Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

αυτά που δεν μπόρεσα να σου πω!!!


Recommended Posts

κοριτσάκια μου σήμερα φτιάχτηκε το μνηματάκι του κοριτσακιού μου και δεν ήξερα οτι θα ήταν τόσο δύσκολο να αντικρίσω αυτή την εικόνα....

συμπονώ αυτές τις μανούλες που έχουν χάσει τα παιδάκια τους, τώρα καταλαβαίνω τον πόνο τους πόσο βαθύς είναι....:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκια μου σήμερα φτιάχτηκε το μνηματάκι του κοριτσακιού μου και δεν ήξερα οτι θα ήταν τόσο δύσκολο να αντικρίσω αυτή την εικόνα....

συμπονώ αυτές τις μανούλες που έχουν χάσει τα παιδάκια τους, τώρα καταλαβαίνω τον πόνο τους πόσο βαθύς είναι....:cry::cry::cry::cry::cry:

Την έχω δει πολλές φορές αυτήν την εικόνα, δυστυχώς μωρά φίλων και συμμαθητές των παιδιών μου και σε καταλαβαίνω, έστω και λίγο. Μας συγκλονίζει, επειδή είναι τόσο αντιφατικό...μια ταφόπλακα δε θα έπρεπε να έχει τέτοιες ημερομηνίες, ούτε τέτοια προσωπάκια επάνω της...:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαάκι μου 5.5 μήνες ένιωσες μ΄εσα απο την κοιλίτσα μου τις χαρές μας τους φόβους μας τα όνοιρά μας για σένα...και όταν βγήκες δεν μπόρεσα ούτε να σε αποχαιρετήσω όπως ήθελα!!!

λοιπόν αντίο κοριτσάκι μου αν και δεν πρόλαβα να ακούσω το κλαμματάκι σου να δω έστω το προσωπάκι σου ( απο περιγραφή της γιαγιά σου ότι ξέρω...) να ξέρεις οτι σε αγαπούσαμε πολύ και εγώ και ο μπαμπάς σου...ελπίζω κάποια απο τις φορές που το λέγαμε δυνατά να το άκουσες!!!

τις φορές που κλοτσούσες και έκανες τουμπήτσες ( κολοτουμπίτσα οπως σε λέγαμε) με έκανες τόσο ευτιχυσμένη όσο δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ...

να ξέρεις οτι η γέννησή σου με έκανε μανούλα και αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ!!!!

αντίο λοιπόν κοριτσάκι μου και ελπίζω τη φροντίδα που δεν μπόρεσα εγώ να σου δώσω να την έχεις απο την Παναγίτσα...όπως τόσα άλλα αγγελάκια εκεί ψηλά!!!

Σ'αγαπάμε Μαράκι μου και σε σκαιφτόμαστε.... ΑΝΤΙΟ!!!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ... δεν εισαι μονη :(

Και εμενα το κοριτσακι μου (5 μηνων το γεννησα) το εχει κοντα της η Παναγίτσα... αυτο ειναι που με κραταει δυνατη! Δεν θα ξεχασω ποτε, ουτε για μια μερα... αλλα υπαρχει φως οταν περασεις μεσα απο το σκοταδι!

Μπορω να καταλαβω τον πονο σου γιατι περασαμε και μεις τα ιδια και βγηκαμε πιο δυνατοι. Μπορει να ασπρισαν τα μαλια μου μεσα σε 1 μερα, να χαθηκε η γη κατω απο τα ποδια μας αλλα τωρα σχεδον μετα απο 1 χρονο θυσιας, αγχους, φοβου αλλα και πιστης, περιμενουμε την γεννηση του Αγγελου μας... του 2ου παιδιου μας. Και θα τον ονομασουμε ετσι προς τιμη του πρωτου μας αγγελου που δεν προλαβε να ζησει σε αυτο τον κοσμο και προς τιμη της Παναγίας. Περασαμε πολυ δυσκολα, ο πονος δεν περναει απλα μαλακωνει μεσα σου.

Κουραγιο και πιστη, ολα τα αλλα θα τα βρεις μεσα σου...


opGup3.png

gKjZp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα παιδακια σας ειναι αστερια στον ουρανο όποτε τα κοιτατε θα ειναι εκει ακομα και οταν δεν θα τα βλεπετε

και καποια στιγμη θα ειστε και πάλι μαζι!!!

ΛΥΠΑΜΑΙ δεν εχω κατι αλλο να πω.........

Link to comment
Share on other sites

τι να πω???τι να πω???????κοριτσακι μου κουραγιο.....μονο αυτο να πω....και ευχομαι ο θεοσ να σου δωσει ενα αγγελο να κρατησεισ στα χερακια σου και οχι να τον παρει μαζι του...συγγνωμη αλλα μονο αυτο μπορω να σουπω διοτι απο την ωρα που το διαβασα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΥΡΑΓΙΟ... δεν εισαι μονη :(

Και εμενα το κοριτσακι μου (5 μηνων το γεννησα) το εχει κοντα της η Παναγίτσα... αυτο ειναι που με κραταει δυνατη! Δεν θα ξεχασω ποτε, ουτε για μια μερα... αλλα υπαρχει φως οταν περασεις μεσα απο το σκοταδι!

Μπορω να καταλαβω τον πονο σου γιατι περασαμε και μεις τα ιδια και βγηκαμε πιο δυνατοι. Μπορει να ασπρισαν τα μαλια μου μεσα σε 1 μερα, να χαθηκε η γη κατω απο τα ποδια μας αλλα τωρα σχεδον μετα απο 1 χρονο θυσιας, αγχους, φοβου αλλα και πιστης, περιμενουμε την γεννηση του Αγγελου μας... του 2ου παιδιου μας. Και θα τον ονομασουμε ετσι προς τιμη του πρωτου μας αγγελου που δεν προλαβε να ζησει σε αυτο τον κοσμο και προς τιμη της Παναγίας. Περασαμε πολυ δυσκολα, ο πονος δεν περναει απλα μαλακωνει μεσα σου.

Κουραγιο και πιστη, ολα τα αλλα θα τα βρεις μεσα σου...

σου εύχομαι ολόψυχα να δεις το αγοράκι σου μέσα στην αγκαλίτσα σου γερό και υγειές!!!! όσο για πίστη υπάρχουν μέρες που την χάνω με όλλα αυτά τα γιατι.....

Link to comment
Share on other sites

Θα χασεις την πιστη σου, αλλα θα την ξαναβρεις! Αυτο το κενο που νοιωθεις θα περασει σιγα σιγα... Το τι ενοιωθα ηταν ενα απεραντο κενο, σαν να μου ειχαν κοψει ενα χερι ή ποδι κατι... Θα νοιωσεις καλυτερα αν δεν τα παρατησεις!!! Μην τα παρατησεις το οφειλεις στα αγγελακια σου να γινεις πιο δυνατη!

Οσο για τα γιατι δεν θα απαντηθουν ποτε, δυστυχως οι ενοχες ειναι πολλες- γεννησα λογω ανεπαρκειας τραχηλου, ξερω οτι δεν το προκαλεσα αλλα το σωμα μου με απογοητευσε και ενα υγειες κοριτσακι εφυγε... Οποιοι και αν ειναι οι λογοι που γεννησες προωρα πρεπει να το παλεψεις και να συνεχισεις.

Σορρυ αν μιλησα πολυ αλλα εκτος απο τον αντρα μου που σταθηκε σαν βραχος δεν υπηρχε καμια κοπελα που να ειχε περασει το ιδιο να μιλησω.

Επεξεργάστηκαν by Angel09

opGup3.png

gKjZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα χασεις την πιστη σου, αλλα θα την ξαναβρεις! Αυτο το κενο που νοιωθεις θα περασει σιγα σιγα... Το τι ενοιωθα ηταν ενα απεραντο κενο, σαν να μου ειχαν κοψει ενα χερι ή ποδι κατι... Θα νοιωσεις καλυτερα αν δεν τα παρατησεις!!! Μην τα παρατησεις το οφειλεις στα αγγελακια σου να γινεις πιο δυνατη!

Οσο για τα γιατι δεν θα απαντηθουν ποτε, δυστυχως οι ενοχες ειναι πολλες- γεννησα λογω ανεπαρκειας τραχηλου, ξερω οτι δεν το προκαλεσα αλλα το σωμα μου με απογοητευσε και ενα υγειες κοριτσακι εφυγε... Οποιοι και αν ειναι οι λογοι που γεννησες προωρα πρεπει να το παλεψεις και να συνεχισεις.

Σορρυ αν μιλησα πολυ αλλα εκτος απο τον αντρα μου που σταθηκε σαν βραχος δεν υπηρχε καμια κοπελα που να ειχε περασει το ιδιο να μιλησω.

και μένα κατα τα 90% ανεπάρκεια τραχήλου μου είπε ο γιατρός γιατί το κοριτσάκι μου ήταν και εμένα υγειές και ζωντανό μετά τον τοκετό αλλά τα πνευμονάκια του δεν ήταν ακόμα έτοιμα... γι' αυτο και σε μία πιθανή επόμενη εγκυμοσύνη μου είπε για περίδεση...όσο για το πως ένιωθες πίστεψέμαι το γνωρίζω πολύ καλά αυτές τις δύο εβδομάδες.... προσπαθώ να κάνω τις δουλειές μου και το μυαλό μου λες και έχει κολλήσει σε αυτή τη στιγμή...

όποτε θέλεις μπορείς να μου μιλήσης δεν με κουράζεις, άλωστε το χρειάζομαι και εγώ...

Επεξεργάστηκαν by Angela2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι και εγω με περιδεση, φαρμακευτικη αγωγη και ξαπλα εφτασα μεχρι εδω αυτη τη φορα, τουλαχιστον στην περιπτωση μας υπαρχει τροπος αντιμετωπισης... Δωσε στον εαυτο σου χρονο... για οτι θελεις μπορουμε να μιλαμε!


opGup3.png

gKjZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω με περιδεση, φαρμακευτικη αγωγη και ξαπλα εφτασα μεχρι εδω αυτη τη φορα, τουλαχιστον στην περιπτωση μας υπαρχει τροπος αντιμετωπισης... Δωσε στον εαυτο σου χρονο... για οτι θελεις μπορουμε να μιλαμε!

σε ευχαριστω ΄πολύ για τις απαντήσεις σου....

σήγουρα θα χρειαστεί να ξαναμιλήσουμε....

εύχομαι σε 44 μερούλες που έμειναν πια να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το αγγελάκι σου γερό και υγειές!!!!!

Επεξεργάστηκαν by Angela2
Link to comment
Share on other sites

η8ελα απο χτες να σου γραψω...αλλα δεν τα καταφερα!!

λυπαμαι τοσο πολυ κ ξερω πολυ καλα τι περνας καθως πριν 8μηνες εχασα απο ανεπαρκεια τραχηλου το αγορακι μου.

τωρα ειμαστε παλι στις προσπαθειες.

δωσε χωρο στον χρονο κ ασε να κανει την δουλεια του.

δεν θα σου πω λογια παρηγοριας.

το μονο που θεω να σου πω ειναι να κοιταξεις να εισαι καλα με τον αντρουλη σου κ

μαζι θα καταφερετε να πατε μπροστα.

θα ειναι παντα στις καρδιες σας γιατι ειναι το παιδακι σας.

θα ερθει παλι ο καιρος που θα κανετε νεες προσπαθειες κ θα δεις που θα μεινει την επομενη.

οπως λεει κ η αλλη κοπελα που ειναι παλι εγκυος ξερουμε το προβλημα μας τωρα κ μπορουμε να το αντιμετωπισουμε.

οτι μα οτι θελησεις ειμαι εδω.στειλε μου πμ.

angel 09 ηταν οδυνηρο ολο αυτο με την περιδεση???

ειναι στανταρ το οτι τα ραμματα δεν σπανε??

οτι μπορεις να μας πεις καλοδεχουμενο.


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

η8ελα απο χτες να σου γραψω...αλλα δεν τα καταφερα!!

λυπαμαι τοσο πολυ κ ξερω πολυ καλα τι περνας καθως πριν 8μηνες εχασα απο ανεπαρκεια τραχηλου το αγορακι μου.

τωρα ειμαστε παλι στις προσπαθειες.

δωσε χωρο στον χρονο κ ασε να κανει την δουλεια του.

δεν θα σου πω λογια παρηγοριας.

το μονο που θεω να σου πω ειναι να κοιταξεις να εισαι καλα με τον αντρουλη σου κ

μαζι θα καταφερετε να πατε μπροστα.

θα ειναι παντα στις καρδιες σας γιατι ειναι το παιδακι σας.

θα ερθει παλι ο καιρος που θα κανετε νεες προσπαθειες κ θα δεις που θα μεινει την επομενη.

οπως λεει κ η αλλη κοπελα που ειναι παλι εγκυος ξερουμε το προβλημα μας τωρα κ μπορουμε να το αντιμετωπισουμε.

οτι μα οτι θελησεις ειμαι εδω.στειλε μου πμ.

angel 09 ηταν οδυνηρο ολο αυτο με την περιδεση???

ειναι στανταρ το οτι τα ραμματα δεν σπανε??

οτι μπορεις να μας πεις καλοδεχουμενο.

εύχομαι πολύ σύντομα ένα καινούριο εμβρυάκι στην κοιλίτσα σου.... και αυτή τη φορά και στην αγγαλίτσα σου!!!!

όσο για τον αντρούλη μου νιώθω οτι είναι ο μόνος που μπορεί και με παριγορεί όταν είμαι στα κάτω μου.... όπως και εγώ προσπαθώ να φανώ δυνατή όταν είναι εκείνος στις μαύρες του....

Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο δυσκολες οι στιγμες αυτες.

θα δεις ομως θα ερθουν καλυτερες μερες.

θα ερθει η μαγικη αυτη στιγμη κ για μας.δεν θα μας αφησει ετσι η παναγια.

λυπαμαι τοσο πολυ καθε φορα που ακουω κοπελες που βιωσαν την απωλεια.

ευχομαι αυτες τις αγιες μερες να ηρεμησουν οι ψυχουλες μας κ η προσευχη μας να ακουστει ως εκει ψηλα κ συντομα να μας στειλει η παναγια το αδερφακι τους.

αυτη τη φορα ομως να ειναι καλα κ να το κρατησουμε στην αγκαλια μας.

προσπαθησε οσο μπορεις να απασχολεις τον εαυτο σου.

δεν ξερω δουλευεις??

τα ματια μου δεν σταματουν να τρεχουν δακρια


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...