Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ


MamaGiota

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Bloumblou είπε:

Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες!! Όμως προχωράμε μπροστά και θα έρθει ένα  μπεμπακι για να μείνει και να σε κάνει την πιο ευτυχισμένη  μανούλα!! Και εμένα  το μυαλό μου ήταν κολλημένο εκεί...μου είχε γίνει έμμονη ιδέα αφού σκέψου είχα πάρει τεστ εγκυμοσύνης και τα έκανα πριν καν έχω καθυστερηση τοοοσο ανυπομονησία πια!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις κάνε πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά και όμορφα και χαλαρά πολύ χαλαρά ξεκίνησε τις επαφές σου!! Ξεκίνησε όχι με μοναδικό σκοπό να μείνεις εγκυουλα γιατί υποσυνείδητα γεμίζεις άγχος!! Άντε κοπέλες μου μακάρι να έχετε τα ευχάριστα αυτόν τον μήνα!! 

Μακάρι... θα προσπαθήσω να χαλαρώσω κ θα δείξει...σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Αννουλα1985 είπε:

Μακάρι... θα προσπαθήσω να χαλαρώσω κ θα δείξει...σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...

Σε νιώθω απόλυτα!!! Προσπάθησε πολύ!! Και το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει!! :x:x:x

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αννουλα1985 είπε:

Εγω λεω αυτο τον μήνα να το πάω μερα παρα μερα...Δεν είναι μια χαρα;;; εμείς είχαμε φτάσει στον 4ο μηνα φοβαμαι μηπως αργήσει να μου φύγει με όλη την άσχημη εμπειρία που ειχα κ βίωσα.. Δεν ξερω τι να κάνω ειλικρινά προσπαθω να κάνω πράγματα...το αφήνω για λιγο η για κάποιες μέρες κ μετά παλι τα ιδια...θα πάνε τελεια  θα το δεις...να σκέφτεσαι θετικά κ να το απολαύσεις όσο δεν πάει...!!!

Στο εύχομαι ολόψυχα να πάρω δύναμη κ εγώ να συνεχίσω...τι να πω το μυαλό μου μονιμα  εκει κ έτσι δεν κανω τιποτα...τι να πω πρέπει να χαλαρώσω κ για μένα αλλά κ για να μου έρθει το μπεμπε..Αλλά δεν είναι εύκολο ειλικρινά δεν το κάνω επίτηδες...

Όλα μα όλα είναι για καλό θα δεις...όλα μας συμβαίνουν μόνο για καλό αυτό να σκεφτεσαι ακόμα και οι δυσκολίες ..και αν όχι σε εμάς τότε σε ποιον ?όπως είχε κάποιος γνωστος μου....θετική σκέψη και όλα θα γίνουν πριν το καταλάβεις ..και θα είσαι τόσο ευτυχισμένη που δεν θα θυμάσαι τίποτα από τα παλιά..και στο εύχομαι ολόψυχα να γίνει πολύ πολύ πολυ σύντομα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα...καμμία που να την βοήθησαν τα τεστ ωορρηξίας...;;;

On 12/1/2019 at 3:42 ΜΜ, Pagor είπε:

Μακαριιιιιιιιιι....θα δούμε...αλλά επειδή και άλλες φορές έτσι έλεγα και δεν ήμουν...είμαι στο 50-50...απλά ανυπομωνω να δω αν αυτος ο μήνας ήταν τυχερός!!!

Κοριτσι μου...καλησπέρα...τι κανεις;;; Τελικά τα τεστακια βοηθησαν;;; εμενα Όχι τωρα δεν περιμένω την ακατανομαστη  2 με 3 Φεβρουαρίου... άντε να δούμε...οι προσπάθειες έγιναν κ αυτόν τον μήνα  αλλά μόνο δύο φορές κοντα στις γονιμες..θα δείξει...!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αννουλα1985 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...καμμία που να την βοήθησαν τα τεστ ωορρηξίας...;;;

Κοριτσι μου...καλησπέρα...τι κανεις;;; Τελικά τα τεστακια βοηθησαν;;; εμενα Όχι τωρα δεν περιμένω την ακατανομαστη  2 με 3 Φεβρουαρίου... άντε να δούμε...οι προσπάθειες έγιναν κ αυτόν τον μήνα  αλλά μόνο δύο φορές κοντα στις γονιμες..θα δείξει...!!!

εμενα με βοηθησαν πολυ τα τεστ. καταρχας ξεκινουσα ετσι κ αλλιως νωρις επαφες αλλα.με τα τεστ ειδα οτι ωορηξια κανω παρα πολυ νωρις κ οταν επιασα το παιδακι μου ειχα ωορηξια 8η μερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

εμενα με βοηθησαν πολυ τα τεστ. καταρχας ξεκινουσα ετσι κ αλλιως νωρις επαφες αλλα.με τα τεστ ειδα οτι ωορηξια κανω παρα πολυ νωρις κ οταν επιασα το παιδακι μου ειχα ωορηξια 8η μερα 

Lina μου καλησπέρα εισαι εγκυος τωρα ή έχεις γεννησει;;;...Πόσο καιρό χρεισιμοποιουσες  τεστ;;; Εγώ είμαι στον τέταρτο μήνα με τεστ  κ ακομα τιποτα... τα έχω δοκιμάσει όλα...!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Αννουλα1985 είπε:

Lina μου καλησπέρα εισαι εγκυος τωρα ή έχεις γεννησει;;;...Πόσο καιρό χρεισιμοποιουσες  τεστ;;; Εγώ είμαι στον τέταρτο μήνα με τεστ  κ ακομα τιποτα... τα έχω δοκιμάσει όλα...!!!

εχω γεννησει. θα σου τεσσερις μηνες.δεν ειναι πολλοι που προσπαθεις. δεν πιανει κ με την πρωτη. γενικα.εγω εκανα πολλες εξετασεις γιατι προσπαθουσα κ χωρις τεστ περιπου ενα χρονο. εγω ξεκινουσα επαφες αμεσως μετα την περιοδο μερα παρα μερα κ οταν εβρισκα ωορηξια καθε μερα για τρεις μερες συνεχομενες περιπου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

εχω γεννησει. θα σου τεσσερις μηνες.δεν ειναι πολλοι που προσπαθεις. δεν πιανει κ με την πρωτη. γενικα.εγω εκανα πολλες εξετασεις γιατι προσπαθουσα κ χωρις τεστ περιπου ενα χρονο. εγω ξεκινουσα επαφες αμεσως μετα την περιοδο μερα παρα μερα κ οταν εβρισκα ωορηξια καθε μερα για τρεις μερες συνεχομενες περιπου

Να σου ζησει το παιδάκι  σου... ναι το ξερω οτι δεν ειναι πολυ αλλα Ανυπομονώ...το Ιούνιο καναμε διακοπη κυησης στον 4ο μηνα...οπότε καταλαβαίνεις πως νιωθω...!!!Στους 9 με 10 μηνες το πιάσαμε εκείνο...!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αννουλα1985 είπε:

Να σου ζησει το παιδάκι  σου... ναι το ξερω οτι δεν ειναι πολυ αλλα Ανυπομονώ...το Ιούνιο καναμε διακοπη κυησης στον 4ο μηνα...οπότε καταλαβαίνεις πως νιωθω...!!!Στους 9 με 10 μηνες το πιάσαμε εκείνο...!!!

σε ευχαριστω πολυ. αφου εμεινες εγκυος θα ξαναμεινεις σιγουρα ειναι θεμα χρονου. ευχομαι το συντομοτερο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2019 at 7:56 ΜΜ, Αννουλα1985 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...καμμία που να την βοήθησαν τα τεστ ωορρηξίας...;;;

Κοριτσι μου...καλησπέρα...τι κανεις;;; Τελικά τα τεστακια βοηθησαν;;; εμενα Όχι τωρα δεν περιμένω την ακατανομαστη  2 με 3 Φεβρουαρίου... άντε να δούμε...οι προσπάθειες έγιναν κ αυτόν τον μήνα  αλλά μόνο δύο φορές κοντα στις γονιμες..θα δείξει...!!!

Να σου πω την αλήθεια εγώ τα χρησιμοποίησαν πρώτη φορά τώρα τον Ιανουάριο...παιδί δεν ήρθε αλλά είδα ότι ουσιαστικά ήταν η πρώτη φορά που ήρθαμε σε επαφή όλες τις γόνιμες μέρες ..ενώ άλλη φορά μια στο τόσο να πετύχουμε καμία...ενώ τώρα όλες ...πιστεύω ότι τώρα έχουμε πολλές πιο πολλές πιθανότητες έτσι...άλλες λένε ότι τις ανχονει εμένα με βοηθάει γιατί έτσι ξέρω ότι βαδιζω σωστά...ενω άλλη φορά έλεγα τις πετύχαμε δεν τις πετύχαμε.... εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας .. για όλες δηλαδή...

On 21/1/2019 at 8:29 ΜΜ, Αννουλα1985 είπε:

Να σου ζησει το παιδάκι  σου... ναι το ξερω οτι δεν ειναι πολυ αλλα Ανυπομονώ...το Ιούνιο καναμε διακοπη κυησης στον 4ο μηνα...οπότε καταλαβαίνεις πως νιωθω...!!!Στους 9 με 10 μηνες το πιάσαμε εκείνο...!!!

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου...δεν πρέπει...θα δεις ...θα γίνουμε σύντομα μανουλες όλες μας ..και εγώ έτσι λέω και το πιστεύω ..κάθε φορά που απογοητεύομαι λέω όχι θα τα καταφέρω...και εμείς προσπαθούμε 16 μήνες τώρα...βέβαια τους πρώτους 9 είχα εγώ θέμα με πολύποδες που δεν το ήξερα και έτσι ουσιαστικά πήγαιναν χαραμη οι προσπάθειές αλλά και πάλι είναι πολύς καιρός που το προσπαθούμε...και να φανταστείς ότι ο άντρας μου είναι μια χαρά σε όλες τις εξετάσεις και εγώ από το καλοκαίρι μου είπαν όλα τέλεια...τέλεια ναι ..παιδί δεν βλέπω...τι να κάνουμε ομως ..έχει και για εμάς ο θεός ...και δεν το βάζω κάτω...αφού είμαστε καλά όλα μπορώ να τα καταφέρω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 months later...

κορίτσια γεια σας. αγόρασα τα 

Clearblue Advanced Digital Ψηφιακό Τεστ Ωορρηξίας με δείκτη δύο ορμονών 20 Τεμ.

αλλά δυστυχώς δεν τα χρειάζομαι (θα προχωρήσω σε εξωσωματική). Αν ενδιαφέρετε καμία ας μου στείλει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπερα κοριτσια μουυυυ θελω την βοήθεια σας!!! Ειναι 27 χρονων κ προσπαθω εδω κ ενα χρονο περιπου για παιδακι...εχουμε κανει ολες τις εξετάσεις κ ο αντρας κ εγω .Εγω τωρα θα παω να κάνω και σαλπιγγογραφια να ελέγξουμε κ αυτο! Κ σημερα αγόρασα τεστ ωορηξιας ! Μπορειτε να με βοηθήσετε πως να τα κανω; Την προηγούμενη βδομάδα πηγα στον γυναικολόγο μου κ μ ειπε κατα τις 16 θα μπω στις γόνιμες περιπου εχουμε καθημερινη επαφη σχεδον κ θελω να τα καταφέρω να μεινω εγκυος! Εχω απογοητευτεί με τοσα αρνητικά τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tonia27 said:

Καλησπερα κοριτσια μουυυυ θελω την βοήθεια σας!!! Ειναι 27 χρονων κ προσπαθω εδω κ ενα χρονο περιπου για παιδακι...εχουμε κανει ολες τις εξετάσεις κ ο αντρας κ εγω .Εγω τωρα θα παω να κάνω και σαλπιγγογραφια να ελέγξουμε κ αυτο! Κ σημερα αγόρασα τεστ ωορηξιας ! Μπορειτε να με βοηθήσετε πως να τα κανω; Την προηγούμενη βδομάδα πηγα στον γυναικολόγο μου κ μ ειπε κατα τις 16 θα μπω στις γόνιμες περιπου εχουμε καθημερινη επαφη σχεδον κ θελω να τα καταφέρω να μεινω εγκυος! Εχω απογοητευτεί με τοσα αρνητικά τεστ

Καλησπέρα! Ποια τεστάκια αγόρασες? Επειδή κάθε μήνα μπορεί να αλλάζει η μέρα, πχ εγώ έχω ωορρηξία μεταξύ 13ης και 16ης μέρας συνήθως πλ σπάνια είχα και 17η...οπότε ξεκινάς τα τεστάκια και σύμφωνα με τις οδηγίες του πακέτου γύρω στη 10η 11η μέρα. Καθημερινή επαφή χρειάζεσαι τις 2 μέρες που ακολουθούν από τη πρώτη φορά που είχες τεστ θετικό. Γιατί και το σπέρμα θέλει 3 μέρες να ανανεωθεί, μη το εξαντλείτε δηλαδή πολλές μέρες πριν συνεχόμενα...

Καλή επιτυχία να έχεις! Κάνε και τη σαλπιγγογραφία να δείτε αν είναι όλα οκ κ εκεί και όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2020 at 6:56 ΜΜ, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Ποια τεστάκια αγόρασες? Επειδή κάθε μήνα μπορεί να αλλάζει η μέρα, πχ εγώ έχω ωορρηξία μεταξύ 13ης και 16ης μέρας συνήθως πλ σπάνια είχα και 17η...οπότε ξεκινάς τα τεστάκια και σύμφωνα με τις οδηγίες του πακέτου γύρω στη 10η 11η μέρα. Καθημερινή επαφή χρειάζεσαι τις 2 μέρες που ακολουθούν από τη πρώτη φορά που είχες τεστ θετικό. Γιατί και το σπέρμα θέλει 3 μέρες να ανανεωθεί, μη το εξαντλείτε δηλαδή πολλές μέρες πριν συνεχόμενα...

Καλή επιτυχία να έχεις! Κάνε και τη σαλπιγγογραφία να δείτε αν είναι όλα οκ κ εκεί και όλα καλά θα πάνε!

Καλησπερα κ παλι! Την κυριακη περιμενω να αδιαθετήσω εχει πρηστει αρκετα το στήθος μ εκανα ενα τεστ γιατι φαγώθηκε ο αντρας μ αλλα 6 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο βγήκε αρνητικό, θεωρω πως ειναι νωρις.Ποια ειναι τα πρωτα συπτωματα που είχατε εσεις; Μακαρι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...