Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Εγώ δεν έχω έρθει ακόμα σε επαφή με το σχολείο...

Μάλλον πρέπει να περάσω να δω τι θα γίνει...

Εγώ πήρα τηλέφωνο και ρώτησα, δεν πήγα από εκεί. Περνώντας από το σχολείο είδα απλώς την ανακοίνωση για την ώρα του αγιασμού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Καλημερούδια!!!

Ούτε εγώ ξέρω για κολατσιό στον αγιασμό. Ξέρω ότι πάμε και φεύγουμε (για βιβλία δεν ξέρω, υποθέτω θα μάθουμε!!!)

Βέρα,

από ότι βλέπω η κορούλα σου είναι γεννημένη Δεκέμβριο. Μας είχανε πει πέρισυ στην ενημέρωση από τον παιδικό σταθμό ότι τα παιδάκια που γεννιούνται Δεκέμβριο έχουνε δικαίωμα να πάνε πρώτη έναν χρόνο αργότερα, γιατί μπορεί να μην είναι έτοιμα ακόμα. Αυτό, προφανώς, είχες υπόψιν ή ακούσει!!!

Πάντως ξέρω κι άλλη μανούλα, με παιδάκι 27/12 που θα το πάει κανονικά Α΄τάξη φέτος!!!

Μαζεύουν οι μέρες!!!

Άγχος και αδημονία!!!

Όσο για το προαύλιο, πέρναγα μία μέρα τυχαία από το σχολείο και άκουγα δασκάλες να λένε: "τα μεγάλα δεξιά, τα μικρά αριστερά" και δεν τα άφηναν να κάνουνε μαζί διάλειμμα στον ίδιο χώρο.

Ξέρεις παιδακι 27/12??? Εντυπωσιακό! Μήπως ξέρεις εμάς?


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Βγήκε ανακοίνωση στο site του σχολείου μας!!!

11/9, 9:00 η ώρα ο αγιασμός και εν συνεχεία ενημέρωση των γονιών της Α΄Δημοτικού!!! τι ωραία, θα γνωρίσουμε και τους άλλους γονείς!!! :tongue::tongue:

ΒΕΡΑ,

σε ιδιωτικό σταθμό της Καλλιθέας γνώρισα τη μαμά αυτή!!! Μήπως είσαι εσύ;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen: (λεπτομέρειες αν θες με Π.Μ.)!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Βγήκε ανακοίνωση στο site του σχολείου μας!!!

11/9, 9:00 η ώρα ο αγιασμός και εν συνεχεία ενημέρωση των γονιών της Α΄Δημοτικού!!! τι ωραία, θα γνωρίσουμε και τους άλλους γονείς!!! :tongue::tongue:

ΒΕΡΑ,

σε ιδιωτικό σταθμό της Καλλιθέας γνώρισα τη μαμά αυτή!!! Μήπως είσαι εσύ;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen: (λεπτομέρειες αν θες με Π.Μ.)!!![/QUOTΕ]

Αν η μαμά αυτή μιλούσε για το δικό της παιδί τότε δεν είμαι εγώ!!

Άντε καλή αρχή!!!!!!


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites

Αισιως τελειωσαμε την πρωτη βδομαδα. Ξεκινησαν με τα πολυ βασικα, το "1" και το α και ειχαμε να διαβασουμε τα φωνηεντα.

Η σακα δυστυχως γεμιζει και φοβαμαι οτι δυστυχως συντομα θα ειναι πολυ βαρια...

Φυσικα δεν μας αφηνουν να τα συνοδευσουμε στην ταξη.

Παει στην μελετη οποτε μεχρι τωρα ειχαμε επαναλυψη μονο να κανουμε αλλα δυσκολο να τον «απομωνωσω», Εκεινη την ωρα (μολις μπω στο σπιτι) ολοι κατι θελουν να μου πουν. Και τα παιδια να παιξουν γιατι πλεον στο σχολειο δεν αφηνουν τα μεγαλα του δημοτικου να παιξουν με τα προνηπια.

Θα δουμε πως θα παμε απο βδομαδα που αρχιζουμε και τα ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο εμένα. εμείς πήραμε τσάντα με ροδάκια. Μου είπε γιατρός ότι δεν είναι καλό για την πλάτη τους να κουβαλούν. Πήραμε δύο κασετίνες μία κανονική και μία απλή βαρελάκι για χοντρά πράγματα, όπως κόλα . Δεν πήρα δοχείο για κολατσό επειδή όλες οι μαμάδες μου είπαν ότι τρώνε στο διάλειμμα έξω και δεν κουβαλούν τα τάπερ δεν κάθονται όπως το νηπιαγωγείο. Θα τα βάζω ή σε χ'αρτινα σακουλάκια ή σε πλαστικά θα δούμε.Καλή αρχή σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλή σχολικη χρονια σε όλα τα παιδακια!Εχω και εγω εναν πιτσιρικα και σημερα ξεκινησαμε κανονικα.

Ειχαμε μια όμορφη ημερα και ο μικρος ηταν πολύ χαρούμενος.

Στο τμημα του ειναι 26 παιδακια(πολλά δυστυχως)και μαλιστα ειναι και δυσκολη χρονια απ'ότι λέγεται με πολλά ανησυχα παιδακια.Πηραμε τα μισα βιβλία,τα αλλα θα μας τα δωσει στη συνεχεια και αυριο θα κανουν μαθημα μεχρι τις 12.30 γιατι ακόμη δεν εχουν καλυφθει οι ειδικότητες.

Τσαντα πήραμε και εμεις από τον Αυγουστο και μια κασετινα τυπου βαρελάκι.Περιμενουμε τη λίστα για να αγορασουμε και τα υπόλοιπα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμάς,πήγαμε και εμείς στον Αγιασμό σήμερα η μισή της τάξη που είχε στο νηπιαγωγείο θα είναι στο ίδιο δημοτικό..Εμείς θα έχουμε 3 τμήματα που θα είναι από 24 παιδάκια,δεν μας μοιράσανε ακόμα βιβλία μάλλον από εβδομάδα..Μέχρι την Παρασκευή θα σχολάμε 12,25 από Δευτέρα κανονικά στις 2


:-D

Link to comment
Share on other sites

εμείς πήγαμε σε 2 αγιασμούς μιας και δεν μας πήραν στο σχολείο που ανοίκουμε και έχει ξεκινήσει ένας γολγοθάς επειδή μας στείλαν στην άλλη άκρη της περιοχής.Άννια μας είπαν τώρα τελικά ότι μάλλον ερχόμαστε 2ο μετά την ένσταση οπότε μπορεί και να είμαστε συμμαθητές


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμάς,εμάς η πρώτη μέρα στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία η μικρή για 2 ώρες ήταν κολλημένη πάνω μου και δεν με άφηνε να φύγω με τα πολλά συμβιβάστηκε να πάω να πάρω το μωρό και να ξαναερθω..Γενικά είναι πολύ κλειστός χαρακτήρας,ούτε στο διάλειμμα έφαγε παρά μόνο πήγαινε και καθόταν στην εξώπορτα και περίμενε να έρθω,ούτε έπαιξε με το κοριτσάκι που κάθονται μαζί με την οποία ήταν και στο νηπιαγωγείο και την είχε κάνει χρυσή για να παίξουνε..Ουφ κοντεύω να σκάσω..Xanp πότε θα ξέρετε που θα ξεκινήσετε?


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς,πήγαμε και εμείς στον Αγιασμό σήμερα η μισή της τάξη που είχε στο νηπιαγωγείο θα είναι στο ίδιο δημοτικό..Εμείς θα έχουμε 3 τμήματα που θα είναι από 24 παιδάκια,δεν μας μοιράσανε ακόμα βιβλία μάλλον από εβδομάδα..Μέχρι την Παρασκευή θα σχολάμε 12,25 από Δευτέρα κανονικά στις 2

τα ιδια ακριβως ειπανε και σε μας...μηπως πανε στο ιδιο σχολειο?η δικη μου ειναι στο 152.η μικρη το περιμενε πως και πως...επιτελους ξεκινησαμε και ειναι πολυ χαρουμενη εχει και τις φιλες της απο το νηπιο και ιλα καλα...ευχομαι μια καλη σχολικη χρονια σε ολα τα πρωτακια μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...