Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εργαζόμενη μητέρα - που να αφήσω το παιδί όταν σχολάει από το σχολείο;;;


Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους τους γονείς,

είμαι σίγουρη πως πολλοί γονείς αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα.

Λοιπόν το παιδί μου πάει τώρα στο νηπιαγωγείο (ιδιωτικό), οπότε αυτό το καλοκαίρι είμαι εντάξει.

Του χρόνου που θα πάει 1η Δημοτικού (σκέφτομαι να το στείλω ολοήμερο) και θα σχολάει, πριν σχολάσω εγώ η ο άντρας μου, τι θα κάνω;;

Δεν έχω οικογένεια για να με βοηθήσει. Μένω έξω από το Ηράκλειο σε ένα χωριό.

Θα χρειαστώ κάποιο άτομο να το παίρνει και να το κρατάει μέχρι να σχολάσω. Επίσης δυο φορές την εβδομάδα δουλεύω απόγευμα μέχρι το βράδυ και το χειρότερο το καλοκαίρι που κλείνουν τα σχολεία τι κάνουμε τότε; Στο Ηράκλειο υπάρχουν δημιουργικές απασχολήσεις, αλλά δε με βολεύει, μια και μένω 20 χμ. μακριά.

Εσείς που βρίσκεστε στην ίδια θέση, έχετε καμιά ιδέα;

Αγχώνομαι από τώρα και ψάχνω για ιδέες....

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια...

:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα γιατι δεν συνεργαζεσαι με καμια μανουλα να στο κραταει και να της δινεις κανενα κατοσταρικο τον μηνα?η να βαλεις καμια κοπελα αλλα περνουν παρα πανω..

Σε ευχαριστώ για την ιδέα σου. Το κακό είναι δεν ξέρω ακόμα (μια και θα πάει του χρόνου στο σχολείου του χωριού) ποια παιδιά θα πηγαίνουν επίσης στην ίδια τάξι μαζί του. Επίσης δεν μένω πολύ καιρό σε αυτό το χωριό. Το ιδιωτικό νηπιαγωγείο είναι μακριά (κοντά στη δουλεία) οπότε οι συμμαθητές δεν θα είναι οι ίδιοι. Πρέπει να δω πως θα γνωρίζω καμιά μαμά από το χωριό.

Για κοπέλες λες να υπάρχει κοπέλα που θα θέλει να δουλεύει μόνο καθημερινά για 2 ώρες (δηλαδή να παίρνει το παιδί από το σχολείο) μέχρι να σχολάω και 2 φορές την εβδομάδα απόγευμα και κάθε Σάββατο;

Και μετά όλο το καλοκαίρι που θα είναι κλειστά τα σχολεία; Ουφ. Πανικοβάλομαι

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη έκπληξη για αυτή τη μικρότερη μορφή. Μπορείτε να μας πείτε τι είναι αυτό που μιλάτε / γράφετε;

Έχει οποιαδήποτε πληροφορία. για αυτή τη μικρότερη μορφή έχουν αναρτηθεί πριν (και έχασα μόνο);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς....

Ευχάριστη έκπληξη για αυτή τη μικρότερη μορφή. Μπορείτε να μας πείτε τι είναι αυτό που μιλάτε / γράφετε;

Έχει οποιαδήποτε πληροφορία. για αυτή τη μικρότερη μορφή έχουν αναρτηθεί πριν (και έχασα μόνο);

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για κοπέλες λες να υπάρχει κοπέλα που θα θέλει να δουλεύει μόνο καθημερινά για 2 ώρες (δηλαδή να παίρνει το παιδί από το σχολείο) μέχρι να σχολάω και 2 φορές την εβδομάδα απόγευμα και κάθε Σάββατο;

Και μετά όλο το καλοκαίρι που θα είναι κλειστά τα σχολεία; Ουφ. Πανικοβάλομαι

:cry:

Σίγουρα θα βρεις κοπέλα, αρκεί να το ψάξεις σοβαρά. Υπάρχουν γυναίκες που δεν μπορούν να δουλέψουν έτσι κι αλλιώς πλήρες πρόγραμμα και θέλουν κάτι τέτοιο. Η γνώμη μου είναι να βρεις μία πρόχειρη λύση και στη συνέχεια να αναζητήσεις κάποια μαμά, που θα τη γνωρίσεις, θα την εμπιστευτείς και θα κάνουν και τα παιδιά παρέα. Εγώ μένω Αθήνα και η φίλη μου κάνει αυτή τη δουλειά. Μαζί με το γιο της 'μαζεύει' άλλα τρια παιδάκια από το σχολείο. Τα φέρνει σπίτι, τους δίνει ένα γιαουρτάκι και τα επιβλέπει να παίζουν, ένα - δύο διαβάζουν κιόλας. Οι γονείς έρχονται κατά τις 5 και τα παίρνουν. Υποθέτω της δίνουν κάτι -δεν το έχουμε συζητήσει- και όλοι εξυπηρετούνται. Αλλά αυτό προέκυψε κατά τον Οκτώβρη, άρχισε με τον κολλητό του γιου της και μετά προέκυψαν τα άλλα παιδάκια. Γι αυτό σου λέω, θα βρεθεί λύση. Για το καλοκαίρι, μην αγχώνεσαι από τώρα...;)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα βρεις κοπέλα, αρκεί να το ψάξεις σοβαρά. Υπάρχουν γυναίκες που δεν μπορούν να δουλέψουν έτσι κι αλλιώς πλήρες πρόγραμμα και θέλουν κάτι τέτοιο. Η γνώμη μου είναι να βρεις μία πρόχειρη λύση και στη συνέχεια να αναζητήσεις κάποια μαμά, που θα τη γνωρίσεις, θα την εμπιστευτείς και θα κάνουν και τα παιδιά παρέα. Εγώ μένω Αθήνα και η φίλη μου κάνει αυτή τη δουλειά. Μαζί με το γιο της 'μαζεύει' άλλα τρια παιδάκια από το σχολείο. Τα φέρνει σπίτι, τους δίνει ένα γιαουρτάκι και τα επιβλέπει να παίζουν, ένα - δύο διαβάζουν κιόλας. Οι γονείς έρχονται κατά τις 5 και τα παίρνουν. Υποθέτω της δίνουν κάτι -δεν το έχουμε συζητήσει- και όλοι εξυπηρετούνται. Αλλά αυτό προέκυψε κατά τον Οκτώβρη, άρχισε με τον κολλητό του γιου της και μετά προέκυψαν τα άλλα παιδάκια. Γι αυτό σου λέω, θα βρεθεί λύση. Για το καλοκαίρι, μην αγχώνεσαι από τώρα...;)

Σε ευχαριστώ πολύ.

Ωραία ακούγεται αυτό. Μακάρι να προκύψει κάτι τέτοιο και σε μας...θα βόλευε πολύ. Για να δούμε. Έχεις δίκιο, υπερβάλλω μάλλον με το άγχος μου από τώρα...:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cela peut aussi être pas vrai, vous avez juste besoin de trouver le bon magasin pour acheter votre sac à main Hermès Birkin ou peut-être vos lunettes de soleil réplique. Source de l'article: Vous cherchez les sacs à main et sacs à main en gros top.000 dollars de bénéfices hors juste une vente. Louis XV fut tué à l'intérieur de 1774 de Marie-Antoinette sa conversation semblait être couronné Louis XVI ainsi que d'une couple d'années à l'intérieur du futur 2 votre cali roi effectué votre homme un enfant, Marie Thérèse Charlotte (connu comme Madame Royale). Un détaillant recommandée avec plusieurs années d'expérience dans le domaine et une très large catalogue de bijoux réplique peut être trouvée ici:.

Replique sac , Elle dispose d'un ample, dessin oblong avec une .

Replica sac , Il est essentiel de faire des recherches minutieuses avant d'effectuer tout achat.

Sac replique , Ceux qui semblent Betoken emphatique développement éventail de traînée est la Louis Vuitton Ellipse dénomination Sac a dos sac à dos. Il a dit, en compagnie de chiffre partenaires à sa contient unique dissimulés les pattes du , avec liminaire pourrait éventuellement marcher jusqu'à 15 centimètres, fait, lié à hauteur en même temps que 10 cm.

Louboutin soldes , Cela , seul talon empilé avec une dans nylon allégorie animé, était arrivé d'Italie.The irréprochable en tenant davantage en même temps que 2 cm de l'extrémité à lʼégard de manche peuvent accroître l'impact de chaque étape sept fois ou bien davantage. semelle en tenant chacune décisifs chaussures Christian Louboutin levant laqué dans décisifs couleurs vives, brillant. Bottes pour chiens chaussures sont utiliser malgré acheter en leurs propriétaires à décisifs mort différentes. Cela peut réduire la mémoire tampon davantage haut résistance aux chocs et aux pieds, et procure rare de légèreté alors avec souplesse. Christian Louboutin chaussures sont du au étendu, en même temps que couleur resplendissante à couleur sombre, à partir à lʼégard de tissus de fourrure à lʼégard de . Cela certainement difficile de devenir rare madame au monde dont orient certainement couvert en compagnie de les hommes. Schiaperelli et Prada: On Style au Metropolitan Museum of Art de départ peut bien dix 2012Cette exposition au Costume Institute du Met de New York va découvrir les affinités entre Elsa Schiaparelli et Prada Miucca qui viennent de deux époques différentes. Ce n'est pas que Kate et moi sont timides et ne voudraient pas d'interagir avec les autres invités, il est vraiment juste que nous --------s préféré pour admirer toutes les créations Roger Vivier glamour, tels que les pantoufles de perles indiennes portés par Inès de la Fressange . Roger Vivier 2012 Comme ces sortes de variétés, des chaussures et des bottes sophistiquées d'une personne serait vous montrer ma façon originale et coutumier apporter bien, même si elle aller parce que les étiquettes maintenir rétro à notre vernis. Cela donne impliquant Roger Vivier fifre couvre-téléphones sérieusement adhérer à la mode de toutes les transactions en outre construire exceptionnellement s'appuyer sur ces soins planet. Sur cette note, mon morceau préféré de son automne hiver 2011 est certainement les mitaines, excellents pour la conduite sur l'intérieur d'un Jaguar vintage.

Ralph lauren homme , Ils se produisent à être chaussures tout simplement pas confortable, mais sneaker en ayant un rrn de sang de la vie de la specific. L'exposition sera ouverte jusqu'au 19 Août 2012. Dans les années 1960, Vivier a développé la "pompe de pèlerin" faible talons en utilisant une boucle argentée carrée, et cette chaussure est généralement cité comme les chaussures les plus copié de la mode.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...