Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΤΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟ


Recommended Posts

Εχασα πλέον κάθε ιδέα για το άτομο του.πριν 1 μηνα που με εκανε να κλαιω σαν τρελη και αφού μου ειπε να βρω δικηγορο ,μου το εκλεισε στα μουτρα ,εγώ για να κοιμηθώ πηρα ηρεμιστικο και προσπαθησα βάζοντας στο αθορυβο τα κινητα να κοιμηθώ.εκεινος ξημερωματα επαιρνε τηλ γιατι το μετάνιωσε αλλά εγώ κοιμομουν.πηρε σπιτι και μ το εκλεισε και από τότε λέει ότι την ειδε αλλιώς γιατί ήταν πολύ χάλια,έτοιμος να φουνταρει από το πλοίο και εγώ δεν σηκωσα τα κινητα!!!!!!του ειπα μετά πώς ημουν και με αποκαλεσε ψευτρα!!!!

εγώ?

για το fb ειχαμε μαλώσει απειρες φορές και μετά από σκοτωμους το κατηργησε,

και επειδη οταν θελεισ μαθαινεισ,τώρα ειδα οτι εκεινο το βράδυ που την ειδε αλλιως ξαναδημιουργησε.και φυσικα εγώ πουθενά.μόνο καψουροτραγουδα για χωρισμο!!!!

έχω τόση οργή μέσα μου.ψέμα πάνω στοψέμα.

κρίνει πάντα εξ ιδίων τα αλλότρια.

ΧΩΡΙΖΩ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

εδώ και 2 βδομάδες γύρισε ο άντρας μου,κάνοντας μου έκπληξη.

μιλήσαμε,μαλώσαμε ,μου δήλωσε ότι φταίνε κι οι γονεις του κι οι γονεις μ κι εγώ κι εκείνος που επηρεαζόταν από τη μάνα του που τον έπαιρνε και του ελεγε αυτα που γίνονταν με ασχημο τροπο.μαλωσε αγρια και με τους γονεις του.ειναι μαζι μου συνεχεια και μπορει καθε 3 μερες να πηγαινει να δει και τους δικους του για κανα 2ωρο.

κάθε μέρα συζηταμε,με αγαπαει και το δειχνει αυτον τον καιρο.μετα δεν ξερω......

προς το παρον θετουμε κι οι 2 όρους και δείχνουμε ο ενας στον αλλο αγαπη.

Link to comment
Share on other sites

Στα 13 χρόνια που είστε μαζί, έχω την εντύπωση πως δεν τον ξέρεις καθόλου. Γι αυτό και τραβάς όσα τραβάς τώρα. Επίσης είναι άτομο που άγεται και φέρεται από τους γονείς του. Πόσων ετών είναι; Θα σου έλεγα πως τώρα που είστε μαζί, να τον βάλεις να σου υποσχεθεί πως απο δω και στο εξής οι γονείς μένουν απ' έξω κι είστε μόνο οι δυο σας και τέλος. Απορώ γιατί πήγες να μείνεις στην πόλη του, τη στιγμή που τον περισσότερο χρόνο λείπει!!! Ειλικρινά είναι απορίας άξιο! Οι δικοί σου γονείς δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς φταίνε σε όλα όσα έχουν συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Στην πολη μου λόγω δουλειας δεν μπορω να παω ετσι κι αλλιως.υποτιθεται πηγαμε στην πολη του για να εχω τους γονεις του αν χρειαζοταν κατι.

οι γονεις μου φταινε στο ελαχιστο μονο ως προς το οτι η μαμα μου ,οταν ειχα καλεσμενους βοηθουσε ........χαζα δηλαδη.οι 2 οικογενειες ειναι πολυ διαφορετικες,αν θες να παρεξηγησεις μπορεις να χαλαστεις με πολλα.ειναι πως το βλεπει ο καθενας.το θεμα ειναι να μπορουμε να συνεννοούμαστε οι 2 μας,εγω κι ο αντρας μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

θα συμφωνήσω αρκετά με την newbie G!

Καλά, είναι δυνατόν να λες ότι η μαμά σου φταίει στο ελάχιστο επειδή σε βοηθάει όταν έχεις καλεσμένους? Μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά? Θα τα ακούσει καλέ στο τέλος η γυναίκα που δεν είναι γαϊδούρα και βοήθησε το παιδί της! Δε φταίει καθόλου. μήπως απλά πρέπει να κατηγορηθεί για κάτι για να νιώσει καλά ο άντρας σου? Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω!

Κατα τα άλλα, όπως τα είπε η κοπέλα!

Αν πάλι φύγει και γίνουν τα ίδια, θα είσαι συνυπεύθυνη. Γιατί ήρθε, και αντί να είσαι αποφασιστική και να ξεκαθαρίσεις το τοπίο, μάλλον σε έριξε με αγάπες και εκπλήξεις. Το ότι είσαι ανίκανη για γυναίκα ναυτικού μάλλον το ξέχασες! Οταν λείπει, θεωρεί ότι πρέπει να στέκεσαι κερί αναμμένο, αυτό πρέπει να έχεις στο μυαλό σου και όχι τι όμορφα που περνάτε όταν έρχεται. Περισσότερο καιρό λείπει από ότι είστε μαζί. Εσύ θα διαλέξεις τι ζωή θες να κάνεις. Αν πήρες τις βεβαιώσεις που θα σε εξασφαλίζουν όσο λείπει, ότι θα είναι στο πλάι σου και θα εμπιστεύεται μόνο εσένα, τότε πάσο! Αλλά πρόσεχε τις επιλογές σου! Μια φορά ζούμε!!

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο.δεν τα ξεχασα ολα αυτα που εγιναν.η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι.....

το ιδιο βεβαια κι εκεινος γιατι μεσα στο καραβι κι εκεινος στενοχωριοταν.ηταν πολυ δυσκολη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι γυναικα ναυτικου(σχεση 12 χρονια και 1 παντρεμενη-πρωτη μου σχεση).η σχεση μασ απο αποσταση και εγω παντα με πιεση γιατι ο πατερας μ δεν ηθελε να ξερει τιποτα κι ειχε ενστασεις και για να φευγω εψαχνα παντα δικαιολογιες).μετα απο απαιτησεις του αντρα μου ολα αυτα τα χρονια δεν εβγαινα(για κανα καφε με καμια φιλη),ημουν παντα σωστη,πιστη,διπλα του τον στηριζα σε καθε ταξιδι(με επαιρνε από το καράβι και με φορτιζε ή ξεσπουσε πανω μου οποτε ειχε προβληματα).με τα πεθερικα μου αψογη η σχεση μας ολα τα χρονια,τουσ ειχα σα δευτερη οικογενεια.τα τελευταια χρονια πριν το γαμο εμαθα οτι ο αντρας μου μου ελεγε ψεματα καποιες φορες(π.χ. νομιζα οτι κοιμοταν κι εβγαινε).περσι πάλι ανακαλυψα ενα ψεμα οσο ταξιδευε.σκοτωθηκαμε κι οταν γυρισε μιλησαμε και τα βρηκαμε και παντρευτηκαμε με πολιτικο γαμο.....

H απειρία κοπέλα μου είναι το μεγαλύτερό σου πρόβλημα, αυτό που σ' έφερε στη θέση που είσαι. Πήγες και παντρεύτηκες κάποιον που δεν ήξερες, εφόσον μόνη του το λες ότι η σχέση ήταν από απόσταση. Κι ήταν κι πρώτος σου, άρα δεν είχες καθόλου εμπειρία από σχέσεις. Κι ενώ λες ότι κι από μακριά ακόμα ξεσπούσε πάνω σου και σου έλεγε ψέματα, στο καπάκι παντρευτήκατε για να επισφραγίσετε τι; Είχε κι απαιτήσεις όσο ήταν μακριά... μάλιστα. Και σε θεωρούσε και δεδομένη. Ε μην απορείς που τα τραβάς τώρα όλα αυτά.

Το θέμα είναι τι θα κάνεις από δω και μπρος. Σίγουρα όχι την πάπια. Πρέπει να έχεις το πάνω χέρι, έχεις κάνει τόσες υποχωρήσεις για χάρη του. Θέσε βέτο, να μην ανακατεύονται καθόλου τα πεθερικά και κάνε τη ζωή σου όσο λείπει. Πρέπει να είσαι καλά με τον εαυτό σου, μην τον αφήνεις να σε γεμίζει ενοχές. Φίλες έχεις τουλάχιστον εκεί που είσαι ή είσαι τελείως μόνη σου;

Link to comment
Share on other sites

φιλες κολλητες οχι δεν εχω.εχω 2 κοπελες για καφε και παρεα και την ξαδελφη μου.

δεν με πιεζει για τους γονεις του πλεον και κανουμε πραγματα μαζι.εχει να παει στους γονεις του 4 μερες(το λεω γιατι παλιοτερα βλεποντουσαν καθε μερα).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

τελικά πηγα και μιλησα με τη μανα του επειδη το ηθελε ο αντρας μου και τα ειπα χυμα και τσουβαλατα.

με στηριξε σε πολλα ο αντρας μου ,και σε καποια στηριξε τη μανα του.όμως ενώ μου ειχε πει οτι αν καναμε αυτη τη συζητηση δε θα με πιεζε να εχω σχεση με τους γονεις του αν δεν ηθελα,παλι το απαιτει.τη μια μου ειπε οτι πηγα στη μανα του προκατειλημενη,την αλλη οτι μπραβο που της τα ειπα χυμα.

καθε μερα αναφερεται στους γονεις μου και κατηγορει και βριζει και μου λεει οτι οι γονεις του θελουν σχεσεις μαζι μου ενω εγω ειμαι "κακια" και δεν θελω.οταν ειπα να παμε και στους γονεις μου,η αρχικη απαντηση του ηταν "δε θα παω να παρακαλεσω εγω τους δικους σου,να μου ζητησουν εκεινοι συγνωμη".μετα δεχτηκε να παμε αλλα θα παει για να κατηγορησει.

τη μια θελει παιδι την αλλη να χωρισουμε.

εχει φαγωθει να αγορασει κατι πανω απο 20.000 κι επειδη εγω ειμαι εναντιον,ειμαι παλι συμφεροντολογα γιατι οταν θελει κατι εκεινος αντιδρω ενω εκεινος απο τοτε που γυρισε εχει ξοδεψει χρηματα και οπου παμε τα πληρωνει εκεινος ,ενω εγω δεν βαζω το χερι στην τσεπη.

α ναι !κ δεν του κανω. και τωρα αν θελω να ειμαστε μαζι ισχυουν νεοι οροι:1.να εχουμε σχεσεις με τους δικους του και 2. να του δωσω εγω τα χρηματα για την αγορα κι ετσι θα του αποδειξω οτι πρεπει να μ εχει εμπιστοσυνη ,οτι και τα λεφτα μου ειναι κοινα και οτι τον αγαπαω!!!!!

πεσατε απο τα συννεφα?κι εγω.

εχω αρρωστησει πλεον.

εχει 2 μερες που μπαινοβγαινουμε στο σπιτι και βριζομαστε ή δε μιλιομαστε.

εχω χασει πασα ιδεα για εκεινον.

ειμαι ολομοναχη εδω που ειμαι.

ποιος βαζει τους γονεις του απο πανω απο το γαμο μας;

γιατι λεει ακομα οτι η μανα μου μου κανει κουμαντο.κι οτι δε θελω να μιλησω με τους γονεις του γιατι υπερασπιζομαι τους γονεις μου.δεν καταλαβαινει οτι δε θελω γιατι με προσβαλανε κι εβρισαν τους γονεις μου.εγω δεν τους προσβαλα.

λυπαμαι παρα πολυ ,παρα πολυ.εχω καταληξει να βγαινω μονη μου και να περπαταω για ωρες ή να παιρνω το αμαξι και να κανω γυρους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτο το φορουμ ειναι η μονη μου συντροφια και παρηγορια.

Αχχχ βρε κοριτσακι μου...ποσο καταλαβαινω να ηξερες την κατασταση σου...

Οχι δεν εχω βρεθει σε αναλογη θεση,αλλα ειναι καθαρα ανθρωπινο να αισθανεσαι τις ανησυχιες ενος συνανθρωπου σου...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ειλικρινα τι να σου γραψω...

Παντως ενα ειναι σιγουρο...Πως δεν αξιζεις τετοιες συμπεριφορες...

Εσυ τι σκεφτεσαι να κανεις?Μιλα μας λιγο για αυτο σε παρακαλω...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Οσο μπορεις...μη μου στενοχωριεσαι σε παρακαλω...και μιλα μας σα να μιλας σε φιλες σου...

Τι σκεφτεσαι να κανεις?Οτι λεει η ψυχουλα σου πες το μας...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

καθε μερα που τον βλεπω,στενοχωριεμαι ολο και περισσοτερο.οσο τον βλεπω αδιαφορο και σταθερο στα δικα του μονο θελω τρελαινομαι.εδω και 2 μηνες,κλαιω στα τρελη,πεταω πραγματα,χτυπαω τα χερια μου στα επιπλα ,τσιριζω.κι εκεινος εκει στα θελω του,οτι πρεπει να τον ακολουθω σε αυτα που θελει.

εχω παθει εξαρτηση απο αυτον,δικια μου ζωη δεν εχω,δεν εχω εναν ανθρωπο κοντα μου να βγω.μονο εκεινος,ολη μερα το μυαλο μου γυρω απο εκεινον.και παλι οι γονεις του,οτι θελει μια φυσιολογικη ζωη (δηλαδη κολλητηλικια με τους δικους του.

χθες που ειπε οτι χωριζουμε τον επιασαν τα κλαματα αλλα παρολα αυτα ο εγωισμος στα υψη.

εχω χα;σει αξιοπρεπεια,δεχομαι προσβολες και βρισιες,πιεση και οτι φταιω για ολα.οτι πρεπει να αλλαξω και να διορθωθω για να συνεχισουμε.εγω εγω εγω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...