Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Φιλια κ πρωην


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pennaki απ'ότι λες στο πρώτο σου μήνυμα οι γονείς σου επέμεναν να τον χωρίσεις αλλά εσύ δεν το έκανες. Και ήταν εκείνος που σου ζήτησε να μείνετε φίλοι, όχι εσύ. Ποια αιτία σου έδωσε για το χωρισμό?

Αν έχω καταλάβει καλά αυτούς τους 4 μήνες που βρίσκεστε σαν φίλοι εσύ του κάνεις "ανοίγματα" προς την κατεύθυνση να ξαναγίνετε ζευγάρι και εκείνος σου λέει πως είναι μπερδεμένος κλπ, εμμέσως πλην σαφώς δηλαδή αρνείται!

Εγώ νομίζω πως σε πρώτη φάση το θέμα που αντιμετωπίζεις δεν είναι οι γονείς σου γιατί παρόλες τις ενστάσεις τους εσύ είσαι αρκετά σίγουρη για τα αισθήματά σου. Δεν βλέπω το ίδιο όμως και για το φίλο σου και πιστεύω πως πριν συζητήσεις το θέμα με τους γονείς σου θα πρέπει να βεβαιωθείς ότι κι εκείνος ενδιαφέρεται για σένα ερωτικά. Μέχρι στιγμής πάντως δεν σε διεκδικεί και αυτό είναι πολύ σοβαρή ένδειξη ότι δεν επιθυμεί να κάνει κάποια κίνηση για να είστε μαζί παρόλο που εσύ του έχεις δείξει πως το θέλεις. Προσπάθησε να καταλάβεις τι έχει στο μυαλό του και τα συζητάμε πάλι. Μην στεναχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε.


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ο λογος που χωρισαμε ηταν γιατι ανακατευτηκαν οι δικοι μου επειδη του ειπα ψεματα κ επειδη ασυναισθητα πηγα με τη δικη τους μερια κ αυτο τον στεναχωρησε...φοβαται πως αν τα ξαναβρουμε θα γινουν τα ιδια...θελει να με εμπιστευτει για αυτο ειναι ετσι...σημερα πχ μου ειπαν οι δικοι μου οτι εχω βαλει στοχο να τους ξεκανω & οτι καλα κανανε που μας χωρισανε κ οτι αυτος ηταν ο σκοπος τους

Link to comment
Share on other sites

Βρε pennaki μιλήσατε με τον πρώην σου? Εγω ξέρω οτι αν δυο νεοι θέλουν να ειναι μαζί, ο κόσμος γυρνάει ανάποδα. Μήπως κι εσύ δεν θέλεις κατα βάθος? Σκέψου το λίγο.

Κατα τ άλλα η στάση του με προβληματίζει. Μου θυμίζεις μια φίλη μου καλή που είχε μια σχεση και την παίρνει τηλ το αγόρι της και της λέει τέρμα. Ε, έπεσε απο τα σύννεφα, να χτυπιέται και να ορκίζεται οτι της κάνει πλάκα, οτι του βάλαν λόγια οτι τη λατρεύει και οτι πεθαίνει γι αυτήν στ'αλήθεια.

Λίγο καιρό τα είχαν, το παιδί δεν την ερωτευτηκε ποτέ τρελά, του άρεσε στην αρχή και είπε να δοκιμάσουν, δεν ταίριαζαν, της φερόταν απαράδεκτα κι αυτή στον κόσμο της. Ζούσε σε ένα συννεφάκι, μόνη της όμως, όχι με τον σύντροφο της.

Μήπως κατα βάθος και ο δικος σου δεν θέλει? Εγω ξέρω οτι όταν ο άντρας θέλει δεν λογαριάζει τίποτα (αν θέλει κ η κοπέλα βεβαίως).

Πάνε γι άλλα μην το κουράζεις αν δεν είσαι σίγουρη.


[url=http://daisypath.com][img]http://davf.daisypath.com/UZXGp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν,pennaki, θα γίνω λιγάκι σκληρή..

Είσαι λιγο μικρή, μόλις 24, αλλά αν είσαι τόσο έτοιμη για αρραβώνες τότε πρέπει να σκέφτεσαι διαφορετικά. Σαν λιγάκι πιο μεγάλη, θα σου πω, ότι την δική σου την ζωή την διαμορφώνεις ΜΟΝΗ σου. φυσικά και ακούμε τους γονείς μας, αλλά "φιλτράρουμε" τα πάντα. Αν ήσουν πχ με κάποιον ακατάλληλο τότε θα έπρεπε να σκεφτείς τα λόγια τους και να πάρεις την απόφαση μόνη σου. Αν η κρίση σου λέει ότι οι γονείς σου είναι παράλογη, το γεγονός ότι τους ακούς είναι καθαρά δικό σου πρόβλημα. Με τα γεγονότα που μας παραθέτεις τότε ας σου κάνουν ένα προξενιό με κάποιον πλούσιο!

Πρέπει να σταματήσεις να άγεσαι και να φέρεσαι από τους γονείς σου. Εχεις δική σου προσωπικότητα και αν θες να είσαι ευτυχισμένη, βγάλ' την μπροστά. Προφανώς, βλέπουν ότι όλες αυτές οι κατηγορίες προς εσένα πιάνουν, οπότε ξέρουν ακριβώς πως να σε χειραγωγήσουν. Μην το θες αυτό για τον εαυτό σου. Εχεις φωνή και μια ζωή δική σου!

Οσο για τον φίλο σου, όλα αυτά μου φαίνονται προφάσεις και απλά λόγια! Ναι, πληγώθηκε. Με το δίκιο του. Δε γίνεται όμως να σε γυροφέρνει τόσο καιρο με το πρόσχημα της "φιλίας". Πάλι αφήνεις να σε χειραγωγούν. Τα πράγματα είναι απλά. Πιο απλά δεν γίνεται. Από την στιγμή που παραδέχεσαι το λάθος σου, αν σε θέλει θα είστε μαζί. Αν πάλι βρίσκει δικαιολογίες τότε κοπάνα την!

Και στις δύο περιπτώσεις, ένας πάντα είναι υπό! Εσύ! Ο καθένας κάνει ότι θέλει και εσύ θεατής! Πάρε την ζωή σου στα χέρια σου και μην αφήνεις κανέναν να σε βάζει από κάτω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,pennaki, θα γίνω λιγάκι σκληρή..

Είσαι λιγο μικρή, μόλις 24, αλλά αν είσαι τόσο έτοιμη για αρραβώνες τότε πρέπει να σκέφτεσαι διαφορετικά. Σαν λιγάκι πιο μεγάλη, θα σου πω, ότι την δική σου την ζωή την διαμορφώνεις ΜΟΝΗ σου. φυσικά και ακούμε τους γονείς μας, αλλά "φιλτράρουμε" τα πάντα. Αν ήσουν πχ με κάποιον ακατάλληλο τότε θα έπρεπε να σκεφτείς τα λόγια τους και να πάρεις την απόφαση μόνη σου. Αν η κρίση σου λέει ότι οι γονείς σου είναι παράλογη, το γεγονός ότι τους ακούς είναι καθαρά δικό σου πρόβλημα. Με τα γεγονότα που μας παραθέτεις τότε ας σου κάνουν ένα προξενιό με κάποιον πλούσιο!

Πρέπει να σταματήσεις να άγεσαι και να φέρεσαι από τους γονείς σου. Εχεις δική σου προσωπικότητα και αν θες να είσαι ευτυχισμένη, βγάλ' την μπροστά. Προφανώς, βλέπουν ότι όλες αυτές οι κατηγορίες προς εσένα πιάνουν, οπότε ξέρουν ακριβώς πως να σε χειραγωγήσουν. Μην το θες αυτό για τον εαυτό σου. Εχεις φωνή και μια ζωή δική σου!

Οσο για τον φίλο σου, όλα αυτά μου φαίνονται προφάσεις και απλά λόγια! Ναι, πληγώθηκε. Με το δίκιο του. Δε γίνεται όμως να σε γυροφέρνει τόσο καιρο με το πρόσχημα της "φιλίας". Πάλι αφήνεις να σε χειραγωγούν. Τα πράγματα είναι απλά. Πιο απλά δεν γίνεται. Από την στιγμή που παραδέχεσαι το λάθος σου, αν σε θέλει θα είστε μαζί. Αν πάλι βρίσκει δικαιολογίες τότε κοπάνα την!

Και στις δύο περιπτώσεις, ένας πάντα είναι υπό! Εσύ! Ο καθένας κάνει ότι θέλει και εσύ θεατής! Πάρε την ζωή σου στα χέρια σου και μην αφήνεις κανέναν να σε βάζει από κάτω!

δε θα μπορουσα να τα πω καλυτερα....ελπιζω μονο να ακους...

Link to comment
Share on other sites

αχ πες τα!!τους τα εχω πει κ σημασια δε δινουν!!θελουν να μη δουλευω να καθομαι κ να βρω εναν πλουσιο να μου τα παρεχει ολα!!

Pennaki κοριτσακι μου...

Επειδη οι ανθρωποι ειναι απροβλεπτοι καποιες φορες...Θα σου ελεγα να σκεφτεις το εξης απλο(και αν θελεις το χρησιμοποιεις και σαν επιχειρημα στους γονεις σου σε καποια κουβεντα σας επ'αυτου).

Ποιος τους διασφαλιζει οτι ενας πλουσιος σημαινει πως δεν κρυβει απαραιτητα και ενα τσιγκουνη,εναν δυστροπο,ενα εγωιστη,εναν ζηλιαρη...???

Και ειναι απιστευτα αντιφατικο να εχουν θεωρησει οτι σε εχουν "καλοπαντρεψει" και εσυ να βρεθεις ξαφνικα απο το υποτιθεμενο "βολεμα" να μην εχεις βασικες "ανεσεις"...!

Επισης ειναι ακομψο,αβολο και τρομερα δεσμευτικο ,να πρεπει να εξαρτάσαι απο καποιον...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...