Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

αυτά που δεν μπόρεσα να σου πω!!!


Recommended Posts

ειναι τοσο δυσκολες οι στιγμες αυτες.

θα δεις ομως θα ερθουν καλυτερες μερες.

θα ερθει η μαγικη αυτη στιγμη κ για μας.δεν θα μας αφησει ετσι η παναγια.

λυπαμαι τοσο πολυ καθε φορα που ακουω κοπελες που βιωσαν την απωλεια.

ευχομαι αυτες τις αγιες μερες να ηρεμησουν οι ψυχουλες μας κ η προσευχη μας να ακουστει ως εκει ψηλα κ συντομα να μας στειλει η παναγια το αδερφακι τους.

αυτη τη φορα ομως να ειναι καλα κ να το κρατησουμε στην αγκαλια μας.

προσπαθησε οσο μπορεις να απασχολεις τον εαυτο σου.

δεν ξερω δουλευεις??

τα ματια μου δεν σταματουν να τρεχουν δακρια

όχι έχω σταματήσει πολλά χρόνια τώρα... ο άντρας μου δεν ήθελε να δουλεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν είχα πρόβλημα...ήταν όταν είχαμε παντρευτεί στα 19 μου και ήθελα να μείνω στο σπιτάκι μου...

Τότε όλα καλά.....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που ειμαι τοσο αδυναμη και δε μπορω να σου δωσω κουραγιο!!!Μονο δακρυα γεμιζουν τα ματια μου .........

υπομονη και δυναμη να το ξεπερασεις και να προχωρησεις..... μπροστα οσο μπορεις!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Angela με έχει συγκλονίσει το περιστατικό σου. εύχομαι ολόψυχα γρήγορα να φέρεις στον κόσμο ένα άλλο μωράκι. το κοριτσάκι σου έγινε "Αγγελος" και δεν θέλει να βλέπει τη μαμά της λυπημένη. Εύχομαι να βρεις το κουράγιο να το ξεπαράσεις..


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Angela το μονο που μπορω να σου πω ειναι να ειναι τα τελευταια δακρυα... Τα ματια σου απο εδω και περα να ειναι γεματα χαρα και εικονες ομορφες μέχρι την στιγμή που θα μεινει για παντα χαραγμενα μέσα τους η στιγμή που θα αντικρύσεις πρωτη φορά το μωρούλι σου. Γιατι θα έρθει αυτή η στιγμή να εισαι σιγουρη.

Καλο κουραγιο και σου ευχομαι γρήγορα να το ξεπεράσεις.


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

Angela το μονο που μπορω να σου πω ειναι να ειναι τα τελευταια δακρυα... Τα ματια σου απο εδω και περα να ειναι γεματα χαρα και εικονες ομορφες μέχρι την στιγμή που θα μεινει για παντα χαραγμενα μέσα τους η στιγμή που θα αντικρύσεις πρωτη φορά το μωρούλι σου. Γιατι θα έρθει αυτή η στιγμή να εισαι σιγουρη.

Καλο κουραγιο και σου ευχομαι γρήγορα να το ξεπεράσεις.

το μωρούλι μου το έχω αντικρύσει έστω και φευγαλέα κατα τη διάρκεια του τοκετού.....

ελπίζω σε ένα καινούριο κάποια στιγμή που αυτή τη φορά θα το βλέπω όση ώρα θέλω χωρίς να μου το πάρει κανένας απο την αγκαλιά μου....

Σ' ευχαριστώ για τη στήριξη και τις ευχές σου!!!!!

σου εύχομαι καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση.

να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να το βλέπεις πάντα γερό και ευτιχυσμένο!!!

Link to comment
Share on other sites

το μωρούλι μου το έχω αντικρύσει έστω και φευγαλέα κατα τη διάρκεια του τοκετού.....

ελπίζω σε ένα καινούριο κάποια στιγμή που αυτή τη φορά θα το βλέπω όση ώρα θέλω χωρίς να μου το πάρει κανένας απο την αγκαλιά μου....

Σ' ευχαριστώ για τη στήριξη και τις ευχές σου!!!!!

σου εύχομαι καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση.

να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να το βλέπεις πάντα γερό και ευτιχυσμένο!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου.


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

Αngela Μου.....με εχεις συγκλονίσει....

Σας ευχομαι ολόψυχα να ''το ξεπερασετε'' , και να ειστε παντα γεροι ευτυχισμενοι με ενα μωρακι στην αγκαλια σας !!!

Η κορούλα σου είναι σίγουρα αγγελουδι τωρα....και ο φυλακας αγγελος σας !!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η8ελα απο χτες να σου γραψω...αλλα δεν τα καταφερα!!

λυπαμαι τοσο πολυ κ ξερω πολυ καλα τι περνας καθως πριν 8μηνες εχασα απο ανεπαρκεια τραχηλου το αγορακι μου.

τωρα ειμαστε παλι στις προσπαθειες.

δωσε χωρο στον χρονο κ ασε να κανει την δουλεια του.

δεν θα σου πω λογια παρηγοριας.

το μονο που θεω να σου πω ειναι να κοιταξεις να εισαι καλα με τον αντρουλη σου κ

μαζι θα καταφερετε να πατε μπροστα.

θα ειναι παντα στις καρδιες σας γιατι ειναι το παιδακι σας.

θα ερθει παλι ο καιρος που θα κανετε νεες προσπαθειες κ θα δεις που θα μεινει την επομενη.

οπως λεει κ η αλλη κοπελα που ειναι παλι εγκυος ξερουμε το προβλημα μας τωρα κ μπορουμε να το αντιμετωπισουμε.

οτι μα οτι θελησεις ειμαι εδω.στειλε μου πμ.

angel 09 ηταν οδυνηρο ολο αυτο με την περιδεση???

ειναι στανταρ το οτι τα ραμματα δεν σπανε??

οτι μπορεις να μας πεις καλοδεχουμενο.

Νομιζω εχουμε ξαναμιλησει στο parents πριν μηνες; Οχι δεν ειναι σιγουρο οτι δεν σπανε... Ειναι μια επεμβαση που γινεται με ολικη αναισθησια, πολυ απλη κραταει 20 λεπτα περιπου, γινεται στην 12 εβδομαδα. Ημουνα μια χαρα δεν καταλαβα τιποτα ουτε πονεσα την δευτερη μερα πηρα 2 panadol και αυτο ηταν. Απο κει και περα υπαρχουν θυσιες! Οχι δουλειες, οχι βαρη, οχι επαφες με το συζυγο! Και πολλη ξαπλα... Και φαρμακευτικη αγωγη για συσπασεις κτλ. Τα περισσοτερα γινονται προληπτικα αλλα αφου εφτασα μεχρι εδω παει να πει οτι αντεξε η περιδεση. Ποσο ακομη δεν ξερουμε αλλα μεχρι την 36/37 εβδ υπολογιζει ο γιατρος


opGup3.png

gKjZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι το αγχος και ο φοβος μεχρι να φτασω εδω ηταν το πιο δυσκολο... Η περιδεση δεν ειναι καθολου δυσκολη μην τη φοβαστε!
σε καταλαβαίνω με αυτά που περάσαμε μία καινούρια εκγυμοσύνη πόσο φόβο κριβει.... το σκέφτομαι και εγώ για μία πιθανή επόμενη....
Link to comment
Share on other sites

κοριτσαάκι μου 5.5 μήνες ένιωσες μ΄εσα απο την κοιλίτσα μου τις χαρές μας τους φόβους μας τα όνοιρά μας για σένα...και όταν βγήκες δεν μπόρεσα ούτε να σε αποχαιρετήσω όπως ήθελα!!!

λοιπόν αντίο κοριτσάκι μου αν και δεν πρόλαβα να ακούσω το κλαμματάκι σου να δω έστω το προσωπάκι σου ( απο περιγραφή της γιαγιά σου ότι ξέρω...) να ξέρεις οτι σε αγαπούσαμε πολύ και εγώ και ο μπαμπάς σου...ελπίζω κάποια απο τις φορές που το λέγαμε δυνατά να το άκουσες!!!

τις φορές που κλοτσούσες και έκανες τουμπήτσες ( κολοτουμπίτσα οπως σε λέγαμε) με έκανες τόσο ευτιχυσμένη όσο δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ...

να ξέρεις οτι η γέννησή σου με έκανε μανούλα και αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ!!!!

αντίο λοιπόν κοριτσάκι μου και ελπίζω τη φροντίδα που δεν μπόρεσα εγώ να σου δώσω να την έχεις απο την Παναγίτσα...όπως τόσα άλλα αγγελάκια εκεί ψηλά!!!

Σ'αγαπάμε Μαράκι μου και σε σκαιφτόμαστε.... ΑΝΤΙΟ!!!

αχ καλή μου ,σε νιώθω όσο δε φανάζεσαι

θα σου πώ ένα πράγμα και αν αντέχεις διαβάζεις το παρακάτω ποστ

να ξέρεις ότι έχεις έναν άγγελο πια, και με μια λαμπάδα αναμμένη θα σε περιμένει στο τέλος της ζωής!

είναι καλά εκεί που είναι να είσαι σίφουρη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγώ έχω 3

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40932

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου σου εύχομαι να κάνεις γρήγορα ένα μωράκι να γεμίσει την αγκαλιά σου και την ψυχή σου...συλληπητήρια...μακάρι κανένα κορίτσι να μην περνάει τέτοιο λούκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...