας.Κανω επεισεις ηπαρινες λογο θρομβοφιλιας.Υπαρχει καμια διδυμομανουλα με παρομοιο ιστορικο και ολα να πειγαν καλα?Περειμενω με μεγαλη αγωνια και ελπειδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για σας διδυμομανουλες!Ειμαι μελλουσα διδυμομανουλα,9 ευδομαδον και 1 μερα.Εχω κλεισει ραντεβου για αυκενικη διαφανια στις 2 δεκεμβροιυ και αν ολα πανε καλα,στο καπακι θα μπω στο νοσοκομειο για να κανω περειδεση τραχυλου,λογο ανεπαρκειας.Κανω επεισεις ηπαρινες λογο θρομβοφιλιας.Υπαρχει καμια διδυμομανουλα με παρομοιο ιστορικο και ολα να πειγαν καλα?Περειμενω με μεγαλη αγωνια και ελπειδα!

γεια σου καινουρια μελλουσα!!!:tongue:σου ευχομαι να σου πανε ολα τοσο καλα και ευκολα και να μην δυσκολευτεις καθολου.δυστυχως δεν ξερω καθολου γι αυτα που ρωτας και απ οσο ξερω δεν ειχε αντιμετωπισει καποια κοπελα κατι παρομοιο αλλα κατι μπορει να ξερουν.


age.png
Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου δεν ηταν στην πραγματικοτητα δυσκοιλια αλλα καθε φορα που τα εκαναν εκλαιγαν και σφιγγονταν πολυ.το αποτελεσμα ηταν να πεταχτει ο αφαλος του μικρου ανησυχητικα.

ολα αυτα υποχωρησαν οταν αρχισα να δινω 2 φορες την ημερα χαμομηλι για να κανουν κακα τους πιο ευκολα τιλιο για να ηρεμουν γλυκανισο για να απελευθερωνουν τα (τοξικα:tongue:) αερια και μαραθοσπορο για τους κοιλιακους πονους.

επισης δεν ξερω αν σας το εχω πει αλλα και την κρεμουλα που τους βαζω οταν τα αλλαζω την εχω φτιαξει μονη μου και αποδειχθηκε παρα πολυ καλη σε συνδυασμο με το οτι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μωρομαντηλα.

Ομφαλοκήλη φυσικά έχει και ο δικός μου ο κλάψας...Λές να τους δώσω το μίγμα σου? Θα πάω αύριο σε βιολογικά να βρώ μαραθόσπορο. Τι ποσότητες βάζεις? και πόσο τους δίνεις την ημέρα?

Ιonelita καλώς μας βρήκες!!! ούτε εγώ μπορώ να σε βοηθήσω ειδικά για την θρομβοφιλία που δεν ξέρω καν τι είναι. Περίδεση είχε κάνει μια γνωστή και πήγαν όλα πολύ καλά. Και πολύ καλύτερα θα πάνε για σένα και τα πιπίνια σου!!! Εμένα στην αυχενική μου είπαν και το φύλο τους...άντε με το καλό!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ομφαλοκήλη φυσικά έχει και ο δικός μου ο κλάψας...Λές να τους δώσω το μίγμα σου? Θα πάω αύριο σε βιολογικά να βρώ μαραθόσπορο. Τι ποσότητες βάζεις? και πόσο τους δίνεις την ημέρα?

Ιonelita καλώς μας βρήκες!!! ούτε εγώ μπορώ να σε βοηθήσω ειδικά για την θρομβοφιλία που δεν ξέρω καν τι είναι. Περίδεση είχε κάνει μια γνωστή και πήγαν όλα πολύ καλά. Και πολύ καλύτερα θα πάνε για σένα και τα πιπίνια σου!!! Εμένα στην αυχενική μου είπαν και το φύλο τους...άντε με το καλό!!!

θα βρω το μην που ειχα στειλει στην agorakia με τις οδηγιες για να σου κανω τη ζωη πιο ευκολη!!!ελπιζω να δουλεψει και σε εσας.ο αφαλος του δικου μου ειναι προς τα μεσα πλεον.


age.png
Link to comment
Share on other sites

σε ενα μπωλ ανακατευω την ιδια ποσοτητα χαμομηλι και τιλιο και πολυ λιγοτερο μαραθοσπορο και γλυκανισο.τα τριβω με τα χερια να γινουν ομοιομορφα γιατι το τιλιο εχει κλαρακια και με δυσκολευει στο μπρικι και στο να υπολογισω ποσο θα βαλω.μετα τα βαζω σε ενα βαζο ανακατεμενα κι ετσι οταν το φτιαχνω το εχω ετοιμο.βραζω ενα μπρικι νερο και οταν βγαλει μπουρμπουληθρες το κλεινω,ριχνω ενα κουταλι της σουπας (οχι γεματο) απο το χαρμανι και το σκεπαζω με ενα πιατακι του καφε.το αφηνω περιπου πεντε λεπτα(μην ξεχαστεις και το αφησεις πολυ) και μετα βγαζω με ενα πηρουνι τα πολλα και το σουρωνω σε σουρωτηρι που βαζω μια ροδελα βαμβακι.σου λεω ολες τις λεπτομερειες για να σε διευκολυνω.τους δινω δυο φορες την ημερα απο 100ml κι εκει μεσα διαλυω το γαλα.τα κακα τους θα αλλαξουν χρωμα αλλα ειναι νορμαλ.αν σου πει ο γιατρος να μην τους δινεις για να μην χασουν γευμα δεν ισχυει γιατι το πινουν με το γευμα και αν σου πει οτι φοβαται να μην το συνηθισουν να του πεις μακαρι να το συνηθισουν!τι θα παθουν αν συνεχισουν να πινουν χαμομηλακι?!μονο καλο μπορει να τους κανει.στα λεω γιατι οι γιατροι που δινουν ευκολα φαρμακα δεν υποστηριζουν τα φυσικα.δεν ξερω για τον δικο σου.


age.png
Link to comment
Share on other sites

θα βρω το μην που ειχα στειλει στην agorakia με τις οδηγιες για να σου κανω τη ζωη πιο ευκολη!!!ελπιζω να δουλεψει και σε εσας.ο αφαλος του δικου μου ειναι προς τα μεσα πλεον.

Ευχαριστωωω!!

Πέρασε τόσο γρήγορα? Εμάς με τόσο κλάμα και σφίξιμο φοβάμαι θα αργήσει.


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!

σημερα τα υπεροχα αγγελουδια μου εκλεισαν 4μηνες ζωης..κανοντας τη δικη μου ζωη τοσο πιο ομορφη..!

τους το αφιερωνω με πολλη αγαπη κ το μοιραζομαι μαζι σας,οπως κ τοσα αλλα εδω κ μηνες καλες μου φιλες..


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γραφω για να σας καληνυχτίσω διότι νυστάζω....

Nufi, τις ευχές μας.Πολύ όμορφό το link... να είναι πάντα η ζωή σας ηλιόλουστη!!!!:D

witch, αν μπορείς δώσε μου τη συνταγή για την κρέμα. Για την πάνα δεν τους βάζω πλέον τίποτα, αλλά τη θέλω για το λαιμουδάκι τους. Thanks in advance!

ionelita καλωσήρθες! Σου ευχόμαστε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να δεις τα μωράκια σου στον υπέρηχο. Για τα ερωτήματα σου και εγώ δυστυχώς δεν ξέρω.

nunuka, πως πάει η δουλειά απόψε; Ησύχασαν λίγο...

Agorakia, καλώς ήρθατε. Πως περάσατε εις τας Καρδίτσας;

Περιττό να σας πω ότι μετά από τα μπιμπερό και τα κουτάλια, τώρα διεξάγω και έρευνα στις πάνες. Προς το παρόν έχω δοκιμάσει pampers (new baby, baby dry, active fit), babylino, libero και carrefour. Και τις δοκίμασα όλες χωρίς κρεμες, αφού πλέον τις χρησιμοποιώ σπανιότατα.

Σας χαιρετώ... φιλάκια


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. κατάντησα πάλι μεταμεσονύχτια.

Δεν μπορώ να πω πολλά, μόνο ότι περνάμε δύσκολα λόγω ίωσης και δοντιών...είμαι πολύ κουρασμένη, πονάει η μέση μου, το κεφάλι μου, τα χέρια μου...

Σήμερα τους έβαλα υγραντήρα με μερικές σταγόνες αιθέριο έλαιο ευκαλύπτου, μέσα στο δωμάτιο, μήπως τα βοηθήσει...

Καλωσορίζω και την νέα διδυμομανούλα και εύχομαι να πάνε όλα καλά με τα μωράκια. Να έχεις μια εύκολη εγκυμοσύνη!!

Nufi χαρούμενα διδυμοτετραμηνογενέθλια!!

Witch έχεις κανένα γιατροσόφι και για μας??? Και για μένα για να μου δώσει δύναμη, αντοχές???

Και ο δικός μου είχε ομφαλοκήλη αλλά έφυγε από μόνη της, ευτυχώς.

Twins έχοντας εσένα να ερευνάς για εμάς, εμείς θα τα παίρνουμε έτοιμα :) δεν θα κουραστούμε καθόλου.

Agorakia welcome back. Πώς περάσατε? Τα μικρά ήταν φρόνιμα??

Nunu συναδέλφισα, πώς τα πάτε?? Σου έχω κι εγώ ένα tip..εγώ όταν έπινα γάλα είχαν ασταμάτητη γκρίνια και μετά ξεκίνησα γάλα με 70% λιγότερη λακτόζη και είδα πως ηρέμησαν..ίσως δεν ήταν αυτό αλλά μπορεί και να έφταιγε. Αν θέλεις δοκίμασε γενικά να περιορίσεις τα γαλακτοκομικά προιόντα.

Λοιπόν, σας καληνυχτίζω, πάω για την συνέχεια ή για ύπνο...θα δείξει..

Φιλάκια πολλά!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...