Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Εγω παλι σε φανταστηκα μια τρελοκοτσιδου σαν το αβαταρ σου να εχεις το πινελο σε σφεντονα και να δημιουργεις κουλουρια στο καμβα,ως αλλος Ντινος Ηλιοπουλος με καλλιτεχνικο οιστρο στο βλεμμα. ...... Η μικρη με εχει φαει να βαψουμε τα αυγα με μαρκαδορους. Τουντς,περιμενω ιδεες. Να στη στειλω για ιδιαιτερα; φιλακια...

.. Δηλαδή είμαι καλλιτεχνάρα εεε;:tongue: και μάλιστα ..καθηγήτρια!!...

..Τ'αυγά λίγο με προβληματίζουν..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!margi μου εδω γεννηθηκα.τουρκια.σε μια πολη που λεγεται sakarya...ειναι κοντα στην trapezounta...αλλα μενω στη σμυρνη...λογο επαγγελματος του συζηγου..ναι Είμαι Ελληνίδα..απο τους λιγους Ελληνες που εχουν απομείνη εδω..Μηλίτσα μου Η μικρη τι κανει?????βαψαται αυγα???ζηλεύω, κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μαργκι μου, η ελλη δεν πολυεμπαινε,γιαυτο δεν τη θυμασαι. Της ειχα πει να μου στειλει φλαουνες. Μετα ειχε ανοιξει ενα θεμα,το αρνουμαι... Μολις το ανοιξε,εμεινε εγκυος! Ελενιτσα,μη ζηλευεις,μπορεις να βαψεις κι εσυ λιγα αυγα,να φτιαξεις τσουρεκια και λιγα σμυρνεϊκα κουλουρια και θα μυρισει πασχα και εκει. Αμα θες να σου στειλω τις γνησιες συνταγες. Ακομα δεν κανω τπτ πασχαλινο,αν και με εχει φαει η μικρη. Μεγαλη Πεμπτη κι εγω. Κατα τα αλλα μη με ζηλευεις,γιατι δουλευω ολες τις μερες ανεξαιρετως. Τουντς,σουχω εμπιστοσυνη. Με τα αυγα θα αυτοσχεδιασεις και θα βγουν τελεια. Κατα ταλλα, περιμενω τη Δευτερα σερβις για τον απορροφητηρα που εχει χαλασει και το φουρνο και τηνΤριτη σερβις για τη ραπτομηχανη. Τεταρτη εχω εξω δουλειες. Η ανανεωση στο σπιτι ξεκινα με σερβις,λοιπον. Γιατι η ραπτομηχανη θαναι ο σπουδαιος βοηθος μου στην ανανεωση. Αννουλα καλωσηρθες. Μαγδα μου,χαιρομαι που τα λεμε κι εδω.Φιλακια...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα,ειμαι κι εγω μια χαρα αναννεωσα το σπιτι,αφου το στολισα με τα πασχαλινα,αναννεωσα και το μαλλι,και νιωθω μια χαρα.Οσον αφορα τα αυγα τα βαφουμε κι εμεις τη Μ.Πεμπτη,εχω παρει ενα συσυτημα που τα βαφει η μικρη με πινελα και ειδικες νερομπογιες,κι ειναι μες την τρελη χαρα.Καλο Σαββατοκυριακο και να περασετε ολες ομορφα μιας και ο καιρος ειναι μια χαρα.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

μανουτιτα μου μουβαλες ιδεα με τις βαφες αυτες. Απο που τις πηρες? Απ το σουπερ η απο αλλου? Πολυ μαρεσει το αβαταρ σου! Εγω εκανα μια συγκλονιστικη αλλαγη πανω μου. Εβαψα τα νυχια των ποδιων μου χθες βραδυ! Κατι ειναι κι αυτο! Μεγειααα το μαλλι!


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mηλίτσα, τι σύμπτωση! Κι εγώ πήρα σήμερα μανό να βάψω λίγο τα νύχια που τα έχω τελείως απεριποίητα! Αγόρασα και δύο μπλουζίτσες ( πάνε τα λεφτά ). Κι ενώ ήμουν τόσο ευδιαθετη σήμερα πάω το απόγευμα στο σούπερ μάρκετ κι εκεί που έβγαινα με όπισθεν, έβγαινε ταυτόχρονα από την άλλη μεριά και μια άλλη και με κοπάνησε. Κατέβηκα, δεν είδα καμία ζημιά και λύθηκε το θέμαεκει.Πανικοβλήθηκα γιατί νόμισα πως έφταιγα εγώ( νέα οδηγός γαρ). Οταν γύρισα στο σπίτι και είδε το αμάξι ο άντρας μου διαπίστωσε πως είχε ραγίσει σ'ενα σημείο ο προφυλακτήρας ( δεν φαίνεται καθόλου εντωμεταξυ). Το τι φωνές μού έκανε που δεν κάλεσα την τροχαία γιατί, λέει, ότι από το χτύπημα φαίνεται ξεκάθαρα πως ήμουν σταματημένη και άλλος έπεσε πάνω μου. Η αλήθεια είναι κορίτσια πως είχα σχεδόν σταματήσει πριν ακουστεί το μπαμ! Αυτή έφταιγε...Τέλος πάντων..Αφού δεν χτυπήσαμε δεν παει στο καλό....Τα αμάξια γίνονται.

Ελένη, εμένα ο άντρας μου είναι Ελληνας από τη Βουλγαρία. Εκεί μεγάλωσε. Οι γονείς του, οι παπούδες του, όλοι του οι συγγενείς μιλάνε πολύ καλά τη γλώσσα, έχουν ελληνικά ονόματα, τηρούν την ελληνική παράδοση και μάλιστα πράγματα που εμείς τα έχουμε βάλει στην άκρη.Ο άντρας μου ζει στην Ελλάδα τα τελευταία 15 χρονια. Οταν λοιπόν έψαχνε το θέμα να πάρει ελληνική υπηκοότητα ( γιατί μόνο η καταγωγή αναγνωρίζεται ως ελληνική) του είπαν στο προξενείο πως μόνο οι Ελληνες της Βουλγαρίας και της Τουρκίας δεν μπορούν να πάρουν εύκολα την υπηκοότητα. Να τρελένεσαι με τη νομοθεσία. Αυτό που σου λέει η Μηλίτσα είναι πολύ σωστό. Βάλε το Πάσχα στο σπιτάκι σου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ελενη μην στεναχωριεσαι καθολου θα σου στηλω εγω πασχαλινα εδεσματα μιας και ο αντρας μου περνα απο την σμυρνη 1 με 2 φορες τον μηνα!!!!

Μανουτιτα με ενδοιαφερουν και εμενα αυτες οι μπογιες, απο που τις πηρες?

Παντως η μικρη οτι πασχαλινο δει στον δρομο θελει να το αγορασει γι αυτο πηρα και εγω μια πολυ δικαιη αποφαση (πιστευω )τερμα οι βολτες, καταργουντε λογω οικονομικης κρισης χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα βλεπω μεγαλη ζητηση η μεθοδος βαφης των αυγων μου.Λοιπον ειναι:Παλετα ζωγραφικης πασχαλινων αυγων CAPTAIN'S και το πηρα απο το σουπερ μαρκετ.Μακαρι να το βρειτε.γινεται παιχνιδι για τα μικρα και το διασκεδασουν αφανταστα,ασε που κανουν κι ολα τη δουλεια μονα τους και νιωθουν μεγαλα.Μακαρι να το βρειτε και καλη επιτυχια.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, είμαι λίγο ατενοχωρημένη. Ξέρετε το προβλημά μου με τις συνεχείς μυκητιάσεις. Αφού προκοπή δεν βρίσκω από τη γυναικολόγο, είπα να απευθυνθώ στο gyn. Ο Ζησόπουλος απάντησε και είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό να κάνω συνέχεια μυκητιάσεις.Πρότεινε τεστ παπ και κολποσκόπηση για να δούμε μην είναι ο ιός Ηpv! Τι είναι πάλι αυτό βρε κορίτσια;;;Φοβήθηκα, πανικοβλήθηκα...Θα τρέξω αύριο στη γυναικολόγο να μπου τα εξηγήσει. Εχει γούστο....Θα τρελαθώ αν το έχω και αυτό....Αν ξέρετε κάτι σχετικά, πείτε μου. Απ' την ώρα που διάβασα την απάντησα κατααγχώθηκα. Τι το θέλω το ιντερνετ γαμώτο....Ας όψεται το εξωμήτριο. Εγώ δεν ήξερα πως να χρησιμοποιώ το ποντίκι...Το μόνο θετικό είναι που σας γνώρισα!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

MARGI μου μην ανυσυχεις, το HPV το εχουν το 80% των γυναικών μονο που δεν εκδηλώνετε, παρα μονο εαν βρει τον οργανισμό εξασθενιμένο ή στεναχωριμένο.

Εαν είχες ακούσει για ένα εμβόλιο που το κάνουμε για να κανουμε αντισώματα και ήταν δωρέαν μέχρι τα 26 σε αυτό αναφερόταν!!!

Το θέμα είναι ότι κάθε χρονο πρέπει να κάνουμε όλοι μας τεστ παπ!!

Εαν βρεθει κάτι δεν πανικοβαλόμαστε, δεν έγινε κατι, απλά το παρακολουθούμε και αναλόγος μπορεί να κάνουμε θεραπεία!!!

Εγω το εμφάνισα πριν από 3 χρόνια, επειδη είναι σεξουαλικά μεταδιδόμενο φρύκαρα έλεγα ότι με κεράτωσε ο ανθρωπός μου, αλλά μου εξηγησε ο γιατρός οτί μπορεί να το έχουμε και να εμφανιστεί κάποια στιγμή στην ζωή μας!!! Τωρα το παρακολουθούμε δεν έχει εμφανιστεί απο τότε!!!

Δεν μου το σύνδεσε ποτε ο γιατρός με τις κολπιτιδες που έχω κατα καιρούς!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαγδούλα μου, να ξερες πώς φοβάμαι....δΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Δεν θέλω να το ψάξω...Το πολύ πολύ να επαναλάβω το τεστ παπ. Εσύ τι συμπτώματα είχες και το έψαξες; Αυτά βρίσκονται εσωτερικά;;;Εγώ προχθες σε μία επαφή με τον άντρα μου, σε κάποια φάση σταματήσαμε και τι να δω...Είχαμε γεμίσει με άσπρα!!! Σαν να μας είχαν αλοιψει με χαλασμένο γιαούρτι. Εκανα αμέσως πλύση με χαμομήλι, εκανα και χθες και σήμερα. Σήμερα όμως μάτωσα λίγο με την πλύση και πανικοβλήθηκα...Ο Ζησόπουλος λέει πως δεν έιναι φυσιολογικό να παθαίνω κάθε τρεις και λίγο μυκητίαση και να το ψάξω. Χάλασα τη ζωή μου με όλα αυτά. Ε, όχι, δεν κάνω τίποτα...Ούτε θα ξανακάνω προσπαθειες για παιδί, ούτε τίποτα. Πριν τις προσπάθειες ήμουν ευτυχισμένη με τον αντρούλη μου, λέγαμε ότι ένα παιδάκι θα ολόκληρώσει την ευτυχία μας. Πού να ξέραμε τι γολγοθά ανεβαίναμε με την απόφασή μας αυτή. Δεν θέλω να ξαναδώ ούτε έναν κωλογιατρό στη ζωή μου.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

βρε μαργκι μου ηρεμησε κοριτσακι μου! Ολα αυτα τα εγραψες τωρα που εισαι απελπισμενη. Οταν θα πας στη γιατρο σου,θα δεις,θα γυρισεις πιο αισιοδοξη. Εψαξα και ξαναψαξα στο γκουγκλ,πουθενα δε διαβασα να συσχετιζουν τον ιο που εγραψες με τις μυκητιασεις. Βρηκα δυο πολυ ενδιαφεροντα αρθρα,θα στα στειλω με πμ. Κι ενα θεμα σχετικο στο παρεντς, το http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=53092 Κι ο ανδρας μου ειχε βγαλει τετοια ασπρακια που περιγραφεις οταν επαιρνε αντιβιωση. Διαβασε τα αρθρα να δεις πως οι επαναλαμβανομενες μυκητιασεις οφειλονται σε πολλους και διαφορους λογους και ταλαιπωρουν πολυ κοσμο. Ομως τις περισσοτερες φορες,αν οχι ολες,ειναι αθωες και δεν δημιουργουν επιπλοκες. Αν κι εκτιμω πολυ τον ιατρο Ζησσοπουλο,νομιζω πως σε πανικοβαλλε αδικα. Να σου πω,για κολποσκοπηση το σκεφτομαι κι εγω...Μαργκι μου,το θεμα ανοιξε με πολυ ωραιο τροπο! Η αγγελικη,που πρωτη απαντησε,εμαθε πως ειναι εγκυος! Με την ευκαιρια να τη συγχαρω! Αγγελικη σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλο να κρατησεις ενα γερο ζουμπουρλουδικο μωρακι! Μανουτιτι μου,σευχαριστω πολυ που μου απαντησες! Σημερα εβαψα και τα νυχια των χεριων. Μιλαμε τρελες αλλαγες! Και αυτον το μηνα,που παρατησα τις προσπαθειες,θυμηθηκα πως ειναι το make lοve nοt war. Σα να ξαναγνωριστηκαμε,ενα πραγμα... Και η πλακα,κανουμε πιο εντατικα απο ποτε... Φιλακια...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Αντε Μηλίτσα, μού φαίνεται τώρα θα το πιάσεις το μωρό! Ποια αγγελική έμεινε έγκυος; Η μικρούλα που ο άντρας της είναι Κρητικός και τώρα τελευταία είχε ξεκινήσει εξωσωματική; Σε ποιο θεματάκι το ανακοίνωσε; Αχ, τι ωραία!!! Το θέμα με τους μύκητες είναι ότι κάνω 6 μηνη θεραπεία. Κάθε 4η και 5η μέρα του κύκλου παίρνω από 2 σπορανόξ. Αρα, λογικά δεν θα έπρεπε να μου ξαναβγούν 17 μέρες μετά την αντιβίωση. Γι' αυτό παραξενεύτηκε και ο Ζησόπουλος. Ασε, υποφέρω...φοβερό τσούξιμο...Το πιστεύετε ότι δεν θέλω να πάω στο γιατρό...Ξέρω ότι δεν θα βοηθήσει. θα βάλω γιαουρτάκι στην περιοχή και μετά την περίοδο θα ακολουθήσω τη συμβουλή μιας φίλης για φυτικές κολπικές αλοιφές.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε πως περασατε το σ/κ σας? Μanoutita ευχαριστω παρα πολυ για τις βαφες θα παρω σβαρνα τα σουπερ να τις βρω. Μargi μου παντως και εγω την γιατρεια την βρηκα με το γιαουρτι και αυτο ηταν συμβουλη του γιατρου μου στην εγκυμοσυνη μου και το καλυτερο ειναι αν εισαι μονη στο σπιτι να το αφησεις κανα δεκαλεπτο να στεγνωσει στην περιοχη βαλε και ενα φουστανακι χωρις εσωρουχο θα σε ανακουφισει ο καθαρος αερας... Ελπιζω να σε βοηθησει αυτο παντως οταν ειναι συχνες οι μυκητιασεις πρεπει να κανει θεραπεια και ο αντρας κι ας μην εχει συμπτωματα για να μην κολαει συνεχεια ο ενας τον αλλον. Τι να σου πω αλλο υπομονη παντως η προληψη και η διαγνωση ειναι η καλυτερη ιατρικη γι αυτο πηγαινε στον γιοτρο σου αυτος θα σε συμβουλεψει καλυτερα απο ολες μας... καλο κουραγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...