Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

εγω παλι.. δεν μπορω να φαω σχεδον τιποτα..το κρεας και που το βλεπω με χαλαει.. μπορω να φαω σουπιτσες και πολλα φρουτα.. α και σοκολατες.. και πινω και πολυυυ γαλα και πολλους χυμους.. παρολο που δεν ανακατευομαι πολυ.. μολις φαω κατι το βγαζω.. σαν να με ενοχλει στο στομαχι...1!!

εγω μαριλενα δεν εχω βγαλει σπυρακια.. αλλα παρατηρησα οτι εχουν αρχισει να σπανε αγγεια.. και το προσωπο μου κανει μικρες μαυρες παναδες.. !!

υποθετω οτι για τα αγγεια φταινε οι ενεσουλες που κανω.. ισως να μην με καλυβει αυτη η δοση.. την Πεμπτη που θα παω να κανω τις εξετασεις θα ξερω σιγουρα.. !!!

και επισης.. εχω αυτο που ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη.. την μαυρη γραμμουλα κατω απο τον οφαλο.. αν και νωρις.. εγω το εχω.. και γενικα δεν με λες και τριχωτη γυναικα...


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

eva καλησπέρα!!!!πως είσαι;;;πες μας κ συ τα δικαίωμα σου!!!!

τζώρτζια μου αυτή τη γραμμή την εχω κ εγώ...που είναι πιο σκούρο το χρώμα του δέρματος μου...το είχα από τα μεσα της πρώτης μου εγκυμοσύνης....κ ενώ μόλις σαραντσεις υποτίθεται πως φεύγει,εγώ την εχω ακόμα...όπως κ τα μοντγκόμερι στο στήθος το ίδιο....δεν μου έφυγαν πότε!!!!!!οπότε δεν μπορούσα να το μέτρηση σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!!!!!!κουλο ,έτσι;;;;!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Eva. Τζώρτζια αύριο περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου από το γιατρό. Τελικά πόσα κοριτσάκια είναι από επαρχία και πόσα από Αθήνα; Θα πρέπει όταν περάσουμε το τρίμηνο να κανονίσουμε σουαρέ!


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marilena κι εγώ είχα βγάλει σπιθουράκια σε πόδια και χέρια. Έβαλα μια πολύ αθώα κρεμούλα που μου έδωσαν από το φαρμακείο και αμέσως πέρασαν. Εκείνο που έχω είναι φοβερή ξηροδερμία. Αλλά παιδιά, εγώ που είχα πάντα θέμα με τα σπυράκια, από τότε που έμεινα έγκυος έχω ένα πρόσωπο βελούδο μην το ματιάσω. Λέτε να παίζει ρόλο το φύλο; Άλλες κοπέλες γεμίζουν ακμή στην εγκυμοσύνη. Άντε να μας κάνεις καλά εμάς τις γυναίκες. Πάντως μη σας πω ψέματα, εμένα όλο αυτό το ξάπλα, ξεκουράσου, πρόσεχε, λίγο με έχει επιβαρύνει ψυχολογικά. Το μόνο που μου δίνει κουράγιο είναι ότι το κάνω για το καλό της μικρής μου φακούλας. Άντε μωρέ, να περάσει το επικίνδυνο τρίμηνο να ηρεμήσουμε λιγάκι. Λένε ότι μετά οι πιθανότητες για κακή εξέλιξη μειώνονται αισθητά. Μακάρι όλα να πάνε καλά σε όλες μας.


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

eva καλησπέρα!!!!πως είσαι;;;πες μας κ συ τα δικαίωμα σου!!!!

τζώρτζια μου αυτή τη γραμμή την εχω κ εγώ...που είναι πιο σκούρο το χρώμα του δέρματος μου...το είχα από τα μεσα της πρώτης μου εγκυμοσύνης....κ ενώ μόλις σαραντσεις υποτίθεται πως φεύγει,εγώ την εχω ακόμα...όπως κ τα μοντγκόμερι στο στήθος το ίδιο....δεν μου έφυγαν πότε!!!!!!οπότε δεν μπορούσα να το μέτρηση σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!!!!!!κουλο ,έτσι;;;;!!!!!!!

Marilena κι εγώ είχα βγάλει σπιθουράκια σε πόδια και χέρια. Έβαλα μια πολύ αθώα κρεμούλα που μου έδωσαν από το φαρμακείο και αμέσως πέρασαν. Εκείνο που έχω είναι φοβερή ξηροδερμία. Αλλά παιδιά, εγώ που είχα πάντα θέμα με τα σπυράκια, από τότε που έμεινα έγκυος έχω ένα πρόσωπο βελούδο μην το ματιάσω. Λέτε να παίζει ρόλο το φύλο; Άλλες κοπέλες γεμίζουν ακμή στην εγκυμοσύνη. Άντε να μας κάνεις καλά εμάς τις γυναίκες. Πάντως μη σας πω ψέματα, εμένα όλο αυτό το ξάπλα, ξεκουράσου, πρόσεχε, λίγο με έχει επιβαρύνει ψυχολογικά. Το μόνο που μου δίνει κουράγιο είναι ότι το κάνω για το καλό της μικρής μου φακούλας. Άντε μωρέ, να περάσει το επικίνδυνο τρίμηνο να ηρεμήσουμε λιγάκι. Λένε ότι μετά οι πιθανότητες για κακή εξέλιξη μειώνονται αισθητά. Μακάρι όλα να πάνε καλά σε όλες μας.

τα μοντγκομερι και εμενα μου ειχαν μεινει απο την πρωτη εγκυμοσυνη... καθε μηνα πιστευα οτι ημουν εγκυος... χα χα χα... ωσπου τα παρατηρασα πριν τρεις μηνες στην αρχη και τελικα τα ειχα απο τοτε.. οποτε ουτε για μενα ειναι συπτωμα..

Εγω Τσουπινα προτοιμω ξαπλα... για το καλο του μωρου μου.. τωρα

εκανα μια δουλεια στην κουζινα και με επιασε μια ζαλαδναυτια, που νομιζα οτι λυποθυμαω... αρχισα να ζεστενομαι, να ζαλιζομαι, να ιδρωνω... και ενοιωθα οτι εσβηνα.. δινει παρων το ζουζουνι μου...!!!

επισης και εμενα το δερμα μου λαμπει.. ουτε στιγματακι δεν εχω που λεει ο λογος...!!!! αλλα εχω θεμα με τις τριχες.. πριν ξυριζομουν μια φορα τις 2 μερες.. τωρα θελω δυο φορες την μερα αν τους συνοριστω.. μεγαλωνουν πολυυυ γρηγορα...!!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια μου συγνώμη που σας αναστατώνω αλλά παρά την ξεκούραση πάλι έχω καφέ εκκρίσεις. Τρέμω νυχτιάτικα, παρόλο που ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ξαναδώ αίμα και να μην ανησυχώ. Όμως όλες μου οι φίλες μείναν έγκυες και καμία δεν θυμάμαι να είχε αίμα. Τρέμει η ψυχή μου ρε γαμώτο...


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια μου συγνώμη που σας αναστατώνω αλλά παρά την ξεκούραση πάλι έχω καφέ εκκρίσεις. Τρέμω νυχτιάτικα, παρόλο που ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ξαναδώ αίμα και να μην ανησυχώ. Όμως όλες μου οι φίλες μείναν έγκυες και καμία δεν θυμάμαι να είχε αίμα. Τρέμει η ψυχή μου ρε γαμώτο...

Καλημερα Κοριτσακι μου...!!

Λοιπον.. μην αγχωνσαι... Αφου στο ειπε και ο γιατρος.. Μια ξαδελφη του αβτρα μου τωρα ειναι 12 βδοαδων... .. θα σου πω... οτι απο την πρωτη μερα καθηστερησης μεχρι και σημερα βγαζει καφε εκκρισεις... αλλες φορες πολυ αλλες λιγο.. ο γιατρος της ειπε να ειναι ξαπλα και να μηνκουραζετε.. αλλα αυτη εχει και αιμα μαζι ανα διαστηματα...!!!

να παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο.. !!

Κοριτσαρες μου.. θα τα πουμε το απογευμα...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια μου συγνώμη που σας αναστατώνω αλλά παρά την ξεκούραση πάλι έχω καφέ εκκρίσεις. Τρέμω νυχτιάτικα, παρόλο που ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ξαναδώ αίμα και να μην ανησυχώ. Όμως όλες μου οι φίλες μείναν έγκυες και καμία δεν θυμάμαι να είχε αίμα. Τρέμει η ψυχή μου ρε γαμώτο...

εγω σχεδόν σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχα καφέ εκκρίσεις πότε συνεχόμενα πότε σταματούσαν για λιγες μέρες και ξανά!το καφέ δεν είναι κάτι ανυσηχυτικό συνήθως είναι υπολοίματα. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική εμπιστέψου το γιατρό σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσάκια μου συγνώμη που σας αναστατώνω αλλά παρά την ξεκούραση πάλι έχω καφέ εκκρίσεις. Τρέμω νυχτιάτικα, παρόλο που ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ξαναδώ αίμα και να μην ανησυχώ. Όμως όλες μου οι φίλες μείναν έγκυες και καμία δεν θυμάμαι να είχε αίμα. Τρέμει η ψυχή μου ρε γαμώτο...

κοριτσακι μου γλυκο καλημερα!!!!

εγω ειχα κ στις 2εγκυμοσυνες μου αποκολησεις....κ μαλιστα βαρβατες...μιλαμε για πολλες μερες καφε εκκρισεις...τις ξεπερασα ομως...εμπιστευσου τον γιατρο σου και να ξεκουραζεσαι...κ φυσικα να εισαι ηρεμη κ να μην αγχωνεσαι!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

τζωρτζινακι μου πας στο γιατρο ετσι;;;!!!!!!!ολα θα ειναι τελειαααααααααα!!!!!!περιμενουμε νεα σου!!!!!!!

σοφακι μου, πως εισαι;;;!!!!καιρο εχουμε να τα πουμε!!!!!πως παει το μωρακι;;;;!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, γενικά έχω μια εύκολη εγκυμοσύνη!εσύ τι κάνεις;;

μπραβο κουκλα μου!!!!ευχομαι μια τελειομηνη κ ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!κ με το καλο να κρατησεις ενα γερο κ τυχερο μωρακι!!!!!ξερεις φυλο;;;;!!!!!

εγω μια χαρα ειμαι!!!!στην αρχη ακομα!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...