Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Λοιπον...

Στα ελληνικα αλλαξαμε δασκαλα και η καινιυργια αποφασισε να κανουμε το βιβλιο που κανεται και στην ελλαδα. Τωρα ψαχνουμε πως θα το τυπωσουμε.Μηπως εχετε κανενα link?

Γαλλικα προχωραμε και εχουμε και γραψιμο (αλλα εχουμε και τριημερο). Με τα μαθηματα παμε καλα αλλα με την συμπεριφορα εχουμε προβλημα...

Νομιζω οτι ακομη θεωρουν το σχολειο παιχνιδι. Και εμενα η καλυτερη του ειναι οταν σχολαει 5μιση γιατι παιζει με τους φιλους του αλλα κουραζεται πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Λοιπον...

Στα ελληνικα αλλαξαμε δασκαλα και η καινιυργια αποφασισε να κανουμε το βιβλιο που κανεται και στην ελλαδα. Τωρα ψαχνουμε πως θα το τυπωσουμε.Μηπως εχετε κανενα link?

Γαλλικα προχωραμε και εχουμε και γραψιμο (αλλα εχουμε και τριημερο). Με τα μαθηματα παμε καλα αλλα με την συμπεριφορα εχουμε προβλημα...

Νομιζω οτι ακομη θεωρουν το σχολειο παιχνιδι. Και εμενα η καλυτερη του ειναι οταν σχολαει 5μιση γιατι παιζει με τους φιλους του αλλα κουραζεται πολυ...

Για δες εδώ, τα έχει όλα:

http://www.dwrean.net/2013/05/blog-post_8849.html

και εδώ έχει αν θέλεις διάφορες ασκήσεις:

http://www.e-selides.gr/downloads.php


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η ευελικτη ζωνη,θεωριτικα ειναι ωρα στην οποια μπορουν να αναπτυξουν θεματα διαφορα και μεσα από αυτα να βελτιωσουν και τα μαθηματικά του και τη γλωσσα και γενικως να πάρουν τα παιδια ερεθισματα.Στην πραξη πολλες φορες ασχολουνται με τα ιδια τα μαθηματά τους οταν κρινει ο δασκαλος πως πρεπει να τα δουλεψει παραπάνω.Εμας εχουν στις 2 ωρες τη δασκάλα των εικαστικων και τις υπόλοιπες δυο το δικό τους δασκαλο.Μας ειπε πως θα δουλεψουν πάνω στο "εμεις και ο κοσμος",στις σχεσεις των παιδιων με τους γυρω ,την ομαδικότητα...

Η δασκάλα των εικαστικων ειναι γνωστη μου αλλα δεν την εχω βρει να τη ρωτησω ,ουτε και τους υπόλοιπους.Πρεπει να γινει και αυτο.Εμεις δεν εχουμε ακόμη πληροφορικο και κανουν το προγραμμα που μας ειχαν δωσει από αρχες Οκτωνρη,οταν και αν ερθει πρηροφοτικος ,φανταζομαι πως μπορει να αλλαξει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έμαθα ότι το αντικείμενο με το οποίο ασχολούνται στην ευέλικτη ζώνη είναι τα είδη - ζώα προς εξαφάνιση (για αυτό και η πρώτη τους εκδρομή στο Αττικό πάρκο).

Ερώτηση: με τις φόρμες τι κάνετε; Εμένα ήδη έχει σκίσει 3 στα γόνατα. Τους έβαλα μπάλωμα φυσικά αλλά ενώ μέχρι στιγμής τις μπαλωμένες τις είχα μόνο για μέσα στο σπίτι τώρα το σκέφτομαι αφού σε λίγο καιρό με το ρυθμό που πάει όλες μπαλωμένες θα είναι. Του τις φοράτε σχολείο;


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ βρήκα μπαλώματα που σιδερώνονται και είναι σαν πλαστικοποιημένα(δεν σκίζονται) κάπως και τα έβαλα έτσι γιατί ήδη έσκισε 6 φόρμες στα γόνατα...Και εννοείται ότι έτσι παν όλα τα παιδιά στο σχολείο με μπαλώματα. Τι να κάνουμε να παίρνουμε κάθε 3 και λίγο καινούργιες; Και εγώ μέχρι τώρα ντρεπόμουν αλλά είδα ότι όλες έτσι κάνουν.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O γιος μου ακομη δεν εχει σκισει καμια γιατι ολο καποιο χτυπημα ειχε και φυλαγόταν.Ολα τα παιδακια ομως ετσι κυκλοφορουν,δεν γινεται να αγοραζουμε καθε εβδομαδα φορμες.Αυτα τα μπαλώματα τα εχω δει και εγω .Εχουν οψη δερματινης ,και ειναι αρκετα μεγαλα,οπότε νομιζω προστατευουν.Εννοειται εαν ξεκινησει κι εμενα καποια στιγμη θα τον στειλω με τις φορμες μπαλωμενες,δεν γινεται αλλιως.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδω βρε κοριτσια στο Βελγιο βρισκεις πιο φθηνα τις φορμες απο τα μπαλωματα...

Γυμναστικη κανουν σε κλειστο γυμναστηριο με παρκε (και σορτσακια!!!) οποτε δεν εχει τρυπησει ακομη καμια. Παντελονια τα μπαλωνουμε γιατι οσο δεν μπουσουλησαν μωρα σερνονται τωρα στο πατωμα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Εχει και βιβλιο ξεχωριστο με ασκησεις?

Ναι έχει. Είναι 2 βιβλία γλώσσας και τα αντίστοιχα 2 των εργασιών.

Δεν πρόσεξα ότι δεν τα έχει στο προηγούμενο link.

Για δες εδώ:

http://taexeiola.blogspot.gr/p/vivlia-dimotiko-sxolika-ebooks.html

Δεν έχεις άδικο για τις φόρμες πάντως αν φανταστείς ότι ένα παντελόνι φόρμας το αγοράζω από sportsdirect με 5 ευρώ και η μοδίστρα για να μου φτιάξει τα μπαλώματα σε 1 φόρμα 3 ευρώ.....


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει. Είναι 2 βιβλία γλώσσας και τα αντίστοιχα 2 των εργασιών.

Δεν πρόσεξα ότι δεν τα έχει στο προηγούμενο link.

Για δες εδώ:

http://taexeiola.blogspot.gr/p/vivlia-dimotiko-sxolika-ebooks.html

Δεν έχεις άδικο για τις φόρμες πάντως αν φανταστείς ότι ένα παντελόνι φόρμας το αγοράζω από sportsdirect με 5 ευρώ και η μοδίστρα για να μου φτιάξει τα μπαλώματα σε 1 φόρμα 3 ευρώ.....

Ευχαριστω

Εδω εχει 3.5€ το σετ τα μαπλωματα αλλα η αληθεια ειναι οτι το "δερματινο" κραταει και δεν σκιζεται στο ιδιο σημειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω. Θα περιμενω να δω τι θα μας πει η δασκαλα την Τεταρτη.. Θα κατεβει ο συζυγος τελη του μηνα οποτε ισως ειναι καλυτερο να τα αγορασουμε για να ειναι δεμενα. Νομιω οτι αν τα τυπωσουμε εξω πιο οικονομικο θα ειναι να τα αγορασουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να υπαρχουν ακομη στα βιβλιοπωλια. Εδω δεν συμφερει να μου τα στειλουν. Τα τχυδρομικα εινα 15-20 ευρω.

Τη γλωσσα μαλλον την ειχα τυπωσει αλλα τωρα δεν το βρισκω... Θα δω τι αποφαση θα παρει ο συλλογος, γιατι ακομη μια ιδεα ειπε η δασκαλα δεν ειπε οτι πρεπει να το εχουμε στο επομενο μαθημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...