Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Κι εμείς έχουμε κάνει τα φωνήεντα και από σύμφωνα το Π, Λ, Ρ, Τ και φαντάζομαι από εδώ και πέρα ένα την ημέρα. Κάνουν και τις αντίστοιχες συλλαβές με κάθε σύνφωνο πα, πο, πι κλπ.

Μαθματικά μέχρι το 5, και προσθέσεις μέχρι το 5


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Καλημερούδια!!!!!!!!!!!

Από ότι διαβάζω, εμείς έχουμε μείνει πίσω...

Δεν έχουμε τελειώσει ακόμα την πρώτη ενότητα με τον Άρη, έχουμε φτάσει στο 5 στους αριθμούς και μαζί και πραξούλες.

Αγγλικά δεν έχουν ξεκινήσει, αλλά δεν με νοιάζει καθόλου, γιατί κάνει έξω, πληροφορική κάνουνε και δεν έχουνε ξεκινήσει εικαστικά και θεατρική αγωγή με τους δασκάλους.

Θα δούμε...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει μερα (μερες...) που να σας δινουν την εντυπωση οτι δεν εχουν προχωρησει στο σχολειο? Ειμαστε για δευτερη εβδομαδα στο f και το s. Το φυλλαδιο το εχει μαθει απεξω (και ο μικρος!) και δεν επιμενω να διαβασει ξανα το ιδιο..

Μηπως δεν κανω καλα?

(Εκκλεισα ραντευου με την δασκαλα για τις 23 για να μου πει πως πηγε η πρωτη περιοδος)

Link to comment
Share on other sites

εμάς οριστικοποιήθηκε το πρόγραμμά μας πλέον και κάνει από όλα και εικαστικά και δημιουργική απασχόληση και αγγλικά και πληροφορική. Ναι εμένα αυτές τις μέρες δεν πάνε παρακάτω αλλά κατάλαβα ότι κάνουν επαναλήψεις σε ότι έμαθαν για να συνεχίσουν παρακάτω...ο δε γιος χθες ξέχασε το βιβλίο της γλώσσας στο σχολείο και κάναμε ανάγνωση από τον υπολογιστή τα κατέβασα σε ηλεκτρονική μορφή....ρε κορίτσια εσάς ξεχνάνε να φέρουν πράγματα σπίτι;;;εμένα ενώ μαζεύει τα πράγματά του μου ξεχνάει βιβλία και τετράδια.χθες πήρε και την πρώτη παρατήρηση ότι ήταν απρόσεκτος και όταν του είπα γιατί δεν πρόσεχες είπε ε αυτά τα έχω κάνει στο νήπιο τόσες φορές(πήγαμε και προνήπιο και νήπιο στο νηπιαγωγείο) βαρέθηκα...αχ τι θα κάνω αν πάει έτσι;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμάς οριστικοποιήθηκε το πρόγραμμά μας πλέον και κάνει από όλα και εικαστικά και δημιουργική απασχόληση και αγγλικά και πληροφορική. Ναι εμένα αυτές τις μέρες δεν πάνε παρακάτω αλλά κατάλαβα ότι κάνουν επαναλήψεις σε ότι έμαθαν για να συνεχίσουν παρακάτω...ο δε γιος χθες ξέχασε το βιβλίο της γλώσσας στο σχολείο και κάναμε ανάγνωση από τον υπολογιστή τα κατέβασα σε ηλεκτρονική μορφή....ρε κορίτσια εσάς ξεχνάνε να φέρουν πράγματα σπίτι;;;εμένα ενώ μαζεύει τα πράγματά του μου ξεχνάει βιβλία και τετράδια.χθες πήρε και την πρώτη παρατήρηση ότι ήταν απρόσεκτος και όταν του είπα γιατί δεν πρόσεχες είπε ε αυτά τα έχω κάνει στο νήπιο τόσες φορές(πήγαμε και προνήπιο και νήπιο στο νηπιαγωγείο) βαρέθηκα...αχ τι θα κάνω αν πάει έτσι;;

Εμείς ακόμη δεν έχουμε πάρει πρόγραμμα... Δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν θα έπρεπε έστω να ξέρουμε το πρόγραμμα της επόμενης μέρας; Είμαι τελείως στο σκοτάδι...

Όχι εμένα δεν ξεχνάει πράγματα. Ούτε στο σπίτι, ούτε στο σχολείο. Αντίθετα είναι φοβερά επιμελής και αγχώνεται μην τυχόν και ξεχάσει ακόμη και την εφεδρική γόμα που παίρνει μαζί της...

Εμένα από τη μία διαμαρτύρεται ότι είναι όλα εύκολα (επίσης έχει πάει προνήπιο και νήπιο) και από την άλλη κάποιες φορές μου λεει ότι κουράζεται γιατί είναι δύσκολα.:rolleyes: Αυτό που την κουράζει είναι πως σε αντίθεση με το νήπιο, έχουν καθημερινά πολλές εργασίες για την επόμενη ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν εχουμε κανει καθολου απο τα βιβλια μονο φυλλαδια.Τους αριθμους μεχρι το 5 και γραμματα τωρα κανουν τα φωνηεντα και το μονο που κανουν σπιτι ειναι αντιγραφη, χθες καναμε αντιγραφη το ο. Απο την αλλη βδομαδα μας ειχε πει θα ξεκινησουν τα βιβλια. Αυριο τελικα ξεκιναει το ολοημερο απο οτι μου ειπε ο διευθυντης. Για να δουμε....


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμας ξεκινησαν από τη Δευτερα κανονικα τα 7ωρα,νομιζω μονο το μαθημα πληροφορικης δεν εχουν ακομη.Εχουν μπει στο δευτερο κεφαλαιο της γλώσσας,αντιο θαλασσα,και στα μαθηματικα ειχαν εχθες αντιστροφα από το 10 στο 0 και ανα δυο εως το δεκα.Αντιγραφη εχουν προτασεις του βιβλιου,μια καθε μερα.Φωτοτυπίες καποιες φορες εχουν ,αλλες οχι.Σημερα εχουν πρωτη ημερα μουσικη ,περιμενω εντυπώσεις.

Πραγματα ούτε εμνα ξεχναει,και γενικ ίσως το μεγαλύτερο προσόν του είναι η οργανωση,ειχαν δουλεψει πολύ και στο νηπιαγωγειο για αυτο.Καθε παιδακι ομως ειναι διαφορετικο,σιγα σιγα με υπενθυμηση ,θα μαθει xanp.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλά και εγώ το ξέρω από το νηπιαγωγείο ότι ξεχνάει μερικές φορές.τελικά σήμερα μου είπε η κυρία του ότι δεν έπρεπε να φέρει το βιβλίο και για αυτό δε το έφερε και να μη του λέω συνέχεια να μαζεύει πράγματα γιατί τον αγχώνω και νομίζει πως πάντα κάτι ξέχασε και όχι τίποτα άλλο μου είπε ότι είχε και ανάγνωση 10 φορές το παρακάτω μάθημα από το άγχος του και σήμερα στην τάξη τα ήξερε και βαρέθηκε που τα είχαμε κάνει από το σπίτι, οπότε χαλαρώνω λίγο και τον αφήνω να δω τι θα κάνει...μου είπε η δασκάλα ότι ποτέ δεν ξέχασε βιβλίο ή τετράδιο και επίσης ότι μόνο μια παρατήρηση ότι ήταν απρόσεκτος είναι πολύ καλά γιατί τα περισσότερα παιδάκια αφαιρούνται συχνά και όχι μια μόνο φορά και να ηρεμήσω


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, τελικά μάλλον είσαι λίγο αγχωμένη... Ναι, ηρέμησε και άστον λίγο να είναι υπεύθυνος για τα πράγματά του, τις εργασίες του κτλ και ας κάνει κάποια φορά λάθος ή ας ξεχάσει κάποια φορά κάποιο βιβλίο-τετράδιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πειραμε βιβλιο στα Ελληνικα!!!! Χτες καναμε το "η" του ηλιου και το "λ". Εμαθα οτι το μεγαλυτερο παιδακι ειναι 8 χρονων

Στο κανονικο μας σχολειο για 3 βδομαδα δεν προχωρησαμε (αυριο εκδρομη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρωτομανούλες!!!

Τι κάνετε;; καιρό έχουμε να τα πούμε!!!

Πως τα πάνε τα παιδάκια μας;; ο δικός μου αρκετά καλά!! είναι ενθουσιασμένος με το σχολείο κυρίως επειδή μαθαίνουνε υπολογιστές!!

Η δασκάλα μας μάζεψε για δεύτερη φορά και μάλιστα μας είπε ότι έχει πάρει πολλές "πρώτες" και ότι η δικιά μας είναι από τις καλύτερες!!

Ο γιος μου έχει δύο προβληματάκια:

1) Αργεί καμία φορά με τον μπαμπά :( και

2) Δεν κάνει καλά γράμματα. Τα ξέρει, αλλά τα κάνει βιαστικά και είναι λίγο... ανεμοδούρα... εκεί θέλει λίγο δουλίτσα....

Κατά τα άλλα πως τα πάτε εσείς με το σχολείο;;

Εμάς άρχισε να μας προχωράει γρήγορα με τη γλώσσα πλέον και μας είπε ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα ξέρουν όλα τα γράμματα!!!

Μαθηματικά έχουν κάνει το "6". αλλά δεν έχουμε τα βιβλία σπίτι για να ξέρω που είναι...

mmad

εσείς πως τα πάτε μακριά στα ξένα;;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

εμάς τα νέα μας καλά προχωράμε με γρήγορους ρυθμούς στη γλώσσα κάναμε και το τάσο το σαλιγκάρι και από τον κύριο με το καπελο αρχίσουμε και ορθογραφία ..Στα μαθηματικά είμαστε στο 14 μάθημα της δεύτερης ενότητας. Εμένα με τα γράμματα έχει πολύ μεγάλη βελτίωση πλέον γράφει σε ευθεία πάνω στην γραμμή χωρίς να πετάει κανένα όπως στην αρχή που όλο και κάποιο πέταγε και ίδιο μέγεθος όλα και ξεχωρίζουν και τα μικρά από τα μεγάλα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμας το βιβλιο μας στα ελληνικα ειναι αυτο http://archive.minedu.gov.gr/el_ec_page1492.htm για αγγλοφωνους αλλα δεν πειραζει αυτο βρεθηκε. Κανανε και το "ου". Τωρα ετοιμαζονται για την 28η. Θα κανουν γιορτη στις 23 την τελευταια ωρα. Μετα εχουμε διακοπες απο 28/10 μεχρι και 1/11.

Τα θεματακια μας τα ειπα και στο forum, παραξηγιεται, βιαζεται, μπερδευει το 3 με το ε αλλα και το 7,,, Στις 23 θα δω την δασκαλα του.

Στο Βελγικο προχωραμε αργα (ελπιζω να εχουν μαθει ολα τα γραμματα μεχρι τον Ιουνιο). Αυτη την βδομαδα ειμαστε στα l και e (υποθετω πρεπει να μαθουν την διαφορα υψους) και απο αριθμους ειμαστε στο 4,

Παντως ορεξη προς το παρον εχει οποτε κανουμε και ασκησεις ελληνικα, γαλλικα και αριθμητικη και εκτως σχολειου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Και εμεις προχωραμε καλά και ειναι επίσης χαρουμενος.Ξεκιναει διαβασμα τις περισσότερες φορες χωρις να του το πω και εχει καλή γραφη.το διαβασμα του ειναι πιο ανετο ,ακομη συλλαβιστα ομως.

Σημερα ειχαμε το χελιδονι και το ε και από μαθηματικα ,το 6 και το 7 εχθες και σημερα τα ζευγαρια του 6 του 5,του 4 και του 3.Περμενω και εγω τη δευτερη συναντηση με αγωνια να μας πει και λεπτομέρειες ,γιατι η πρωτη ηταν περισσότερο αναγνωριστικη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...