Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια που ακουσατε για τις επιτροπες;; είπαν σε ποιες περιοχες θα ανοίξουν;

οχι δεν ειπαν, για αρχη θα παμε στο ΙΚΑ της περιοχης μας και βλεπουμε..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που ακουσατε για τις επιτροπες;; είπαν σε ποιες περιοχες θα ανοίξουν;

Δεν ειπε ξεχωριστα για περιοχη,ειπε οτι θα λειτουργησουν οι επιτροπες μονο για τις εγκυες για τις αναρρωτικες τους,εγω θα στειλω τον αντρα μου να ρωτησει κ μακαρι να γινει


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννα εγω σκέφτομαι την βάπτιση να την κάνω αρχές οκτωβρίου 2014 ,αν μπορέσω οικονομικά ,γιατί τον σεπτέμβριο γίνομαι και νονά. Τότε ο μπέμπης θα είναι 5 μηνών περίπου.Την κόρη μου την βάπτισα 6 μηνών και δεν έκλαψε

πολύ και κοιμόταν στο περισσότερο μυστήριο και ελαφριά ήταν σε σχέση με ένα

χρονιάρικο.Μια χαρά ήταν μικρούλα.Να μπαίνει και στον δρόμο του Θεού νωρίς.

Καλημεραααααα

Εμεις αυτο το καλοκαιρι οικονομικα δεν μπορουμε,κ μππρουμε μονο αυγουστο να το βαφτισουμε λογο συγγενων που μενουν εξω,οποτε το αλλο καλοκαιρι παμε!


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη και ηλιολουστη Κυριακη!!!!

:D:D:D:D

Καλημερα!!!

Μιλατε για βαπτισεις ε;;

Εμεις λεμε Οκτωβρη-Νοεμβρη να κανουμε γαμο-βαπτιση!

Ειμαστε με πολιτικο παντρεμενοι...

Ελπιζω να τα καταφερουμε φετος, διαφορετικα την υγεια μας να εχουμε και εχει ο Θεος!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Εδω εχει συννεφια σημερα, ενω ξεκινησε με ηλιο η μερα...

Εμεις θα θελαμε να κανουμε νωρις τη βαπτιση (Σεπτεμβρη ας πουμε) ειναι ομως πολλα που πρεπει να κανονιστουν πρωτα, οποτε ας ειμαστε καλα και βλεπουμε:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Baby of mine δυστυχως για εμας παλια ηταν τα 800?( επιδομα τοκετου) αν θυμασαι καλα και οι μειωμενες

εισφορες κατα 40 με 50% το διμηνο για ενα χρονο.Ειναι μεγαλη αδικια για εμας να μην δικαιουμαστε επιδοματα.Αν πηγαινε με εισοδηματικα κριτηρια σιγουρα θα δικαιουμασταν τωρα.Εμας το αντικειμενο εχει να κανει με οικοδομη και ειναι πολυ πεσμενα τα πραγματα.Μολις μετα βιας βγαζουμε τα εξοδα και αυτα οχι καθε μηνα στο μαγαζι.:mad: Επισης θα δουλευω μεχρι να γεννησω παροτι εχω καποια προβλημματα υγειας.

Δεν παιζουν αναρρωτικες.Μονο στην αρχη εκατσα λογω αιμορραγιας 3 εβδομαδες και

μολις γεννησω 2 με 3 μηνες το πολυ θα κατσω ,να δω πως θα θηλαζω.

Μama σου ευχομαι με το καλο ,η ωρα η καλη κοπελα μου οποτε αποφασισετε για γαμο

και βαπτιση μαζι.Ειναι πολυ της μοδας .Με ενα σμπαρο δυο τρυγωνια.;)


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Έχω χαθεί μωρέ άλλα από ότι διαβάζω είστε όλες καλά

Εγώ έχω ζάχαρο :(

Τι άσχημο για την ψυχολογία

Επίσης κάτι παθαίνω τα πρωινά κ δεν μπορώ να κουνηθώ, την βγάζω στον καναπέ μόλις σηκωθώ ζαλίζομαι μουδιαζουν τα άκρα μετά το πεντάλεπτο όρθια πρέπει να κάτσω

Κοριτσακι μου μην στενοχωρεσαι και εγω τρυπιομουν 6 φορες στην πρωτη εγκυμοσυνη.Υπομονη σε 3 μηνες το πολυ θα κραταμε στα χερια μας τα μπεμπακια μας και ολα τα υπολοιπα που μας βασανιζουν θα ειναι παρελθον.Ετσι σκεφτομαι.Παρολα αυτα απο

ψυχολογια δεν παω καλα.Ειμαστε συνεχεια κλεισμενοι μεσα , στην δουλεια τα πραγματα

με προβλημματα και ολο κατσουφα ειμαι και οχι τιποτα αλλο δεν βγαινει κ τιποτα ετσι.

Δεν αλλαζει κατι.Ουφ.

Παντως αυτα τα συμπτωματα να τα αναφερεις στον ενδοκρινολογο να δεις μηπως ειναι απο το σακχαρο η πεσμενο πολυ σιδηρο....;Να δεις τι θα σου πει.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πήγε σήμερα ο άντρας μου για να δει τι γίνεται με τις επιτροπές και τίποτα!! Μας κοροιδεύουν μου φαίνεται!! Έχει καμία από εσάς κανένα νέο???


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


babyofmine μηπως το επιδομα παει αναλογικα με το κοστος της κλινικης που θα γεννησει η καθεμια;

Γτ στην Αθηνα οι κλινικες χωρις ΕΟΠΥΥ ειναι κοντα στα 2000? οποτε μας αφαιρουν τα 900?..

Ξέρω ότι κάτω είναι πιο ακριβές οι κλινικές από εδώ,λες να παίζει κάτι τέτοιο;Σε τι δωμάτιο είναι τα 2000;

Ανέφερα τις τιμές της πιο οικονομικής κλινικής στη Θεσσαλονίκη στο προηγούμενο ποστ,και χωρίς αμοιβές παιδίατρου-αναισθησιολόγου κλπ.Στο Διαβαλκανικό που γέννησα το πρώτο μου,είναι τώρα το δίκλινο γύρω στα 1900 χωρίς ΕΟΠΥΥ ,και γύρω στα 1500 με ΕΟΠΥΥ (και ότι άλλο προκύψει συν φυσικά,δηλαδή η εξεταση για τα μεταβολικά κλπ).Γενικώς αυτά που αφαιρούν κυμαίνονται ανάλογα με την κλινική από 200 μέχρι 500 ευρώ.Εκεί που θα γεννήσω τώρα δεν μου είπαν πόσο είναι χωρίς ΕΟΠΥΥ,κάτι ξέρουν και δε λένε μάλλον!Καλύτερα να μας τα έδιναν στο χέρι όπως πριν.

Όπως και να ΄χει,ότι πουν αυτοί!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sofia τα ιδια και σε εμας..

Μας κοροιδευουν οι αλητες:mad::-x

babyofmine η τιμη που εγραψα αφορα την οικονομικοτερη λυση...

Μα λες να το κοψουν κ αυτο;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ξανά στον γιατρό μου (μέσα σε 2 εβδομάδες) γιατί είχα πονάκια σε σημείο που δυσκολευόμουν στο περπάτημα πολλές φορές.

Μου είπε ότι είναι επειδή χαλαρώνουν οι μύες και οι σύνδεσμοι της κάτω περιοχής και επειδή το σώμα είναι ήδη καταπονημένο λόγω δεύτερης εγκυμοσύνης.

Εντωμεταξύ μου λέει ευτυχώς γύρισε τελικα γιατί ήταν σε ισχιακή προβολή τόσο καιρό!

Δεν μου είχε πει τίποτα, μάλλον για να μην με ανησυχήσει, εγώ δεν είχα καταλάβει κάτι το διαφορετικό πάντως, ευτυχώς γύρισε τώρα.

Για βάφτιση κάπου διάβασα, εμείς μάλλον λέμε να κάνουμε βάφτιση και 1α γενεθλια μαζί τον επόμενο χρόνο, λόγω οικονομικού, το όνομα βέβαια δεν το έχουμε βρει ακόμη!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ξανά στον γιατρό μου (μέσα σε 2 εβδομάδες) γιατί είχα πονάκια σε σημείο που δυσκολευόμουν στο περπάτημα πολλές φορές.

Μου είπε ότι είναι επειδή χαλαρώνουν οι μύες και οι σύνδεσμοι της κάτω περιοχής και επειδή το σώμα είναι ήδη καταπονημένο λόγω δεύτερης εγκυμοσύνης.

Εντωμεταξύ μου λέει ευτυχώς γύρισε τελικα γιατί ήταν σε ισχιακή προβολή τόσο καιρό!

Δεν μου είχε πει τίποτα, μάλλον για να μην με ανησυχήσει, εγώ δεν είχα καταλάβει κάτι το διαφορετικό πάντως, ευτυχώς γύρισε τώρα.

Olive ωραια που γυρισε,το αισθανθηκες οταν γυρισε?πολλες μανες λενε οτι το καταλαβαινουν:-P

Να ξεκουραΕσαι οσο μπορεις για να μην εχεις θεματακια.

Οσο για το ικα απογοητευτικα,ας ελπισουμε να μην καθηστερησουν πολυ γιατι στερεψαμε:mad:


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Olive ωραια που γυρισε,το αισθανθηκες οταν γυρισε?πολλες μανες λενε οτι το καταλαβαινουν:-P

Να ξεκουραΕσαι οσο μπορεις για να μην εχεις θεματακια.

Οσο για το ικα απογοητευτικα,ας ελπισουμε να μην καθηστερησουν πολυ γιατι στερεψαμε:mad:

Όχι δεν κατάλαβα κάτι συγκεκριμένο αλλά γενικά είναι πολύ κινητικό μωρό και η κοιλιά μου παίρνει περίεργα σχήματα πολλές φορές, κάποια από αυτές θα γύρισε μάλλον!:rolleyes:

Κι εσείς με ΙΚΑ ΕΟΠΥΥ...τι ταλαιπωρία, ελπίζω να βρείτε γρήγορα άκρη


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...