Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Mama εγω τρωω σαλατες απεξω κ παιρνω κ ετοιμες κομμενες απο super market

γιατι βαριεμαι να κοβω μαρουλια ,μονο λαχανο κοβω.Μεχρι στιγμης

τοξοπλασμωση δεν εχω παθει.Τα κιλα σου πολυ καλα.Μπραβο.:D

Μαριακου δεν κανω ενεσακια ηπαρινης.Αρα θα γεννησεις με καισαρικη λογω θρομβοφιλιας:?:

Σοφια και εσενα τα κιλα σου ειναι καλα γιατι ησουν αδυνατη 53 κιλα.

Εγω ξεκινησα 65 κιλα και τωρα ειμαι 80 με 1.55c m υψος.για να καταλαβεις.

Καλα αποτελεσματα στο Doppler, νωρις το κλεισατε.

Και ναιιιιιιιιι!!!!!! Εχω τα πρωτεια στα κιλα!!!! :shock:

Γιατί να κάνω καισαρική λόγω θρομβοφιλίας?Δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος ούτε η αιματολόγος.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω κανω ενεσακια λογω της παλλινδρομης που ειχα προληπτικα!

Κανω innohep 0.45...

Η κοιλια μου ειναι μπλε-πρασινη σχεδον ολη!!!

χαχαχαχα!!!!!

Εγώ έκανα για λίγο καιρό στην κοιλιά αλλά τώρα στα μπούτια.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνω καισαρική λόγω θρομβοφιλίας?Δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος ούτε η αιματολόγος.

Η ξαδερφη της κουμπαρας μου ειχε θρομβοφιλια και την εβαλε με καισαρικη κ η κουμπαρα μου το ιδιο της λεει αλλος γιατρος οτι οταν ερθει η ωρα να γεννησει ετσι με καισαρικη.Δεν θελω κοριτσακι μου να σε αγχωσω ,συγνωμη αλλα καθε γιατρος ειναι διαφορετικος.

Ρωτησε τον γιατρο σου οταν ξαναπας να εισαι σιγουρη κ πες μου.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια με τα κιλα πως τα πατε?????? :?:

Δυστυχως μου αρεσουν τα γλυκα και δε μπορω να αντισταθω γι αυτο κ εχω παρει περιπου 8-9 κιλα..

Τρομαρα μου ειναι που δεν ηθελα να παρω πολλα αυτη τη φορα.

Στη πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 19 περιπου:rolleyes:

Αααα.....ξέχασα...συμπλήρωσα και τη δήλωση συμμετοχής για το σεμινάριο μητρικού θηλασμού στις 16 Φεβρουαρίου από τον Μητρικό Θηλασμό. Ελπίζω να μπορέσω να πάω!!!

Ωραια σεμιναρια αυτα!!

Αν τα καταφερεις να πας, αξιζει το κοπο;)

Εχεις ακομα εμετους;

Καθε μερα;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα κανετε οσες μπορειτε να πατε στα σεμιναρια θηλασμου.

Εγω δουλευω και ολα ειναι το πρωι.εχω συμπληρωσει

της nutricia που παρακολουθεις μεσα στο ιντερνετ ουτε

-αυτα δεν μπορεσα.Αν ξερετε κανενα το απογευμα να μου πειτε.

Σκεφτομαι να παρω του Παπαβεντση το βιβλιο "επιστροφη στο θηλασμο".

Το εχει διαβασει καμια να μου πει;


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα.....ξέχασα...συμπλήρωσα και τη δήλωση συμμετοχής για το σεμινάριο μητρικού θηλασμού στις 16 Φεβρουαρίου από τον Μητρικό Θηλασμό. Ελπίζω να μπορέσω να πάω!!!

Κ εγω συμπληρωσα συμμετοχή για να παω στο σεμινάριο smurfita μου!!! Λες να βρεθούμε;;;;


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Aristea μου ειχα συμεχομενο πονο κυριως ενοχληση θα το ελεγα και μουδιασμα στο λατω μερος της κοιλιας.μπορει να ηταν και οι συσπασεις braxton hicks που ειναι φυσιόλογικες.

Και εγω κανω ενεσεις ηπαρινης 3cc και εχω αρχισει και τις βαριεμαι,εγω της κανω στο ποδι γιατι στην κοιλια δεν μου κανει η καρδια και οταν ρωτησα τον γιατρο αν θα κανουμε καισαρικη,γιατι μεχρι τοτε αυτο ηξερα και γω απο αλο δικο μου περιστατικο,μου λεει οχι.τωρα πως θα γινει αυτο δεν ξερω αφου δεν ξερουμε ποτε θα θελει ο μπεμπης να ερθει και θα πρεπει να εχω σταματησει φανταζομαι νωριτερα της ενεσεις για πιθανη αιμοραγια δεν ξερω,αλλα εμπιστευομαι τον γιατρο μου,θα τον ξαναρωτησω καποια στιγμη.

Εγω παλι εχω παρει δεκα κιλα,κλαψ κλαψ,και ξεκινησα με την προοπτικη να ειμαι προσεκτικη γιατι εχω θεμα με τα κιλα μου.αλλα απο τοτε που εκανα αμνιο εφαγα τετοιο αγχος ππυ λεω στο καλο τα κιλα,σημασια εχει να ειμαι καλα.φιλια


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!

Κι εγω κανω ενεσακια αλλα δεν θα κανω καισαρικη παρα μονο αν κριθει απαραιτητο...

Προς το παρον κανενας γιατρος που με παρακολυθει δεν ειπε οτι θα κανω καισαρικη λογω των ενεσεων....

Μια χαρα για φυσιολογικο τοκετο παω και ευχομαι να τα καταφερω!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!

Maraki αν θες να διαβασεις περι θηλασμου μπες εδω http://www.thilasmos.com/?page_id=6

εχει χρησιμες συμβουλες απο τη Βικυ Φαρδογιαννη που ειναι πιστοποιημενη συμβουλος θηλασμου!

Το βιβλιο που λες ειναι καλο, αλλα και αυτο της Πατσουρου http://www.biblionet.gr/book/121333/%CE%A0%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%85,_%CE%86%CE%BD%CE%BD%CE%B1/%CE%98%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82,_%CE%BC%CE%B9%CE%B1_%CF%85%CF%80%CE%AD%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B7_%CF%83%CF%87%CE%AD%CF%83%CE%B7


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο κοριτσια που θελω να μαθω,πως καμω παραθεση καποιο αλλο μηνυμα στο δικο μου δεν ξερω και δεν μπορω να το βρω πουθενΑ

Αυτο που σου ειπε η Σοφια!!

Αλλα να γραφεις μετα τις αγκυλες;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Σημερα μπηκαμε 27η εβδομαδα!!! :P

Ξυπνησα λες και πατησε τρενο..!! πρησμενη κουρασμενη..!!

Εσεις πως ειστε???

Πω Πω ρε κοριτσια τις μερες που καθομαι σπιτι και δεν ειμαι εξω βολτα ειμαι τρελαμενη χαχχα δεν την παλευω σπιτι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...