Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Καλημέρα,

βλέπω συζητάτε για φόρμες... Εμένα το κοριτσάκι μου δεν φθείρει καμία φόρμα και ούτε καν μου είχε περάσει από το μυαλό για μπαλώματα...

Επίσης να πω ότι έχω μαύρα μεσάνυχτα για το τι κάνουν σε κάθε μάθημα και δεν έχουν κάνει ακόμη καμία εκδρομή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

βλέπω συζητάτε για φόρμες... Εμένα το κοριτσάκι μου δεν φθείρει καμία φόρμα και ούτε καν μου είχε περάσει από το μυαλό για μπαλώματα...

Επίσης να πω ότι έχω μαύρα μεσάνυχτα για το τι κάνουν σε κάθε μάθημα και δεν έχουν κάνει ακόμη καμία εκδρομή...

Ekavi_ πρωτη η μαγισσα Κιρκη καταλαβε οτι οι αντρες ειναι γουρουνια :wink:

(παντως δεν εχω παραπονο γιατι οπως κυλιουνται ολη μερα κανουν ενα παρκε μα ενα παρκε!!)

Και εμεις δεν ξερουμε τι ακριβως κανουν καθε μερα. Βασικα εχουν μια δασκαλα και κανουν και εικαστικα και μουσικη μαζι της.

Και στα θρησκευτικα δεν ξερω τι κανουν - αλλα αυτο θα το αναθεσω στην γιαγια να το μαθει. Μεχρι στιγμης εχουν κανει αριθμους (στα θρησκευτικα ετσι), εχουν παιξει κρεμαλα... Α! εχει ζωγραφησει και ενα σταυρο μητροπολιτη.

Εχουν μαθει 3 τουλαχιστον τραγουδια (τα οποια με υποχρωνει να τα μαθω και με διορθωνει στην γραμματικη στο συντακτικο αλλα και στον ρυθμο).

Κατα τα αλλα προχωρανε με πολυ αργους ρυθμους. ακομη δεν εχουν κανει ολα τα γραμματα και ειναι στo 4 στους αριθμους (οπως και 2 βδομαδες πριν).

Βλεπω ομως οτι κατα καιρους διαβαζει λεξεις που εχουν γραμματα που δεν εχει μαθει ακομη οποτε ισως κανουν περισσοτερα απο οσα μαθαινουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ekavi_ πρωτη η μαγισσα Κιρκη καταλαβε οτι οι αντρες ειναι γουρουνια :wink:

(παντως δεν εχω παραπονο γιατι οπως κυλιουνται ολη μερα κανουν ενα παρκε μα ενα παρκε!!)

Βλεπω ομως οτι κατα καιρους διαβαζει λεξεις που εχουν γραμματα που δεν εχει μαθει ακομη οποτε ισως κανουν περισσοτερα απο οσα μαθαινουμε...

xaxax!:lol: Και οι δικές μου δεν πάνε πίσω ως προς το παρκέ στο πάτωμα. Απλώς δεν σκίζουν τα γόνατα μέχρι στιγμής.

Σίγουρα κάνουν περισσότερα από όσα μαθαίνουμε, απλώς θα ήθελα έστω να συναντήσω τους δασκάλους ειδικοτήτων. Θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο που δεν τους ξέρω καν φατσικώς...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως βρεθηκαν τα βιβλια (γιατι τα μεταφορικα ειναι αστα να πανε). Σημερα κανανε ελληνικα το κεφαλαιο με το καπελο.

Και στο Βελγικο εχουν τεστ την Δευτερα. Το 3 και το 4 και 5 λεξεις αναγνωση και ορθογραφια. Για την Πεμπτη εχουν να μαθουν ενα ποιημα για τα φυλλα των δεντρων και μελετη περιβαλλοντος για τα ζωα του δασους...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλά πάμε δόξα το Θεό, ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. Το μόνο που δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα είναι το ωράριο δη. 2 ημέρες σχολάνε 2 και 3 ημέρες 1.15 . Την Παρασκευή έχει συνέλευση ο σύλλογος γονέων και θα μιλήσει και ο Δ/ντής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ωρα τα βαζετε τα πρωτακια σας για υπνο? Ο Κ παει για υπνο γυρω στις 9μιση και ξυπναει 7και. Ολοι λενε οτι κοιμαται λιγο και γιαυτο ειναι εκνευρισμενος - επιθετικος...

Link to comment
Share on other sites

Φροντιζω να κοιμαται ενα 10ωρο,από τις 9 παρα εως τις 7 παρα.Το βραδυ νυσταζει μετα τις 8 αλλα γενικα δεν φαινεται να του λειπει υπνος.Περυσι μας ελεγε η νηπιαγωγός πως για να εχουν καλή απόδοση τα παιδια χρειαζονται 9-11 συνεχομενες ωρες υπνου.Ε,ειμαστε στη μεση...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικα και εμενα τοσο κοιμαται... Αλλα ελεγε ο θρησκευτικος στην μαμα μου οτι ειναι λιγες ωρες και για αυτο ειναι εκνευρισμενος. Οτι το πρωι ειναι μια χαρα αλλα μετα το μεσημεριανο φαγητο του βγαινει εκνευρισμος. Αυτος του κανει μαθημα δευτερα μεσημερι οποτε εχει ξεκουραστει το σαββατοκυριακο αλλα λεει οτι τον βλεπει πολυ νευρικο (δεν ξερω ποση ωρα κραταει το μαθημα αλλα μπορει να ειναι και κουραστικο για ενα πρωτακι να ακουει χωρις να κανει κατι)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, πάλι, κοιμάται 9 ώρες.

10 και κάτι με 7 και κάτι. Δεν μπορεί να ξαπλώσει νωρίτερα, γιατί δε νυστάζει και, γενικά, μέσα στην εβδομάδα είναι μία χαρά, χωρίς εκνευρισμούς κλπ.

Από μωρό, όμως, δεν κοιμότανε πολλές ώρες!!!

Αύριο δεν έχουνε σχολείο. Έχουνε συνέλευση. Χαρά ο μικρός!!!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι ωρα τα βαζετε τα πρωτακια σας για υπνο? Ο Κ παει για υπνο γυρω στις 9μιση και ξυπναει 7και. Ολοι λενε οτι κοιμαται λιγο και γιαυτο ειναι εκνευρισμενος - επιθετικος...

Πλάκα κάνεις;:rolleyes:

Εμένα κοιμάται μετά τις 10:30 καθημερινά και ξυπνάει στις 7... Δεν μπορώ να τη βάλω για ύπνο νωρίτερα με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμένα 9 πέφτει ξερός και ξυπνάει 7.30 αλλά θα ήθελε και λίγο ακόμα παρόλαυτά μια χαρά είναι όλη την μέρα ντούρασελ. Εμείς αλλάξαμε σχολείο τελικά ήρθαμε στο κοντινό και περιμένω εντυπώσεις πρώτης μέρας σήμερα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χα χα! αυτο της ειπε της μαμας μου ο θρησκευτικος... Οτι αυτα ειναι ελληνικα ωραρια. Για τα εδω δεδομενα κοιμουνται αργα. Χτες τον βαλαμε 8μιση και κοιμηθηκε (ειναι και κρυωμενος). Θα δουμε σημερα (οχι οτι θα τον επηρεασει στο να τασκωνεται - ισα ισα θα ειναι ξεκουραστος)

Την Τριτη εχουμε συναντηση με την δασκαλα, Θα μαθω αυριο περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά προσπαθώ τη μεγάλη να την κοιμίσω πριν τις 9 γιατί ξυπνάει πολύ δύσκολα το πρωί αλλά είναι σε τέτοια υπερένταση και θέλει τόσα να κάνει που δε μας βγαίνει σχεδόν ποτέ. Με το ένα και με το άλλο 9:30 κοιμάται περίπου. Εϊναι και η μικρή που κοιμάται μεσημέρι οπότε θέλει κι αυτή εκεί γύρω να κοιμηθεί οπότε η "μεγάλη" σιγά μη δεχτεί να κοιμηθεί πριν από τη μικρή.


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites

Χα χα! αυτο της ειπε της μαμας μου ο θρησκευτικος... Οτι αυτα ειναι ελληνικα ωραρια. Για τα εδω δεδομενα κοιμουνται αργα. Χτες τον βαλαμε 8μιση και κοιμηθηκε (ειναι και κρυωμενος). Θα δουμε σημερα (οχι οτι θα τον επηρεασει στο να τασκωνεται - ισα ισα θα ειναι ξεκουραστος)

Την Τριτη εχουμε συναντηση με την δασκαλα, Θα μαθω αυριο περισσοτερα

Μακάρι να ακολουθούσα και εγώ τα ωράρια του Βελγίου αλλά δεν μου βγαίνει με τίποτα...

Χθες πήγε σχεδόν 11 για να κοιμηθούν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...