Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ !


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα μελη και ευχομαι απο καρδιας Χριστος Ανεστη με Υγεια-Ευτυχια και Ευλογια στις οικογενειες μας!!!

Λοιποοον...Λεω να ανοιξουμε ενα ευχαριστο θεματακι...Δεν ξερω αν υπαρχει σαν θεματολογια,δεν το συναντησα στο φορουμ...Αν υπαρχει ζητω προκαταβολικα συυγνωμη.

Απλα το θεωρω πολυ ιδιαιτερο θεμα και θα ηταν υπεροχο να "γεμισουμε" γραμμουλες με ομορφες ιστοριες μας!

"Με ποιον τροπο κανατε ή σας εγινε προταση γαμου?"

καλησπερα και απο μενα ως νεο μελος.

σε μενα η προταση γαμου δεν ηταν ακριβως οπως την βλεπουμε στις ρομαντικες ταινιες(με γονατισμα και μονοπετρο).απλως μια μερα αποφασισαμε να παντρευτουμε.ετσι απλα.ισως γιατι και εγω και ο αντρας μου ημαστε της αποψης οτι ο γαμος ειναι απλως μια γραφειοκρατικη διαδικασια οπως ολες οι αλλες.οσο ομως ημασταν μαζι σε σχεση,ανακαλυπταμε ολο και περισσοτερο οτι θελουμε να περασουμε το υπολοιπο της ζωης μας μαζι.αυτο πιστευω για μενα ηταν το πιο σημαντικο,και οχι τοσο ο τροπος που τελικως αποφασισαμε να γινουμε επισημα αντρογυνο. φυσικα καναμε πολιτικο γαμο(1 βδομαδα πριν εμαθα κ για την εγκυμοσυνη),με λιγους καλεσμενους,οπου ανακοινωσαμε το ευχαριστο γεγονος και εκλεισε ωραια η βραδια.

θρησκευτικο γαμο δεν θελω να κανω γιατι δεν ημαστε γενικοτερα της εκκλησιας,αν κ τα πεθερικα μου δεν το αποδεχονται αυτο.(στον πολιτικο δεν ηρθαν,μενουν κ εξωτερικο βεβαια).

ακομα κ βαπτιση αρνουμαι να κανω στο μελλον,γιατι πιστευω πως το παιδι πρεπει να αποφασισει μονο του για κατι τοσο προσωπικο οπως η θρησκεια.ονομα θα εχει φυσικα,αυτο που θα δοθει με ονοματοδοσια στο ληξιαρχειο,αλλα θρησκευμα ας επιλεξει μονο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

... και εγω και ο αντρας μου ημαστε της αποψης οτι ο γαμος ειναι απλως μια γραφειοκρατικη διαδικασια οπως ολες οι αλλες...θα εχει φυσικα,αυτο που θα δοθει με ονοματοδοσια στο ληξιαρχειο,αλλα θρησκευμα ας επιλεξει μονο του.

Αυτή ειναι η Νέα Ελλαδα!

Τουλάχιστον η κυρία Καλλίστη ειναι ειλικρινης.

Δεν πιστεύει στον Θεόν γιαυτο λεει οτι ο γάμος ειναι μια απλη γραφειοκρατική διαδικασία!

Εδω το λενε οι χριστιανες!

Εδω το λενε οι βαπτισμενες!

Δεν θα το πουνε οι αθεες;

Για οσους λοιπον δεν το γνωριζατε, σας ενημερωνουμε:

Τα Μυστηρια της Ορθοδοξου Εκκλησιας ειναι απλα μια γραφειοκρατικη διαδικασια!

Η Ευλογια του Θεου στο Ζευγάρι που ξεκιναει ενα καινουργιο κομμάτι της ζωής του ειναι απλη μια 'τυπικη γραφειοκρατικη διαδικασια"!

-----------------

"Χιλιάδες χρονια", σε πόλεις και χωριά, στο Εσωτερικο της χωρας αλλα και στο εξωτερικο, οι απανταχου Έλληνες βαπτιζανε τα παιδιά τους - ητανε τιμη και ευλογια! Ητανε μια αγια μερα!

Τη μεσολάβησε ωστε η ΕΛΛΗΝΙΔΑ να λεει οτι θα αφησει ΑΒΑΠΤΙΣΤΟ το σπλαχνο της;

400 Σκλαβιά υπο τους Τουρκους οι Ελληνιδες μάνες βαπτιζανε με κινδυνο της ζωής τους τα μωρα τους!

Και σημερα, στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ της ΑΡιστερας, στο ΕΛΛΑΔΕΞ του ΠΑΣΟΚ γελαμε και κοροιδευουμε την Εκκλησια και τα Μυστηρια της!

ΤΙ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕ και γιναμε ΖΟΜΠΙΕ;;

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ;

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΛΑΙΜΕ για τα χάλια μας;

ΠΡΩΤΑ για τα δικα μου, μετα ομως και για των υπολοιπων Νεοελληνων;

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites

καλλιστη -ικαρος - λευκος πυργος - παοκ 44 = ενα και το αυτο ε????

Μαρυ

εσυ τελικά καταλαβαινεις πολλά - ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ!

Στο εξής θα σε εχω σε ξεχωριστή παρακολούθηση!

Μα τοσο κοφτερο μυαλό εχεις;

Μυαλο ξυράφι!

Ρε παιδι μου, να τα πιάνεις όλα με την μία; Με την πρώτη φορα;

Τι εισαι εσυ;

Μηπως σπουδαζεις Πυρηνικός Επιστήμονας;

Ενας ο Αισταιν και μία εσυ!

Δεν υπαρχει δεύτερη σε όλη την φυση!

Φτου φτου, να μην σε ματιάσω!

Μα τι ΙΔΙΟΦΥΙΑ ειναι αυτή τελοςπαντων;

Link to comment
Share on other sites

καταρχας εγω εννοουσα οτι γραφειοκρατικη διαδικασια θεωρω τον πολιτικο γαμο,οπως και στην ουσια ετσι ειναι.2 λογια,2 υπογραφες και τελος.

ο θρησκευτικος γαμος θεωρειται ενα ιερο μυστηριο και δηλωσα οτι δε θελω να συμμετεχω σε αυτο.το αν πιστευω στο θεο ή οχι,ειναι δικο μου θεμα.ειπα οτι δεν ειμαι της εκκλησιας,οχι δεν ειμαι με το θεο.κ στις μερες μας αυτο εχει διαφορα.

επισης δεν ειμαι ουτε αριστερη,ουτε πασοκ ουτε ζομπι οπως λες.θεωρω δικαιωμα του παιδιου μου να αποφασισει μονο του για κατι που δεν επιβαλλεται,ουτε φυτρωνει σαν μανιταρι απο μονο του.τη θρησκεια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...επισης δεν ειμαι ... ουτε ζομπι οπως λες.

Καλλίστη,

επειδή δεν ξερεις τι παλιάνθρωπος ειμαι - με παρεξηγησες.

Σε ενημερωνω λοιπόν οτι όλο το Φορουμ ειναι εναντιον μου.

Ειμαι ο Ικαρος.

------------------------------

κατα δευτερον: δεν εγραψα εσυ εισαι ζομπιε,

εσυ αποκλειστικά εισαι ζόμπιε.

Γραφω γενικα, το παραδεχομαι η γραφιδα μου ειναι πολλακις παρεξηγήσιμη.

-----------------------------

κατα τρίτον, μπορεις σε παρακαλω να μας εξηγησεις αυτην την Νεα Θεολογια που πρεσβεύεις.

Και αν εχεις δικαιο, να σε ανακηρυξουμε Πάπισα της Ελλαδος!

Τι σημαινει Πιστευω στον Θεόν αλλα οχι στην Εκκλησια;

Δηλ η Ορθοδοξος Εκκλησια ειναι διαφορετική απο τον Θεόν;

Ας πουμε στην Εκκλησια τι πιστεύουμε; Στο 12-θεο;

Σε ποιον Θεόν πιστευεις; Δικαιωμα σου - αλλα μην τα μπερδευεις.

Πιστεύεις στον Τριαδικο Θεό του Χριστιανισμού ή πιστευεις ας πουμε στον Βουδα;

Αν παλι πιστευεις στον Χριστιανικο Θεό - σε τι σε ενοχλει η Εκκλησια - ωστε αποφασισες να της γυρισεις την πλάτη;

Ίκαρος

Link to comment
Share on other sites

καταρχας εγω εννοουσα οτι γραφειοκρατικη διαδικασια θεωρω τον πολιτικο γαμο,οπως και στην ουσια ετσι ειναι.2 λογια,2 υπογραφες και τελος.

ο θρησκευτικος γαμος θεωρειται ενα ιερο μυστηριο και δηλωσα οτι δε θελω να συμμετεχω σε αυτο.το αν πιστευω στο θεο ή οχι,ειναι δικο μου θεμα.ειπα οτι δεν ειμαι της εκκλησιας,οχι δεν ειμαι με το θεο.κ στις μερες μας αυτο εχει διαφορα.

επισης δεν ειμαι ουτε αριστερη,ουτε πασοκ ουτε ζομπι οπως λες.θεωρω δικαιωμα του παιδιου μου να αποφασισει μονο του για κατι που δεν επιβαλλεται,ουτε φυτρωνει σαν μανιταρι απο μονο του.τη θρησκεια!!!!

kallisth μου καλως ηρθες! με το καλο κ το μπεμπε σου!! αληθεια ποσο εισαι?

κ συγχαρητηρια κ για τον γαμο σου!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ξερω ποιος εισαι κ εχω διαβασει καποιες απτις απαντησεις σου τις λιγες ωρες που ειμαι μελος,δε θα πω οτι εισαι παλιανθρωπος,δεν σε ξερω προσωπικα,απλως διακρινω μια ειρωνια στα γραπτα σου κ ομολογω οτι δε μαρεσει.τι θα πει παπισσα?κοψε κατι..

Αν παλι πιστευεις στον Χριστιανικο Θεό - σε τι σε ενοχλει η Εκκλησια - ωστε αποφασισες να της γυρισεις την πλάτη;

αυτο ακριβως συμβαινει λοιπον,επειδη βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα κ απλως διερωτασαι γενικως κ αοριστως..πιστευω στον θεο,αλλα οχι με τον τροπο που επιβαλλει η εκκλησια(εμπορευματοποιηση της πιστης,μηδεν ταπεινοφροσυνη,χρηματισμοι και σεξουαλικα σκανδαλα).για πολλους κ διαφορους αλλους λογους που δε θα αναλυσω εδω.δεν εχω κ την ορεξη να σου πω την αληθεια.ειναι η γνωμη μου απλως..

κριστυ σευχαριστω πολυ κ ανταποδιδω!!ρωτας για εγκυμοσυνη ή ηλικια?

Link to comment
Share on other sites

kallisth μου καλως ηρθες! με το καλο κ το μπεμπε σου!! αληθεια ποσο εισαι?

κ συγχαρητηρια κ για τον γαμο σου!

Το γλυψιμο ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ!

"ματς, μουτς" - "τι ομορφη που εισαι καλε;" "Και εσυ φιλεναδα εισαι ομως πολυ ομορφη".

"Καλε , που το αγορασες αυτο το τακουνι;"

"Ασε φιλεναδα, που να στα λεω! Κατεβηκα στην ΕΡμου και ειχε αυτο το καταστημα παπουτσιων..."

--------------------

Περι της ΟΥΣΙΑΣ ο μήνας εχει εννιά!

Τι αν ειμαστε αθεοι, αθρησκοι, χωρίς πατριδα;

Τι αν ζουμε διχως ιδανικά , διχως οραματα, απουσιάζει στοιχειώδη πνευματικότητα απο την ζωή μας;

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ!

Ενδιαφερουν βρε τα 'ματς-μουτς- ' σε ποια μπουζουκια θα πατε το βραδυ;"

ΒΕΒΑΙΩΣ η γυναικα να ευτυχησει στον γαμο της.

ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΛΕΙΠΟΥΝΕ τα πνευματικα θεμελια - ΤΙ ΝΟΗΜΑ εχουνε αυτες οι ψευτοευγενειες;

Αυτες οι "αγγλικανικες ευγενειες' του στυλ:

"oh thank you, oh welcome, oh you are so nice, ohhhhh"?

Παραβλεπετε τα ουσιωδη

και εστιάζετα στις ανοησιες και ανουσια!

ΦΙΛΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΟΥΝΕ!

Η ΜΙΑ ΑΠΟΒΛΑΚΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ!

Η ΜΙΑ ΑΠΟΧΑΥΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!

Η ΜΙΑ ΑΠΟΚΟΙΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ!

Να γιατι το σκοτος στο ΕΛΛΑΔΕΞ του 2013!!!

Ίκαρος

Link to comment
Share on other sites

ναι ξερω ποιος εισαι κ εχω διαβασει καποιες απτις απαντησεις σου τις λιγες ωρες που ειμαι μελος,δε θα πω οτι εισαι παλιανθρωπος,δεν σε ξερω προσωπικα,απλως διακρινω μια ειρωνια στα γραπτα σου κ ομολογω οτι δε μαρεσει.τι θα πει παπισσα?κοψε κατι..

Αν παλι πιστευεις στον Χριστιανικο Θεό - σε τι σε ενοχλει η Εκκλησια - ωστε αποφασισες να της γυρισεις την πλάτη;

αυτο ακριβως συμβαινει λοιπον,επειδη βιαστηκες να βγαλεις συμπερασματα κ απλως διερωτασαι γενικως κ αοριστως..πιστευω στον θεο,αλλα οχι με τον τροπο που επιβαλλει η εκκλησια(εμπορευματοποιηση της πιστης,μηδεν ταπεινοφροσυνη,χρηματισμοι και σεξουαλικα σκανδαλα).για πολλους κ διαφορους αλλους λογους που δε θα αναλυσω εδω.δεν εχω κ την ορεξη να σου πω την αληθεια.ειναι η γνωμη μου απλως..

κριστυ σευχαριστω πολυ κ ανταποδιδω!!ρωτας για εγκυμοσυνη ή ηλικια?

για το εμβρυακι σου!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπητε ικαρε-λευκε πυργε-παοκ_44 εχεις ανοιξει τοσα θεματα που μπορεις να παραληρεις ανενοχλητος ασε αυτο το ομορφο θεμα να πουμε τα δικα μας γιατι θα μεινεις απο nickname στο τελος!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

...αλλα οχι με τον τροπο που επιβαλλει η εκκλησια(εμπορευματοποιηση της πιστης,μηδεν ταπεινοφροσυνη,χρηματισμοι και σεξουαλικα σκανδαλα).για πολλους κ διαφορους αλλους λογους που δε θα αναλυσω εδω.δεν εχω κ την ορεξη να σου πω την αληθεια.ειναι η γνωμη μου απλως..

Οχι βεβαια,

να μην εχεις την ορεξη να το αναλυσεις!

Δεν μιλαμε καλυτερα για μόδα;

Ποιο τραγουδι του Σακη Ρουβά σου αρεσει;

Εδω σιγουρα εχεις ορεξη να μας κανεις αναλυση, σωστα;

ΠΟιος κουκλος ηθοποιος ειναι ο αγαπημενος σου;

Σου αρεσουνε τα τουρκικα σιριαλ;

Εδω εχεις ορεξη να μας αναλυσεις - τωρα για την Εκκλησια θα χανουμε τον χρονο μας βρε αδερφε;

---------------------------------

Εμπορευματοποιηση της Πιστης;

Σου ζητησε κανείς χρηματα; Το κερακι κοστιζει 0,20 λεπτα απο οτι ξερω.

Αν θελεις το πληρωνεις. Αν δεν θελεις παρτο ετσι, δεν θα σε μαλωσει κανεις

-------------------------------

Σεξουαλικα σκανδαλα;

ΕΛΑ!

Δηλ μονο οι κοσμικοι εχουνε το δικαιωμα να ΠΗΔΑΝΕ και νΑ ΠΗΔΙΟΥΝΤΑι;

Ναι, ε;

Δηλ οι θρησκευομενοι απαγορευεται;

Ελα!

Δηλ ολοι οι αντρες στην Ελλαδα εχουνε το δικαιωμα να ειναι γκευ, εκτος τους χριστιανους;

Μαλλον θα υπονοεις κάποιους ιερεις που ειναι επισης γκευ.

Ε και;

Γιατι ολοι να εχουνε το δικαιωμα στην σεξουαλικοτητα και μονο οι ιερεις οχι;

Μα το εξηγεις λιγο;

------------------------------------

Μηδεν ταπεινοφροσυνη;

ΕΝω η μοντερνα Φεμινιστρια Νεοελληνιδα γυναικα ειναι μεσα στην Μετανοια και την ταπεινωση, σωστα;

Και απο την πολυ ταπεινωση μας πεταει και το βρακι της να το δουμε καλα, να το εμπεδωσουμε!

Επειδή η γυναικα ζει εν μετανοια, γιαυτο μας δειχνει το βυζι της οταν φοραει στενο μπλουζακι, ετσι δεν ειναι;

-----------------------------------------

ΓΙΑΤΙ ΚΡΙΝΕΤΕ ΜΕ ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΣΤΑΘΜΑ;

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ;

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites

γιατι θα μεινεις απο nickname στο τελος!

Με κόβεις να στερουμαι φαντασίας;

Να εργαζεται ο εγκεφαλος μου σε αργους, πολυ αργους ρυθμους;

Ακομα δεν με εμαθες;

Ασε που κοτιασες να απαντησεις στην χθεσινη προσκληση μου!

ΔΕΙΛΗ!

Παραλιγο θα εγραφα: ΑΝΑΝΔΡΗ! Αφου εισαι γυναικα, λογικο ειναι να εισαι ανανδρη!

Την παγωμενη μπύρα δεν θα την πιουμε τελικα;

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΟΥΝΕ!

Η ΜΙΑ ΑΠΟΒΛΑΚΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ!

Η ΜΙΑ ΑΠΟΧΑΥΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!

Η ΜΙΑ ΑΠΟΚΟΙΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ!

Να γιατι το σκοτος στο ΕΛΛΑΔΕΞ του 2013!!!

Ίκαρος

ειδες?καλα που εχουμε κ σε σενα να μας βαζεις στον ισιο δρομο!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειδες?καλα που εχουμε κ σε σενα να μας βαζεις στον ισιο δρομο!!

Α γειασου!

Αθελα σου ειπες μια μεγαλη αληθεια!

Ή μηπως δεν ειναι ετσι;

.....αληθεια, γιατι αυτο το διαστημα δεν μπινεις μπυρα; Δεν σου αρεσει; ή δεν επιτρεπεται;

Μηπως παιρνεις αντιβιοση , γιαυτό;

Α, το βρηκα, ειδες;

:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...