Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια.

Δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω πολλά (να σχολιάσω) γιατί είχα μια απαίσια μέρα...

Λοιπόν εχθές το βράδυ, έκοψα το δάχτυλό μου, τον δεξί αντίχειρα (χρήσιμο δάχτυλο), παραλίγο να φύγει κομμάτι...έτρεχε για ώρα αίμα. Κανονικά ήθελε ράμματα αλλά ... τέλος πάντων...

Σήμερα...έπαθε ψύξη όλη η δεξιά πλευρά μου. Πονάω τρομερά, δεν μπορώ να κουνηθώ και παλεύω να φροντίσω τα μωρά μου. Νιώθω ότι με έχουνε μουντζώσει :(

Τα μικρά ακόμα είναι συναχωμένα και αύριο θα έρθει ο γιατρός να τα δει.

Witch θα δοκιμάσω την σταγόνα ευκαλύπτου στα στηθάκια τους. Μια χαρά τα πάνε τα μωράκια, μπράβο...καλό το βάρος και το ύψος, πολύ καλό!!!

Xaris καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό να αγκαλιάσεις τα μωράκια σου!! Να χαίρεσαι και το Χάρη σου!!! Εγώ γέννησα 37w+3d.

Melenia φυσικά και δεν σε ξεχνάμε και ας μην γράφεις συχνά.

Nunu εγώ τους έδινα infacolic κάθε 6 ώρες κατόπιν εντολής γιατρού. Το apotel μόνο το βράδυ όταν έβλεπα ότι δεν ηρεμούσαν με τίποτα. Και τώρα τους δίνω για τα δόντια, κάθε μέρα. Δεν νομίζω να πειράζει, δεν είναι βαρύ.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα.να ρωτησω,τωρα που τα μωρα ειναι πανω αποι 3 μηνων,ποια θεωρειται η φυσιολογικη θερμοκρασια?αν ειναι καποια μεσα κ ξερει ας μου πει να δω αν θα δωσω ντεπον.

βρε jasminoula σε βρηκαν ολα μαζι.κουραγιο κ περαστικα.βαλε κατι για την ψυξη σου να μην πονας πολυ τουλαχιστον.κ πως το εκοψες το δαχτυλο βρε θηριο?


age.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Αρχίζω από τα επείγοντα:

Witch, η θερμοκρασία του μωρού φτάνει μέχρι 37 βαθμούς. Για τον πυρετό, αν εμφανίσουν μέχρι 39 ή έχουν γκρίνια από το εμβόλιο δίνεις ντεπόν. Αν κάνουν πάνω από 39 ή έχουν βήχα ή κάτι άλλο, απ' ευθείας στο γιατρό!!!!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καναμε εχθες εμβολιο κ τωρα ειχε 37,4 κ της εδωσα ντεπον.μαλλον κακως...

Αν γκρίνιαζε, καλά έκανες. Αν ήταν ήρεμη, εντάξει, δν θα πάθει τίποτα, αλλά να περάσει τουλάχιστον 4ωρο αν χρειαστει να της ξαναδώσεις. τη δοσολογία στην είπε η ντόκτορ;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν γκρίνιαζε, καλά έκανες. Αν ήταν ήρεμη, εντάξει, δν θα πάθει τίποτα, αλλά να περάσει τουλάχιστον 4ωρο αν χρειαστει να της ξαναδώσεις. τη δοσολογία στην είπε η ντόκτορ;

ναι μου ειπε 3ml.δεν γκρινιαζουν αλλα εχουν και τα δυο γυρω στο 37 και κατι.προφανως απο το εμβολιο.οσο ειμαι εδω δεν τους ξαναδινω ντεπον αλλα οταν φυγω για δουλεια αν συνεχισουν ετσι μαλλον θα τους ξαναδωσω.


age.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλομπεμπακια!!!!!

Τι κανετε?

XARIS καλως ηρθες!!Να σου ζησει ο Χαρουλης και με το καλό τα διδυμακια!

Μελένια περασε ο καιρος!Κοντευεις να γεννησεις!

Ειδα οτι εχεις αποριες για το σπάσιμο των νερων.Εδω η ειδικη χαχαχα αφου νομιζω ειμαι η μονη που της εσπασαν τα νερα.Αν θυμαμαι καλα

Λοιπον μου εσπασαν τα νερα στις 34+2 1:30 τα ξημερωματα.Το απογευμα ειχα δει μια κουκιδα αιμα στο χαρτι,αλλα το ιδιο πρωι ειχα κανει υπέρηχο και δεν εδειχνε κατι οτι θα γεννουσα!

Και βεβαια μπορει να σπασει ο ενας σακος.Εμενα ο νικόλας εσπασε τον δικο του που ηταν πολυ χαμηλά!

Πιστεψε με δεν υπάρχει περιπτωση να μην καταλαβεις οτι εσπασαν τα νερα.Ειναι πολλα!Θα βαλεις τα ρουχαλακια σου,θα παρεις τον γιατρό και παραμασχαλα την βαλιτσουλα και βουρ στο μαιευτηριο

Λογικα το περιθωριο χρονου ειναι ενα 24ωρο απο την ωρα που σπανε τα νερα αλλα μπορει να εχεις ηδη διαστολη γεννας οποτε δεν εχεις καθολου!Εμενα παρ'ολο που πηγα αμεσως μου εβαλαν ορο για να καθηστερησουν τον τοκετο μεχρι να ερθει ο γιατρός

Γενικα ολα καλα!Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα απολυτως.Οταν τελειωσαν ολα ενιωσα χαζη που ετρεμα σαν το ψαρι!Τοσο που δεν μπορουσαν να μου κανουν την επισκληριδιο απο το τρεμουλο χαχαχα

Αλλα πραγματικα δεν ειναι τιποτα!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ξεχασα!

Οπως ειπε η αγαπητη μου witch αν εχεις θεοπαλαβο αντρα σαν και τον δικο μου,με σπασμενα τα νερα θα σε βγαζει και φωτογραφιες!Και φυσικά εσυ θα βριζειςςςςςςςς!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

jas δεν φωναζεις για εναν αγιασμο κοριτσακι μου!

witch πανω απο 38 ντεπον.Αλλα δεν παθαινουν και τιποτα που εδωσες.Και στην πολυ γκρινια εγω τους δινω.Οχι βεβαια συχνα γιατι στο τελος δεν θα τα πιανει

nunu,twins,glorr.nufi,agorakia,joy τι κανετε τσουπρες?

Τελικα το μαρακι εξαφανιστηκε κοριτσια και πολυ στενοχωριεμαι!

Εχω διαβασει μονο την τελευταια σελιδα!Δεν εχω κουραγιο.Πωπω ζωηρεψαν πολυ αχ τι θα κανω.Σηκωθηκαν και οι δυο και τρωνε τα μουτρα τους συνεχεια.Ολη μερα γκρινιαααααα

Και οχι απο τα δοντια αλλα επειδη θελουν να περπατησουν.Και τι να κανω η γυναικα?Να τα αφησω στα πλακακια?Δεν γινεται γαμωτο.Τα βαζω στο παρκο και στο χαλι στο δωματιο τους.Αχ τι μας περιμενειιιιιι!

Θα τρεχει ο ενας αριστερα,ο αλλος δεξια και εγω θα κανω τον τροχονομο!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και τώρα η ώρα για τη δική μου απορία, που είναι λίγο περίεργη.

Οπως ξέρετε ξεκινήσαμε τις κρεμούλες. Η ανταπόκρισή μας ήταν κάπως απρόσμενη...

Μπέμπης: Από την πρώτη φορά άδειασε το πιάτο του και ζήταγε και άλλο (ήπιε γάλα). Κάθε φορά λοιπόν που του φτιάχνω κρέμα (και μεγάλη μερίδα, όχι αστεία), την καταβροχθίζει με τόση μανία, που άμα καθυστερώ με το κουταλάκι γκρινιάζει. Με το γάλα όμως δεν έχει την ίδια αντίδραση... πίνει και βαριέται.

Μπέμπα: Επίσης της άρεσε πολύ από την πρώτη φορα, πράγμα σπάνιο, αφού κάνει δίαιτα. Μια από τις άπειρες φορές που δεν έπινε το γάλα της, λέω "δεν της φτιάχνω μια νερουλή κρεμα με το μπιμπερό;" Και την καταβρόχθισε. Το γάλα της δεν το πίνει, αλλά άμα της ρίξω 2 κουταλιές ρυζάλευρο μέσα, το πίνει κανονικότατα.

Και ερωτώ: είναι δυνατόν τόσο μικρά παιδιά να εχουν τέτοια προτίμηση σε γεύσεις; Η είναι μια από τις άπειρες φάσεις και θα περάσει και αυτή όπως και οι άλλες;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσες μου, διδυμομανούλες, ήδη και μέλλουσες!

Πείτε μου χρόνια πολλά....................!!!!!!

Σήμερα έχω γενέθλια!!!!!!!!!!!!

Ναι, ναι!

Κλείνω τα 22 (στην πραγματικότητα τα 35, αλλά δεν το λέμε τριγύρω!)!

Φέτος δεν έχω χρόνο για μελαγχολίες άλλων ετών :) Έχουμε τρομερή γκρινίτσα και άλλα συναφή! Πρόλαβα να διαβάσω ελάχιστα νέα και δεν έχω προλάβει να απαντήσω σε ερωτήσεις!

Αμάν, θα καούν οι φακές!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...