Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΤΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι γυναικα ναυτικου(σχεση 12 χρονια και 1 παντρεμενη-πρωτη μου σχεση).η σχεση μασ απο αποσταση και εγω παντα με πιεση γιατι ο πατερας μ δεν ηθελε να ξερει τιποτα κι ειχε ενστασεις και για να φευγω εψαχνα παντα δικαιολογιες).μετα απο απαιτησεις του αντρα μου ολα αυτα τα χρονια δεν εβγαινα(για κανα καφε με καμια φιλη),ημουν παντα σωστη,πιστη,διπλα του τον στηριζα σε καθε ταξιδι(με επαιρνε από το καράβι και με φορτιζε ή ξεσπουσε πανω μου οποτε ειχε προβληματα).με τα πεθερικα μου αψογη η σχεση μας ολα τα χρονια,τουσ ειχα σα δευτερη οικογενεια.τα τελευταια χρονια πριν το γαμο εμαθα οτι ο αντρας μου μου ελεγε ψεματα καποιες φορες(π.χ. νομιζα οτι κοιμοταν κι εβγαινε).περσι πάλι ανακαλυψα ενα ψεμα οσο ταξιδευε.σκοτωθηκαμε κι οταν γυρισε μιλησαμε και τα βρηκαμε και παντρευτηκαμε με πολιτικο γαμο.ο μπαμπασ μ το δεχτηκε κι η συμπεριφορα του πατερα μου σε ολους τους ηταν αψογη.ζητησα αποσπαση και πηγαμε και μειναμε στην πολη του,ελπιζοντας οτι θα εχω τη στηριξη των γονιων του(αν και ηθελα καπου κοντα στη δικη μου πολη για να εχω τουλαχιστον τους γονεισ μου,αφου εκεινος θα ελειπε 7 τουλαχιστον μηνες).επιπλωσαμε το σπιτι μασ(ημουν τοσο ευτυχισμενη-γιατι ο,τι αγωνιζομουν τοσα χρονια,πραγματοποιηθηκε).η πεθερα μου συμπεριφεροταν στο σπιτι σαν να ηταν δικο της(ερχοταν επλενε τα πιατα,σιδερωνε,εδειχνε το σπιτι μασ στους καλεσμένους μας),εμεις ομως ουτε σκεφτηκαμε να παρεξηθουμε.Το θεωρουσαμε βοηθεια.Επίσης τα πεθερικά μου ερχοντουσαν και βοηθουσαν οταν ετοιμαζαμε το σπιτι και μετα κάθονταν ως τις 3 τα ξημερωματα κι επαιζαν Playstation(ηθελαν κι οι δικοι μου να ερθουν να βοηθησουν αλλα τους ειπα οχι για να μεινω μονη μου με τον αντρα μου).το σπιτι το πιασαμε το σεπτεμβρη,τον οκτωβρη μπαρκαρε ο αντρας μου και στην ουσια μειναμε ολομοναχοι μονο 2 μερες.απο τη στιγμη που εφυγε ο αντρας μου,την επομενη ηρθαν οι γονεις μου για συμπαρασταση,να δουν το σπιτι.η μαμα μ καθισε ενα μηνα.Από εκείνη την ώρα η πεθερα μου άρχισε να παρεξηγεί οτι χαζομαρα να΄ναι,μεχρι και το οτι μαγειρεψε η μαμα μου για να τραπεζώσω το σοι τους.εβαζε συνεχεια λογια στον αντρα μου.Αργότερα εκανα επεμβαση στα ματια μου.Ειπα τη μαμα μου να ερθει για να με φροντιζει(σταγονες κ.ά-ημουν σαν τυφλη για 5 μερες).Ενω στην πεθερα μου ειπα οτι θα ηθελα να ερθει στο χειρουργείο, μου ειπε οτι δεν μπορει να παρει αδεια και να μην παρεξηγηθώ.μετά την επεμβαση μιλησαμε με την πεθερα μου και συμφωνησαμε οτι οταν νιωσω καλυτερα (γιατι για 4 μερες θα πεθαινα απο τον πονο) θα την επαιρνα τηλ για να ερθει στο σπιτι να με δει.τη δευτερη μερα που ημουν χειρουργημενη πηρε να ερθει και ειπα στη μαμα μου να της πει να ερθει αν ειναι αυριο που μπορει να μη πονουσα τοσο πολυ και εκεινη παλι παρεξηγηθηκε και ειπε οτι ηταν ανεπιθυμητη απο τη μαμα μου!!!!! εν τω μεταξυ η μαμα μου της ειχε πει 2 μερες πριν να ερχοταν για καφε.ο αντρας μου που το το ειπα ηρεμα οταν με πηρε απο το καραβι(μονο με εκεινον ηθελα να μιλαω,με κανεναν αλλο ουτε με το μπαμπα μου ή τον αδελφό μου λόγω πονου) μου ειπε οτι θα μπορουσε η μανα του να ερθει για εναν καφέ,δε θα μου εκανε κατι(εγω πονουσα τοσο πολυ που ουτε ηρεμηστικά ούτε υπναγωγά με πιάνανε).μετα πηρε τη μανα του,τον φουντωσε,του τα ειπε οπως ηθελε να τα πει με ψεματα και με πηρε ο αντρας μου,εβριζε και 3 μερες χειρουργημενη στα ματια με κανανε κι εκλαιγα!!!!!ο πατερας του εβρισε τους δικους μου,με προσβαλαν εμενα οτι ειμαι αβουλη κι ενα τιποτα διπλα στη μαμα μου.ο αντρας μου μακρια, οταν του τα ελεγα ηρεμα,μιλουσε λογικα .μετα του τα ελεγε η μανα του οπως ηθελε, σκοτωνομασταν.ο αντρας μου ακυρωσε το θρησκευτικο γαμο που θα γινοταν μολις ξεμπαρκαρε με τη δικαιολογια οτι τι να τον κανουμε ,αφου οι μαμαδες μας θα ηταν παρεξηγημενες(η μαμα μου να σημειωσω οτι δεν πηρε θεση,δεν μιλησε ασχημα και φυσικα αν και εχει παραπονα απο τον αντρα μου,ουδεποτε τον κατηγορησε σε καποιον).Το αποτελεσμα; το προβλημα πλεον ειναι αναμεσα σε εμενα και τον αντρα και κατα 99% χωριζουμε.εχει πει κι εκεινος βαριες κουβεντες και με κατηγορεί οτι εγω δεν εβαλα ορια στη μαμα μου και στη μαμά του και οτι δεν τον κρατησα ηρεμο στο καραβι.και θελω να σας ρωτησω κατι.οταν παντρετηκατε,κανατε κοινο λογαριασμο στις τραπεζες;εγω δουλευω και το σπιτι(που η μανα του ολο αποκαλουσε το σπιτι του γιου μου) το πληρωνα εγω.τα πεθερικά μου κι ο αντρας μου μου ειπαν οτι με κανει ο,τι θελει η μανα μου!!!!!ο αντρας μου μου ειπε επισης οτι ειμαι καλο κοριτσι,πιστη,τον αγαπω,τον φροντιζω,του στελνω πολυ ωραια πραγματα στο καραβι(εφτιαξα τη ζωη μασ 12 χρονια σαν παραμυθι,του γραφω καθε μερα ημερολογιο,γραφω εκπομπες ,τα παντα για να νιωθει καλα),διαχειριζομαι καλα τα οικονομικα αλλα ειμαι ανικανη για γυναικα ναυτικου.τι παραπανω πρεπει να εχει μια γυναικα ναυτικου;πειτε μου σας παρακαλω.επισης οταν του λεω οτι ειμαι μονη μου εδω(δεν υπαρχει εδω και ενα μηνα καμια επαφη με τους γονεις του) μου λεει κι εγω μονος μου ειμαι στο καραβι.επισης οτι ολο εξω ειμαι και τον ρωτησα πού ειναι το εξω και η απαντηση ηταν οτι πας στη δουλεια ,σουπερ μαρκετ και γυμναστηριο 3 φορες τη βδομαδα).Κι επισης οτι δε θα μου το συγχωρησει οτι δεν τον στηριξα. κατα διαστηματα ,ενω κατηγορουσε τους γονεις μου επαναλαμβανοντας τα λογια της μανας του,μου ελεγε οτι εγω δεν εχω κατι με τους γονεις σου,αλλα επειδη εχεις εσυ κατι με τους δικους μου γονεις,εχω κι εγω!!!!!κι εγω σας ρωτάω ,να στηριξω ποιον οταν εγω ειμαι με ηρεμηστικα στην κατασταση που με εχουν φερει. ετοιμαζομασταν για γαμο και 6 μηνες που λειπει ο αντρας μου κ δεν τον εχω δει εχουν ερθει τα πανω κατω και ετοιμαζομαστε πλεον για χωρισμο.σας παρακαλω πειτε μου τις αποψεις σας.σας ευχαριστω και συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου.

Link to comment
Share on other sites

κοπέλα μου τι να σου πω; Εμείς έχουμε μια φράση "Ψώνισες από σβέρκο". Χαράμισες τόσα χρόνια από τη ζωή σου΄, κρίμα. Μαλλόν πρέπει να σκεφτείς πολύ καλά αν πρέπει να συνεχίσεις να ζεις με αυτόν τον τρόπο.

Ευχομαι τα καλύτερα για σένα. Σου αξίζουν....

Link to comment
Share on other sites

H κατάσταση την οποία βιώνεις φτάνει στα όρια της ψυχολογικής κακοποίησης. Αν έχεις κι άλλες αντοχές θέσε όρια σε σύζυγο/πεθερικά και απαίτησέ τα. Αν πάλι σκέφτεσαι να χωρίσεις, good for you. Δεν σε ξανακάνει η μάνα σου κουκλίτσα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπελα μου, ειναι πολυ δυσκολη η κατασταση....

Η αποσταση δεν ειναι παντα μειονεκτημα, κ σιγουρα πολλες γυναικες ναυτικων αντεχουν ενα τετοιο γαμο, αλλα αν το ζευγαρι δεν ειναι δεμενο, δεν γινεται τιποτα...

Ο δικος σου, ουτε διπλα σου ειναι συναισθηματικα, επηρεαζεται, οποτε ειναι πολυ δυσκολη η ολη κατασταση....να παλεψεις τι?

Αν πιστευεις οτι αξιζει, οτι σε αγαπαει, παλεψε το.

Αν οχι, καλυτερα που γινεται τωρα...μην χανεις αλλο χρονο σε μια τετοια κατασταση...

Εκεινος τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Εκείνος στην αρχή είπε να ειμαι πιο δυνατή και να μη δίνω τόση σημασία.μετά μιλούσε με τη μάνα του και με επαιρνε κι εβριζε και με κατηγορουσε.με επιανε υστερία,ηρεμούσε μου μιλουσε καλα .την επομενη μερα παλι τα ιδια.μεχρι που ενα βραδυ δε σηκωσα το κινητο γιατι ειχα παρει ηρεμηστικο να κοιμηθώ(με πηρε τηλ στο σπιτι και οταν το σηκωσα μου το εκλεισε) κ μου εστειλε μηνυμα οτι τον περιφρόνησα και να μην τον ξαναενοχλήσω κι οτι τελειώσαμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εφοσον σε κατηγορει χωρις να ρωτησει τι εγινε

(καλε τι καλες πεθερες κυκλοφορουν..ελεος πια..ο γιος στη θαλασσα κ η καλη του μανουλα να τον φουντωνει εναντιον σου, να πικραινει το παιδι της που ειναι κ τοσο μακρια:shock:, δεν περιμενει τουλαχιστον να ερθει να μιλησετε ολοι μαζι, αν εχει παραπονα)

κι εκεινος...να σε βριζει....

τι να πω?

ψυχολογικη βια, σεβασμος κανενας προς το ατομο σου...

Link to comment
Share on other sites

με ρώτησε τι εγινε ,τα εχουμε πει χιλιες φορές κι εκείνος πιστεύει αυτά που λέει η μάνα του. εγώ του λέω ωμά τα γεγονότα ενώ η μάνα του του τα λέει βάζοντας δικές της σάλτσες και σχόλια αποκρύπτοντας σκοπίμως ό,τι δεν την συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε ο αντρας μου να ερθει και να βρεθούμε να μιλήσουμε.αλλά εγω δε θελω ουτε να τους δω τους γονεις του.την πρώτη φορά υποχώρησα παρόλο που με προσέβαλε η μανα του και την πηρα τηλ και μαλιστα παράτησα τους γονείς μου πρωτοχρονιάτικα για να κάνω τραπέζι στα πεθερικά μου για να μην παρεξηγηθούν.δηλαδή μπορούν να λένε αυτοί ο,τι θέλουν,να μας βρίζουν,να μου καταστρέφουν τη ζωή,να φορτίζουν άσχημα τον άντρα μου και μετά να έχουν και την απαίτηση να μιλήσουμε να τα βρούμε;ε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εσυ του εξηγεις τι εχει γινει, κ εκεινος πιστευει τη μαμα του, δεν σε εμπιστευεται, οχι μονο δεν σε υποστηριζει/στηριζει/προστατευει, αλλα απο πανω ξεσπα πανω σου κ σε κατηγορει....

Κοπελα μου, αν πιστευεις οτι αγαπιεστε, οτι θα σε εμπιστευεται, παλεψε το.

Θεσε ομως ορια...

Απο την αλλη, ομως,σκεφτομαι.... εσυ μετα απο επεμβαση κ να γινονται τετοια σκηνικα....δεν σε σεβονται, πιστευω αξιζεις κατι καλυτερο...

Τον σεβασμο, δεν πρεπει να τον απαιτεις, αλλα να πηγαζει μεσα απο τον αλλο...

Το γεγονος οτι η πεθερα εκανε τετοια σκηνικα, ενω πολυ απλα θα μπορουσε ηρεμα, σε εσενα, να πει κατι που την πειραξε, να το λυσετε ομορφα κι ωραια,με βαζει σε σκεψεις οτι με καθε ευκαιρια, θα πεταει τα καρφακια στον γιο....κι εκεινος την πιστευει κι οχι εσενα....ολο αυτο...δεν ξερω....

Αν πιστευεις οτι κατι μπορει να αλλαξει, αν εχεις αντοχες, παλεψε το...

(αν κ εγω προσωπικα, αμφιβαλλω οτι κατι θα αλλαξει ουσιαστικα,

ομως προκειμενου μη σε χασει, μπορει κ οντως να αλλαξει...τι να πω?)

Ευχομαι να πανε ολα καλα....

Καλη Ανασταση!Καλο Πασχα!

Link to comment
Share on other sites

Δε μου δειχνει τωρα οτι τον νοιαζει που θα με χασει,εχει 3 μερες να πάρει τηλέφωνο.αλλωστε μου ειπε οτι πλεον δεν τον νοιαζει να ειναι μαζι μου καλα ,αλλά τον νοιαζει να ειναι καλα με τους γονεις του που αδίκησα.

σε ευχαριστω πάρα πολύ για τα λογια σου,με κάνουν και νιώθω καλύτερα.

Καλό Πάσχα εύχομαι με υγεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...