Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Nα μαι και εγω......

Καναμαι εμβολιακι κλαψαμε και εγω σφικτικα!!! Η μικρη δε εχει πολλα κεφια τωρα!!!!

Ειμαστε 4800 και 58 ποντοι ο γιατρος ειπε πως ειναι καλα!!! Μεγαλωνει η μικρουλα μου!!!

Μαρτζυ μου πολυ μεγαλη η μικρη!!!

Δομνινα μου ετοιμοι για την βουτια???

Μανου μου γιατι δεν ξεκινας γυμναστηριο?? Εγω εκανα ζουμπα και πιλατες πριν μεινω εγκυος και με ειχε αρεσει.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαγδα, μια χαρά η μικρή! Τόσο ήταν και η δική μου στον 2ο μήνα. Συγκεκριμένα ήταν 4920 και 58 πόντους!

Μπράβο! Πάει τέλεια ο θηλασμός!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, αν δεν κάνω λάθος, αυριο έχετε την βάφτιση του μικρού σας, σωστά;

Ευχομαι να περάσετε πολύ όμορφα!

Να είναι μία όμορφη, λαμπρή ημέρα για το παιδάκι σας, να πάρει ευλογία από το Θεό και να γίνει ένας καλός χριστιανός!!

Να τον χαρείτε, να τον καμαρώνετε και να τον θαυμαζετε!

Πολλά φιλιά και από εμάς!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Domna μου, να σας ζήσει ο μικρός!

Να χαίρεται το όμορφο ονομά του!

Να τον δειτε όπω επιθυμείτε! Να είναι γερός και δυνατός!

Πολλά φιλιά!

Γραψε μας πώς τα περάσατε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινα μου γερος και πολυχρονος να ειναι ο νεοφωτιστος πριγκηπας σου.Περιμενουμε να μας πεις,ποσο υπεροχα περασατε τη χθεσινη μερα!!!Να το χαιρεστε το αγορακι σας,φιλια πολλα!!!!!!!:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα γλυκά κοριτσάκια και πανέμορφα μπεμπάκια!

Βαφτιστήκαμε την Κυριακή που μας πέρασε.. Πήραμε και επισήμως τα ονοματάκια μας.. Γεράσιμος - Ταξιάρχης, μεγάλη η χάρη τους και η συγκίνηση η δική μου και του άντρα μου τεράστια. Το μωράκι μου ήταν κύριος καθόλη τη διάρκεια του μυστηρίου, δεν έκλαψε καθόλου, ούτε ακόμη κι όταν ο παππάς του έριχνε νερό στο κεφάλι.. αφού και ο ίδιος ο παππάς αναρωτήθηκε τι μωρό είναι αυτό.. Έκλαψε όταν τον έβγαλε από την κολυμπήθρα διότι ήθελε να κάτσει κι άλλο να πλατσουρίσει..

Ο μικρούλης μου κάνει κι αυτός κινήσεις για να μπουσουλίσει αλλά νομίζω πως έχουμε ακόμη μέλλον.. πριν από 3 μέρες γύρισε από ανάσκελα σε μπρούμητα και έτσι είναι πολύ ευχαριστημένος με τον εαυτό του.. Εδώ και λίγο καιρό λέει και μπαμπά και ο άντρας μου κατουριέται πάνω του.. και εγώ φυσικά αν και δεν το δείχνω για να μην πάρει τα πάνω του ο άντρας μου! Σε γενικές γραμμές κάνει πολλά πράγματα που λογικά θα έπρεπε να τα κάνει λίγο αργότερα και όλοι λένε ότι είναι σπίρτο! Μέχρι και η παιδίατρός μας το έχει πει! Είναι να κάνουμε και ένα εμβόλιο αυτή τη βδομάδα αλλά μίλησα με τη γιατρό και επειδή πέρασε γαστρεντερίτιδα μου είπε ότι καλό είναι να το καθυστερήσουμε λιγάκι μη τυχόν και κολλήσει ο μικρός.. Έτσι μας βλέπω κατά το Σάββατο να κάνουμε τσίμπι τσίμπι.

Κατά τα άλλα εγώ πλέον είμαι στην αντίστροφη μέτρηση για να γυρίσω στη δουλειά. Την μεθεπόμενη Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου πρέπει να γυρίσω και δεν θέλω καθόλου. Τα πράγματα είναι αρκετά περίεργα αλλά τι να κάνω.. Δεν έχω επιλογή.

Με τα πεθερικά τα πράγματα είναι σε οριακό σημείο.. Ρίξαμε ένα πολύ χοντρό ματς την προηγούμενη βδομάδα και για να μη φτάσω τα πράγματα στα άκρα είπα στον άντρα μου να τους βάλει στη θέση τους και πραγματικά το έκανε... αλλά δεν τους γουστάρω καθόλου πια.. έχω κρυώσει τελείως μαζί τους.. Θα κάνω υπομονή για το μωρό μου, τουλάχιστον να μεγαλώσει λιγάκι ακόμη και μετά στο καλό και με τη νίκη..

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, τι ωραίες φώτο! Τι όμορφο μωράκι είναι αυτό και τι ωραία περιποιημένη μανούλα που έχει!!!! Να τον χαίρεστε και πάλι!

Εμένα η δική μου έχει κανά 2-3 μέρες που γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα και πολύ το ευχαριστιέται! Μην τολ΄μησω να την ακουμπήσω στο κρεβάτι, θα γυρίσει αμέσως! Σημερα την βρήκα να κοιμάται μπρούμυτα! Τρόμαξα η αλήθεια είναι.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια κατορθωματακια!!!:):)

Δομνινα υπομονη με τα πεθερικα!!!

Και εγω κατουριεμαι πανω μου οταν η μπεμπα λεει αγκου αλλα δεν της αρεσει καθολου το μπρουμητα!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πού είστε κορίτσια μου;

Εμείς καλά είμαστε!

μαντέψτε; βγάζουμε τα κάτω μπροστινά δοντάκια! Τα είδαμε από χθες! Πάνε να σκάσουν.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας!

Επανήλθα κι εγώ ύστερα από ένα τριήμερο απουσίας αλλά νομίζω δικαιολογούμαι μιας και ήμασταν μόνοι στο σπίτι (εγώ, ο μικρός και ο μπαμπάς μας) ύστερα από 1 ολόκληρο μήνα και το εκμεταλλευτήκαμε δεόντως για να κάνουμε διάφορες δουλίτσες που είχαν μείνει σε εκκρεμότητα αλλά και για να χαρούμε το μικρούλι μας..

Με τα πεθερικά μου έχω παγώσει ύστερα από αυτό που γύρισε και μου είπε ο πεθερός μου.. Τελικά ναι, όσο και αν δυσκολευόμαστε οικονομικά τους νοικιάσαμε γκαρσονιέρα διότι δεν θα άντεχα ούτε μέρα παραπάνω συγκατοίκησης.. Έτσι θα τους βλέπω 10 λεπτά το πρωί πριν φύγω για δουλειά και 10 λεπτά το βράδυ που θα γυρίζω..

Μετράω αντίστροφα.. Την Δευτέρα που μας έρχεται ξεκινάω δουλειά και ακόμη δεν μου έχουν οριστικοποιήσει το ωράριο. Σήμερα όμως θα τους ζορίσω λιγάκι ... ε, πρέπει να ξέρω επιτέλους..

Ο μικρούλης μου μεγαλώνει και μας τρελλαίνει ακόμη περισσότερο. Πήγαμε το Σάββατο στην παιδιάτρο.. Δεν πήρε πολύ βάρος - ίσως επειδή είναι λίγο κρυωμένος, ή επειδή μπήκαμε λίγο περισσότερο στις στερεές - αλλά πήρε ύψος.. Έκανε ένα πενταπλό εμβόλιο και δεν έκλαψε καθόλου το μωρό μου.. Η παιδίατρος εντυπωσιάστηκε με την κοινωνικότητά του και με το γεγονός ότι δεν έκλαψε καθόλου στη βάφτιση. Μου είπε ότι είναι σπίρτο και ότι θα γίνει σκληρό παιδί όταν μεγαλώσει.. Δεν με ενοχλεί καθόλου.. Σκληρό ας γίνει.. μαλακοπίτουρας να μη γίνει.. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάμε κολυμβητήριο όταν μεγαλώσουμε λίγο ακόμη μιας και λατρεύουμε το νερό!

Σήμερα έχουμε πολλές δουλειές να κάνουμε.. τώρα κοιμάται.. τον περιμένω να ξυπνήσει, να φάει το φρούτο του και να βγούμε βόλτα.. Αλήθεια, με την αλλαγή της ώρας επηρεάστηκαν καθόλου τα παιδάκια σας; Ο μικρός τώρα θέλει να κοιμάται νωρίτερα (κατά τις 7.30 - με την παλιά ώρα 8.30).. και έτσι μου ξυπνάει και νωρίτερα το πρωί.. Τι να κάνω.. θυσιάζομαι η μάνα!

Μάρτζι μου βλέπω ότι η μικρή σας βιάζεται σε όλα.. Έτσι είναι οι γυναίκες.. βιαστικές από την κούνια!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domna, καλά κάνατε και τους νοικιάσατε γκαρσονιέρα! Θα είσαστε καλύτερα κι εσείς αλλά και αυτοί! Είναι πολύ δύσκολη η συγκατοίκηση τελικά κι απορώ πως υπάρχουν κορίτσια που μένουν στο ίδιο σπίτι με τα πεθερικά τους! Εγώ ώρες ώρες δεν αντέχω τους ίδιους τους γονείς μου κι εχω μαλώσει πόλλές φορές μαζί τους! Αν με είχαν νύφη, δεν θα ήθελαν να με δουν!

Είδες η μικρή μου; Μα, μόλις είδα τα δοντάκια΄, έτριβα τα μάτια μου! Δεν το πίστευα πως ήταν δόντια και το επιβεβαώσα την αλλη μέρα! Αχ, μου ρίχνει τώρα κάτι δαγκωνιές που και που όταν θηλάζει, άσε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Πώς τα κάνετε μπάνιο τα μικρά σας; Εμείς έχουμε λεκανίτσα, αλλά δεν βολευόμαστε καθόλου. Ετσι ακόμη και τώρα, την κάνουμε μπάνιο σαν βρεφάκι! Εχει πολύ γέλιο. Η κυρία κάθεται και δεν βγάζει τσιμουδιά. Ο άντρας μου την κρατάει, εγώ την σαπουνίζω και την ξεπλένω! Προχθές βάλαμε το μπανάκι της, αυτή έκατσε, έκανε χαρούλες, αλλά εμείς είπαμε αμάν να τελειώσουμε κι ετσι την επομένη ξαναγυρίσαμε στα ίδια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Πώς τα κάνετε μπάνιο τα μικρά σας; Εμείς έχουμε λεκανίτσα, αλλά δεν βολευόμαστε καθόλου. Ετσι ακόμη και τώρα, την κάνουμε μπάνιο σαν βρεφάκι! Εχει πολύ γέλιο. Η κυρία κάθεται και δεν βγάζει τσιμουδιά. Ο άντρας μου την κρατάει, εγώ την σαπουνίζω και την ξεπλένω! Προχθές βάλαμε το μπανάκι της, αυτή έκατσε, έκανε χαρούλες, αλλά εμείς είπαμε αμάν να τελειώσουμε κι ετσι την επομένη ξαναγυρίσαμε στα ίδια!

Γλυκό μου κοριτσάκι,

Εμείς εκτός από το πρώτο διάστημα που έπρεπε να κλείσει ο αφαλός του και τον σαπούνιζε ο άντρας μου στο χέρι του, έχουμε βολευτεί απίστευτα με ένα μπανάκι που μας έχουν δανείσει το οποίο έχει μέσα και μια βάση καθισματάκι.. έτσι κάθεται άνετα ο κύριος εκεί και εμείς έχουμε βρει την υγειά μας.. Βέβαια τώρα τον βάζω και μόνο του καθιστό και πλατσουρίζει.. αλλά το μπάνιο είναι κάτι που το κάνουμε μαζί με τον μπαμπά του και το ευχαριστιόμαστε και οι τρεις.. εμείς τρελλαινόμαστε να τον ακούμε να ξεκαρδίζεται στα γέλια και αυτός τρελλαίνεται με το νερό!:wink:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...