Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Το έγραψα και σε κάποια άλλη ενότητα:

Πήγα να πάρω ένα δωράκι σήμερα και έπεσα πάνω σε αυτό. Διθυραμβικές κριτικές από το εξωτερικό, εδώ στην Ελλάδα ούτε κουβέντα από πολύ μικρό εκδοτικό οίκο.

Ελπίζω σήμερα να καταφέρω να το ξεκινήσω.

http://www.politeianet.gr/books/9789607895820-hayder-mo-koan-tokuo-156675

Καλημέρα.

Καλό φαίνεται, όταν το διαβάσεις πες μας εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το έγραψα και σε κάποια άλλη ενότητα:

Πήγα να πάρω ένα δωράκι σήμερα και έπεσα πάνω σε αυτό. Διθυραμβικές κριτικές από το εξωτερικό, εδώ στην Ελλάδα ούτε κουβέντα από πολύ μικρό εκδοτικό οίκο.

Ελπίζω σήμερα να καταφέρω να το ξεκινήσω.

http://www.politeianet.gr/books/9789607895820-hayder-mo-koan-tokuo-156675

Όντως πολύ καλό φαίνεται! Να μας πεις!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα! Ξέχασα να σας πω ότι τελείωσα πριν από μερικές μέρες τους Εμπόρους των Εθνών και ήταν πάρα πολύ καλό!Η γραφή δε με κούρασε καθόλου και η υπόθεση με "κράταγε". Τώρα τι κάνουμε...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το "Τόκυο" σχετικά αραιά (κούραση γαρ). Έχω κολλήσει! Είμαι στη μέση ακόμα και περιμένω πω και πως μπας και κοιμηθούν νωρίς τα παιδιά να το συνεχίσω.

Επίσης το είδα στο μπαζάρ βιβλίου στην πλ. Κοτζιά στα 6ε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρ,

Διαβάζω τους Αγώες πείνα, το 1ο, σχεδόν το τελείωσα και έχω να πω ότι είναι πολύ πολύ καλό.Σε κρατάει από τις πρώτες σελίδες, δε θες να το αφήσεις απο τα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τελείωσα το "Τόκυο".

Και λίγα γράφουν οι κριτικές!

Εξαιρετικό, αγωνία μέχρι τέλους, συγκλονιστικό, πόσο μα πόσο αληθινό στις περιγραφές του. Αν ήταν ίσως σε άλλο εκδοτικό οίκο, αν είχε καλύτερη προώθηση σίγουρα θα γινόταν μπεστ σέλερ. Από "το σμήνος" είχα να διαβάσω τέτοιο βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παλιό θέμα από ότι βλέπω αλλά καιρός να επανέλθει γιατί είναι πολύ ωραίο...εγώ περνάω περιόδους...μια εποχή διάβαζα πολύ Καζαντζάκη. Μετά μου είχαν κολλήσει τα...μυστηριακά: κώδικας ντα βίντσι, το όνομα του ρόδου κλπ. αξέχαστα μου έχουν μείνει το τριανταφυλλάκι και το τριαντάφυλλο του ρόδου της Ντόνελι, το κορίτσι με το τατουάζ που είναι τριλογία και το δευτερό είναι ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΟ, με λένε ντάτα της μαντά...κι ένα που διάβασα πέρυσι που διαδραματιζόταν στην κρήτη και μου άρεσε πολυ αλλά δε θυμάμαι τον τίτλο :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Βιβλιοφαγος και γω αν και τα τελευταία 4 χρόνια ο χρόνος για διάβασμα αποτελεί μάλλον πολυτέλεια!

Εγώ πάλι εγω κολλήσει με τα αστυνομικά.

Από τα κορυφαία που εχω διαβάσει είναι του Λαρσον και του Jo Nesbo.

Πρόσφατα έφαγα κόλλημα με τον Philip Kerr. Τελείωσα την Τριλογία του Βερολίνου και ευελπιστώ να ξεκινήσω και το Μοιραία Πράγα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι από εμένα! Κι εγώ διαβάζω πολλά βιβλία από μικρή πάντα με ένα βιβλίο στο χέρι.. και μεγαλώνοντας δεν το έκοψα το χόμπι απλά έχω γίνει πιο επιλεκτική...και προτιμώ πιο συγκεκριμένα στυλ. Γενικά έχω αδυναμία στα μυθιστόρηματα από ξένους συγγραφείς. .κι έχω να προτείνω ένα καινούριο πολύ καλό. Λέγεται "Η κατάσκοπος της Ταγγέρης" είναι της Μαρία Ντουένιάς και κυκλοφορεί από εκδόσεις Πατάκη. Σε ταξιδεύει αλλού.. Τώρα ψάχνω το επόμενο.. καμιά ιδέα;😕

Αυτά από εμένα..φιλιά πολλά 🐈 Vesy

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...