Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!!

Καλά Μηλίτσα ειπες και το έκανες!!!!!!!!!!!!

Ακουω για ανανέωση σπιτιου και ζηλευω!!!! Εμεις το Σεπ μπηκαμε στο καινούργιο το σπιτι και δεν εχω να αγοράσω τπτ αλλο γιατι θα με κρεμάσει ο συζυγος!!!!!!

Μονο στην κρεβατοκαμαρα πρεπει να κανω κατι(ταπετσαρία ή πινακα) και δεν εχω αποφασίσει ακόμη!!! Πρεπει να δωσω χρωμα!!!!!!!!!!

Μαριαεφι μου δεν ξερω πόσο έχουν οι εξετάσεις!!!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σημερα ο γιοκας μου μου εκανε τη χαρη και ξυπνησε 9:30 το πρωι!!!!!!!!!!!!!!!!! την εχω σημειωσει την ημερομηνια και ειμαι πολυ ξεκουραστη και ευθιαθετη δεν εχω τελειωσει ολες τις δουλειες του σπιτιου για το πασχα κατι λιγα μεινανε,αλλα μεσα στην εβδομαδα θα τα καταφερω και απο βδομαδα αν εχει καλες μερες θα βγαινουμε καθε πρωι για τσαρκα με το μικρουλη μου!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια μου φεραν κατι αποδειξεις απο το Ιασω στο γραφειο μιας πελατισας που εκανε υστεροσκοπηση και τρελάθηκα ο γιατρος πηρε 3500 ευρω καθ η κλινικη 4500 ευρω!!

μου εχουν φανει υπερβολικα χρηματα ή κανω λάθος?!

μη μου λες τέτοια... Ίσως να νοσηλεύτηκε πολλές μέρες. Ίσως να γράψανε "υστεροσκόπηση" για να καλύψουν τίποτα άλλο που δεν δικαιολογεί η ασφαλιστική... Λέω εγώ τώρα.. Μόλις την κάνω, θα σου πω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα ο γιοκας μου μου εκανε τη χαρη και ξυπνησε 9:30 το πρωι!!!!!!!!!!!!!!!!! την εχω σημειωσει την ημερομηνια και ειμαι πολυ ξεκουραστη και ευθιαθετη δεν εχω τελειωσει ολες τις δουλειες του σπιτιου για το πασχα κατι λιγα μεινανε,αλλα μεσα στην εβδομαδα θα τα καταφερω και απο βδομαδα αν εχει καλες μερες θα βγαινουμε καθε πρωι για τσαρκα με το μικρουλη μου!

υπάρχουν δουλειές για το Πάσχα; Μα τι νοικοκυρά είμαι εγώ; :rolleyes:

Τις τσάρκες τις ξέρω!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Καλά Μηλίτσα ειπες και το έκανες!!!!!!!!!!!!

Ακουω για ανανέωση σπιτιου και ζηλευω!!!! Εμεις το Σεπ μπηκαμε στο καινούργιο το σπιτι και δεν εχω να αγοράσω τπτ αλλο γιατι θα με κρεμάσει ο συζυγος!!!!!!

Μονο στην κρεβατοκαμαρα πρεπει να κανω κατι(ταπετσαρία ή πινακα) και δεν εχω αποφασίσει ακόμη!!! Πρεπει να δωσω χρωμα!!!!!!!!!!

Μαριαεφι μου δεν ξερω πόσο έχουν οι εξετάσεις!!!!!!!

Πάρε ένα καμβά και ένα σετ από ακρυλικά χρώματα σε σωληνάρια και πιτσίλα πάνω! Εγώ έκανα ένα τέτοιο για το σαλόνι και βγήκε τέλειο! Μάλιστα με ένα πινέλο μετά (πριν στεγνώσει), ανακάτεψα τα χρώματα με στρογγυλή κίνηση και ο άντρας μου ονόμασε το έργο μου "Τα κουλούρια" :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάρε ένα καμβά και ένα σετ από ακρυλικά χρώματα σε σωληνάρια και πιτσίλα πάνω! Εγώ έκανα ένα τέτοιο για το σαλόνι και βγήκε τέλειο! Μάλιστα με ένα πινέλο μετά (πριν στεγνώσει), ανακάτεψα τα χρώματα με στρογγυλή κίνηση και ο άντρας μου ονόμασε το έργο μου "Τα κουλούρια" :mrgreen:

χΧΑΧΑ!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ??

κοριτσια εγω το μονο που θα κανω για Πασχα ειναι να βαψω αυγα με την κορη μου!

πηρα και απο το τζαμπο αυτα τα ψευτικα και ηδη εχουμε αρχισει!!χιχι!ξερετε με νερομπογιες!

επισης πηραμε και κατι αλλα πηλινα (πεταλουδες λουλουδια) και τα βαψαμε και αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Διαβ'αζω που κάνετε πράγματα με τα παιδιά σας και ζηλεύω, κοριτσάκια. Πρέπει να είναι τέλειες οι γιορτές όταν υπάρχουν παιδάκια στο σπίτι. Εγώ με τον αντρούλη μου θα κα΄νουμε δουλειες μαζί. Αυριο θα κατεβάδουμε τις κουρτίνες, εγώ θα πλύνω τζάμια και ο καλός μου θα με βοηθήσει στις βαριές δουλειες ( σήκωμα χαλιών κτλ). Τις βαρέμαι τις δουλειες. Οταν όμως αλλάζει το σπίτι και γίνεται πιο καθαρό, μού αρέσει πολύ.

Μηλίτσα, στο μουσείο της Βεργίνας πήγαμε και στην Παναγία τη Σουμελα πού δεν έιχα ξαναπάει. Το μουσείο μού άρεσε πολύ αλλά είχε τόσο κρύο μέσα που ξεπάγιασα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

χΧΑΧΑ!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ??

κοριτσια εγω το μονο που θα κανω για Πασχα ειναι να βαψω αυγα με την κορη μου!

πηρα και απο το τζαμπο αυτα τα ψευτικα και ηδη εχουμε αρχισει!!χιχι!ξερετε με νερομπογιες!

επισης πηραμε και κατι αλλα πηλινα (πεταλουδες λουλουδια) και τα βαψαμε και αυτα!

Φοβερή ιδέα αυτή... Ευχαριστώ κοριτσάκι!

Διαβ'αζω που κάνετε πράγματα με τα παιδιά σας και ζηλεύω, κοριτσάκια. Πρέπει να είναι τέλειες οι γιορτές όταν υπάρχουν παιδάκια στο σπίτι.

Να μην ζηλεύεις κοριτσάκι, κοντοζυγώνει η ώρα σου, αυτό να σκέφτεσαι...

Κορίτσια εγώ δεν θέλω ακόμα να κάνω άλλο παιδάκι, μπορώ να μπω στην παρέα σας? Μ' αρέσει η συζήτηση περί ανέμων και υδάτων!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν δουλειές για το Πάσχα; Μα τι νοικοκυρά είμαι εγώ; :rolleyes:

Τις τσάρκες τις ξέρω!!!! ;)

να σου πω την αληθεια το πασχα ειναι δικαιολογια στην περιπτωση μου εκανα και κανω δουλειες που πρεπει να γινουν και μιας και μενω στο ενοικιο και δε μπορω να αλλαξω το σπιτι και τωρα με το μικρο τα εχω μαζεψει ολα και υπαρχουνε παντου παιχνιδια μας μεινανε μονο οι τσαρκες!!! θελω να βαψω αυγα και το σκεφτομαι ετσι και τα παρει χαμπαρι χαθηκαμε!:-D:-D


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβ'αζω που κάνετε πράγματα με τα παιδιά σας και ζηλεύω, κοριτσάκια. Πρέπει να είναι τέλειες οι γιορτές όταν υπάρχουν παιδάκια στο σπίτι. Εγώ με τον αντρούλη μου θα κα΄νουμε δουλειες μαζί. Αυριο θα κατεβάδουμε τις κουρτίνες, εγώ θα πλύνω τζάμια και ο καλός μου θα με βοηθήσει στις βαριές δουλειες ( σήκωμα χαλιών κτλ). Τις βαρέμαι τις δουλειες. Οταν όμως αλλάζει το σπίτι και γίνεται πιο καθαρό, μού αρέσει πολύ.

Μηλίτσα, στο μουσείο της Βεργίνας πήγαμε και στην Παναγία τη Σουμελα πού δεν έιχα ξαναπάει. Το μουσείο μού άρεσε πολύ αλλά είχε τόσο κρύο μέσα που ξεπάγιασα.

αχ μωρο μου σε καταλαβαινω!

'εγω βλεπω τα παιδια που εχουν αδελφια και παιζουν και τσακωνονται και σκεφτομαι αραγε θα καταφερω να κανω ενα αδελφακι στην κορη μου?!

ομως ξερεις κατι ΟΛΑ θα γινουν γιατι το θελουμε και το παλευουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, μόλις τώρα τελείωσα με τις δουλειες του σπιτιού. Πέθανα!!!Ευτυχώς ήρθε και η μάνα μου και βοήθησε. Εκανε πολλές δουλειές η καημενούλα! Πιο πολλές από εμένα, που είμαι μια τεμπέλα και μισή. Δεν μπορώ να πω βέβαια. Εκανα κι εγώ πολλά αλλα αν ημουν μόνη μου μια βδομάδα δεν θα μού έφτανε. Ο αντρούλης μου πάλι, το σύνθετο μόνο ξεσκόνισε και το τραπέζι της τραπεζαρίας και κουράστηκε πάρα πολύ. Αντρες!!! Για τίποτα δεν είναι...Ευτυχώς που κάνει ωραίο καφέ.Κατα τ'΄αλλα...


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...