Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Διαζυγιο και μεικτη οικογενεια


Tintail

Recommended Posts

Tintail έχεις περάσει πολλά...

Είσαι άξια θαυμασμού που έχεις τόση καλοσύνη μετά από τόση κακοπέραση.

Ο Μεγαλοδύναμος εισάκουσε τις προσευχές σου!!

Κ φυσικά θα κάνεις 3ο παιδάκι, άμα θες κ 4ο... Σε όλα τα παιδάκια αξίζουν να έχουν μία τέτοια μανούλα! Απλά... λίγο αργότερα...

Ο Τ. , από την συμπεριφορά του, φαίνεται να έχει μεγάλα @@!! Μπράβο του! Έτσι λέω κ για τον Λ. μου

Ρε κορίτσια μου, τι είναι αυτή η "διπληγία"? Κ από ό,τι κατάλαβα, μετά από θεραπείες κλπ θεραπεύεται?? Διότι στενοχωρήθηκα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tintail έχεις περάσει πολλά...

Είσαι άξια θαυμασμού που έχεις τόση καλοσύνη μετά από τόση κακοπέραση.

Ο Μεγαλοδύναμος εισάκουσε τις προσευχές σου!!

Κ φυσικά θα κάνεις 3ο παιδάκι, άμα θες κ 4ο... Σε όλα τα παιδάκια αξίζουν να έχουν μία τέτοια μανούλα! Απλά... λίγο αργότερα...

Ο Τ. , από την συμπεριφορά του, φαίνεται να έχει μεγάλα @@!! Μπράβο του! Έτσι λέω κ για τον Λ. μου

Ρε κορίτσια μου, τι είναι αυτή η "διπληγία"? Κ από ό,τι κατάλαβα, μετά από θεραπείες κλπ θεραπεύεται?? Διότι στενοχωρήθηκα...

οπως ειπαμε ειναι εγκεφαλικη παραλυση..απο κει κ περα υπαρχουν διαβαθμισεις..στη διπληγια...δλδδ μπορει δυο παιδια να εχουν διπληγια,αλλα το ενα να ειναι σε καλυτερη κατασταση απο το αλλο...δε μιλαμε για τετραπληγια,ουτε για νοητικη υστερηση,οχι τουλαχιστον οπως το εννοει ο μεσος ανθρωπος(καθυστερημενο)

ενα παιδακι με διπληγια,χρειαζεται φυσικοθεραπειες κ εργο

με αυτον τον τροπο βοηθιεται,υπαρχει κ το χειρουργειο σαν εσχατη λυση γυρω στα 15...για αυτο ακομη δε ξερω πολλα

το προβλημα δεν εξαλειφεται...υπαρχει...αναλογα με το ποσο μεγαλο ειναι,κ το δυναμικο του παιδιου..μπορει να φτασει σενα μετριο,καλο,πολυ καλο αποτελεσμα μεγαλωνοντας

σας αφηνω τωρα....πρεπει να παμε για τις θεραπειες μας

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπαμε ειναι εγκεφαλικη παραλυση..απο κει κ περα υπαρχουν διαβαθμισεις..στη διπληγια...δλδδ μπορει δυο παιδια να εχουν διπληγια,αλλα το ενα να ειναι σε καλυτερη κατασταση απο το αλλο...δε μιλαμε για τετραπληγια,ουτε για νοητικη υστερηση,οχι τουλαχιστον οπως το εννοει ο μεσος ανθρωπος(καθυστερημενο)

ενα παιδακι με διπληγια,χρειαζεται φυσικοθεραπειες κ εργο

με αυτον τον τροπο βοηθιεται,υπαρχει κ το χειρουργειο σαν εσχατη λυση γυρω στα 15...για αυτο ακομη δε ξερω πολλα

το προβλημα δεν εξαλειφεται...υπαρχει...αναλογα με το ποσο μεγαλο ειναι,κ το δυναμικο του παιδιου..μπορει να φτασει σενα μετριο,καλο,πολυ καλο αποτελεσμα μεγαλωνοντας

σας αφηνω τωρα....πρεπει να παμε για τις θεραπειες μας

Ουφ! Τώρα που μου το εξήγησες, ξεστενοχωρήθηκα! Η λέξη είναι τρομακτική κ φαντάστηκα διάφορα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλα και να χαιρεστε τα παιδακια σας!!

Νανσυ εμενα εχει μεικτου τονου, υπερτονια στα ποδια και υποτονια απο τον κορμο και ανω.

Απο λιγο πριν τα δυο περπαταει, απο τα 4 περπαταει και κανονικα, δηλαδη φτερνα-δακτυλα.

Εχουμε θεμα με τον προγραμματισμο κινησης (δεν μπορει να τρεχει και την ωρα που τρεχει να αλλαξει κατευθυνση, πρεπει να σταματησει, να στριψει και να ξαναρχισει να τρεχει).

Εγω γεννησα 35 +5 εβδομαδων, αλλα ο μικρος ειχε σταματησει να μεγαλωνει στην 32η. Ηταν 2 κιλα και ο αλλος 3. Και εμεις δεν το ειδαμε αμεσως. Ξεραμε ομως απο την 20η εβδομαδα οτι το ενα μωρο εχει καποιο προβλημα και τελικα διεγνωστηκε με Ενδομητρια Καθυστερηση Αναπτυξης. Αυτο που δεν ξεραμε ηταν οτι οπως δεν τρεφονταν καλα, δεν επαιρνε και οξυγονο καλα με αποτελεσμα την εγκεφαλικη βλαβη.

Το τραγικο ειναι οτι κανεις δεν μπορει να μου πει με σιγουρια οτι ΔΕΝ εφταιγε εκεινος. Μου φερθηκε μαζι με την μητερα του απαισια και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης. Το τι αγχος ειχα και ποσο με βασανισαν δεν λεγεται. Αυτο δεν θα του συγχωρησω ποτε.

Κλελια η διπληγια ειναι μια μορφη της εγκεφαλικης παραλυσης. Ειναι το πιο σπανιο ειδος (5%) και ειναι οταν ολα τα ακρα επιρρεαζονται αλλα διαφορετικα. Ειναι διαφορετικη απο την τετραπληγια (που και παλι ολα τα ακρα επιρρεαζονται) γιατι παει χερια/ποδια διαφορετικα. Δηλαδη μπορει να κουνας πχ σχετικα καλα τα ποδια αλλα οχι τα χερια ή το αντιθετο. Μεικτου τονου θα πει οτι το ποσο "σφικτοι" ειναι οι μυες, ειναι διαφορετικα. Εμενα εχει πολυ σφικτα ποδια (με αποτελεσμα οταν ηταν μωρο να περπαταει στις μυτες γιατι δεν μπορουσε να τεντωσει τους μυες/τενοντες του αρκετα) και ειναι πολυ χαλαρος απο την μεση και επανω, δεν εχει δυναμη δηλαδη απο την μεση και πανω.

Το ποσο επιρρεαζεται καποιος απο την Εγκεφαλικη Παραλυση ειναι τεραααααστιο. Δηλαδη μπορει ενα παιδι απλα να μην μπορει να ρυθμισει καλα τα χερακια του και ενα αλλο να ειναι σε αναπηρικο καροτσακι, να μην μιλησει ποτε κτλ.

Η ευφυια ειναι συνηθως τελειως κανονικη.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει πολυ σφικτα ποδια (με αποτελεσμα οταν ηταν μωρο να περπαταει στις μυτες γιατι δεν μπορουσε να τεντωσει τους μυες/τενοντες του αρκετα) και ειναι πολυ χαλαρος απο την μεση και επανω, δεν εχει δυναμη δηλαδη απο την μεση και πανω.

κ μενα...ακομη περπαταει στις μυτες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το τραγικο ειναι οτι κανεις δεν μπορει να μου πει με σιγουρια οτι ΔΕΝ εφταιγε εκεινος. Μου φερθηκε μαζι με την μητερα του απαισια και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης. Το τι αγχος ειχα και ποσο με βασανισαν δεν λεγεται. Αυτο δεν θα του συγχωρησω ποτε.

Σκατάνθρωποι!!! Συγχίστηκα τώρα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Το τραγικο ειναι οτι κανεις δεν μπορει να μου πει με σιγουρια οτι ΔΕΝ εφταιγε εκεινος. Μου φερθηκε μαζι με την μητερα του απαισια και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης. Το τι αγχος ειχα και ποσο με βασανισαν δεν λεγεται. Αυτο δεν θα του συγχωρησω ποτε.

:o Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

:o Γιατί;

Διότι είναι σκατάνθρωποι!!

Από ό,τι κατάλαβα, με εξωσωματική έκανε τα παιδάκια της. Όσο κ να ήθελε να της κάνει την ζωή πατίνι, θα μπορούσε να υπερισχύσει έστω έστω η λογική του, ότι δλδ μπορεί να κάνει κακό στα παιδιά ΤΟΥ άμα φέρεται άσχημα στην έγκυο...

Αλλά πού....


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Μα... τσαμπουκά στην έγκυο; Δεν το χωράει ο νους μου. Κοιμούνται άραγε ήσυχοι τα βράδια; Και τι σημασία έχει που τα έκανε με εξωσωματική; Είναι λιγότερο δικά του παιδιά; Κι άντε αυτός ήταν όπως ήταν, δεν είναι κι ο μόνος άντρας στον κόσμο (όχι πως τον δικαιολογώ), αλλά αυτή η γυναίκα δεν είναι μάνα; Ξέχασε πως είναι να κυοφορείς παιδί; Μάλλον όμως εδώ κολλάει το ότι η βία γεννά βία. Ποιος ξέρει τι βιώματα κουβαλάνε κι οι δυο τους! Υπάρχει θεία δίκη όμως, όλα εδώ πληρώνονται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοπέλα μου συγχαρητήρια για τον αγώνα που δίνεις και καλή δύναμη να φροντίζεις το παιδάκι σου. Διάβασα το θέμα σου και ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω. Ειδικά μετά από τα τελευταία στοιχεία που έδωσες αγανάκτησα!

Είναι δυνατόν να έμεινες με έναν άνθρωπο που σε χτυπούσε ενώ ήσουν έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα, και να κάθεσαι τώρα να ψυρίζεις τόσο πολύ τον άνθρωπο τον άγιο που βρέθηκε στο δρόμο σου? Που είναι λες και τον έκοψε πατρόν ο Θεός στα μέτρα σου για να σου τον στείλει? Πού έχουμε δει εμείς άντρες έτσι ευαίσθητους και με τόση αγάπη? Να μας παρακαλάνε να μας αφιερώσουν τη ζωή τους? Δε λέω για το μονόπετρο.

Εεεε μαααα είναι και αμαρτία απ'το Θεό. Συγγνώμη που μιλάω έτσι και καταλαβαίνω ότι ίσως φοβάσαι πως είναι του γκουντ του μπι τρου αλλά έλεος! Μετά το έγκλημα που έκανες κατά του εαυτού σου μην κάνεις τώρα και δεύτερο!

Λες πως είσαι ερωτευμένη, τότε πως μπορείς μακριά του? Πως θέλεις μόνο βόλτα παιχνίδι και ο καθένας σπίτι του?

Σε παρακαλώ σύνελθε και ζήσε αυτήν την υπέροχη ιστορία, ξέχνα τα όλα και κοίτα μόνο μπροστά!


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Laura αυτο ακριβως μου λεει και η ψυχολογος μου!

Εχθες ειχαμε μια μεγαααααλη συζητηση με τον Τ. Του ειπα αυτα που ηξερε, οτι φοβαμαι, οτι τον θελω μεν τρελλα και τον αγαπω αλλα φοβαμαι, δεν θελω δευτερο διαζυγιο κτλ.

Και μου ειπε κατι πολυ λογικο: Μεχρι τωρα ο,τι "προβλημα" ειχαμε, το συζητησαμε και το λυσαμε. Δεν μου φωναξε ποτε, δεν εχασε την υπομονη του και ανελαβε δραση να λυθει το προβλημα οταν εγινε.

Μου ηρθε και εμενα λοιπον επιφοιτηση και καταλαβα κατι... οτι ο γαμος θελει δουλεια, η σχεση θελει δουλεια. Τι εννοω, δεν θα ειναι παντα ολα τελεια. Κατα καιρους θα περναμε δυσκολα... αλλα αν το θελουμε και οι δυο (που το θελουμε) θα το λυνουμε και θα προχωραμε. Γιατι να χωρισουμε? Αφου αγαπιομαστε, εχουμε κοινους στοχους και (απιστευτα) πολλα κοινα και κοινα βιωματα (ειναι και εκενος χωρισμενος αλλα δεν ειχε παιδια απο τον 1ο γαμο) δεν μπαινει στην σχεση με τα ματια κλειστα δηλαδη, αφελης.

Γιατι να μην πετυχει? Αν το δουλεψουμε. Μετα απο αυτην την συζητηση ηρεμησα αρκετα.

Αστο Laura μου ειναι μεγαλη ιστορια γιατι δεν εφυγα πιο πριν.

Η κακοποιηση ειναι περιπλοκη. Οχι δεν με εδερνε στην εγκυμοσυνη αλλα παρατησε την δουλεια του για να μεινει και καλα σπιτι να με βοηθαει (εκεινος που δεν ξερει ακομα που ειναι ο καφες στο ντουλαπι), με αποτελεσμα να αναλαβει ενα φορουμ δωρεαν γιατι θεωρησε οτι εχει χρονο. Το φορουμ του ετρωγε ολον τον χρονο του, δεν ειχαμε χρηματα, εγινε πιο νευρικος, δεν ειχα λεφτα να πληρωσω τον γιατρο, δεν ειχαμε λεφτα να παρω επιπλα για τα μωρα που ερχονταν, να πληρωσω το κινητο μου κτλ.

Περιμενα τοσα χρονια για αυτα τα μωρα και ηθελα τα καλυτερα. Και οσο δουλευαμε και οι δυο, θα τα ειχαμε. Ομως απο το Ναυτικο επαιρνε λιγα και δουλευε 5 ωρες (ηταν σε γραφειο) οποτε τα χρηματα που ειχαμε εξτρα ηταν απο την 2η δουλεια του. Βεβαια προ εγκυμοσυνης περναγαμε με τα δικα μου, ο,τι εξτρα ειχε το εβαζε στην ακρη.

Οταν παρατησε την δουλεια, με τα δικα μου χρηματα ισα που περναγαμε αλλα εκεινος δεν εδινε χρηματα (ακομα και σημερα δεν εχω ιδεα τι τα εκανε) απλα μου ελεγε οτι ποτε δεν ειχε.

Οταν δε μας ειπαν οτι θα χασουμε το μωρο και επρεπε να μεινω στο κρεβατι (απο τις 20 εβδομαδες), δουλευα καθιστη. Δουλευα μεχρι μια ωρα πριν να επρεπε να φυγω για να παω στο νοσοκομειο.

Το τι ψυχολογικη βια δε μου ασκουσαν δεν λεγεται. Απο το πως θα ονομαστουν τα παιδια (λογος διαζυγιο μου ειπαν αν δεν τα βγαζαμε οπως ηθελαν εκεινοι), μεχρι το οτι θα γεννησω αλλα τα παιδια δεν ειναι δικα μου αλλα της πεθερας μου και θα μου τα παρει. Αυτο μου το ελεγε καθε μερα μην σας πω. Μην δεθω πολυ γιατι θα μου τα παρει κτλ.

Αδιαφορος μεχρι αηδιας, το ιδιο απαιτητικος με πριν, το ιδιο νευρικος, τα ιδια κλαματα καθε μερα. Μονο που ειχα και δυο μωρα στην κοιλια.

Με το ζορι να ερθει στον γιατρο, με το ζορι να μου ακουμπησει την κοιλια...

Οταν γεννηθηκαν ασχοληθηκε μεχρι να γινω καλα απο την καισαρικη και αυτο ηταν.

7.5 χρονια δεν τα πηγε μια παιδικη χαρα. Δεν ηρθε μαζι μας πουθενα. Παντρεμενη ειμουνα αλλα ποτε κανεις δεν ειχε δει τον αντρα μου.

Παντα ειχε δουλεια. Ποτε δεν ειμασταν προτεραιοτητα.

Οποτε τωρα που ειμαι στ'αληθεια μονη μου, δεν εχει αλλαξει κατι. Και πριν μονη μου τα μεγαλωνα και τωρα μονη μου τα μεγαλωνω. Και πριν παντα μονη μου πηγαινα σουπερ, θεραπειες, κολυμβητηρια, σχολεια κτλ, και τωρα μονη μου παω. Και πριν μονη μου κοιμομουνα (ειχε επιλεξει να μην κοιμαται μαζι μου εδω και χρονια) και τωρα μονη μου κοιμαμαι (εχμμ οκ τωρα εχω επιλογη χε χε)

Τι αλλαξε?

Δεν εχω καποιον να με μειωνει, να με απειλει, να μου πεταει πραγματα στο κεφαλι, να μου ζηταει λεφτα, να κανει τα παιδια μου να κλαινε, να κλωτσαει τον γατο μου...

Τι φοβαμαι? Οτι μετα τον γαμο θα αλλαξει ο Τ. Οτι θα καθεται ολη την ημερα και θα περιμενει τα παντα απο εμενα. Οτι θα πρεπει να μας ζω εγω. Οτι δεν θα ειναι 50-50. Οτι θα με εκμεταλευτουν... δεν ξερω. Αυτο φοβαμαι :(

Βεβαια με τον πρωην μου υπηρχαν σημαδια απο πριν, εγω ειμουνα τουβλο και μικρη και δεν τα ειδα. Τωρα τα θυμαμαι και ανατριχιαζω (κραταω ημερολογια εδω και δεκαετιες και τα εχω γραμμενα ολα, οπως μου τα ελεγε).

Ειπαμε, οποιος καει με τον χυλο, φυσαει και το γιαουρτι :)

Αλλα θα προσπαθησω, να αφεθω, να το απολαυσω...


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ότι είναι να σου "βγάλει" ένας άντρας, σου το βγάζει με τη συμβίωση. Εκεί είναι που βλέπεις πραγματικές αλλαγές. Οι φόβοι σου είναι βάσιμοι και κατανοητοί. Μπορείς να του πεις ότι θέλεις τη συμβίωση αλλά όχι γάμο ακόμα, για να δεις τον πραγματικό του εαυτό. Εκεί θα φανούν όλα.

Απορία: ο πρώην άντρας σου δεν ήθελε παιδιά; Για να κάνεις εξωσωματική, θεωρώ ότι το θέλουν και οι δύο. Γιατί αυτή η στάση μετά; Ή ήθελε παιδιά θεωρητικώς και μετά τα πάρκαρε σε σένα;

Έχεις και γατούλη; Τι καλά! Κι εμείς έχουμε τρία.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η μονη συζητηση που ειχα με τον πρωην σχετικα τι θελουμε απο την ζωη μας ηταν "Θες παιδια?" απαντηση απο αυτον "Ναι"... οκ... αυτο ηταν.

Με τον πρωην μου δεν συζυσαμε. Μου ειχε υποσχεθει οτι αν νοικιαζα σπιτι θα ερχονταν να μεινει μαζι μου, και οταν νοικιασα, ξυνησε την μουρη του. Και ετσι εζησα μονη 2 χρονια και επειδη δεν ειχα μεγαλο μισθο και ειχα επωμισθει και το ενοικιο, θυμαμαι οτι πολλες φορες μου ειχαν κοψει το τηλεφωνο και ετρωγα μονο πατατες γιατι δεν ειχα λεφτα.

Τελικα βρηκε λεει ενα σπιτι να αγορασουμε διπλα στην μαμα του. Εγω 22 χρονων, χαζουλα, καταχαρουμενη. Ομως δεν μπορουσε να παρει το δανειο που ηθελε... ετσι μια Δευτερα ερχεται και μου λεει "κανε χαρτια, παντρευομαστε". Και ετσι παντρευτηκαμε. Χωρις δακτυλιδι, χωρις προταση... παντρευτηκαμε πολιτικα Οκτωβριο και το διαμερισμα ηταν ετοιμο (ακομα χτιζονταν) τον Μαιο. Δεν ζησαμε μαζι. Ειμασταν παντρεμενοι αλλα ζουσε αυτος με την μαμα του και εγω μονη μου.

Και παλι, εγω μικρουλα, χαζουλα, ειμουνα τρισευτυχισμενη. Ουτε οτι δεν ειχα δακτυλιδι με ενοιαξε, ουτε οτι ποτε δεν μου εκανε προταση (μου το ανακοινωσε και με αμολυσε να τα κανονισω)... τον αγαπουσα βλεπετε.

Οταν αποφασισε οτι ηταν η ωρα για παιδια (εγω ειμουνα ετοιμη μετα απο εναν χρονο, εκεινος δεν ηθελε), μου ειπε οτι επιμενει να παω να κανω εκτενεις εξετασεις για να σιγουρευτει οτι ειμαι υγιης. Εκει φανηκε οτι εχω θεμα το οποιο το ηξερα, γεννηθηκα με αυτο, απλα δεν ηξερα οτι θα επιρρεασει την ικανοτητα μου να κανω παιδια.

Ετσι μπηκαμε αμεσως στο παιχνιδι της υποβοηθουμενης, δεν προσπαθησαμε καθολου.

Τελικα μετα απο 20 κυκλους (2 1/2 χρονια) και αφου πηρα 50 κιλα και εγινα απο κορμαρα, φαλαινα, εμεινα εγκυος στα τριδυμα. Εχασα το ενα, εμειναν τα δυο.

Λιγο πριν μεινω εγκυος μου ειχε πει οτι τελιωσε, δεν θα κανουμε παιδια, δεν μπορει αλλο γιατρους κτλ αλλα απαγορευεται να υιοθετησουμε ή να κανουμε με δοτη. Αν καναμε παιδια τα ηθελε βιολογικα 100%. Τον επεισα με τα χιλια ζορια για μια τελευταια προσπαθεια και εμεινα εγκυος.

Τωρα τα γραφω και ανατριχιαζω. Μα πως δεν τα ειδα? Απο την αρχη με ειχε δει απλα σαν ενα μεσο για να παρει αυτα που ηθελε στην ζωη του. Μην ξεχναμε οτι με χωρισε για την φιλη μου και οταν τον χωρισε αυτη, ξαναγυρισε σε μενα. Δεν νομιζω οτι με αγαπησε ποτε.

Ειχε μια λιστα στο μυαλο του, σπιτι, αυτοκινητο, παιδια. Οχι γιατι τα ηθελε αλλα γιατι "ετσι" γινεται.

Η ψυχολογος αλλα και η δικηγορος μου ειπαν οτι ο μονος λογος ηταν για να επιβεβαιωθει ο ανδρισμος του, οχι γιατι τα λαχταρουσε. Αλλιως θα ασχολουνταν.

Επισης η ψυχολογος λεει οτι απογοητευτηκε πολυ που τα παιδια εχουν ειδικες αναγκες (ο ενας εγκεφαλικη παραλυση και αυτισμο και ο αλλος ΔΕΠΥ και προβληματα λογου). Και οτι εγω παχυνα τοσο πολυ... το ειδα και εγω οταν αρρωστησε ο σκυλος μου, που και καλα τον λατρευε. Μολις αρρωστησε τον εκανε περα αμεσως χωρις ιχνος συμπονοιας. Οπως και οταν αρρωστησε ο πατερας μου. Ενω ειχαν καλη σχεση μεχρι τοτε και κανανε παρεα, μολις αρρωστησε τον εκανε περα. Με το ζορι ηρθε στην κηδεια και εκει ηταν λες και ηταν ξενος. Καμια συμπονοια για εμενα. Με τζην και σπορτεξ ηρθε και 10 λεπτα καθυστερημενος (πριν δυο χρονια αυτο και πριν χωρισουμε εννοειται).

Οποτε αν δεν εισαι "τελειος" δεν σε θελει. Τα παιδια δεν ηταν, εγω παχυνα... μας εκανε περα :(


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε εναν Μπλε Σιαμεζο τον Μπο και μια Καλικο την Σοφι που την φιλοξενουμε αλλα μαλλον θα μας μεινει γιατι την αγαπησαν τα παιδια ;)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...