Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μαιευτήρια - Που με το καλό σκέφτεστε να γεννήσετε και που γεννήσαετ οι ηδη μανούλες?


gianna_p

Recommended Posts

Η αδελφή μου γέννησε 2 παιδιά στο αρεταίειο και όλα μια χαρά. Εκεί θα πάω και εγώ γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου.

Θετικά:

-Το νοσηλευτικό προσωπικό ήταν άριστο. Στο μητέρα που έμεινα για μία μέρα είπα την ώρα και τη στιγμή.

- Γενικά δεν έχει πολλές εφημερίες και δεν πηγαίνει η σάρα και η μάρα. Π.χ την αδελφή μου ο γιατρός την έβαλε σε δικλινο μάζι με μία άλλη δική του κοπέλα (που ήταν πολύ καλη)

- Είναι πολύ αυστηροί και υπάρχει έλεγχος τις ώρες εκτός επισκεπτηρίου για να μην έρχεται κόσμος (που δεν ισχύει γενικά)

- Στα μωρά δεν επιτρέπεται να μπει κανείς παρά μόνο οι μητέρες

- Οι γιατροί είναι άριστοι (Πανεπιστημειακή κλινική)

Αρνητικά:

- Τα δωμάτια είναι μικρά και τις ώρες επισκεπτηρίου γίνεται χαμός

Η αδελφή μου γέννησε το πρώτο παιδί στο τέλος του 2009 και το δεύτερο πέρσι το Πάσχα. Στο δεύτερο παιδί ήταν πολύ καλύτερα!!! Έμενε στο ισόγειο και όχι στον πρώτο, αλλά οι κοπέλες ήταν όλες πολύ καλές.

Το θέμα του θηλασμού. Στο πρώτο παιδί επειδή γινόταν ανακαινιση ήταν στο διπλανό κτήριο και την φώναζαν κάθε 2 ώρες για να θηλάσει... και το βράδυ του έδιναν ξένο, δηλαδή δεν το είχε μαζί της. Παρόλα αυτά το μωρό δεν είχε κάποιο θέμα και θήλασε για πολλούς πολλους μήνες αποκλειστικά.

Στο δεύτερο παιδί το είχε δίπλα της όλη την μέρα, αλλά γενικά οι κοπέλες δεν είχαν πρόβλημα να το κρατήσουν λίγο για να κοιμηθεί. Γάλα ξένο δεν έδιναν εύκολα όμως...

ήταν υπέρ του θηλάσμου και ήθελαν να εξαντλήσει η μητέρα τα περιθώρια και μετά. Το θήλαστρο η αδελφή μου δεν το χρησιμοποίησε ποτέ.

Άρα τελικά είναι και θέμα τύχης που θα πέσεις... :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς τελικά λόγω χαμηλού βάρους μωρού και συχνής παρακολούθησης επιλέξαμε να γεννήσουμε Ιασώ αντί για Γαία που είναι πιό οργανωμένο. Έριξε και τις τιμές οπότε μιά χαρά. Παρακολουθήσαμε με το άντρα μου και το σχετικό σεμινάριο θηλασμού και μας φάνηκε πολύ φιλικό προς την πλευρά αυτή το νοσοκομείο.


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγώ γέννησα τον Ιανουάριο στην Βιοιατρική(παλιός Γαληνός)στην Θεσσαλονικη..Καλές τιμές,μέτριες υπηρεσίες αν και ιδιωτικό..Σκέφτομαι όταν με το καλό έρθει το δέυτερο να πάω σε δημοσιο..Θα δούμε;)


Ubxvp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Εγώ γέννησα τον Ιανουάριο στην Βιοιατρική(παλιός Γαληνός)στην Θεσσαλονικη..Καλές τιμές,μέτριες υπηρεσίες αν και ιδιωτικό..Σκέφτομαι όταν με το καλό έρθει το δέυτερο να πάω σε δημοσιο..Θα δούμε;)

stasa, τι εννοεις μετριες υπηρεσίες? Γενναμε σε κανα 2 βδομαδες τα διδυμακια μας και κατα 99% θα παμε Γαληνο.Αν θες, δωσε μου πληροφοριες ειτε εδω ειτε με π.μ.Σε ευχαριστω


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεννησα στο Αλεξανδρα τον περασμενο Αυγουστο με ειδικευομενη γιατρο κιολας που με παρακολουθουσε αλλα της εμπιστευομαι και τη ζωη μου, πληρωσα με βιβλιαριο δημοσιου 20 ευρω τη μερα για μονοκλινο. Ο τοκετος πολυ καλος με απιστευτο κλιμα αλληλεγγυης απο ολους τους συμμετεχοντες, με επισκληριδιο και φτ, αλλα στην πτερυγα Λαμπρακη που ημουν η προισταμενη πολυ σκυλα και απαραδεκτη. Ανοιγουν την πορτα χωρις να χτυπουν και τους παρακαλας για να ερθουν οι μαιες. Με rooming in που υποστηριζει τον μητρικο θηλασμο. Τα σεντονια δεν τα αλλαξαν ποτε τις πεντε μερες που ημουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βλέπω κατι απίστευτες τιμές στην Αθήνα και συγχιζομαι!

Γεννησα στην γενικη κλινικη Θεσσαλονίκης. Τα κόστη κοντινά σε ολες τις κλινικές που έβλεπα αλλα η γιατρός ξεγεννουσε σε αυτη. Και σε δημόσιο νοσοκομείο αλλα δεν το ειπε πριν τη γέννα αλλα μετα.. Εξαλλη ειμαι με το κύκλωμα αυτο. Θα αλλάξω γιατρο.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους,

μόλις έκανα την εγγραφή μου και ζητώ αμέσως τα φώτα σας:

Μήπως γνωρίζετε εάν στις εποχές που ζούμε υπάρχει η ιδανική περίπτωση γιατρού που δε σε βλέπει σαν πορτοφόλι (μιας που είναι και άδειο), δέχεται σε δημόσιο νοσοκομείο και είναι οπαδός τυο φυσιολογικού τοκετού; (περιοχή Αθήνα ή Πάτρα).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...
εγω γεννησα στον γαληνο θεσσαλονικη.τι τιμες ειναι αυτες καλε στην αθηνα;;;εγω σε μονοκλινο lux 1390 με καισαρικη..ειναι δυνατον να δινετε τοσο χρηματα;;;;ο τοκετος σαν στο σπιτι τι ειναι κοριτσια;;

Γειά σου marinaki!!! Μπορέις να μου πεις την εμπειρία σου στον Γαληνό? Είμαι στον 5ο κ η γιατρός μου ξεγεννάει Διαβαλκανικό, Γένεσις και Γαληνό. Τα δυο πρώτα τα αποκλείω, το πρώτο λόγω κόστους και το δεύτερο δεν μου πολυγεμίζει το μάτι.

Θενκς!

Link to comment
Share on other sites

εγω το πρωτο στο Μητερα. καλα ηταν αλλα πανακριβα.τωρα στο Αλεξανδρας. απλα επειδη τα μωρα μαλλον θα μπουν θερμοκοιτιδα θα ηθελα μονοκλινο. ξερετε αν εχουν αρκετα? το κοστος μου ειπαν 55 ευρω την βραδια. εσεις που μεινατε σε μονοκλινο απλα το ζητησατε στην εισοδο κ σας εβαλαν?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...