Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Έρχεται το αδερφάκι🥰❤️😍🙏

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Καλημερα μανουλιτσες!!! Τι κανετε μωρε??? Ολες καλα? Τα μπουμπουκακια σας??? Εμεις μια χαρουλα, ειχαμε κατι δυσκοιλιοτητες κ κατι κολικους ξεγειρισμενους, αυτος ομως ειναι ο τελευταιος μηνας τους, ποσο πια να βασανιστει το παιδακι μου!

Σας διαβαζω αλλα κ με τη θηριουλα μου τη μεγαλη δεν εχω πολυ χρονο.

Εμεις αποθηλασαμε -οχι πληρως ακομα- αυτο το μηνα, για πολλους και διαφορους λογους δυστυχως. Ενταξει, δε νιωθω πολυ ασχημα, εδωσα 4 μηνες στο μωρακι μου το πιο καλο γαλα του κοσμου, απο το τιποτα που ειχα κανει με την κορη μου, ειμαι ευχαριστημενη.

Konna μου το χειροκινητο θηλαστρο θα σε παιδεψει πολυ! πιο καλα να νοικιασεις ενα νοσοκομειακο, δεν ειναι πολυ ακριβα, ή να αγορασεις καποιο μεταχειρισμενο. Για το μπιμπερο κρατα επιφυλλαξεις ομως κ δοκιμασε το πριν χρειαστει να λειψεις γιατι ο δικος μου στην αρχη δεν επιανε το μπιμπερο με τιποτα, ακομα κ αν ειχε το δικο μου γαλα -που να δεις μαχη οταν του εδωσα κ σκονη!!!

Πανικος! Σα να μου λεει "γιατι ρε μανα αφου εσυ εχεις το αλλο το καλο, τι αηδια ειναι αυτη που μου δινεις? :roll:

οποτε δοκιμαστε το.

Εγω αν καλυψα τελικα οτι η καισαρικη που εκανα εδω ειναι πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη, γιατι τωρα δεν εχει μεινει κανενα σημειο αναισθητο! Ευτυχως γτ ηταν πολυ ενοχλητικο!

Κοιτουσα στο μεταξυ τις προαλλες, τα πρωτα πρωτα ποστ, τι γραφαμε κ τι συναισθηματα ειχαμε!...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αυτα τα λιγα απο εμενα για σημερα, τρεχω να ετοιμασω τα καμαρια μου κ το φαγητο μας γτ εχω κ ενα γυμναστηριο η μανα! χαχαχαχα

Σταυρουλα, Σπυριδουλα πως τα πατε?

Σας φιλω ολες και τα νινακια σας διπλά!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Konna εγω πηρα το mini electric της medela. Δεν το λες κ φτηνο, 85? εχει :shock::shock::shock: αλλα τα βγαζει τα λεφτα του! Η μαια που ειχε ερθει σπιτι μου εβγαλε το γαλα με το χερι, ειναι λιγο επωδυνο κ χρονοβορο βεβαια κ δεν ξερω αν αξιζει. Παντως κ ετοιμο να δωσεις μια δυο φορες δεν νομιζω να δημιουργησει καποιο προβλημα. Εγω για αυτο κ καμια φορα της δινω κ μπιμπερο για να το μαθει κ αυτο αν χρειαστει να παω καμια βολτιτσα χωρις το αστερακι μου.

Χθες παλι μας πιασανε πονακια. Ειχαμε αερια κ καναμε συνεχεια κακακια. Ολη μερα θελαμε αγκαλιτσα κ γκρινιαζαμε. Το βραδυ ομως σαν καλα κοριτσακια αφου μπανιαριστηκαμε κ φαγαμε καλα ριξαμε εναν απαλαυστικο υπνακο κ ξεκουραστηκε κ η μανουλα!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλιτσες τι κανετε? θελω τα φωτα σας

τα κακα μας απο κιτρινα εχουν γινει πρασινα πηρα την παιδιατρο και μου πε να μειωσω τις μεζουρες στο γαλα κ να κοψω το χαμομηλι

εντωμεταξυ το καημενο οταν ειναι να τα κανει τραβαει μεγαλο ζορι σαν να ποναει


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλιτσες τι κανετε? θελω τα φωτα σας

τα κακα μας απο κιτρινα εχουν γινει πρασινα πηρα την παιδιατρο και μου πε να μειωσω τις μεζουρες στο γαλα κ να κοψω το χαμομηλι

εντωμεταξυ το καημενο οταν ειναι να τα κανει τραβαει μεγαλο ζορι σαν να ποναει

Για το χρωμα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι προς το παρον τα κακακια μας ειναι κιτρινα αλλα κ η δικια μου καποιες φορες ζοριζεται, μπορει κ να γκρινιαξει κ το εχω συνδεσει με τους κολικους γιατι αεριζεται κ της φευγουν κ μερικα κακακια!

Χθες δεν κοιμομασταν απο τις 22:00 μεχρι τις 5:00. Πονουσε η κοιλιτσα, της εδωσα σταγονες, της ετριβα την κοιλιτσα, της εβαζα ζεστο πανακι αλλα τιποτα! Το μονο που μερικες φορες βοηθουσε ηταν να θηλαζει αλλα επειδη ετρωγε πολυ ειχαμε συνεχεια αναγωγες :-(:-(:-( κ μενα η καρδια μου περιβολι...


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλιτσες τι κανετε? θελω τα φωτα σας

τα κακα μας απο κιτρινα εχουν γινει πρασινα πηρα την παιδιατρο και μου πε να μειωσω τις μεζουρες στο γαλα κ να κοψω το χαμομηλι

εντωμεταξυ το καημενο οταν ειναι να τα κανει τραβαει μεγαλο ζορι σαν να ποναει

Να μειώσεις το γαλα;; Κ αν πεινάει δλδ!;;; Χαμομήλι γιατι δινεις; Δεν προσφέρει κατι, μονο γεύματα χάνει. Τα πράσινα κακα τα ειχαμε κ εμεις αλλα τις πρώτες μερες που ήπιε κατι λίγα απο ενα βιολογικό γαλα... Αν θηλαζες ξερω οτι ειναι απο αλλεργία, τωρα μηπως να αλλάξετε γαλα; :/


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μειώσεις το γαλα;; Κ αν πεινάει δλδ!;;; Χαμομήλι γιατι δινεις; Δεν προσφέρει κατι, μονο γεύματα χάνει. Τα πράσινα κακα τα ειχαμε κ εμεις αλλα τις πρώτες μερες που ήπιε κατι λίγα απο ενα βιολογικό γαλα... Αν θηλαζες ξερω οτι ειναι απο αλλεργία, τωρα μηπως να αλλάξετε γαλα; :/

κ γω αυτο σκεφτηκα για το γαλα. αν επιμενει να μας δινει το ιδιο θα δοκιμασω να τ αλλαξω μονη μου


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες τι κανετε? Εμεις πηραμε μια τρομαρα αλλά σιγα-σιγα όσο περναει η μερα χαλαρωνω και λεω...θα δουμε,θα την παρακολουθω.

Χθες πηγαμε ξανα βολτουλα και αυτην την φορα ηταν ακομα καλυτερα. Ειχε και ζεστη οποτε την ειχα αγκαλια χωρις κουβερτα και ειμασταν ανετα. Αρχισε και η μπεμπουλα μου να ξεθαρευει και να κοιταει περιεργα γυρω της. Το χαρηκε τοσο πολυ κοριτσια! Όλο το απογευμα γελουσε με την ψυχη της και ελεγε ασταματητα λογακια. Εχουμε μια κουδουνιστρα με φατσουλα λιονταρακι που παντα έδειχνε να της αρεσει αλλά χθες όταν γυρισαμε σπιτι και της την εδειξα για να παιξουμε κοιτουσε το λιονταρακι και γελουσε γαργαριστα και ελεγε λογακια ασταματητα λες και του μιλουσε! Αχ θα τρελαθω από χαρά!

Τωρα τα τρομαχτικα!!!!....Αφου ξεραθηκε στον υπνο κατα τις 10 ξυπνησε στις 6παρα για να φαει το νινι μου. Την θηλαζω και ξαφνικα τραβιεται και κανει εναν εμετο!!! Πολυ γαλα κοριτσια! Παρα πολύ,λες και εβγαλε ότι ειχε πιει! Τρομοκρατηθηκα! Εν τω μεταξυ ειχε κανει και τα κακα της οποτε αφου ψιλοηρεμώ την βαζω να την αλλάξω. Την ανοιγω και ειχε κανει πολλα κακα. Συνεχισε να βγαζει λιγα ακομα και στο τελος σφιγγεται και βγαζει μια ροζ βλεννα σε μεγεθος δεκαρικου! Τρομοκρατηθηκα ξανα! Αιμα στα κακακια της! Η μπεμπα ειχε πια ξυπνησει για τα καλα, γελουσε και επαιζε με τα χερακια της! Ευτυχως αυτη η συμπεριφορα της μου εδωσε λιγο κουραγιο.Μετα πιπιλισε λιγακι και κοιμηθηκε. Κοιμηθηκε μεχρι τις 10, ξανα πιπιλισε 2 λεπτακια, ξανακοιμηθηκε. Πολυ υπνος οπότε αρχισα να ανησυχω. Πυρετο δεν ειχε παντως της εβαλα θερμομετρο. Πηρα τηλ τον παιδιατρο, του περιεγραψα τα παραπανω και με ρωτησε τι εφαγα χθες. Μακαρόνια με κιμα του ειπα και σαλατα ντοματα. Και μου ειπε ότι μπορει να φταιει η ντοματα και ότι η βλεννα μπορει όπως εβγαινε να εσπασε μερικα αγγεια γι'αυτό το αιματακι. Γενικα να προσεξω λιγο την διατροφη μου και να την παρακολουθω! Αυτη ηταν η συμβουλη του και τιποτα παραπανω. Κοριτσια τι λετε? Αν ηταν κατι ανησυχητικο δεν θα μου ελεγε ο παιδιατρος να την δει?Καμια σας ειχε τιποτα παρόμοιο?

Παντως μετα η μπεμπα ξυπνησε λιγο,παιξαμε,ξαναεφαγε και τωρα κοιμαται τον μεσημεριανό της υπνο.


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε οοοολα τα κοριτσια! πως ειστε! καλοκαιριασε σιγα σιγα ωρα για μπρατσακια κ μπουτακια εξω!!! :tongue:

Γεια σας μανουλες τι κανετε? Εμεις πηραμε μια τρομαρα αλλά σιγα-σιγα όσο περναει η μερα χαλαρωνω και λεω...θα δουμε,θα την παρακολουθω.

Χθες πηγαμε ξανα βολτουλα και αυτην την φορα ηταν ακομα καλυτερα. Ειχε και ζεστη οποτε την ειχα αγκαλια χωρις κουβερτα και ειμασταν ανετα. Αρχισε και η μπεμπουλα μου να ξεθαρευει και να κοιταει περιεργα γυρω της. Το χαρηκε τοσο πολυ κοριτσια! Όλο το απογευμα γελουσε με την ψυχη της και ελεγε ασταματητα λογακια. Εχουμε μια κουδουνιστρα με φατσουλα λιονταρακι που παντα έδειχνε να της αρεσει αλλά χθες όταν γυρισαμε σπιτι και της την εδειξα για να παιξουμε κοιτουσε το λιονταρακι και γελουσε γαργαριστα και ελεγε λογακια ασταματητα λες και του μιλουσε! Αχ θα τρελαθω από χαρά!

Τωρα τα τρομαχτικα!!!!....Αφου ξεραθηκε στον υπνο κατα τις 10 ξυπνησε στις 6παρα για να φαει το νινι μου. Την θηλαζω και ξαφνικα τραβιεται και κανει εναν εμετο!!! Πολυ γαλα κοριτσια! Παρα πολύ,λες και εβγαλε ότι ειχε πιει! Τρομοκρατηθηκα! Εν τω μεταξυ ειχε κανει και τα κακα της οποτε αφου ψιλοηρεμώ την βαζω να την αλλάξω. Την ανοιγω και ειχε κανει πολλα κακα. Συνεχισε να βγαζει λιγα ακομα και στο τελος σφιγγεται και βγαζει μια ροζ βλεννα σε μεγεθος δεκαρικου! Τρομοκρατηθηκα ξανα! Αιμα στα κακακια της! Η μπεμπα ειχε πια ξυπνησει για τα καλα, γελουσε και επαιζε με τα χερακια της! Ευτυχως αυτη η συμπεριφορα της μου εδωσε λιγο κουραγιο.Μετα πιπιλισε λιγακι και κοιμηθηκε. Κοιμηθηκε μεχρι τις 10, ξανα πιπιλισε 2 λεπτακια, ξανακοιμηθηκε. Πολυ υπνος οπότε αρχισα να ανησυχω. Πυρετο δεν ειχε παντως της εβαλα θερμομετρο. Πηρα τηλ τον παιδιατρο, του περιεγραψα τα παραπανω και με ρωτησε τι εφαγα χθες. Μακαρόνια με κιμα του ειπα και σαλατα ντοματα. Και μου ειπε ότι μπορει να φταιει η ντοματα και ότι η βλεννα μπορει όπως εβγαινε να εσπασε μερικα αγγεια γι'αυτό το αιματακι. Γενικα να προσεξω λιγο την διατροφη μου και να την παρακολουθω! Αυτη ηταν η συμβουλη του και τιποτα παραπανω. Κοριτσια τι λετε? Αν ηταν κατι ανησυχητικο δεν θα μου ελεγε ο παιδιατρος να την δει?Καμια σας ειχε τιποτα παρόμοιο?

Παντως μετα η μπεμπα ξυπνησε λιγο,παιξαμε,ξαναεφαγε και τωρα κοιμαται τον μεσημεριανό της υπνο.

Πρωτα απ'ολα μην πανικοβαλεσαι!!!

Αιματακι κ βλενες στα κακα ειναι ενδειξη αλλεργιας κ τιποτα περισσοτερο!

Συνηθως το πρωτο που κοβουμε ειναι τα γαλακτοκομικα σε αυτη την περιπτωση αν δε ξερουμε απο τι προηλθε.

Στα μακαρονια εβαλες τυρι?

οπως κ να'χει να ξερεις οτι και αποχη να κανεις, θελει μια βδομαδα περιπου για να αφομοιωθει απο τον οργανισμο της, οποτε θα το ξαναδεις το "φαινομενο"

κ γω αυτο σκεφτηκα για το γαλα. αν επιμενει να μας δινει το ιδιο θα δοκιμασω να τ αλλαξω μονη μου

Αγαπη, αν μπεις στη διαδικασια να αλλαξεις γαλα, να ξερεις οτι πρεπει να εχει κανει πρωτα κακα,πριν δωσεις το καινουργιο.

|(τι γαλα πινετε αληθεια?)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για το χρωμα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι προς το παρον τα κακακια μας ειναι κιτρινα αλλα κ η δικια μου καποιες φορες ζοριζεται, μπορει κ να γκρινιαξει κ το εχω συνδεσει με τους κολικους γιατι αεριζεται κ της φευγουν κ μερικα κακακια!

Χθες δεν κοιμομασταν απο τις 22:00 μεχρι τις 5:00. Πονουσε η κοιλιτσα, της εδωσα σταγονες, της ετριβα την κοιλιτσα, της εβαζα ζεστο πανακι αλλα τιποτα! Το μονο που μερικες φορες βοηθουσε ηταν να θηλαζει αλλα επειδη ετρωγε πολυ ειχαμε συνεχεια αναγωγες :-(:-(:-( κ μενα η καρδια μου περιβολι...

υπομονη!ειχαμε κολικους σε οοοοολο το τετραμηνο της ζωης μας, και βαρβατους μαλιστα, οι οποιοι κορυφωθηκαν προσφατα με δυσκοιλιοτητα!πιναμε το infacolic κ ακουγες μεσα στην κοιλια του τα εντερακια του να κανουν σαν σαλτσα που βραζει!!!

μιλαμε για τυρρανια!

Μας βοηθησε αρκετα μια θερμοφορα στην κοιλιτσα αλλα τωρα που ξεκινανε οι ζεστες δεν ξερω κατα ποσο να την αντεχατε...... :?


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!! τι μου κανετε;;!!!! τι λενε τα μωρακια;;;!!!!

γεια σας μανουλιτσες τι κανετε? θελω τα φωτα σας

τα κακα μας απο κιτρινα εχουν γινει πρασινα πηρα την παιδιατρο και μου πε να μειωσω τις μεζουρες στο γαλα κ να κοψω το χαμομηλι

εντωμεταξυ το καημενο οταν ειναι να τα κανει τραβαει μεγαλο ζορι σαν να ποναει

κ γω αυτο σκεφτηκα για το γαλα. αν επιμενει να μας δινει το ιδιο θα δοκιμασω να τ αλλαξω μονη μου

ελενη μου αρχικα χρονια σου πολλα για προχθες!!!παντα χαρουμενη κ ευτυχισμενη!!! να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!

τα πρασινα κακα οταν ενα μωρο θηλαζει, υποδηλωνει υπερπαραγωγη γαλακτος....μηπως γι αυτο σου ειπε να μειωσεις τις μεζουρες γαλακτος;;; να πινει πιο λιγο η πιο αραιο δηλαδη;;;; παντως η γνωμη μου ειναι να μην κανεις κατι χωρις να το ξερει η παιδιατρος σου...αν δεν την εμπιστευεσαι, απλα αλλεξε παιδιατρο!!!!!!!!!! δεν ειναι κακο!!!!

Για το χρωμα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι προς το παρον τα κακακια μας ειναι κιτρινα αλλα κ η δικια μου καποιες φορες ζοριζεται, μπορει κ να γκρινιαξει κ το εχω συνδεσει με τους κολικους γιατι αεριζεται κ της φευγουν κ μερικα κακακια!

Χθες δεν κοιμομασταν απο τις 22:00 μεχρι τις 5:00. Πονουσε η κοιλιτσα, της εδωσα σταγονες, της ετριβα την κοιλιτσα, της εβαζα ζεστο πανακι αλλα τιποτα! Το μονο που μερικες φορες βοηθουσε ηταν να θηλαζει αλλα επειδη ετρωγε πολυ ειχαμε συνεχεια αναγωγες :-(:-(:-( κ μενα η καρδια μου περιβολι...

κουκλα μου μην αγχωνεσαι!!!οι κολικοι εως τον 4ο μηνα ειναι απολυτα φυσιολογικο φαινομενο!!!τι σταγονες εδωσες για τους κολικους;;;μηπως ειναι υπερβολη;;; οι κολικοι αντιμετωπιζονται με ζεστες κομπρεσες στην κοιλια, εντριβουλες, πολλες αγκαλιες κ ακομα πιο πολυ υπομονη!!!!! κ οι λευκοι θορυβοι βοηθουν πολυ λενε (αποφορητηρας, ηλεκτρικη σκουπα, πιστολακι για τα μαλλια!!!!)

εμεις ειμαστε μια χαρα, δοξα τω θεω!!!! εσεις;;; πως τα πατε;;; συνηθισατε;;;!!!!

Γεια σας μανουλες τι κανετε? Εμεις πηραμε μια τρομαρα αλλά σιγα-σιγα όσο περναει η μερα χαλαρωνω και λεω...θα δουμε,θα την παρακολουθω.

Χθες πηγαμε ξανα βολτουλα και αυτην την φορα ηταν ακομα καλυτερα. Ειχε και ζεστη οποτε την ειχα αγκαλια χωρις κουβερτα και ειμασταν ανετα. Αρχισε και η μπεμπουλα μου να ξεθαρευει και να κοιταει περιεργα γυρω της. Το χαρηκε τοσο πολυ κοριτσια! Όλο το απογευμα γελουσε με την ψυχη της και ελεγε ασταματητα λογακια. Εχουμε μια κουδουνιστρα με φατσουλα λιονταρακι που παντα έδειχνε να της αρεσει αλλά χθες όταν γυρισαμε σπιτι και της την εδειξα για να παιξουμε κοιτουσε το λιονταρακι και γελουσε γαργαριστα και ελεγε λογακια ασταματητα λες και του μιλουσε! Αχ θα τρελαθω από χαρά!

Τωρα τα τρομαχτικα!!!!....Αφου ξεραθηκε στον υπνο κατα τις 10 ξυπνησε στις 6παρα για να φαει το νινι μου. Την θηλαζω και ξαφνικα τραβιεται και κανει εναν εμετο!!! Πολυ γαλα κοριτσια! Παρα πολύ,λες και εβγαλε ότι ειχε πιει! Τρομοκρατηθηκα! Εν τω μεταξυ ειχε κανει και τα κακα της οποτε αφου ψιλοηρεμώ την βαζω να την αλλάξω. Την ανοιγω και ειχε κανει πολλα κακα. Συνεχισε να βγαζει λιγα ακομα και στο τελος σφιγγεται και βγαζει μια ροζ βλεννα σε μεγεθος δεκαρικου! Τρομοκρατηθηκα ξανα! Αιμα στα κακακια της! Η μπεμπα ειχε πια ξυπνησει για τα καλα, γελουσε και επαιζε με τα χερακια της! Ευτυχως αυτη η συμπεριφορα της μου εδωσε λιγο κουραγιο.Μετα πιπιλισε λιγακι και κοιμηθηκε. Κοιμηθηκε μεχρι τις 10, ξανα πιπιλισε 2 λεπτακια, ξανακοιμηθηκε. Πολυ υπνος οπότε αρχισα να ανησυχω. Πυρετο δεν ειχε παντως της εβαλα θερμομετρο. Πηρα τηλ τον παιδιατρο, του περιεγραψα τα παραπανω και με ρωτησε τι εφαγα χθες. Μακαρόνια με κιμα του ειπα και σαλατα ντοματα. Και μου ειπε ότι μπορει να φταιει η ντοματα και ότι η βλεννα μπορει όπως εβγαινε να εσπασε μερικα αγγεια γι'αυτό το αιματακι. Γενικα να προσεξω λιγο την διατροφη μου και να την παρακολουθω! Αυτη ηταν η συμβουλη του και τιποτα παραπανω. Κοριτσια τι λετε? Αν ηταν κατι ανησυχητικο δεν θα μου ελεγε ο παιδιατρος να την δει?Καμια σας ειχε τιποτα παρόμοιο?

Παντως μετα η μπεμπα ξυπνησε λιγο,παιξαμε,ξαναεφαγε και τωρα κοιμαται τον μεσημεριανό της υπνο.

μεγαλωνει η μπουμπου σου κ αρχιζει να ανακαλυπτει τον κοσμο!!! τελειο!!! οσο για τις ροζ βλενες, προφανως κ υποδηλωνουν αλλεργια σε κατι που εφαγες....δινεις καθολου ξενο;;; αν οχι, ισως εχει αλλεργια σε καποιο φαγητο η στα γαλακτοκομικα πως σου ειπε κ η μαρια μας!!!! πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα το σημαντικο μιας κ το εκανε μονο μια φορα!!!!! αν συνεχιστει ομως τοτε ισως αλλαξεις την διατροφη σου...κοβεις σταδιακα ομαδες τροφιμων για να μπορεσεις να καταλαβεις τι το πειραζει....επισης να αφηνεις 5-7 μερες περιθωριο για να διακρινεις η οχι την βελτιωση!!!! οχι ομως χωρις να το γνωριζει η παιδιατρος σας!!!!ολα θα ειναι οκ, μην αγχωνεσαι!!!!!! δωσε της ενα φιλακι απο μενα!!!!

μαρακι μου συριανο, εσεις πως τα πατε;;;!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σπυριδουλα μου κ εμεις τωρα "ησυχασαμε"... Πολλοι κολικοι, και σουπερ-ντουπερ δυσκοιλιοτητα...

Πριν 2-3 μερες αποθηλασαμε οριστικα, πλεον πινει το γαλατακι μου απο την τραπεζα γτ ισως κ να χρειαστει να παω για δουλεια κ ετσι οπως ημουν, ανα δυο ωρες αν δε θηλαζε, πετρωνα, οποτε θα ειχα τεραστιο θεμα....

Παρ'ολα αυτα ειναι λιγο μανουβρα ολο αυτο με τα μπιμπερο κλπ κλπ αλλα απο την αλλη δε νιωθω κ ασχημα, ηπιε κ πινει ηδη 4 μηνες το γαλατακι μου, πραγμα που στην μεγαλη μου ουτε για ενα μηνα δε το καταφερα, κ ολα καλα! Ετσι κι αλλιως πινει τοοοοοοοσο πολυ, εχει γινει θρεφταρι!!! :tongue:


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

υπομονη!ειχαμε κολικους σε οοοοολο το τετραμηνο της ζωης μας, και βαρβατους μαλιστα, οι οποιοι κορυφωθηκαν προσφατα με δυσκοιλιοτητα!πιναμε το infacolic κ ακουγες μεσα στην κοιλια του τα εντερακια του να κανουν σαν σαλτσα που βραζει!!!

μιλαμε για τυρρανια!

Μας βοηθησε αρκετα μια θερμοφορα στην κοιλιτσα αλλα τωρα που ξεκινανε οι ζεστες δεν ξερω κατα ποσο να την αντεχατε...... :?

τελικα ολα τα μωρακια περνανε αυτη τη ταλαιπωρια...κ εδω απο προχθες εχει καλοκαιριασει κ το σκεφτομουν να της βαλω η οχι ζεστο πανακι... παντως κακα τα ψεματα ανακουφιζεται αρκετα με το ζεστο κ να δουμε τι θα κανουμε το καλοκαιρι :roll::roll:

κουκλα μου μην αγχωνεσαι!!!οι κολικοι εως τον 4ο μηνα ειναι απολυτα φυσιολογικο φαινομενο!!!τι σταγονες εδωσες για τους κολικους;;;μηπως ειναι υπερβολη;;; οι κολικοι αντιμετωπιζονται με ζεστες κομπρεσες στην κοιλια, εντριβουλες, πολλες αγκαλιες κ ακομα πιο πολυ υπομονη!!!!! κ οι λευκοι θορυβοι βοηθουν πολυ λενε (αποφορητηρας, ηλεκτρικη σκουπα, πιστολακι για τα μαλλια!!!!)

εμεις ειμαστε μια χαρα, δοξα τω θεω!!!! εσεις;;; πως τα πατε;;; συνηθισατε;;;!!!!

της δινω το infacolic που ανεφερε κ η μαρια. μου ειπε η παιδιατρος οταν την βλεπω να ζοριζεται να μην την ταλαιπωρω κ να της δινω. προς το παρον μονο δυο μερες τις χρειαστηκαμε. απο υπομονη εχω μπολικη αλλα οταν σπαραζει στο κλαμα λυγιζω...τη λυπαμαι τοσο πολυ :(

οι λευκοι θορυβοι μας εσωσαν! κατεβασα στο κινητο μια εφαρμογη κ χαλαρωνουμε απιστευτα οταν ακουμε τους ηχους μεσα απο την μητρα!! πολλες φορες την παιρνει κ ο υπνος!

Γεια σας μανουλες τι κανετε? Εμεις πηραμε μια τρομαρα αλλά σιγα-σιγα όσο περναει η μερα χαλαρωνω και λεω...θα δουμε,θα την παρακολουθω.

κ εγω θα ειχα τρομοκρατηθει αλλα απο οσα εχω διαβασει δεν ειναι κατι κακο κ αφου κ η παιδιατρος σας δεν ανησυχισε ειναι ολα καλα! ευχομαι να ηταν η πρωτη κ η τελευταια φορα!!! περιμενουμε νεα!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες! Εχουμε αρχισει και μπαινουμε σε σειρα βλεπω οποτε μπορουμε και λεμε τα νεακια μας! :-)

Κοριτσια ευτυχως άλλο αιματακι δεν ειδα, βλενες εχει παντως στα κακα. Δεν τρωω οσπρια,σοκολατα,κακαο,φραουλες,σπανακι,μπροκολο,κουνουπιδι,αναψυκτικα,κρεμμυδι,σκορδο ,γαλακτοκομικα (όσο γινεται τα τελευταια γιατι όλο και καπου βρισκονται, να προχθες εφαγα 2 κουταλιτσες τσιζκεικ που προφανως ειχε τυρι κρεμα). Τωρα να κοψω και την ντοματα? Και αντε σαν λαχανικο δεν ξανατρωω σε σαλατα αλλα τι φαγητο θα τρωω χωρις να εχει λιγη σαλτσα μεσα? Το ευχαριστο παντως ειναι οτι η μπεμπα μου δεν εκανε καθολου κολικους! Κοριτσια μόνο που φανταζομαι πως θα ενιωθα αν εκλαιγε από πόνο σας συγχαιρω για το κουραγιο σας!

elenitsamou και εμεις κανουμε πρασινα κακα καμια φορα ή πρασινα με κιτρινα αναμεικτα και θηλαζουμε αποκλειστικα. Τα πρασινα ειναι μόνο αν κανει το βραδυ στον υπνο της, πραγμα σπανιο πια! Εγω δεν ανησυχησα ποτε γι'αυτο, θα επρεπε?

Χθες το βραδυ επειδη εκλαιγε και δεν κοιμοταν (ειχε παει 11 πρωτοφανες για την μπεμπα μου!) προσπαθησα να της δωσω πιπιλα. Δεν ηθελα αλλα ειπα να δω μηπως ησυχασει. Καταρχην εκανε τα μουτρακια της μπλιαχ και την εφτυσε και τις 3 φορες που της την εβαλα. Ευτυχως το κοριτσακι μου γιατι και μονο που την ειδα για δευτερολεπτα με το στομα βουλωμενο με εκεινο το πλαστικο πραγμα (και ας εχει την μινι μαους πανω, και ας νομιζα ότι ηταν τόοοσο όμορφη πιπιλα όταν την αγορασα πριν γεννησω) στεναχωρεθηκα. Θελω να βλεπω τα χειλακια της! Ευτυχως το νινι μου δεν την θελει! Την μαζεψα και ούτε να την ξαναδω δεν θελω. Τελικα ξερετε τι ήθελε το γλυκό μου μωρακι?Την ακουμπησα στο κρεββατι μαζι μου και ηθελε να παιξει με τα χερακια της! Τα κοιτουσε,προσπαθουσε να τα φερει στο προσωπακι της, ειπε τα λογακια της, γελασε και μετα αφου επαιξε και ξεθυμανε την πηρα αγκαλιτσα και από τότε κοιμαται! Εγω προσπαθουσα να την κοιμησω και αυτη ηθελε να παιξει λίγο ακομα! Αχ ειμαι χαζομαμα,ε?

Φιλακια μανουλες και μωρακια!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες κ μωρακια!!!!! αρχισε λιγο η κινηση στο καφε!!!! τελεια!!!

ευχομαι μια ομορφη κ ηρεμη κυριακη!!!!!!

Καλημερα σε ολες τις μανουλες! Εχουμε αρχισει και μπαινουμε σε σειρα βλεπω οποτε μπορουμε και λεμε τα νεακια μας! :-)

Κοριτσια ευτυχως άλλο αιματακι δεν ειδα, βλενες εχει παντως στα κακα. Δεν τρωω οσπρια,σοκολατα,κακαο,φραουλες,σπανακι,μπροκολο,κουνουπιδι,αναψυκτικα,κρεμμυδι,σκορδο ,γαλακτοκομικα (όσο γινεται τα τελευταια γιατι όλο και καπου βρισκονται, να προχθες εφαγα 2 κουταλιτσες τσιζκεικ που προφανως ειχε τυρι κρεμα). Τωρα να κοψω και την ντοματα? Και αντε σαν λαχανικο δεν ξανατρωω σε σαλατα αλλα τι φαγητο θα τρωω χωρις να εχει λιγη σαλτσα μεσα? Το ευχαριστο παντως ειναι οτι η μπεμπα μου δεν εκανε καθολου κολικους! Κοριτσια μόνο που φανταζομαι πως θα ενιωθα αν εκλαιγε από πόνο σας συγχαιρω για το κουραγιο σας!

elenitsamou και εμεις κανουμε πρασινα κακα καμια φορα ή πρασινα με κιτρινα αναμεικτα και θηλαζουμε αποκλειστικα. Τα πρασινα ειναι μόνο αν κανει το βραδυ στον υπνο της, πραγμα σπανιο πια! Εγω δεν ανησυχησα ποτε γι'αυτο, θα επρεπε?

Χθες το βραδυ επειδη εκλαιγε και δεν κοιμοταν (ειχε παει 11 πρωτοφανες για την μπεμπα μου!) προσπαθησα να της δωσω πιπιλα. Δεν ηθελα αλλα ειπα να δω μηπως ησυχασει. Καταρχην εκανε τα μουτρακια της μπλιαχ και την εφτυσε και τις 3 φορες που της την εβαλα. Ευτυχως το κοριτσακι μου γιατι και μονο που την ειδα για δευτερολεπτα με το στομα βουλωμενο με εκεινο το πλαστικο πραγμα (και ας εχει την μινι μαους πανω, και ας νομιζα ότι ηταν τόοοσο όμορφη πιπιλα όταν την αγορασα πριν γεννησω) στεναχωρεθηκα. Θελω να βλεπω τα χειλακια της! Ευτυχως το νινι μου δεν την θελει! Την μαζεψα και ούτε να την ξαναδω δεν θελω. Τελικα ξερετε τι ήθελε το γλυκό μου μωρακι?Την ακουμπησα στο κρεββατι μαζι μου και ηθελε να παιξει με τα χερακια της! Τα κοιτουσε,προσπαθουσε να τα φερει στο προσωπακι της, ειπε τα λογακια της, γελασε και μετα αφου επαιξε και ξεθυμανε την πηρα αγκαλιτσα και από τότε κοιμαται! Εγω προσπαθουσα να την κοιμησω και αυτη ηθελε να παιξει λίγο ακομα! Αχ ειμαι χαζομαμα,ε?

Φιλακια μανουλες και μωρακια!

κοριτσι μου, ποιος σου ειπε καλε να κοψεις ολα αυτα τα τροφιμα;;;κ απο ποτε τα εχεις κοψει ολα αυτα;;; ετσι δεν θα ξερεις τι το πειραζει... ελπιζω επειδη ειδες τις βλενες να τα σταματησες....αν ναι δεν νομιζω οτι χρειαζεται....ισως να την πειραξε το τσιζκεικ οπως ειπες κ συ...αφου 1φορα το εκανε, ετσι δεν ειναι;;; μπορεις να τα τρως ολα οταν θηλαζεις, αλλα οχι σε μεγαλες ποσοτητες...εκτος απο τη σοκολατα κ αυτη γιατι αφενος ειναι υποπτη για αλλεγιες κ αφετερου γιατι μπορει να προκαλεσει νευρικοτητα στο μωρακι...τα γαλακτοκομικα ειναι τα πρωτα που κοβουμε συνηθως!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Konna μου εχει δικιο η Σπυριδουλα. Δεν τα κοβουμε ποτε ολα αυτα μαζι. Εξαλλου θα σου παρει μια βδομαδα αποχης για να "καθαρισει" κ το μωρακι σου.

Για αρχη κοβουν συνηθως τα γαλακτοκομικα ΜΟΝΟ, γιατι τις περισσοτερες φορες αυτα ειναι τα "ενοχα". Τωρα αν κοψεις ολα αυτα τι θα σου μεινει να τρως? Ασε που δε θα ξερεις κ τι εφταιγε τελικα για να συνεχισεις να μην το τρως! ;)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...