Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Εμενα παντως δειχνει να κοιμαται.. και μαλιστα σχεδον αμεσως... Βεβαια εχουν και οι δυο το ιδιο προγραμμα οποτε πανε την ιδια ωρα για υπνο και σε διαφορετικα δωματια. Σημερα πχ δεν πειρε χαμπαρι τον αδελφο του που εκανε εμετο αμεσως μολις ξαπλωσαν..

κατα τα αλλα χτες εχασε το βιβλιο των ελληνικων (του εβαλα φωτοτυπιες για αυριο) και σημερα το φυλλαδιο με το καινουργιο γραμμα που εχουν να διαβασουν..

Και ηρθε με εναν ενθουσιασμο οτι εχει καινουργια σελιδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

εγώ βρήκα μπαλώματα που σιδερώνονται και είναι σαν πλαστικοποιημένα(δεν σκίζονται) κάπως και τα έβαλα έτσι γιατί ήδη έσκισε 6 φόρμες στα γόνατα...

Που τα βρήκες τα μπαλώματα και πόσο; Η μοδίστρα μου παίρνει για 2 μπαλώματα 3 ευρώ και δεν ξέρω αν είναι ακριβά. Πάνε όλες μας οι φόρμες, τις τρυπάει στο δεξί γόνατο όλες :(.

εμένα 9 πέφτει ξερός και ξυπνάει 7.30 αλλά θα ήθελε και λίγο ακόμα παρόλαυτά μια χαρά είναι όλη την μέρα ντούρασελ. Εμείς αλλάξαμε σχολείο τελικά ήρθαμε στο κοντινό και περιμένω εντυπώσεις πρώτης μέρας σήμερα.

Και εμένα εκεί γύρω κοιμούνται. 8:30 ξαπλώνουν, 9 ροχαλίζουν. Τα έχω βάλει και κοιμούνται για την ώρα σε ένα ημίδιπλο παρέα γιατί όταν κοιμόντουσαν στην κουκέτα έκαναν βόλτες (ο ένας κατέβαινε, η άλλη ανέβαινε και περνούσε η ώρα). Κοιμούνται αρκετά και ξυπνάνε με το ξυπνητήρι τους 7:30 εύκολα, μετά όμως πρέπει να ξυπνήσουν και τον μπαμπά ο οποίος δεν....:roll:. Ευτυχώς ακόμα δεν έχουν κλειδωθεί απέξω (την προηγούμενη χρονιά στο νήπιο είχαν κλειδωθεί καμια δεκαριά φορές) αλλά 9 φορές στις 10 κάνει προσευχή στο πεζοδρόμιο.

Πως μαθαίνετε την ορθογραφία; Κάποιες λέξεις που τους δυσκολεύουν πως τις μαθαίνουν; Εγώ τον βάζω και κάνει την ορθογραφία, του διορθώνω τα λάθη, κανουμε κάτι άλλο, ξανακάνουμε ορθογραφία, του διορθώνω τα λάθη και αργότερα ξανακάνουμε ορθογραφία (3η και τελευταία φορά). Γενικά δεν κάνει λάθη αλλά κάποιες λέξεις βλέπω ότι τον δυσκολεύουν. π.χ. τη λέξη "ζημιά" την παιδεύουμε 3 ημέρες και κάθε φορά που τη γράφει τη δολοφονεί, ενώ τη ζύμη την έμαθε αμέσως... Τι πρακτική χρησιμοποιείτε;

Αφήστε πως έχω την εντύπωση ότι η δασκάλα τους (όπως και του διπλανού τμήματος) τα πάνε λίγο γρήγορα :confused:.


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες η μικρή κοιμήθηκε 12 παρά... :roll::roll: Η μεγάλη 11 παρά:roll: Τι κάνω λάθος;;;

Μήπως κοιμούνται μεσημέρι; Όταν και εμένα κοιμόντουσαν μεσημέρι πήγαιναν το βράδυ κατά τις 12 για ύπνο.


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κοιμούνται μεσημέρι; Όταν και εμένα κοιμόντουσαν μεσημέρι πήγαιναν το βράδυ κατά τις 12 για ύπνο.

Όχι, ούτε το μεσημέρι κοιμούνται... Γενικώς κοιμούνται πολύ λίγες ώρες το 24ωρο για την ηλικία τους και αναπληρώνουν καμιά φορά τα Σαββατοκύριακα ή καταρρέουν μια φορά στο τόσο...:( Να κοιμούνται όμως νωρίς, ούτε λόγος. Μπορεί να τις βάζω στο κρεββάτι από τις 9 και να είναι ξύπνιες μέχρι τουλάχιστον τις 10:30... Τα μεσημέρια έχω εγκαταλείψει την προσπάθεια... Δεν υπάρχει περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που τα βρήκες τα μπαλώματα και πόσο; Η μοδίστρα μου παίρνει για 2 μπαλώματα 3 ευρώ και δεν ξέρω αν είναι ακριβά. Πάνε όλες μας οι φόρμες, τις τρυπάει στο δεξί γόνατο όλες :(.

.

Εμας τα σιδεροκολλητα μας ξεκολησαν στο πρωτο πλυσιμο γιαυτο τους βαζομε και 2 βελονιες.. Το θεμα ειναι οτι δεν ξεκολανε μετα απο το παντελονι οταν δεν τους κανει πια το παντελονι..

Link to comment
Share on other sites

Πως μαθαίνετε την ορθογραφία; Κάποιες λέξεις που τους δυσκολεύουν πως τις μαθαίνουν; Εγώ τον βάζω και κάνει την ορθογραφία, του διορθώνω τα λάθη, κανουμε κάτι άλλο, ξανακάνουμε ορθογραφία, του διορθώνω τα λάθη και αργότερα ξανακάνουμε ορθογραφία (3η και τελευταία φορά). Γενικά δεν κάνει λάθη αλλά κάποιες λέξεις βλέπω ότι τον δυσκολεύουν. π.χ. τη λέξη "ζημιά" την παιδεύουμε 3 ημέρες και κάθε φορά που τη γράφει τη δολοφονεί, ενώ τη ζύμη την έμαθε αμέσως... Τι πρακτική χρησιμοποιείτε;

Αφήστε πως έχω την εντύπωση ότι η δασκάλα τους (όπως και του διπλανού τμήματος) τα πάνε λίγο γρήγορα :confused:.

Εμεις δεν εχουμε πολυ ορθογραφια - λεξεις μονο που υποπτευομαι οτι στα γαλλικα η σωστη προφορα τους βοηθαει να τα γραψουν σωστα. Κανουμε ομως πρωτα αντιγραφη 3-4 φορες οποτε την μαθαινει. (ελληνικα κανουν ακομη πιο απλα φυσικα)

Εγω θα ρωτησω για την αναγνωση. Γαλλικα κανουν ακομη γραμματα - συλλαβες. Βρηκε τη σελιδα που επρεπε. Εχουν το l και το o σε συνδιασμους. Ελληνικα που κανουν το βιβλιο πρεπει να μπορει να διαβασει το μαθημα της ημερας?

Link to comment
Share on other sites

από μαγαζί με είδη ραπτικής τα πήρα 1 ευρώ το ζευγάρι τα πατάς 15 δευτερόλεπτα από την καλή και άλλο 15 δεύτερα από την ανάποδη με το σίδερο και τέλος.Τα έπλυνα 5 φορές εως τώρα και στεγνωτήριο και δεν έφυγαν καθόλου ίσως έπρεπε mmdad να τα πατήσεις λίγο παραπάνω;;;λέει στις οδηγίες ότι αν φύγουν στο πλύσιμο να τα ξαναπατήσουμε άλλα 15 δεύτερα και έτοιμα.

Εμείς ότι έχουμε αντιγραφή το κάνουν και ορθογραφία οπότε το μαθαίνει από την αντιγραφή και το κάνουμε και άλλες 2 φορές μέχρι το βράδυ σε άσχετες στιγμές και μια το πρωί πριν φύγει για το σχολείο μαζί με την ανάγνωση δεν είδα να τον ζορίζει κάτι μέχρι τώρα.

Στη γλώσσα είμαστε στο παλιό σχολείο στο Ζ και εμείς αλλά το καινούριο τώρα τελειώσανε την 2η ενότητα και στα μαθηματικά στο 18 της τρίτης ενότητας και στα 2 σχολεία.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!!!

Καλή εβδομάδα!!!

Από αυτή την εβδομάδα θα προσπαθήσω να βάζω τον μεγάλο να κοιμάται 9:30 αντί για 10:00. Παρατηρώ ότι είναι πολύ κουρασμένος στο καράτε όταν κοιμάται 10:00.

xanp

πως είναι οι εντυπώσεις από το καινούριο σχολείο;; προσαρμόστηκε ο μικρός;;

Αυτό με το 'αυτοκόλλητο' το έμαθα το Σάββατο. Θα το ψάξω άμεσα, γιατί τα περσινά του παντελόνια τα περισσότερα ή ήτανε πολύ κοντά ή κατεστραμμένα, οπότε τα αποσύραμε, τα καινούρια του είναι πολύ μακριά και θέλω να τα κοντύνω, αλλά να τα έχει και του χρόνου που θα του κάνουνε.

Στεγνωτήριο έχω κι εγώ, αλλά παρατηρώ ότι τα ξεθωριάζει τα ρούχα, οπότε στα καινούρια δεν το χρησιμοποιώ πολύ. Εσύ;;

Κι εμείς ήμαστε στο Υ και στο 18 των μαθηματικών.

Απλά τα μαθηματικά τα κρατάει στο σχολείο και έφερε σπίτι μόνο το πρώτο μέρος των εργασιών όταν το τελείωσαν.

Κι εμάς ορθογραφία τους βάζει την αντιγραφή, οπότε την μαθαίνει εύκολα. Αν και μου έκανε κι ένα λαθάκι την τελευταία φορά... πρέπει να αρχίσω να το προσέχω περισσότερο...

Φιλάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευτυχώς όλα καλά βρήκε στο νέο σχολείο όλους τους φίλους του από το νήπιο οι οποίοι του επιφύλαξαν εξαιρετική υποδοχή συν ότι του μιλάγανε και από την β δημοτικού τα παιδιά που ήταν μαζί προνήπιο και πήρε τα πάνω του.Με την δασκάλα είναι ευχαριστημένος μου είπε και όλα καλά...Η δασκάλα που την ρώτησα για προσαρμογή μου είπε ποια προσαρμογή;;;είναι σαν να ερχόταν εδώ από την πρώτη μέρα...Τέλος καλό όλα καλά και για εμάς λοιπόν...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όλα καλά βρήκε στο νέο σχολείο όλους τους φίλους του από το νήπιο οι οποίοι του επιφύλαξαν εξαιρετική υποδοχή συν ότι του μιλάγανε και από την β δημοτικού τα παιδιά που ήταν μαζί προνήπιο και πήρε τα πάνω του.Με την δασκάλα είναι ευχαριστημένος μου είπε και όλα καλά...Η δασκάλα που την ρώτησα για προσαρμογή μου είπε ποια προσαρμογή;;;είναι σαν να ερχόταν εδώ από την πρώτη μέρα...Τέλος καλό όλα καλά και για εμάς λοιπόν...

Τέλεια! Όλα καλά!;)

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθει μυνημα κουκουβαγιας....

Λοιπον 95,5 στην γλωσσα, 98 στα μαθηματικα, 92 στην μελετη περιβαλλοντος, 90 στα θρησκευτικα και 85 στην γυμναστικη.

Βεβαια ειπε οτι τωρα που πανε καλα θα αρχισει να τους βαζει πιο δυσκολα.

κατα τα αλλα ειναι ατακτουλης και μιλαει πολυ (της ειπα να περιμενει να δει τον μικρο) αλλα βοηθαει τους αλλους και ειναι προθυμος.

Εχει καλο γραφικο χαρακτηρα (οτι πει - εγω δεν τα καταλαβαινω) αλλα να συνερχισουμε να κανουμε εξασκηση στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθει μυνημα κουκουβαγιας....

Λοιπον 95,5 στην γλωσσα, 98 στα μαθηματικα, 92 στην μελετη περιβαλλοντος, 90 στα θρησκευτικα και 85 στην γυμναστικη.

Βεβαια ειπε οτι τωρα που πανε καλα θα αρχισει να τους βαζει πιο δυσκολα.

κατα τα αλλα ειναι ατακτουλης και μιλαει πολυ (της ειπα να περιμενει να δει τον μικρο) αλλα βοηθαει τους αλλους και ειναι προθυμος.

Εχει καλο γραφικο χαρακτηρα (οτι πει - εγω δεν τα καταλαβαινω) αλλα να συνερχισουμε να κανουμε εξασκηση στο σπιτι.

Μπράβο αλλά τι σημαίνει αυτό που λέτε με την κουκουβάγια ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...