Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

oneiraki εύχομαι κοπέλα μου να πάνε όλα καλά και αύριο να απολαύσεις τον πρώτο υπέρηχο!!! Είναι φανταστικό συναίσθημα να βλέπεις το σποράκι πως εξελίσσεται και πως από μια σταγονίτσα που είναι στην αρχη να καταλήγει σε ΑΝΘΡΩΠΟ!!!:tongue:

Το πρώτο σου είναι, έτσι?


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω κοριτσια , στην πρωτη εγκυμοσυνη μεχρι τον 6 μηνα ειχα εμετους υπερεμεση κυηση και το πρωτο 4μηνο δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου!!!!Υπνο και παλι υπνο....Αλλα οτι και να λεμε ηταν πολυ ομορφα παρολες τις δυσκολιες!!!

Πιστευω οτι και εγω αυριο δεν θα δω πολλα πιο πολυ μου ειπε η γιατρος να παω να δουμε το ενδομητριο και να μου γραψει εξετασεις για να προλαβουμε!!

Ελεανακι να σου ζησουν!!!!!

Ναταλιτσα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαα σα να εφτασες καμια 20αρια χρονια μπροστα!!!Δεν εχεις αδικο ομως!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

oneiraki ,με το νηστειας κανα κολπο να ρυθμισω το ζαχαρο ???χαχαχαχαα εχω γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη 5 , ολα τα μεταγευματικα κατω απο 120 και το νηστειας 95-97 ρε γμτ!!!τεταρτη ξανα κανω εξετασεις και πεμπτη παω διαβητολογο!!μου ειπε εχω 15 μερες να ρυθμισω το νηστειας.Κανω διατροφη ζακχαρου εδω και 2,5 μηνες αλλα το νηστειας με το που ειδε εγκυμοσυνη πηγε πανω απο 90 ενω ηταν κατω απο 90 εδω και 3 μηνες!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια δεν απαντατε στα ερωτηματα μου και ανησυχω!!

Μαρκελλα και εγω εχω θεμα με το ζαχαρο, εκανα εξεταση αρχικη και βγηκε 98, και επανεξεταση μετα απο μια εβδομαδα αυστηρης διαιτας 91..απογοητευτηκα λιγο περιμενα πολυ παρακατω γτ προσεχα παρα πολυ, μηδεν ζαχαρη, καθολου υδατανθρακες κλπ....Τη Δευτερα θα μου πει ποτε να παω για επανεξεταση!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν απαντατε στα ερωτηματα μου και ανησυχω!!

Μαρκελλα και εγω εχω θεμα με το ζαχαρο, εκανα εξεταση αρχικη και βγηκε 98, και επανεξεταση μετα απο μια εβδομαδα αυστηρης διαιτας 91..απογοητευτηκα λιγο περιμενα πολυ παρακατω γτ προσεχα παρα πολυ, μηδεν ζαχαρη, καθολου υδατανθρακες κλπ....Τη Δευτερα θα μου πει ποτε να παω για επανεξεταση!

Γιατι καθολου υδατανθρακες???!!!Πρεπει απλα να ειναι μοιρασμενοι μεσα στην ημερα οι υδατανθρακες τους χρειαζεσαι για το μωρακι...!!!Ασε και εγω τρεμω τι θα μου πει ο διαβητολογος, προς το παρον τον πηρα τηλ και μου λεει μετρησεις 3 φορες την ημερα και διατροφη.μου εχει δωσει ενα διατροφολογιο εχει τα παντα μεσα η αληθεια ειναι καια τρωω 6 φορες την μερα.Δεν πειναω ειμαι και λιγο με το ρολοι στο χερι καθε 3 ωρες να τρωω αλλα δεν καταλαβαινω γιατι το νηστειας ειναι ανεβασμενο ρε γμτ!!!

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη η γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη ηταν 6 οποτε εκανα μια προοδο...αλλα το νηστειας...ΑΤΙΜΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα Μαρκελα δε μενω πια!! Απλα δεν νομιζω οτι μπορω να αλλαξω νικ...

Υδατανθρακες δεν ετρωγα γιατι νομιζα οτι δεν κανει αλλα βασικα επειδη δεν πειναω καθολου δεν ετρωγα για πολλες ωρες κ αφηνα αδειο το στομαχι μου,..τωρα προσπαθω να τρωω τακτικα αλλα ειναι δυσκολο. Μονο το βραδυ εχω λιγο ορεξη!

Εσεις πως τα πατε με τα κιλα? Εγω νομιζω εχω χασει γυρω στα 3 κιλα ελπιζω να μεινω στασιμη καποιο διαστημα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Για το νηστειας..χμ..δεν ξερω..μηπως να προσεξετε λθγο το ηραδινο σας;τι τρωτε για βραδυ δηλ;εγω δεν ειχα προβλ.με το νηστειας ελπιζω να μην αποκτησω τωρα..ειχα ομως διαβητη κυησης συην πρωτη εγκυμοαυνη και εκανα και ινσουλθνη στο τελος..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχα ναταλιτσα αγορομανα σε φανταζεσαι ε;
για να πω την αλήθεια εγώ θέλω κοριτσάκι,δεν το συζητάμε έχουνε άλλη χάρη τα κορίτσια έτσι,αλλα ο άντρας μου το θέλει τόσο πολύ που με έκανε και εμενα να πιστεύω ότι θέλω αγόρι:D:D:D

Ναταλιτσα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαα σα να εφτασες καμια 20αρια χρονια μπροστα!!!Δεν εχεις αδικο ομως!!!

ακόμα δεν το είδαμε Γιάννη το βαπτίσαμε έτσι??:lol::lol::lol:
oneiraki ,με το νηστειας κανα κολπο να ρυθμισω το ζαχαρο ???χαχαχαχαα εχω γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη 5 , ολα τα μεταγευματικα κατω απο 120 και το νηστειας 95-97 ρε γμτ!!!τεταρτη ξανα κανω εξετασεις και πεμπτη παω διαβητολογο!!μου ειπε εχω 15 μερες να ρυθμισω το νηστειας.Κανω διατροφη ζακχαρου εδω και 2,5 μηνες αλλα το νηστειας με το που ειδε εγκυμοσυνη πηγε πανω απο 90 ενω ηταν κατω απο 90 εδω και 3 μηνες!
καλε τι γλώσσα μιλάτε και δεν καταλαβαίνω τίποτα?κινεζικα είναι αυτά?:rolleyes::lol::lol:

χωρίς πλακα κορίτσια τι είναι όλες αυτές οι εξετάσεις και ποτε τις κάνουμε?τις κάνουν όλες οι εγκυουλες ?εμενα γιατί δεν μου έδωσε τίποτα από όλα αυτά που γράφετε?ααα αγχώθηκα τώρα.:rolleyes::rolleyes:

Εσεις πως τα πατε με τα κιλα? Εγω νομιζω εχω χασει γυρω στα 3 κιλα ελπιζω να μεινω στασιμη καποιο διαστημα!

εγώ ούτε χάνω,ούτε βάζω προς το παρόν τουλάχιστον..όταν κοπούν οι αναγούλες και μου ανοίξει η όρεξη φοβάμαι ότι θα τα βάλω μαζεμένα τα κιλά.:D:D:D

awy6.png
Link to comment
Share on other sites

Κιλα;απι τωρα να βαλουμε;δεν ειναι πολυυυυυ νωρις;εγω με το σακχαρο στην πρωτη εβαλα 8 με την διατροφη απο τον 7ο.τωρα ποτ θα ξεκινησω απο αυριο..φανταστεοτε!!

Ναταλιτσα μην αγχωνεσαι.Δεν τος χρςιαζονταο ολες :-)


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κιλα;απι τωρα να βαλουμε;δεν ειναι πολυυυυυ νωρις;εγω με το σακχαρο στην πρωτη εβαλα 8 με την διατροφη απο τον 7ο.τωρα ποτ θα ξεκινησω απο αυριο..φανταστεοτε!!

Ναταλιτσα μην αγχωνεσαι.Δεν τος χρςιαζονταο ολες :-)

αυτό σκέφτηκα και εγώ να σου πω την αλήθεια,μιας και είμαι πολλά χρονια στο χορό τον εξωσωματικών και έχω κάνει αμέτρητες εξετασεις.τι να πω?μπορεί να τις έχω κάνει και όλας και να μη το ξέρω μιας και έχω ένα συρτάρι γεμάτο.απο την άλλη όμως αν αυτές γίνονται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μπορεί ακόμα να μου της δώσει ο γιατρός έτσι δεν είναι?δεν ξέρω κορίτσια ,προβληματίστηκα τώρα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:....επειδή πέρση τέτοιο καιρό περίπου είχα μια παλίνδρομη στην 9η εβδομάδα (δίδυμη κύηση)καταλαβαίνετε πως είμαι.

awy6.png
Link to comment
Share on other sites

Κιλα;απι τωρα να βαλουμε;δεν ειναι πολυυυυυ νωρις;
κοίτα μπορεί κιλά να μη έβαλα,αλλα από φουσκώματα καλά πάμε,ειδικά τα απογεύματα άσε δραμα η κατάσταση,και το πρωί πάλι πλακα η κοιλια:confused::confused::confused:φαντάζομαι.είναι από τα άτιμα τα ουτρογεσταν..άντε να κλείσω με το καλο το τρίμηνο να τα σταματήσω γιατί πραγματικά τα μισώ αυτά τα χάπια:evil::evil::evil:

awy6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...