Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΑΝΟΎΛΕΣ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 2014!!!!!!!! :


rafailitsa

Recommended Posts

Καλημέρα!Πέρα από κάτι ψιλοφουσκώματα και μερικές συχνοουρίες δεν έχω κανένα ιδιάιτερο σύμπτωμα,όλα κυλάνε μια χαρά!Άσε που δεν φαίνεται ότι είμαι έγκυος διότι την διαφορά στην κοιλιά μου την καταλαβαίνω μόνο εγώ και κάτι λίγο ο άντρας μου(μέσα στο σπίτι δηλαδή,γιατί με τα ρούχα φαίνεται μόνο σαν ένα ελαφρό πρήξιμο).

Το καρόστι που σας πήγε 500!!!τι μάρκα είναι;Έιναι πολυκαρότσι ή όχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πήρα αυτό!

http://www.mommysbaby.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1_bertoni_foxy_set.el.aspx

Δεν έχει πορτ-μπεμπέ,αλλά δεν με νοιάζει διότι το μωρό θα κοιμηθεί στην κούνια του

και εγώ δίπλα του σε ένα μονό που έχουμε!Το ίδιο καρότσι με εσένα είχα σταμπάρει και εγώ αλλά που τόσα λεφτά για ένα καρότσι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αααα ωραιο ειναι!!!και εγω μαζι του θα κοιμαμαι στην αρχη έχουμε μονό στο δωμάτιο του μωρού!!ασε και εμας οικονομικά μας έχει τσακίσει το μικρούλι αλλα τι να γίνει!!προσπαθούμε!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν δουλεύω,μόνο ο άντρας μου και έτσι είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα!Αλλά έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου πως όσο και να βλέπω όοοοοολα αυτά τα μωρουδιακά που με τρελαίνουν,δε θα παρασυρθώ και θα αγοράσω όσο το δυνατόν τα απαραίτητα.

Να σε ρωτήσω πόσα εσωρουχάκια πήρες και πόσα φορμάκια για απ'έξω;Από τα φλις φορμάκια που λένε πήρες καθόλου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα και εγώ προσπαθω να είμαι συμαζεμένη για αυτο ρωτησα ήδη μανούλες να μου πουν τα απαραίτητα! πήρα για 3μηνων καταρχην γιατι αυτα που είναι για 0 είναι πολυ μικρά και με τις πάνες τους μπαίνουν ίσα ισα, 5 εσώρουχα φορμάκια και 5 εξώρουχα, και 3 απο αυτα τα φλις! κανε μια βόλτα απο τα jumbo πιο μετα που θα φέρουν και πιο πολλά χειμερινά!είναι πάρα πολθ φτηνα!! τα αντίστοιχα πήρα και για 6 μηνων! πήρα 5 σελτέδες! 3 μπουρνουζακια 9 ε το καθένα απο τα jumbo και αυτά! 2 σετ πετσετούλες!πανάκια για τον όμο 12!βρήκα πακέτα που είχαν 6 μέσα και πήρα 2! ακόμα θες σεντόνια 4- 5 σετ! μια δυο κουβερτούλες αγκαλίας, ένα πάπλωμα, μια κουβέρτα για την κούνια, μια κουβέρτα φλις. Και πάνες εννοω τα πιο μικρα σεντονάκια για το καρότσι! σαλιδάκι, βουρτσα για τα μαλλία του! φυσιολογικό ορό, κρέμα για τα συγκάματα, πάνες, θερμόμετρο και ένα αποφρακτικό μύτης!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!πάπλωμα δεν έχω βάλει στην λίστα διότι απ'ότι έχω διαβάσει απαγορεύεται αν δεν φτάσει 1 έτους!Από κούνια τι πήρατε;Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω αυτή.

http://www.beboulino.gr/%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%AD%CF%80%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%B1-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%83%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CF%81%CE%B5%CE%B2%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%8D/%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CF%81%CE%B5%CE%B2%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%8D-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%AC%CE%B4%CE%BD%CE%B7-60x120

Έχει πλάκα που κουνιέται μόνη της!Τώρα αν θα το χρησιμοποιήσουμε αυτό το λίκνισμα

δεν ξέρω.Αλλά γίνεται και μονό κρεβατάκι έτσι ώστε να μην το βάλω στο μονό που ήδη έχω γιατί είναι ψηλό και φοβάμαι μην πέσει!

Link to comment
Share on other sites

θα γεννησεις και εσθ καταχείμωνο οπως και εγω!παπλωμα θα χριαστεί πόσο θα έχεις θέρμανση αναμένη??απλά με ότι και να το σκεπάζεις αυτό που θέλει προσοχή είναι να το έχεις κάτω απο τα χεράκια του!μην μπερδευτεί!τωρα δεν ξερω μπορεις να κανεις μια ερωτηση στην παιδιατρο που θα έχεις!!

ααα πολύ όμορφη!! στο λευκό την πήρες ??εμεις διαλέξαμε αυτη :

http://www.skroutz.gr/s/3454521/New-Baby-Village-Moments.html και την ίδια συρταριέρα, και εμας γινεται κρεβατι μέχρι τα 7 λεει!!

τωρα θα δειξει !η κόρη της αδερφής μου μετα τα τρια δεν χόραγε και πήγε στο μονό!!δεν τα εμπιστευομαι και απόλυτα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,θα γεννήσω μέσα στο χειμώνα αλλά με ωραιότατες ζεστές κουβερτούλες θα την βγάλουμε ζάχαρη!Έχουμε και μικρό καλοριφεράκι για το δωμάτιο του μπεμπε!!

Δεν την πήρα σε άσπρο γιατί το δωμάτιο έχει ήδη έπιπλα στο χρώμα του ξύλου.

Πράσινη-οξυά θα την πάρω αφού τα χρώματα του δωματίου θα είναι πράσινο με πινελιές κίτρινου.Και η δικιά σας είναι πολύ όμορφη κούνια!!!

Αν δεν είχα άλλα έπιπλα άσπρη θα την έπερνα και εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

eee kai emena aspri me prassini einai, alla kai to mono to krebbati pou exw einai aspo, kai to kommodino kai oi ntoulapes ena spasmpeno aspro einai opote ..den eixa polles epiloges!!emena mou aresei to xrwma tou ksilou kai mou aresan kai kati pio klasikes kounies pou itan panakrives!!!alla etsi kai alliws den aresan tou antra mou

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααα!!!Εσύ είσαι από τις τυχερές,αφού ασχολείται ο άντρας σου μέχρι και με το χρώμα και το σχέδιο της κούνιας.Εμένα μου λέει να πάρω ότι μου αρέσει και τον κυνηγάω για να μου πει τη γνώμη του!!Βέβαια έχει ηδη και 2 παιδιά και όλα αυτά δεν τα ζει για πρώτη φορά,σε αντίθεση με μένα που όοοοολη μέρα ασχολούμαι με αυτά τα θέματα ως πρωτάρα που είμαι.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...ο δικός παρά ασχολείται! ο άντρας μου είναι ναυτικός, τώρα ταξιδευει και περιμένω να γυρίσει για να πάω να ψωνίσω ρουχαλάκια κλπ. γιατί θέλει να έιναι παρόν!!μέση λύση τελικά δεν υπάρχει!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι αλήθεια!Εμένα δεν με ενοχλέι που δεν συμμετέχει και πολύ αρκεί να με πηγαίνει με το Ι.Χ στα μαγαζιά που θέλω να ψωνίσω:tongue:!!!!Εγώ φορμάκια έχω πάρει ήδη λίγα.Νούμερο 00 θα πάρεις κανένα ή όλα 0-3;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα σωστή τι να πω εγω που είμαι μόνη!γιατρους εξετάσεις σε όλα μόνη πάω!!οχι θα τα πάρω όλα 0-3 έχω δύο ανηψιές και όλα τα 0 πήγαν άχρηστα!!πιο καλά λιγο μεγαλύτερα εξαλου μεγαλώνουν γρήγορα τα χρυσά μου!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...