Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Μάρτζι μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. Ναι, είμαστε όμορφα παιδιά, πως να το κάνουμε!

Όσον αφορά το θέμα των γονιών σου και του άντρα σου.. Η γνώμη μου είναι ότι εσύ θα πρέπει να θέσεις κάποια όρια και στα δυο μέρη.. και να τα τηρήσεις αυστηρά. Βέβαια θα μου πεις ότι όποιος είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρει αλλά εγώ αυτό θα έκανα τουλάχιστον..

Για τους άντρες η ανεργία είναι ένα τρομερό αγκάθι... Τους καταρρακώνει όχι μόνο τον αυτοσεβασμό τους αλλά και την οντότητά τους ως άντρα - κουβαλητή.. Σίγουρα θα του έκανε πολυ καλό να έβρισκε κάτι για να ξεσκάσει κι αυτός λίγο όπως λες..

Εσύ πότε πας δουλειά;

Θένα μου περαστικά σας και καλά κουράγια!

Βασδέλη έγινε τίποτε με την απόσπαση;

Σας φιλάμε γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Domna μου, και οι δυο πλευρές είναι λίγο περίεργες! Οταν λέω στη μάνα μου κάποια πράγματα με θεωρεί κακια, υπερβολική, περίεργη! Ο πατέρας μου δεν παίρνει από λόγια! Μην του πεις το παραμικρό, θίγεται.

Ο άντρας μου πάλι, όταν εκνευρίζεται χωρίς ουσιαστικό λόγο και του λέω πως έχει άδικο, γίνεται τούρκος και μαλώνουμε! Ασε, έχουν παιχτεί απίστευτα σκηνικά!

Αισθάνομαι πως ώρες ώρες δεν με υπολογίζει κανεις.....Ισως φταίει ο τρόπος μου. Γίνομαι απότομη τις περισσότερες φορές και δεν ξέρω από διπλωματία. Θα σας πω κάποια στιγμή διάφορα σκηνικά για να δείτε σε τι κατάσταση με φέρνουν και οι δύο πλευρές!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μάγδα, επιτέλους σε είδα μάνα!!! Να σου ζήσει!!!

Eυχαριστω πολυ!!!!!!!!!!Επιτελους δεν λες τπτ μετα απο 4 χρονια που συναιβει το πρωτο περιστατικο.......

Ξυπνησα να την θηλασω και ειπα να πω ενα γεια!!!!!!!!!!!

Καλο φθινοπορο να εχουμε:)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάναμε εμβόλιο! Η κορούλα μου ήταν κυρία! Εκλαψε ελάχιστα το καμάρι μου! Σε όλη την διάρκεια της εξέτασης ήταν σοβαρή, αλλά έσκαγε πού και πού και κανά χαμόγελο! Σοβαρότητα άλλο πράγμα σε ξένους και σε φωτογραφίες! Σε μας είναι όλο γέλια και χαρές!

Μεγάλωσε η μικρή αρκετά! Εφτασε τα 6.400 (πήρε 500 γραμμάρια!). Από ύψος πάλι τι να πω; Θα με φτάσει σε λίγο. Είναι 67 cm! Κατά τ' άλλα καλα! Μιλήσαμε με τη γιατρό και για το πότε είναι καλό να πάψει ο θηλασμός! Μου είπε να συνεχίσω μέχρι να χρονίσει! Οταν μπουν οι στερεές τροφές, θα της δίνω γάλα από το στήθος, αλλά μόνο όταν θα το ζητάει αυτή, δεν θα της το προσφέρω εγώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μάγδα, πώς πάει ο θηλασμός; Συνεχίζεις αποκλειστικά ή έδωσες και συμπλήρωμα; Πόσο έφτασε τώρα η μικρούλα σου; Θυμάμαι που ανησυχούσες για το βάρος της!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε εμβόλιο! Η κορούλα μου ήταν κυρία! Εκλαψε ελάχιστα το καμάρι μου! Σε όλη την διάρκεια της εξέτασης ήταν σοβαρή, αλλά έσκαγε πού και πού και κανά χαμόγελο! Σοβαρότητα άλλο πράγμα σε ξένους και σε φωτογραφίες! Σε μας είναι όλο γέλια και χαρές!

Μεγάλωσε η μικρή αρκετά! Εφτασε τα 6.400 (πήρε 500 γραμμάρια!). Από ύψος πάλι τι να πω; Θα με φτάσει σε λίγο. Είναι 67 cm! Κατά τ' άλλα καλα! Μιλήσαμε με τη γιατρό και για το πότε είναι καλό να πάψει ο θηλασμός! Μου είπε να συνεχίσω μέχρι να χρονίσει! Οταν μπουν οι στερεές τροφές, θα της δίνω γάλα από το στήθος, αλλά μόνο όταν θα το ζητάει αυτή, δεν θα της το προσφέρω εγώ!

Γλυκιά μου Μάρτζι,

Παίρνω το θάρρος να σου πω τι κάνω εγώ που εξακολουθώ να θηλάζω και που ο δικός μου "άντρακλας" έχει ξεκινήσει τις στερεές από τον 5ο μήνα..

Ο μικρός μου ξυπνάει γύρω στις 7 με 8 κάθε πρωί. Τον θηλάζω εκείνη την ώρα για όσο θέλει.. Μετά ξεκινάμε τις χαρούλες, τα γελάκια, τον αλλάζω, τον βάζω στον καναπέ και ξεκινάμε να παίζουμε με διάφορα παιχνιδάκια.. Κάποια στιγμή ξανακοιμάται για όσο θέλει.. μπορεί και 20 λεπτά μπορεί και 1 ώρα.. Όταν ξυπνήσει από τον υπνάκο του αφήνω να περάσει λίγη ώρα, συνήθως κανένα 20λεπτο ή μισή ώρα (ανάλογα με τη διάθεσή του) και του ετοιμάζω την φρουτόκρεμα. Αφού φάει τη φρουτόκρεμα ξέρω ότι έχω τουλάχιστον ένα δύωρο μπροστά μου για να φάει το επόμενο γεύμα.. Το επόμενο γεύμα είναι θηλασμός αλλά σε μια βδομάδα θα ξεκινήσουμε τα λαχανικά.. Μετά το απογευματάκι ξανακοιμάται και όταν ξυπνήσει τρώει γιαουρτάκι (συνήθως μεταξύ 5 και 6 το απόγευμα). Και μετά το τελευταίο γεύμα της ημέρας είναι αφού κάνουμε μπάνιο και ετοιμαστούμε για ύπνο όπου τον θηλάζω και πάλι.. Αν κάποια στιγμή μέσα στη μέρα έχει πολύ γκρίνα ή δεν ησυχάζει με τίποτε θα τον βάλω και πάλι στο στήθος.. Μπορεί να φάει αρκετά, μπορεί και όχι.. Κι εγώ σκοπό πάντως έχω να τον θηλάσω τουλάχιστον μέχρι το χρόνο πρωί και βράδυ. Και η δική μου η παιδίατρος συμφωνεί με το σκεπτικό της δικής σου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, τι μου κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε επικίνδυνα και τρελλαίνουμε κόσμο μιας και γελάμε συνέχεια και σε όλους και μάλιστα με δυο γλυκύτατα λακάκια στα μαγουλάκια! Προσπαθώ να συντονίσω τις ετοιμασίες για τη βάφτισή μας που θα γίνει στις 20 Οκτωβρίου.. δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτε αλλά δεν πανικοβάλλομαι.. όλα θα γίνουν στην ώρα τους..

Εγώ είμαι καλά.. μέσα στο σπίτι βρίσκονται και τα πεθερικά μου τα οποία θα ξεχειμωνιάσουν - ξεκαλοκαιριάσουν μαζί μας (άτιμη ανάγκη.. τι να κάνω αφού δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω γυναίκα για το μωρό) αλλά τουλάχιστον αγαπάνε το παιδί μου και κάπως παρηγοριέμαι με αυτό. Ετοιμάζομαι επίσης να πάω για δουλειά στις 4 Νοέμβρη ύστερα από 9 μήνες σχεδόν απουσίας και δεν θέλω καθόλου.. μου φαίνεται συνήθισα στο καθησιό και βαριέμαι να πάω.. αλλά προκειμένου να βγαίνω από το σπίτι και να αλλάζω παραστάσεις και να μην είμαι όλη μέρα με τα πεθερικά μου θα πάω και θα πω κι ένα τραγούδι!

Ελπίζω να απολαμβάνετε τις στιγμές με τα μπεμπάκια σας και να είστε όλες καλά!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domna μου, ο δικός σου έχει πολύ καλό πρόγραμμα! Φτου! να μην σας ματιάξω! Η δική μου τη μέρα σπάνια θα κοιμηθεί! Ξυπνάει συνήθως στις 9 με 9.30, την ταίζω, παίζουμε, χορεύουμε,τραγουδάμε, ξαναπαίζουμε, ξανατραγουδάμε, κανουμε καμία βόλτα στη γειτονιά, φτάνει το μεσημέρι και μπορεί να μην έχει κοιμηθεί ούτε λεπτό! Το μεσημέρι (καραμεσημέρι- γυρω στις 4 ) μπορεί να κοιμηθεί καμία ωρίτσα και μετά πάλι αγκαλιές και χαρες! Ασε, μου έχουν φύγει τα χερια και η μέση μου διάλύθηκε! Αλλά με αποζημιώνει με τα γελάκια της και το πονηρό της ύφος!!!Σήμερα νομίζω μου έδωσε το πρώτο της φιλί! Τι φιλί;;; Δάγκωμα ήταν στο μάγουλο αλλά εγώ το ονο΄μάζω φιλί!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα νομίζω μου έδωσε το πρώτο της φιλί! Τι φιλί;;; Δάγκωμα ήταν στο μάγουλο αλλά εγώ το ονο΄μάζω φιλί!

Κι εμένα μου κάνει κάτι τέτοια και παθαίνω πλάκα λέμε:tongue:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Εμεις ειμαστε καλά, εξακολουθουμε να ξυπναμε το βραδυ 2 φορες και θηλαζουμε αποκλειστικα!!! Την Παρασκευη εχουμε να κανουμε το πρωτο εμβόλιο!!!

Mπράβο Μάγδα!:P Συνέχισε δυναμικά να ταίζεις το κορίτσι μας για να μεγαλώσει! Να μας πεις τα νέα σας αύριο. Πόσο βαρύνατε και πόσο ψηλώσατε, εντάξει;;;

Εμένα σήμερα ένας γέιτονας που με είδε αγκαλιά με την μπεμπούλα μου μου είπε πως η μπέμπα μου με έφτασε σχεδόν στο μπόι :tongue:

Δόμνα πως πάνε οι ετοιμασίες για τη βάφτιση;

μανου, πού χάθηκες εσύ;

Θένααααα;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου,οπως βλεπεις μολις με αναζητησες,εμφανιστηκα,χιχιχιχιχι.

Καλημερα στις ομορφες μωρομανουλες της παρεας,χαιρομαι να διαβαζω τα νεα σας,και να βλεπω οτι τα μωρακια σας μεγαλωνουν γερα και σας γεμιζουν ευτυχια!!!

Εμεις καλα,αρχισαν τα σχολεια και προσπαθουμε να μπουμε σε προγραμμα,γενικοτερα και με τις εξωσχολικες δραστηριοτητες μας.Κατα τ'αλλα,ολα καλα,ησυχα.Χαθηκα,γιατι ειχα διαφορες δουλειες στο σπιτι,αλλα και εξωτερικες,ομως ειμαι καλα και προσπαθω να βρισκω δραστηριοτητες για να γεμιζω το χρονο μου,τις ωρες που ειμαι μονη,μεχρι να γυρισει κι η μικρη απο το σχολειο.

Να περνατε ομορφα,να προσεχετε τον εαυτο σας και τα μπεμπουλινια σας,φιλια πολλα!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας..

Ο μπέμπης μου είναι καλά και προετοιμάζεται ολοταχώς για τη βάφτισή του που θα γίνει την ερχόμενη Κυριακή, 20 του μήνα, ανήμερα της γιορτής του. Κάνει απλωτές στη μπανιέρα, παίρνει βαθιές ανάσες, κάνει βαθιά καθίσματα.. ότι πρέπει δηλαδή για να κάνει εντύπωση στην κολυμπήθρα!

Χθες κάναμε μια πρώτη προσπάθεια να φάμε καρότο, πατάτα, κολοκύθι.. Μου τα έφτυσε κανονικά στη μούρη.. Σήμερα θα του δοκιμάσω μόνο καρότο - πατάτα μπας και δούμε κάποια βελτίωση..

Είναι πολύ χαρούμενο παιδάκι και καλόβολο. Όλο γέλια και χαρές και κοινωνικότατος.

4 Νοέμβρη ξεκινάω δουλειά και δεν θέλω καθόλου. Από την άλλη θα είναι μια ευκαιρία να φεύγω από το σπίτι και να μην έχω όλη τη μέρα πάνω από το κεφάλι μου και μέσα στη μούρη μου τα πεθερικά μου..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...