Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα! Εύχομαι σε όλες μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη και μένα γερό νινι!!! Εγω έκανα τεστ θετικό την προηγούμενη Πέμπτη και το Σάββατο χωριακη με 172,4 μονάδες. Δεν την επανελαβα θα πάω στη γιατρο μου την Πέμπτη. Ελπίζω όλα να ειναι καλα γιατι ένα άγχος το έχω!

Γεια σου anastasaki συγχαρητηρια για το θετικο τεστ!

Καλο υπερηχο την Πεμπτη!!!

Εγω αυριο το απογευμα εχω γιατρο, εχω να παω 2 εβδομαδες.

Στην αρχη ελεγα πως θα περασουν οι μερες, αλλα να που περασαν και αυριο ελπιζω να δουμε το μωρακι μας και την καρδουλα του μιας και την προηγουμενη ημουν 5+2 και ειδαμε μονο σακο και καποια εμβρυικα στοιχεια..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

praga δηλαδη ποτε θα κανεις υπερηχο;

Ποτε επισκεπτεται μια εγκυος εκει το γιατρο της;

Δεν ξερω καθολου τις διαδικασιες εκτος Ελλαδας :confused::confused:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου anastasaki συγχαρητηρια για το θετικο τεστ!

Καλο υπερηχο την Πεμπτη!!!

Εγω αυριο το απογευμα εχω γιατρο, εχω να παω 2 εβδομαδες.

Στην αρχη ελεγα πως θα περασουν οι μερες, αλλα να που περασαν και αυριο ελπιζω να δουμε το μωρακι μας και την καρδουλα του μιας και την προηγουμενη ημουν 5+2 και ειδαμε μονο σακο και καποια εμβρυικα στοιχεια..

Ολα καλα θα ειναι!!!

Θα την δειτε και θα την ακουσετε την καρδουλα σας!!!

Κι εγω αλλαξα το ραντεβου και τελικα θα παω την Πεμπτη να ξαναδουμε το μωρακι μας...Ελπιζω να ειναι καλα το μικρο μου!!!!:):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Μετά από ένα περίεργο καλοκαίρι και αρκετές μέρες καθυστέρησης, τη Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου έκανα χοριακή και βγήκε όχι μόνο θετική, αλλά και 3461 μονάδες!!! Περιμένω με ανυπομονησία το ραντεβού μου με τον γιατρό αύριο, που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα :-D! Ο άντρας μου κοντεύει να τρελαθεί, μόνο τις ώρες δεν μετράει ανάποδα! :rolleyes:

Εύχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες να έχουν μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όσες έχουν ήδη ένα παιδάκι, σύντομα να του χαρίσουν το αδελφάκι του!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Μετά από ένα περίεργο καλοκαίρι και αρκετές μέρες καθυστέρησης, τη Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου έκανα χοριακή και βγήκε όχι μόνο θετική, αλλά και 3461 μονάδες!!! Περιμένω με ανυπομονησία το ραντεβού μου με τον γιατρό αύριο, που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα :-D! Ο άντρας μου κοντεύει να τρελαθεί, μόνο τις ώρες δεν μετράει ανάποδα! :rolleyes:

Εύχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες να έχουν μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όσες έχουν ήδη ένα παιδάκι, σύντομα να του χαρίσουν το αδελφάκι του!

Πολλα πολλα συγχαρητηρια!!!! Καλωσηλθες στη παρεα μας...

Αυριο εχουμε πολλα ραντεβου λεμεεεεεεεεε

Με το καλο να πατε και εσεις αυριο smurfita:D:D:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

praga δηλαδη ποτε θα κανεις υπερηχο;

Ποτε επισκεπτεται μια εγκυος εκει το γιατρο της;

Δεν ξερω καθολου τις διαδικασιες εκτος Ελλαδας :confused::confused:

Δεν είναι οι καλύτερες διαδικασίες (ή τουλάχιστον εμένα δεν μου αρέσουν).

Μόλις μάθεις πως είσαι έγκυος (από τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι) κλείνεις ραντεβού με μία μαία στις 8 εβδομάδες η οποία σε στέλνει για εξετάσεις αίματος και σου κλείνει και ραντεβού για υπέρηχο κάποα στιγμή ανάμεσα στις 11-14 εβδομάδες.

Φυσικά εγώ θα πάω σε έναν ιδιώτη σονογράφο στις 7 εβδομάδες να δούμε τι γίνεται εκεί μέσα γιατί αν είναι εκτοπική εγκυμοσύνη και δεν το πάρω χαμπάρι έγκαιρα μπορεί να πάθω ζημιά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουτε και εμενα μου αρεσει αυτη η διαδικασια..

Εννοεις εξωμητρα κυηση; θα πονουσες αν ηταν τετοια περιπτωση!

Ολα καλα θα ειναι!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, που ειστε σημερα;

Εμεις το απογευμα θα παμε στο γιατρο, εχω λιγο αγχος αλλα ενταξει:rolleyes::rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, που ειστε σημερα;

Εμεις το απογευμα θα παμε στο γιατρο, εχω λιγο αγχος αλλα ενταξει:rolleyes::rolleyes:

Καλησπερα...Εγω εδω τριγυρναω...

Δεν εχει πολυ κινηση το καφε μας....

Ειμαστε ακομα λιγο "κουμπωμενες" μου φαινεται...

Εγω αυριο εχω γιατρο και παρακαλω την Παναγια να ειναι το μωρακι μου καλα!!!!

Φυσικο ειναι να εχεις αγχος....

1ο ραντεβου;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου mama, το δευτερο ραντεβου μας ειναι, αλλα οσο να ναι τα πρωτα ραντεβου ειναι αγχωτικα!!

Ευχομαι και εσυ αυριο να παρεις μεγαλη χαρα με αυτα που θα δεις:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου anastasaki συγχαρητηρια για το θετικο τεστ!

Καλο υπερηχο την Πεμπτη!!!

Εγω αυριο το απογευμα εχω γιατρο, εχω να παω 2 εβδομαδες.

Στην αρχη ελεγα πως θα περασουν οι μερες, αλλα να που περασαν και αυριο ελπιζω να δουμε το μωρακι μας και την καρδουλα του μιας και την προηγουμενη ημουν 5+2 και ειδαμε μονο σακο και καποια εμβρυικα στοιχεια..

Ευχαριστω πολυ!!!! Περιμένουμε νέα σου!! Με τ καλο να ακούσετε καρδούλα!!

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Μετά από ένα περίεργο καλοκαίρι και αρκετές μέρες καθυστέρησης, τη Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου έκανα χοριακή και βγήκε όχι μόνο θετική, αλλά και 3461 μονάδες!!! Περιμένω με ανυπομονησία το ραντεβού μου με τον γιατρό αύριο, που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα :-D! Ο άντρας μου κοντεύει να τρελαθεί, μόνο τις ώρες δεν μετράει ανάποδα! :rolleyes:

Εύχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες να έχουν μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όσες έχουν ήδη ένα παιδάκι, σύντομα να του χαρίσουν το αδελφάκι του!

Συγχαρητήρια! Εύχομαι μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη κ με ένα υγιές μωρο!! Ποτε θα πας γιατρο;


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mama, το δευτερο ραντεβου μας ειναι, αλλα οσο να ναι τα πρωτα ραντεβου ειναι αγχωτικα!!

Ευχομαι και εσυ αυριο να παρεις μεγαλη χαρα με αυτα που θα δεις:D

μονο μια μερα διαφορα εχουμε:D:D:D:D:D

Αχ μακαρι γιατι ειμαι πολυ αγχωμενη....Ελπιζω οτι η Παναγια δεν θα με αφησει ετσι....

Ναι εχουμε μονο μια μερα διαφορα!!!χαχα

Βεβαια εμενα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα καθοτι εχω πολυκυστικες και δεν ξερω ποτε συνελαβα...Με βαση τον υπερηχο λεμε 27/8.....

Κοριτσια καπνιζει καμια σας;;;Εγω καπνιζα πριν την εγκυμοσυνη και τωρα κανω 3-4 την μερα στριφτα πολυ λεπτα...Δεν μου βρωμαει ρε γμτ καθολου....:-(:-(


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

anastasaki ευχαριστω πολυ!!

mama εγω δεν καπνιζα ποτε και ετσι δε μπορω να ξερω πως ειναι να πρεπει να το κοψεις μαχαιρι.

Θα σου πω κατι που ακουσα παλιοτερα απο εναν παιδιατρο και μου εχει μεινει.

Θα μπορουσες ποτε να καπνιζεις και να πετας τον καπνο στο προσωπο του μωρου σου κατευθειαν; οχι πιθανον.

Το ιδιο συμβαινει και στην εγκυμοσυνη, επειδη δε βλεπουμε το μωρο δε σημαινει οτι δεν υπαρχει.

Προσπαθησε να το κοψεις, μονο καλο θα κανεις!!!;)

Σε εσενα και φυσικα στο μωρο σου!

Ελπιζω να μη σου εκανα τη καρδια περιβολι:rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...