Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είχα κάνει μια ανάρτηση χθες αλλά δεν την πήρε και το βλέπω τώρα!

Είμαστε καλά, μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε. Περιμένω την Παρασκευή πως και τι που θα φύγουμε για το χωριό..

Μάρτζι μου είδες που τελικά σας έγινε το χατήρι; ο κάθε οργανισμός και το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.. να χαίρεσαι το κάθε λεπτό γιατί ο καιρός περνάει τόσο γρήγορα.. Εμείς την Κυριακή γινόμαστε 3 μηνών άντρες και δεν το πιστεύω!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Δομνινα μεγαλωνει το αντρακι της παρέας:):)

Μαρτζυ αντε παει και ο αφαλούλης τωρα βουτιτσες στην μπανιερίτσα:):)

Αννα τι λενε οι επισκεπτες κεφαλης που ειχατε??? Μετακόμισαν???

Ανδριάνη περαστικά σας!!!

Εμεις ειμαστε καλά!!!! βαψαμε δωματικάκι εγινε σαν ζαχαρωτο:):):) Μεχρι να βγει ο μηνας λεω να βρω κρεβατάκι και καροτσακι για να τα παραγγέιλω:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα μου, πλησίαζεις κι εσύ σιγά σιγά!

Εγώ την μπέμπα την έβαλα προς το παρόν στο δωματιό μας! Δεν της έφτιαξα το δικό της ακόμη! Από το Φθινόπωρο και μετά.....

Δόμνα, πλησιάζει η παρασκευή ! Κ ιεγώ την περιμένω πώς και πώς....γιατί θα πάω επιτέλους να φτιάξω το μαλλί μου!!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αντε Μαρτζι μου παει και ο αφαλος!!! Το μαλλι θα το βαψεις? Σε ρωταω γιατι η παιδιατρος μου οσο θηλαζα δεν με αφηνε....

Μαγδουλα μου στην μικρη εφυγαν απο την παρασκευη και στην μεγαλη αλλα την τριτη που πηγε σχολειο ξανα τα ιδια.... ενημερωσα την δασκαλα και μου ειπε ναι το ξερω ολα τα παιδια ειναι γεματα.... Ενημερωση μηδεν...... Οποτε ακομα παλευω με τα ζωακια μας.... Αυριο θα βαψω και εγω το μαλλι για να μην κολησω και εχω αλλα μετα....

Αχ κοριτσια μου να σας ευχηθω καλο καλοκαιρι να εχουμε!!! Τα παιδακια μας να ειναι γερα και Μαγδουλα με το καλο να ερθει και το δικο σου μπεμπε!!!!

Παρασκευη πρωι παιρνω τους βαθμους της Εβελινας και φευγουμε για Χαλκιδα οποτε αυριο εχω σιδερο και βαλιτσες. Αν βρω ιντερνετ θα μπω να δω τα νεα σας!!!!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω τα νεα τρεχουν απ'οτι βλεπω....

Μαρτζι μου τζαμπα αγχωθηκες για τον αφαλο της μπεμπουλας,τελος καλο ολα καλα,το καθε μωρακι εχει τους δικους τους ρυθμους κι αυτο να το ξερεις γενικοτερα παντα.Να μην αφηνεις κανεναν και τιποτα να σου πιλατευει το μυαλο με το τι γινεται στο δικο του παιδακι.

Ανδριανουλα μου περαστικα στις κοριτσαρες σου.

Αννα μου τι να πω,οσο υπαρχουν τετοιες μανα,θα υπαρχουν και "θεματα",ελπιζω να απαλλαγειτε συντομα απο τους ανεπιθυμητους επισκεπτες.Καλο καλοκαιρι,να περασετε ομορφα.

Μαγδα μου αρχισαν οι ετοιμασιες μιας και η ωρα πλησιαζει,με το καλο να ετοιμασετε το δωματιο της μικρης και να ζησει εκει παραμυθενιες στιγμες.

Δομνινα μου,μια χαρα ο πριγκηπας σου,μεγαλωνει και δινει στιγμες χαρας στη μαμα και στο μπαμπα,καλα να περασετε στην εξοχη κοριτσακι μου!

Θενα μου τα σχολεια κλεινουν,εχεις κανονισει τιποτα για τα ζουζουνια σου,αντε να δουμε πως θα τα απασχολουμε τωρα.........

Εμεις τη Δευτερα ειχαμε τη γιορτη της αποφοιτησης της κορης μου,ηταν απλα τελεια,συγκινητικα,και ως γνωστη κλαψιαρα που ειμαι,με πηραν τα ζουμια......συνειδητοποιησα οτι σ'αυτο το σχολειο η μικρη μου περασε 8 ολοκληρα χρονια που ειμαι σιγουρη οτι θα τα θυμαται για παντα.Μεγαλωσε το κοριτσι μου και το βλεπω μερα με τη μερα.Σε οσε εχω το μειλ τους,θα σας στειλω φωτο απο την αποφοιτηση.

Φιλακια πολλα,να περνατε τελεια!!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αννα μου, τα μαλλιά μου δεν τα έβαψα καθόλου όσο ήμουν έγκυος! Ετσι έχει βγει το φυσικό μου που φτάνει ως τα αφτιά! Από εκεί και κάτω είναι σχεδόν ξανθά! Οπότε καταλαβαίνεις πώς είμαι! Ετσι, θα κάνω βαφή από το αφτί και κάτω ( δεν θα πιάσει ρίζα) και θα τα επαναφέρω στο φυσικό μου που είναι μαυρο! Θα κάνω και μερικές ανταύγειες, θα δω τι χρώμα.....ή καστανοξανθες ή κόκκινες.....Απο την στιγμή που δεν θα πιάσω ρίζα δεν υπάρχει πρόβλημα μου είπε η παιδίατρος! Επίσης είπε να μην θηλάσω την μικρή για 3 ώρες μετά την βαφή!

Καλά να περάσετε στην Χαλκίδα! Οσο για τις ψείρες, θα φύγουν, τι στο καλό! Εγώ θυμάμαι που με ξεψείριαζε συχνά η μάνα μου! Τρίχα-τρίχα έπιανε το μαλλί μου και θυμάμαι που έβγαζε κόνιδες και τις "έσπαγε" με τα νύχια της......Αχ, αυτός ο ήχος με έχει στοιχειώσει......Κάθε που με κοιταγε να δει αν έχω ψείρες, με επιανε κρύος ιδρώτας! Και μετά θυμάμαι που μου έβαζε κι ένα φάρμακο και περιμένα πόση ώρα μέχρι να με λούσει......Θεε μου, τι τραγικές στιγμές!

Και στο σχολείο να μυρίζει ξιδίλα στο κεφάλι των παιδιών και ο δάσκαλος να περνάει και να μας κοιτάει με το στιλό! Χα! χα! Οταν είχαμε ψείρες, δεν κάναμε τα μαλλιά κοτσιδάκια, γιατί φαίνονταν οι ψείρες......

Μανού, πώς να μην συγκινηθείς με την κοράκλα σου που σου προσφέρει τόσες χαρές! Είσαι μια περήφανη μανούλα και μπράβο σας για το παιδί που μεγαλώνετε!

Δόμνα, φεύγεις άαυριο, ε; Καλά να περάσετε! Φιλιά στον μικρό!

Εμείς είμαστε καλα! Σας φιλούμε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Τρέχω πανικόβλητη διότι αύριο φεύγω για το χωριό για 2 βδομάδες και είναι ένα σωρό πράγματα που πρέπει να μαζέψω, να τακτοποιήσω, να οργανώσω.. Βλέπετε ο Δομνίνος δεν είναι πολύ της τάξης και του μαζέματος και έτσι πρέπει να αφήσω το σπίτι μαζεμένο και γεμάτο το ψυγείο διότι ικανός είναι να λιμοκτονήσει προκειμένου να πάει σουπερ μάρκετ. Ο μπαμπάς μας θα κάτσει μαζί μας μόνο μια βδομάδα και μετά ξανά από τις 5 έως τις 20 Ιουλίου.. Δεν ξέρω πόσο συχνά θα μπορώ να μπαίνω από το χωριό αλλά θα προσπαθώ να μπαίνω όσο πιο συχνά γίνεται.

Μάρτζι μου εγώ τον μπέμπη τον έβαλα στο δωμάτιό του πριν 10 μέρες όταν πια δεν χωρούσε άλλο στην καλαθούνα.. Ήταν πολύ βολικό να τον έχω δίπλα μου γιατί το βράδυ δεν χρειαζόταν να τρέχω στο άλλο δωμάτιο.. Αλλά βλέπω ότι τώρα πια μετακινείται μέσα στο κρεβάτι του οπότε ο καημένος σίγουρα θα ένιωθε στριμωγμένος στην καλαθούνα.. Με το καλό η βαφή! Εγώ τα μαλλιά μου τα έβαφα και στην εγκυμοσύνη με ειδική βαφή για εγκύους αλλά κάθε 2 1/2 μήνες περίπου..

Αννούλα άντε να ξεφορτωθείτε τα "συμπαθέστατα" έντομα και να απολαύσετε τις διακοπές σας..

Μαγδούλα σίγουρα σαν ζαχαρωτό θα είναι το δωμάτιό σας.. είμαι σίγουρη ότι το κάνετε με όλη την αγάπη και την ψυχή σας.

Μανού μεγάλωσε το κοριτσάκι σου και μπροστά της έχει ένα λαμπρό μέλλον. Αλήθεια, εσείς θα πάτε διακοπές;

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνα, καλά να περάσετε στις διακοπές σας! Εβαψα το μαλλάκι μου κι έγινε πολύ ωραίο! Πιο σκούρο, η βάση το δικό μου χρώμα και μελί ανταυγειες! Ωραία έγινα!!!!Επιτέλους είμαι πάλι άνθρωπος!

Σας φιλώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

αχ τι ερημιεσ ειναι εδω!!!

ελπιζω ολοι να ειστε καλα με τα μωρακια σασ αλλα και η μαγδα μασ οι φουσκωμενη:tongue:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα, κορίτσια μου! καλα είστε; Εγραψα χθες ένα μήνυμα αλλά δεν ξέρω γιατι δεν καταχωρήθηκε! Η δεν το έστειλα τελικά ή κάποιο λάθος έγινε.

Οντως έχει πέσει πολύ ερημιά!

Κορίτσια, λιώσαμε από την ζέστη! Το σπίτι μας έχει γίνει φούρνος, στην κυριολεξία! Δεν βρίσκουμε δροσιά σε κανένα σημείο! Εχουμε 32 βαθμούς θερμοκρασία! Πόσο ζηλεύω, Δόμνα μου, που είστε στο εξοχικό και δροσίζεστε στην θάλασσα!

Η μικρή μας μεγαλώνει! Σήμερα θα πάμε να πάρουμε ευχές!

Με τον άντρα μου είμαστε μία καλά, μία άσχημα! Δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει και είναι όλο παραπονα! Τον ενοχλούν τα πάντα! Να φανταστείτε τώρα που έχει τόση ζέστη, γκρινιάζει που δεν έχουμε στέγη στο σπίτι...... Κάθε τρεις και λίγο αυτό λέει! Πάει, κοιτάει το θερμόμετρο, ιδρώνει και αρχίζει να ψέλνει......Εχω κουραστεί με αυτή την συμπεριφορά.....Εγώ που είμαι στο τρέξιμο όλη μέρα και λιώνω κι εγώ και η μικρή κάθε φορά που την θηλάζω, δεν παραπονιέμαι και παραπονιέται αυτός; Τέσπα...μην σας κουράζω!

Μάγδα μου, εσύ πως είσαι;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας έπειτα από αρκετό καιρό. Είμαι ακόμη στο χωριό και από χθες μόνη με τον μπέμπη.. Δυστυχώς δεν βρίσκω καθόλου χρόνο για να μπαίνω και να διαβάζω τα νέα σας μιας και ο μικρούλης μου είναι ιδιαίτερα απαιτητικός αλλά χαλάλι του.

Περνάμε όμορφα, μεγαλώνουμε, αναπνέουμε καθαρό αέρα και χθες τον πήγα και στη θάλασσα. Δεν τον έβαλα μέσα, αυτό από τον άλλο μήνα αλλά μόνο που ανέπνευσε θαλασσινό αέρα έκανε τη διαφορά. Χθες μου κοιμήθηκε σερί 9ωρο για πρώτη φορά και όπως καταλαβαίνετε σήμερα νιώθω θαυμάσια.

Φιλιά


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Δομνινα μου κανε εσυ βουτιες και τον αλλο μηνα θα κανει και το ψαρακι:):)

Μargi με το καλο οι βολτιτσες τωρα που πηρατε και ευχουλα!!!! Ειναι λογικο να θελετε σαν ζευγαρι λιγο χρονο να βρειτε τους ρυθμους σας!!!! Υπομονη!!!

Θενα μου καλό καλοκαιρι!!! Αχ πριν χρονια μιλουσαμε για τις διακοπες μας και τωρα όλα αλλαξαν:):):) Τα μερη σας τα λατρευω!!!!!!

Εμεις ειμαστε καλά, η μπεμπα ειναι παρα πολύ ζωηρη!!!! Ολη την ωρα κουνιεται το ζουζουνι μου!!!!! Εγω δεν βαζω κιλά και ανυσηχω..... μπαινω σε λιγες μερες στον 8ο!!!!!:):):)

Πρεπει να αρχισω να πλενω ρουχαλακια, να αγορασω τα υπολοιπα!!! Να παραγγειλω στρωματακι!!! Καροτσι θα παρουμε αυτην την εβδομαδα:):):)

Δεν ξερω ποσες νυχτικες να παρω.... εχω μια χωρις κουμπια και σκεφτομαι να αγορασω αλλη μια με κουμπια και 2 πυτζαμακια παλι μου κουμπια, καλά ειναι???? Τον Αυγουστο θα χρειαστω και ρομπιτσα????


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαγδουλα μου ποτε δεν ειναι αρκετα οτι παρουμε:tongue:

ρομπα δεν νομιζω να θεσ θα σκασεισ! καλο ειναι οι νυχτικεσ να εχουν κουμπια μεχρι χαμηλα για να μπορεισ να θυλαζεισ! αχ τι αγχωσ και αυτο:rolleyes:

φιλια σε ολεσ


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...