Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ !


Recommended Posts

Γραφείς επισης bebeangel συχνα οτι ειχες μια ευτυχισμενη οικογενεια, μεγαλωσες σε ενα ζεστο σπιτι, ο πατερας σου ητανε ενας πολυ καλος οικογενειαρχης - ομως ακουγες για γαμο και 'αλλαζες χωρα'!

Η απορια μου ειναι απλη:

Εαν μια γυναικα - ενω εχει μεγαλωσει σε μια ευτυχισμενη οικογενεια δεν θελει να ακουει για γαμο -

- αραγε μια κοπελα που μεγαλωσε σε προβληματικο σπιτι όπου ο πατερας βαρουσε καθημερινα την μανα -

- δηλ αυτη η κοπελα ποσο χειροτερα πρεπει να σκεφτεται για το ενδεχομενο να ιδρυση δικη της οικογενεια;

Απλες αποριες εκφραζω - συγχωρα με!

Ίκαρος

Μια γυναικα που μεγαλωσε σε ενα υγιες οικογενειακο περιβαλλον δυστυχως ή ευτυχως,αναλογως πως θα το δει ο καθενας,εχει αλλες απαιτησεις για την οικογενεια που θα ηθελε μελλοντικα να δημιουργησει.

Εν ολιγοις,εχοντας υγιη προτυπα δεν συμβιβαζεσαι με τιποτα λιγοτερο απο το υγιες.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Bebeangel,

γιατι τόση χαιρεκακία;

Το γραφεις και γελανε και τα μουστακια σου ακομα! Σκας και χαμογελα!

Καποιοι αντρες σε ειχανε ερωτευθει - με αγχος και τρακ σου εστειλαν ενα μονοπετρο - και εσυ - χρονια αργοτερα - το διασκεδαζεις;

ΑΥΤΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΝΤΡΕΣ - ξερεις το πρωτο πραγμα που σκεφτομαι ποιο ειναι;

"Αν στειλω ποτέ μονοπετρο σε γυναικα, να με φτυσεις!

Αν ειναι το δικο μου μονοπετρο να ειναι αφορμη για εκεινη να σπαει πλακα μεσα στο ιντερνετ - ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟΠΕΤΡΟ"!

Οπως επισης για τους ιδιους λογους πια οι αντρες δεν φλερταρουνε - διοτι εχουνε μαθει στο μεταξυ με τι ειρωνιες εκφραζεστε για αυτους - οπότε σου λεει ο αλλος:

"Χαζος ειμαι να παω να ριξω τα μουτρα μου για την καθε μια;

Για να εχει να καμαρωνει στην φιλη της ποσες χυλοπιτες εριξε εχτες βραδυ;"

Φοβερα πραγματα !!!

Ίκαρος

Το smile που χρησιμοποιησα δεν ειναι χαμογελο αλλα smile που στον γραπτο εκφραζεις κατι οταν χαριτολογεις και οχι με κακια.Εξαλλου δεν εχω και μουστακια:D...

Και που ξερεις αν αυτοι οι αντρες προσφεραν ενα μονοπετρο με αγχος και τρακ και οχι για να εκβιασουν συναισθηματικα μια κατασταση ή ισως για να καλυψουν δικα τους κενα χωρις καμμια προσωπικη συναινεση...?

Εχεις λοιπον το 1 τοις 1000 απο μια γενικευμενη κατασταση και βγαζεις τοσο ευκολα πικροχολα συμπερασματα...?

Καθε αποψη απολυτα σεβαστη...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κατι πολυ απλο.

Αν μια 17αρα μαθήτρια του Λυκειου ή μια 19αρα φοιτητρια του Παν/μιου διαβαζει τυχαια αυτο το αρθρο -

- ποιο ειναι το ΛΟΓΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ που θα βγάλει;

Να παντρευτει τον πρώτο αντρα που θα ερωτευθει στην ζωή της - εστω στα 22 ή 24...

..ή μάλλον αφου γινει πρωτα 35, παει με 'ολους τους τυπους αντρων" (οπως σημειωνει η ιδια αρθρογραφος) - και μετα - αν τυχει και παντρευτει καλως, αν οχι, δεν βαριεσαι;

Τι απο τα δυο θεωρειται ως το πιο πιθανο σεναριο;!

Ίκαρος

Δεν αποτελω προσωπικη συμβουλατωρ κανενος...Αν δεν κανω λαθος βρισκομαστε σε ενα φορουμ και ειδικοτερα σε ενα τοπικ οπου μιλαμε για τις αποψεις μας περι σχεσεων...Ζητηθηκε η γνωμη μου και την παραθεσα...Προσωπικες εμπειριες καταθετουμε και ως εκει...Σε καποιους ειναι αποδεκτα σε αλλους οχι...Απολυτα σεβαστο και παλι...

Επισης πιστευω πως οταν μιλας με αληθεια,δεν αποσκοπεις στο να αποτελεσεις ή οχι "προτυπο"...Απλα γραφεις την αληθεια σου...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Δυο ακομα τελευταιες αποριες - τουλαχιστον για σημερα!

α) πως γινεται κατα ενα μυστηριο τροπο ολες οι κυριες να βρισκουνε τον μελλοντικο τους συζυγο μετα τα 35;

Αντιγραφω την bebeangel: "Τυχαιο????"

Εκτος αν η συγχρονη γυναικα αρχιζει και αγαπα λιγο πριν τα 40!

β) πως γινεται να ανακαλυπτεις ολα αυτα τα κουσουρια στους άντρες (οπως περιγραφονται ανω, μαμακηδες, μαμουχαλα κλπ) ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ 'περασεις καλα' μαζί τους;

Αν αυτό συμβει μια-δυο φορες - παει στο καλο - υπαρχει ελαφρυντικο - συμβαινει στον καθενα - στην αρχή μιας σχεσης παντοτε ο αλλος δινει τον καλυτερο του εαυτο και λιγο μετα βλεπεις οτι δεν ικανοποιει τα στανταρ.

Ομως να γινεται κατα εξακολουθηση;!

Δεν θα επρεπε καποια στιγμη να υποψιαστεις και να πεις:

"Την επομενη φορα δεν την ξαναπαταω!

Θα παω μονο με εκεινον τον αντρα στο κρεβατι, τον οποιον θα ερωτευθω παραφορα"!

Εχω αδικο; Εαν ναι, ακουω!

Εκτος βεβαια αν βολευει αυτη η κατασταση - εκει παμε πασο - ολοι!

Ομως να εχουμε το θαρρος να λεμε την Αληθεια, σωστα;

...Εγω που δεν ειμαι καθολου ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ - διοτι οι κυριες γραφουνε εδω μεσα ποσο ρομαντικες ειναι -

- ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ οτι δεν ειμαι καθολου ρομαντικος -

- γνωριζα μεχρι σημερα οτι μια γυναικα ΚΑΝΕΙ ΔΕΣΜΟ με εναν αντρα μονο αν τον ερωτευθει -

- απαξ και τον ερωτευθηκε μονον τοτε θα συνεβρεθει μαζι του - για το υπολοιπο της ζωής της!

Αν ο αλλος που ερωτευθηκες δεν κραταει τα στανταρ , γιατι δεν κάνεις υπομονη;

ΑΦου ητανε ο ανθρωπος σου!

Δεν λεει ο Φεμινισμος: "Μην κρινετε για να μην κριθειτε";

Δεν λεει ο Φεμινισμος: "Ειμαι οπως ειμαι, δεν αλλαζω, σε οποιον αρεσω;"

Γιατι το ιδιο να μην ισχυει για τον αντρα;

Ομως αν δεν σας αρεσει - πολυ απλα σηκωνεστε και φευγετε, σωστα;

Δεν κρινεται - οχι, δεν το επιτρεπει η ευγενεια σας - αλλα κανετε κατι χειροτερο: απλα ξαφανιζεστε!

Αρα δεν μιλαμε για υποκρισια;

Φοβερα πραγματα!

Τελικα βρε παιδι μου, δεν ειμαι καθολου ρομαντικος!

Διαβαζω τα διαφορα αρθρα εδω μεσα παραδεχομαι οτι ολες ειστε πολυ τρυφερες και ρομαντικες!

Βεβαια γενναται η απορια - ΑΥΤΑ ΡΩΤΑΩ και με πετανε παντου εξω:

ΑΡΑΓΕ

αν ησασταν λιγοτερο ρομαντικες - ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ στην ζωη σας;!

Ικαρος

"Τυχαιο???"...Ρητορικη(ο ερωτων δεν περιμενει πραγματικα απαντηση,αλλα αποτελει σχημα λογου που ενδυναμωνει την επιχειρηματολογια του,καθως η απαντηση ειναι αυτονοητη για εκεινον)...Τιποτα δεν ειναι τυχαιο αλλα τυχερο...

Επειδη οι υπολοιπες ερωτησεις σου ειναι γενικευμενου υφους,θα παρω θεση απλα και γενικευμενα...

1)ποιος θεωρει οτι μια γυναικα κοιμαται με καθε αντρα που φλερταρει...?

2)οταν υποστηριζεις την εκαστοτε επιλογη σου απλα ξερεις πως παραβλεπεις...

Και το θεμα ειναι αν και ως ποιο σημειο συμβιβαζεσαι...

3)και ποιος κρινει αν κατα εξακολουθηση θα συναντησεις στην ζωη σου ανθρωπους που ταιριαζεις ή αν δεν τους συναντησεις και ποτέ...?


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Πολλες αποριες Icarus...

Δειχνει σκεπτομενο ανθρωπο...Φυσικα ο παραγοντας να αποκλινουν οι αποψεις σου απο την πραγματικη διασταση του εκαστοτε χαρακτηρα των παρατηρησεων σου ειναι παρολαυτα και αυτο ενα ενδεχομενο...

Καλη συνεχεια.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια γυναικα που μεγαλωσε σε ενα υγιες οικογενειακο περιβαλλον δυστυχως ή ευτυχως,αναλογως πως θα το δει ο καθενας,εχει αλλες απαιτησεις για την οικογενεια που θα ηθελε μελλοντικα να δημιουργησει.

Εν ολιγοις,εχοντας υγιη προτυπα δεν συμβιβαζεσαι με τιποτα λιγοτερο απο το υγιες.

Αυτο ομως δεν ειναι φοβερο;

Τελικα bebeangel ο άνθρωπος με τιποτα δεν ειναι ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!

Συγγνωμη για το αποτομο της γραφής μου, ήπια και λιγο κρασακι και σε λιγο θα παω για υπνο.

Γραφω αυθορμητα.

Αν εχουμε εναν βίαιο πατερα που μας σαπίζει στο ξυλο δεν θα παντρευτουμε για να μην πεσουμε σε εναν συζυγο που εξισου ασκει βία.

Αν παλι εχουμε εναν καλο πατερα δεν θελουμε να παντρευτουμε μην τυχον δημιουργησουμε μια οικογενεια χαμηλώτερων στάνταρ.

Τελικα τι απο τα δυο θελουμε στην ζωή μας;

Link to comment
Share on other sites

...και βγαζεις τοσο ευκολα πικροχολα συμπερασματα...?...

bebeangel

αν το προβλημα στην σημερινη Ελληνικη κοινωνια ειμαι εγω - δεχομαι να θυσιαστω!

Εδω ειμαι - πειτε ότι θελετε εναντιον μου!

Να γινω ευχαριστως ο σακκος του μποξ!

Ομως να μαθετε και εσεις οι γυναικες επιτελους να ακουτε την αντιθετη πλευρα!

Ξερεις ποσο ασχημα ακουγεται εαν μια γυναικα Καμαρωνει ή να γραψω καλυτερα Κοκορευεται για ποσα μονοπετρα εστειλε πισω;

Αυτο, και αν εχει συμβει - το κρατας για τον εαυτο σου - και δεν το δημιοσιευεις στο ιντερνετ!

Αν εγω σας καμαρωνα οτι μεχρι σημερα χυλοπιτωσα 1.500 γυναικες στην Θεσσαλονικη - πως θα το παιρνατε;

Δεν θα λεγατε: "Α, το ψωνιο";

Γιατί καθε γυναικα νομιζει οτι μονο αυτή εχει δεχτει μονόπετρα, μονο αυτήν φλερταρουνε οι αντρες, μονο αυτην ποθουσανε και μονο αυτην ζητησανε σε γαμο;

Γιατι τοση Αυταρεσκεια;

Τελικα δυο πραγματα κρατανε μια γυναικα εν ζωη!

ο Εγωισμος-υπερηφανεια-κενοδοξια

και η 'αμαρτωλη σεξουαλικοτητα'.

Αν της στερησεις αυτα τα δυο - ιδιως στα νειατα της - ΤΙ ΑΠΟΜΕΝΕΙ;

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποτελω προσωπικη συμβουλατωρ κανενος......

Δεκτό οτι εν γνωση σου δεν ηθελες να ειναι προσωπικη συμβουλατωρ καμιας νεαρης κοπελας.

Ομως και εσυ bebeangel καταλαβε λιγο ευρυτερα το επιχειρημα μου.

Αυτο μου εκανε και παλιοτερα εντυπωση:

Γιατι εσεις οι 35-40αρες δεν μπορειτε να αποτελειται ΗΘΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ για τις νεοτερες κοπελες;

Αυτο μου προκαλεσε ΣΟΚ οταν το πρωτοανακαλυψα!

Μα δεν ειναι φοβερο;

Τι μπορεί να διδαχθει μια 16αρα απο εσας;

Τι;

Πειτε μου με το χερι στην καρδια!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ;

"Ακου κοριτσι μου, θα σε συμβουλεψω εγω η μεγαλυτερη.

ΞΕΚΙΝΑ ΤΟ σεξ απο τα 15 - μεχρι τα 35 - 20 γεματα χρονια σεξ με οποιον τυπο αντρα γουσταρεις.

Μετα τα 35 - οταν θα δεις οτι δεν περναει αλλο η μπογια σου - ο πρωτος που θα σου στειλει μονοπετρο - παντρεψου τον - καντου και δυο παιδια - και ο κοσμος ειναι ευτυχισμενος"!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ;

Στο προηγουμενο νημα που ανοιξα εγραψε μια γυναικα:

"Δεν με ενοχλει αν η δασκαλα μπαινει γυμνοστηθη μεσα στην ταξη του Δημοτικου, αρκει να μην εχει απαιτηση να ξεγυμνωθουνε και οι μαθητες της"

ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΗΣ!

Αν κατι αντιστοιχο εγραφε ενας άντρας - ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΓΕ;

Ή κανω και εδω λαθος;

Γιατι λοιπον δεν λετε την αληθεια;

"ΠΟια αγαπη; Αν ηθελα να αγαπησω, στα 35 μου θα παντρευομουνα;

Που ημουνα 20 χρονια πριν; Πως γινεται ολες πια να αγαπαμε μετα τα 35; Αραγε τοτε βρηκαμε τον αντρα των ονειρων μας ή μήπως μας βολευει;"!

Εχω αδικο;

Αν ναι, σας ακουω - που;

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites

...Καλη συνεχεια.

Να υποθεσω οτι το 'καλη συνεχεια' σημαινει οτι δεν συμμετέχεις άλλο στην συζητηση;

Επειδή απεφυγες bebeangel να απαντησεις 'κυριολεκτικα':

Δηλ ειχες 3 μακροχρονιες σχεσεις και αμετρητα φλερτ;΄

Τότε ομως πως γραφεις οτι 'εκανα εμπειριες με ολους τους τυπους αντρων";

Το εννοεις σε επιπεδο φλερτ;

Αυτο νομιζω οτι δεν θα ενδιεφερε κανεναν!

Bebeangel

αποφευγεις να λαβεις θεση στο θεμα της ΑΛηθειας που εχτες επικαλεστηκαμε.

Αν η γυναικα απο τα 15 εως τα 35 απλα περναει καλα με τους αντρες σε αμετρητες σχεσεις -

- αναλογιζεσαι τι ΤΡΑΓΙΚΕΣ συνεπειες μπορει να εχει αυτό;

Σε επιπεδο κοινωνιας, ηθικης, προσωπικοτητας, προτυπα ζωής κλπ;

Τελικα μας λειπει η ειλικρινεια.

Ειμαστε τοσο μπερδεμενοι οι ανθρωποι!

Στην καλυτερη περιπτωση - φαντασου τωρα τι γινεται στις ασχημες καταστασεις.

..............................

Αυτά που γραφω εδω μεσα - αυτά μηπως θα επρεπε πρωτες εσεις να τα πειτε στα νεοτερα κοριτσια;

Κουρευτηκα προχτες στην κομμώτρια της γειτονιας μου.

Γνωριζομαστε απο παλια - μιλαμε ελευθερα.

Με το που μπαινω στο κομμωτηριο της - με αφορμή ενα σχολειο στο ραδιοφωνο - γυρναει και μου λεει:

"Ρε συ, οι σημερινες κοπελες εχουνε ξεφυγει τελειως!

Το τι ακουω και μαθαινω στο κομμωτηριο για τις 'επιδοσεις' της καθε μιας - παθαινω σοκ - και εμεις στα νειατα μας καναμε σεξ - μας άρεζε το σεξ - δεν λεω - αλλα οχι και ετσι!

Να ερχεται η άλλη να σου λεει: "Εχω κανει παρτουζα μονο με τρεις αλλα ελπιζω στο μελλον να μου δοθει η ευκαιρια να κανω με περισσοτερους - για να αναπληρωσω το κενο"!

.......................................

Φοβερα πραγματα - και εγω αμαρτωλος ειμαι - δεν κρυβομαι - ομως μηπως εχουνε ξεφυγει τα πραγματα λιγο;

......βαζω ανω τελεια..... Παντου πορνοποιηση της Δυτικης Κοινωνιας - μακαρι το προβλημα να ημουνα εγω!

Παρακληση:

αφηστε τουλαχιστον τον ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟ ΑΠΟ ΕΞΩ!

ΑΦηστε τον εκει που βρισκεται - μην τον καταχραζεστε και αυτον!

Σαν χαρη σας ζητω...δεν ξερω αν και αυριο θα ειμαι εδω μεσα να γραφω - μαλλον θα με πεταξουνε παλι εξω -

- αλλα δικαιωμα στο να ζητησω χαρη: αφηστε τον Ρομαντισμο εκει που βρισκεται!

Καντε οτι θελετε, δικη σας η ζωη - μην λετε ομως απο πανω οτι ειστε και ρομαντικες!

Ας μην βεβυλώνουμε τις αξιες....

Καλο σας βραδυ!

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites

1)ποιος θεωρει οτι μια γυναικα κοιμαται με καθε αντρα που φλερταρει...?

Και τοτε γιατι φλερταρεις μαζι του;

Απλα για να τονωσεις την αυταρεσκεια σου;

Ή μηπως ο αντρας φλερταρει μαζι σου για να του πεις ποσα αλογα εχει ο νεος τυπος μηχανης;

Ποιος τελικα ειναι τοσο αθωος;

Να γιατι οι αντρες σταματησαν το φλερτ - γιατι αντιληφτηκαν στο μεταξυ οτι εσεις φλερταρετε ετσι απλα για να περασει η ωρα σας - να ακουσετε κομπλιμεντα - και πανω στο καλυτερο να τον αφησετε τον ανθρωπο μονο και να σηκωθειτε να φυγετε γελωντας ευτυχισμενες!

Βεβαιως οταν φλερταρεις με εναν ανθρωπο δεν σημαινει οτι θα πας στο κρεβατι μαζι του.

Μπορει να συμβει στην πορεια να δεις οτι δεν σε ενδιαφερει ή οτι επεσες εξω.

Άλλο ομως αυτο και αλλο να το κανεις κατα εξακολουθηση:

Φλερταρω με πολλους αλλα σε κανεναν δεν καθομαι - Αραγε υπαρχει άλλη τοσο ηθικη κοπελα σαν και μενα σε ολη την Βορεια Ελλαδα;

Αποριες να σου τυχουνε....

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγγνωμη για το αποτομο της γραφής μου, ήπια και λιγο κρασακι και σε λιγο θα παω για υπνο.

Γραφω αυθορμητα.

Ξερεις κατ'εμε ισχυει απυτο που λενε "δεν εχει σημασια τις λες αλλα πως το λες".

Με η χωρις ενα κρασακι παραπανω μπορεις να εκφραζεις την γνωμη σου αλλα διχως αυθαιρετους χαρακτηρισμους και υποθετικες αποψεις,γιατι απλα δεν γνωριζεις τον συνομηλητη σου.

Καλο ειναι να γραφεις αυθορμητα αλλωστε κατ'ουσια με αυθορμητισμο εκφραζομαστε ολοι μας εδω και μονο ετσι ειναι επικοδομοιτικη η κουβεντα.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

bebeangel

αν το προβλημα στην σημερινη Ελληνικη κοινωνια ειμαι εγω - δεχομαι να θυσιαστω!

Εδω ειμαι - πειτε ότι θελετε εναντιον μου!

Να γινω ευχαριστως ο σακκος του μποξ!

Ομως να μαθετε και εσεις οι γυναικες επιτελους να ακουτε την αντιθετη πλευρα!

Ξερεις ποσο ασχημα ακουγεται εαν μια γυναικα Καμαρωνει ή να γραψω καλυτερα Κοκορευεται για ποσα μονοπετρα εστειλε πισω;

Αυτο, και αν εχει συμβει - το κρατας για τον εαυτο σου - και δεν το δημιοσιευεις στο ιντερνετ!

Αν εγω σας καμαρωνα οτι μεχρι σημερα χυλοπιτωσα 1.500 γυναικες στην Θεσσαλονικη - πως θα το παιρνατε;

Δεν θα λεγατε: "Α, το ψωνιο";

Γιατί καθε γυναικα νομιζει οτι μονο αυτή εχει δεχτει μονόπετρα, μονο αυτήν φλερταρουνε οι αντρες, μονο αυτην ποθουσανε και μονο αυτην ζητησανε σε γαμο;

Γιατι τοση Αυταρεσκεια;

Τελικα δυο πραγματα κρατανε μια γυναικα εν ζωη!

ο Εγωισμος-υπερηφανεια-κενοδοξια

και η 'αμαρτωλη σεξουαλικοτητα'.

Αν της στερησεις αυτα τα δυο - ιδιως στα νειατα της - ΤΙ ΑΠΟΜΕΝΕΙ;

Ικαρος

Απομονωνοντας αποσπασματικα φρασεις φυσικα και τα συμπερασματα διαφοροποιουνται...

Εξυπνος ανθρωπος δειχνεις και καταλαβαινεις πολυ καλα τι εννοω.Ο καθενας μας αν απομονωσει μια φραση απο μια ολοκληρη καταθεση ψυχης τοτε ναι οκ οτι συμπερασμα θελεις βγαινεις...

Μπορεις να βγαζεις οσα συμπερασματα θελεις,δικαιωμα σου,απλα να παραμενουμε σε πολιτισμενο επιπεδο.

Ειναι ακυρο να χαρακτηριζεις ανθρωπους και καταστασεις μη γνωριζοντας τον συνομιλητή σου.

Ξερω αν καμαρωνω ή οχι και για ποια "κομματια" του εαυτου μου εχω παλεψει και πολυ απλα μπορω να επιχειρηματολογησω και ουδεποτε να δικαιολογησω την καταθεση ψυχης μου.

Ευχαριστω.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι το 'καλη συνεχεια' σημαινει οτι δεν συμμετέχεις άλλο στην συζητηση;

Το "καλη συνεχεια" ειναι μια ευχη να συνεχιζεις να διατυπωνεις αυθορμητα τις αποψεις σου διχως να βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα για ανθρωπους που δεν γνωριζεις και αν μη τι αλλο διατηρουν πολιτισμενο επιπεδο σε καθε συνομιλια τους.

Ειλικρινα τοσο καιρο στο φορουμ εχει τυχει να διαφωνησουμε με μελη αλλα δεν υπηρξαν ποτε χαρακτηρισμοι και αυθαίρετα συμπερασματα για καμμια προσωπικοτητα.

Και φυσικα μεσα απο τις διαφωνιες εγιναν οι πιο επικοδομοιτικες συζητησεις.

Αλλωστε δε μπορουμε να ταιριαζουμε ολοι με ολους...

Και παλι καλη συνεχεια.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

...Ξερω αν καμαρωνω ή οχι και για ποια "κομματια" του εαυτου μου.

Bebeangel,

αν δεν θελεις να παραδεχτείς οτι δεν ακουγεται καθόλου καλα οταν λες οτι εστειλα μονοπετρα πισω -

- τότε παω πασο. Ομως τότε να μην κατηγορουμε μονο τους άλλους οτι δεν εχουνε την δυναμη να αντιμετωπισουνε την Αληθεια και προτιμουνε να ζουνε μαλλον στο σκοταδι παρα στο φως.

Επισης, επειδή μάλλον εχουμε την ίδια ηλικια - σε παρακαλω μην υποπεφτεις σε ατοπήματα μιας 20αρας φοιτητριας.

"Ξερεις ποια ειμαι εγω; Δεν με ξερεις! ΑΦου δεν με ξερεις δεν μπορεις να με κρινεις! Αν μαθαινες ποια ειμαι εγω θα με ζηλευες".

Ποια εισαι φοιτητρια μου;

Δηλ τι σημαντικό καταφερες στην ζωή σου ωστε αν το μαθουμε θα εκπλαγουμε;

Ας πουμε πηγες στην Αφρικη Ιεραποστολη στα φτωχα παιδάκια;

Μάλλον οχι!

Ε τότε;

Ο καθενας μπορει να ισχυριστει: "Ξερεις ποιος ειμαι εγω;".

ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ - εχω στειλει αρκετά κειμενα νομιζω - οι παλιοτερες κυριες με θυμουνται - ασχετα αν δεν με συμπαθουν.

Σε 'κρινω' απο τα γραφομενα σου - ΤΙ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟ;

Και να θελω δεν μπορω να διαστρεβλωσω τα κειμενα σου!

Scripta manum - ισως ο φεμινισμος βάλθηκε να ανατρεψει και αυτο το σοφο ρητό της Ανθρωποτητας - δεν ειναι το μονο!

Τα πάντα θυσιάζονται στον βωμό της ενοχης συνειδησης της Φεμινιστριας γυναικας!

Κυριολεκτικα ΦΟΒΕΡΟ ΚΕΡΑΤΟ του Τερατος ο Φεμινισμος!

Ίκαρος

Link to comment
Share on other sites

...Ειλικρινα τοσο καιρο στο φορουμ εχει τυχει να διαφωνησουμε με μελη αλλα δεν υπηρξαν ποτε χαρακτηρισμοι και αυθαίρετα συμπερασματα για καμμια προσωπικοτητα..

Αξιότιμη κυρία bebeangel

νόμιζα οτι μαζί σου θα μπορουσα να κάνω εναν πιο δυνατό διαλογο απο ότι με κάποιες άλλες κυρίες του Φόρουμ - οι οποίες τωρα εντέχνως με σνοπάρουνε.

Θα είχες δίκαιο αν χρησιμοποιούσα υβριστικους όρους και χυδαία φρασεολογια.

ΝΟμίζω αυτό δεν το έκανα!

Τώρα αν σε ενοχλουνε η Δυναμικότητα των Επιχειρηματων μου και το 'χαρακτηριστικο' μου να λεω την Αληθεια - χωρίς πολλα λόγια - να πετυχαινω με την πρώτη το Τρωτο σημειο του συνομιλητη μου -

- έτερον εκατερον!

Πες μου οτι δεν αντεχεις να λεω την ΑΛηθεια τοσο αποτομα.

Και οχι οτι δεν εκφραστηκα με ωραιο τροπο απεναντι σου.

ΔΗΛ σου αρκουνε γλυκανάλατα εκατερων κομπλιμεντα και φιλοφρονησεις;

Ή μηπως φταιω εγω αν τα κειμαν τα δικα σου - που μόνη σου εγραψες - και τωρα δεν μπορείς πια να σβήσεις φασκουν και αντιφάσκουν;

Ακομα περιμενουμε διευκρινηση - γραμμενη υπο της ιδίας της χειρός σου:

"Εχω κανει μονο 3 μακροχρονιες σχεσεις, αλλά εχω πάει με ολους σχεδον τους τυπους αντρων".

Εδω τι εννοείς;

Ομολογω οτι δεν καταλαβα μια πρωτη αποπειρα αιτιολογησης σου!

Να βοηθησω λιγο;

Προφανως εννοεις οτι σοβαρες σχεσεις ειχα μονο τρεις - οι υπολοιπες δεν τις λες και σχεσεις - ισως 'στιγμαια λαθη' - εκφραστηκα κομψά;

Αν εχω αδικο εδω ειμαι να με ανακαλεσεις - και να σου ζητησω δημοσιως συγγνωμη!

Αν και δεν καταλαβα τι ακριβως ήθελες να πεις οταν δημοσιευες οτι εχεις κανει 3 μακροχρονιες σχεσεις: αυτο τωρα ειναι καλο ή κακο; Ειναι λιγο ή πολυ; Ειναι σημα καταταθέν της όποιας ηθικοτητας;

Σε ευχαριστω παντως για τα κομπλιμέντα σου οτι δειχνω να ειμαι σκεπτομενος ανθρωπος και πως το εγραψες; Α, "εξυπνος ανθρωπος".

Που ξερεις, ίσως απο κοντα θα καναμε φοβερες συζητησεις - ΠΑΝΤΟΤΕ σε φιλικο επιπεδο!

Ίκαρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...