Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Babyofmine περαστικα σου!! Ελπίζω να αναρρωσετε ολοι γρήγορα!! Θελει προσοχη επειδή είναι υπουλη η ίωση που κυκλοφορει!! Εγω χθες δεν κοιμήθηκα καθολου..με καει το στομαχι κ η κοιλια εντονα!! Οσο για την γεννα κ εγω ανυπομονω....


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!!!

Εχτες το βραδυ πηγαμε στο γιατρο..

Μια χαρα μας βρηκε, ειναι 760γρ το αγορακι μας!

Ειναι ακριβως στη μεση των καμπυλων αναπτυξης και αν συνεχισει ετσι θα γεννηθει περιπου στα 3400!

Μου εγραψε επανεξεταση για τοξοπλασμα και θα μας ξαναδει σε 3 περιπου εβδομαδες οπου θα μου γραψει την καμπυλη ζαχαρου!!

Babyofmine αρρωστουλα;; Περαστικα σου!!!

Και εγω ειμαι καπως, εχω ακομα καταρροη κ με πιανει πονοκεφαλος συχνα πυκνα..

Οσο για τη γεννα και εγω ανυπομονωωωωω, θελω να ερθει το Πασχα χαχαχα μετα δεν εμεινε τιποτα!!!

Τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε;

Ειχαμε καμια αλλη επισκεψη στο γιατρο;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοιλιτσες!

Τι κανετε;;;

Βλεπω οτι ολες ανυπομονουμε να περασει ο καιρος!

Κι εγω κοριτσια μου ειναι η πρωτη χρονια που θελω σαν τρελη να φυγει ο χειμωνας!

Ποια ειδε εχθες την εκπομπη πρωταγωνιστες;;;

Μιλουσε για φυσιολογικο τοκετο vs καισαρικη!

Πολυ ωραια ηταν!

Εδειξε και μια κοπελα που γεννησε φυσιολογικα και ΠΛΑΝΤΑΞΑ στο κλαμα!!!

Εμεις γιατρο εχουμε στις 27/2 και την Παρασκευη θα παω για την καμπυλη ζαχαρου...Ελπιζω να βγει καλη η εξεταση!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια Σε ολες και περαστικα στην αρρωστουλα...!!!! Εμεις εδω ολα καλα!! Σημερα καναμε εξετασεις και αυριο εχουμε ραντεβουσ το γιατρο!!! 27η εβδομαδα!!!!

μαριακου ολα καλα θα πανε κοριτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

Χαιρομαι που διαβαζω τα μηνυματακια σας και συμμεριζομαι και εγω την χαρα,ανυπομονω και γω για την γεννα,οντως μετα το πασχα δεν θα ειναι τιποτα.μαρεσει γιατι οταν γεννησω θα ειναι καλοκαιρακι και θα μπορω να βγαινω με τον μπεμπη βολτα.

Βεβαια εγω δεν εχω ετοιμασει ακομη τιποτα γιατι το σπιτακι μας ειναι πολυ μικρο κ ο μπεμπης θα κοιμαται στο δικο μας δωματιο και αμα βαλουμε απο τωρα τα πραγματα στο σπιτι θα μπουχτησουμε λιγο,οποτε το καθυστερω.

Περαστικα στην αρρωστουλα και καλα αποτελεσματα οσες εχουν γιατρο,εμεις θα παμε την αλλη βδομαδα για επισκεψη


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mama ειδα και εγω την εκπομπη εχτες..

Επιτελους καποιος ασχοληθηκε με το θεμα!!!

Ειχε πολλες συγκινητικες σκηνες και βουρκωσα και εγω..

mummy cool με το καλο στο γιατρο αυριο.. 27η εβδομαδα, ολοκληρο παιδι θα ειναι χαχα

Θα περιμενουμε τα νεα σου!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχτες πηγε 3 και δε μπορουσα να κοιμηθω απο το μπουκωμα στη μυτη.. αχ τι θα κανω;

Εβαλα physiomer, φυσιολ.ορο αλλα τιποτα.....

Τα νευρα μου σας λεω...:mad::x

Ευτυχως σημερα εχει καλη μερα, προς το παρον δλδ γιατι ειδα οτι μετα μπορει να βρεξει.

Περιμενω να ξυπνησει η κορη μου να παμε μια βολτα:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αριστέα μου εγώ δεν βούρκωσα!!

Είχα βάλει μπολάκι κάτω από το σαγόνι με τόσο κλάμα που έριξα!!

χαχαχα!!!

Αύριο κορίτσια έχω την καμπύλη.

Την έχει κάνει καμιά;;;

όλες μου λένε ότι είναι μια αηδία και ότι θα κάνω εμετό!

Μάμυ καλή επιτυχία στον γιατρό!!!

Κι εμείς κορίτσια θα την έχουμε την μικρή πρώτα ο Θεός στον δωμάτιο μας λόγω χώρου!

Είναι μικρό το σπίτι μας αλλά δεν με νοιάζει!

Το καρότσι το έχουμε στο πατρικό μου και μας περιμένει...

Από ψώνια τι έχετε κάνει;;;Εγώ ακόμα τίποτα...

Ούτε κούνια δεν έχω κλείσει!

Λογικά τέλος του μήνα θα πάμε πάλι μια βόλτα να δούμε...

Έχω πελαγώσει και με το τι θα χρειαστεί η μικρή απο εσωρουχάκια-φορμάκια-ζιπουνάκια!!!!

Αφήστε!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα mama τοσο κλαμα εριξες;;

Η γλυκοζη που δινουν δεν ειναι και το πιο ευχαριστο πραγμα που μπορεις να φας...

Εγω ειχα κλεισει τη μυτη μου για να το πιω ολο.

Το πιο ασχημο ειναι οτι δε μπορεις να φας κατι για να αλλαξει η γευση σου..αχ τι να κανουμε ομως; πρεπει να γινει!!

Ειναι και καποια μικροβιολογικα που δινουν με καποια γευση για να ειναι πιο ευχαριστο, ευχομαι να πετυχεις κανενα τετοιο.

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!!!:P


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα mama τοσο κλαμα εριξες;;

Η γλυκοζη που δινουν δεν ειναι και το πιο ευχαριστο πραγμα που μπορεις να φας...

Εγω ειχα κλεισει τη μυτη μου για να το πιω ολο.

Το πιο ασχημο ειναι οτι δε μπορεις να φας κατι για να αλλαξει η γευση σου..αχ τι να κανουμε ομως; πρεπει να γινει!!

Ειναι και καποια μικροβιολογικα που δινουν με καποια γευση για να ειναι πιο ευχαριστο, ευχομαι να πετυχεις κανενα τετοιο.

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!!!:P

Ουτε νερακι δεν θα μπορω να πιω;

Ελπιζω να εχει διαφορες γευσεις να διαλεξω!!!

χαχαχα!!!!

Ευχαριστω πολυ!Μακαρι να ειναι καλη η καμπυλη...

Δεν ξερω με αγχωνει το θεμα ζαχαρο!!!

Γενικα οπως εχετε καταλαβει με αγχωνουν ολα!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Τί κάνετε? Όλα καλά με την β επιπέδου δόξα το Θεό. 584 γραμμάρια το κοριτσάκι μας αλλά δεν καθόταν να την βγάλουμε φωτογραφία είναι ντροπαλή.Μόνο τα μαγουλάκια είδαμε να ανοιγοκλείνει γιατί γλειφόταν είπε η εμβρυολόγος.

Για την καμπύλη σακχάρου επειδή είχα κάνει πιο παλιά είναι μια αηδία αλλά υπάρχουν δύο γεύσεις ή λεμόνι ή πορτοκάλι.

Να ρωτήσω έχετε ακούσει κάτι σχετικά με το επίδομα λοχείας του ΊΚα αν θα το κόψουν?

Το προλαβαίνουμε εμείς μέχρι τον Μάιο?


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Τί κάνετε? Όλα καλά με την β επιπέδου δόξα το Θεό. 584 γραμμάρια το κοριτσάκι μας αλλά δεν καθόταν να την βγάλουμε φωτογραφία είναι ντροπαλή.Μόνο τα μαγουλάκια είδαμε να ανοιγοκλείνει γιατί γλειφόταν είπε η εμβρυολόγος.

Για την καμπύλη σακχάρου επειδή είχα κάνει πιο παλιά είναι μια αηδία αλλά υπάρχουν δύο γεύσεις ή λεμόνι ή πορτοκάλι.

Να ρωτήσω έχετε ακούσει κάτι σχετικά με το επίδομα λοχείας του ΊΚα αν θα το κόψουν?

Το προλαβαίνουμε εμείς μέχρι τον Μάιο?

Κι εμας τοσο ηταν!!!23 και 4 που ημουν ηταν 580γρ!!!

Αν εχει γευσεις μια χαρα θα ειναι τοτε!Πορτοκαλι θα διαλεξω!!!!!

Οσο για το επιδομα δεν ξερω να σου πω....


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο με την καμπύλη mama... Μαριακού χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με την β' επιπέδου!!!!! Ντρεπόταν??? Δεν πειράζει...όταν θα σκάσει μύτη θα νιώσει καλύτερα!!!!! Εγώ την καμπύλη θα πάω την Κυριακή να την κάνω...Όσο για το επίδομα ένας Θεός ξέρει τι γίνεται...εδώ σκέψου ότι 2,5 μήνες τώρα που έχω αναρρωτική είμαι απλήρωτη από το ΙΚΑ με τις απεργίες!!! Ούτε που ξέρουν τι τους γίνεται!!!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας συνεγκυούλες!!!!

mama καλή επιτυχία με την καμπύλη σου για αύριο. Εγώ την είχα κάνει μία φορά προ εγκυμοσύνης και την τελευταία φορά που πήγα για τις αιματολογικές. Δεν είναι και το πιο ευχάριστο πράγμα στον κόσμο το να πίνεις πρωί πρωί γλυκόζη και μετά το μόνο που μπορείς να πιείς είναι νεράκι. Εγώ πάντως στο τσακ γλίτωσα τους εμετούς και τις 2 φορές (κατά τη διάρκεια των λήψεων- μετά όμως... άσ'το).

μαριακου συγχαρητήρια για την β' επιπέδου! Τέλεια νέα!!! Ντροπαλούλα ε;;;

Aristea χάλια το μπούκωμα... μήπως να έκανες τίποτα εισπνοές με ευκάλυπτο; Δεν ξέρω αν επιτρέπεται βέβαια, αλλά λέω... Πήγατε τη βόλτα με τη μικρή;

sofia την Κυριακή θα πας εσύ για την καμπύλη; Καλή επιτυχία και σ'εσένα και καλό κουράγιο!

Εμείς είμαστε ήσυχα εδώ με κλωτσιές, μπουνιές και ό,τι άλλο μπορεί να κάνει η μικρή το κάνει!!! Τις περισσότερες φορές έχει απίστευτη πλάκα!

Κι εμείς το μωρό στο δωμάτιό μας θα το έχουμε. Το σπίτι βέβαια είναι κανονικά τριάρι, αλλά έχει διαρρύθμιση δυαριού κι εγώ δεν αντέχω προς το παρόν άλλη ανακαίνιση! Έχουμε κάνει ήδη 2 απ'όταν μπήκαμε!

2 μερούλες είχαμε κοτοπουλάκι και σήμερα έφτιαξα φακές. Ωραίες ήταν και είχα καιρό να τις κάνω. Την Τετάρτη έχουμε να πάμε στο γιατρό και ανυπομονώ να δω τη μικρούλα μου που λογικά θα έχει μεγαλώσει πολύ!

Καλή συνέχεια σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...