Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπερα!!

olive πηρε θεση για την εξοδο το μωρο σου ε;;

ποσο βαρο ειχε τωρα; σου ειπε;

Στην πρωτη εγκυμοσυνη, ημουν πανω απο 30 εβδομαδες ειχε γυρισει 2 φορες η κορη μου, την πρωτη γυρισε ισχιακα κ τη δευτερη γυρισε μια και καλη με κεφαλικη προβολη!!! Τις καταλαβα και τις δυο τουμπες!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sofia τα ιδια και σε εμας..

Μας κοροιδευουν οι αλητες:mad::-x

babyofmine η τιμη που εγραψα αφορα την οικονομικοτερη λυση...

Μα λες να το κοψουν κ αυτο;

Πωωωωω ρε σεις,σας γδέρνουν εσάς κάτω!!!Άντε ,να μην παραπονιέμαι τότε...

Όχι,δε νομίζω να το κόψουν,αλλά σε εμάς τουλάχιστον το ψαλίδισαν.Απλως δεν ξέρω αν το ψαλίδισμα έγινε από τον ΕΟΠΥΥ ή από τις κλινικές..


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ξανά στον γιατρό μου (μέσα σε 2 εβδομάδες) γιατί είχα πονάκια σε σημείο που δυσκολευόμουν στο περπάτημα πολλές φορές.

Μου είπε ότι είναι επειδή χαλαρώνουν οι μύες και οι σύνδεσμοι της κάτω περιοχής και επειδή το σώμα είναι ήδη καταπονημένο λόγω δεύτερης εγκυμοσύνης

Κι εγώ τα ίδια έχω.Αν περπατήσω πάνω από 5 λεπτά,πάω σαν την πάπια μετά,γιατί πονάω.Σήμερα έμεινα σπίτι,γιατί χθες είχα κουραστική μέρα και το βράδυ δεν μπορούσα να κουνηθώ,πονούσα κοιλιά-μέση,είχα και καούρα για δώρο,φρίκη!

Και λέω υπομονή,λίγο έμεινε,αλλά ύστερα θυμάμαι πως τα δύσκολα είναι μετά!!!

Τώρα κοιμούνται,τρώνε,τα κουβαλάμε μαζί μας όπου πάμε χωρίς πολλά-πολλά!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

olive πηρε θεση για την εξοδο το μωρο σου ε;;

ποσο βαρο ειχε τωρα; σου ειπε;

Στην πρωτη εγκυμοσυνη, ημουν πανω απο 30 εβδομαδες ειχε γυρισει 2 φορες η κορη μου, την πρωτη γυρισε ισχιακα κ τη δευτερη γυρισε μια και καλη με κεφαλικη προβολη!!! Τις καταλαβα και τις δυο τουμπες!!!

Είναι 1400 τώρα η μικρή!

Δηλαδή μπορεί να ξαναγυρίσει; Πάντως δεν καταλαβαίνω αν είναι πάνω ή κάτω...τελείως άσχετη! χαχαχα!

Κι εγώ τα ίδια έχω.Αν περπατήσω πάνω από 5 λεπτά,πάω σαν την πάπια μετά,γιατί πονάω.Σήμερα έμεινα σπίτι,γιατί χθες είχα κουραστική μέρα και το βράδυ δεν μπορούσα να κουνηθώ,πονούσα κοιλιά-μέση,είχα και καούρα για δώρο,φρίκη!

Και λέω υπομονή,λίγο έμεινε,αλλά ύστερα θυμάμαι πως τα δύσκολα είναι μετά!!!

Τώρα κοιμούνται,τρώνε,τα κουβαλάμε μαζί μας όπου πάμε χωρίς πολλά-πολλά!!

Όπως τα περιγράφεις ακριβώς εκτός από τις καούρες...είχα στην πρώτη μου κόρη όμως και ξέρω πολύ καλά πόσο ζόρικο είναι, τώρα την γλίτωσα ευτυχώς (μέχρι τώρα)!

Για το τελευταίο που λες όντως θα είναι αλλαγή και κυρίως για όσες έχουμε κι άλλο παιδάκι και δεν θα έχουμε όλο μας το χρόνο να του διαθέσουμε, όπως στο πρώτο, πρέπει να αλλάξει το πρόγραμμα μας ριζικά!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια το ίδιο!

Σήμερα πήγαμε μια βόλτα στο Γαία για να δούμε τα δωμάτια και να πάρουμε τον τιμοκατάλογο. Είχε απίστευτα πολύ κόσμο σε σημείο που δεν το περιμέναμε! Η εξυπηρέτηση λίγο έπασχε και με το ζόρι καταφέραμε να δούμε ένα τρίκλινο δωμάτιο. Τον τιμοκατάλογο μας τον έδωσαν χειρόγραφο σε post-it...επίσης κλειστήκαμε στο ασανσέρ και καθυστέρησαν λίγο να μας βγάλουν, βγαίνοντας δε μας λέει μια νοσηλεύτρια "είστε έγκυος; δεν σας φαίνεται. αν έχετε ναρό πιείτε." Τι άλλο έγινε σήμερα...να θυμηθώ...αααα...μείναμε από μπαταρία στο αυτοκίνητο μέσα στο parking απέναντι από το μαιευτήριο και όταν πήγα να πληρώσω το εισιτήριο χάλασε το αυτόματο μηχάνημα πληρωμής και στο ταμείο το κανονικό δεν μπορούσα να πληρώσω γιατί θα έδινα 20ευρο και όχι 50ευρο. Αυτά τα καλά....

olive αυτό με το περπάτημα το παθαίνω κι εγώ, καθώς επίσης και κάτι πόνους στα πλευρά, και μου είπε ο γιατρός ακριβώς ότι είναι μυοσκελετικοί πόνοι κι αν δω ότι ζορίζομαι να μειώσω το περπάτημα. Δεν μπορώ όμως με τίποτα να πω ότι θα κάτσω κάτω και θα μετακινούμαι μόνο με το αυτοκίνητο :-(

Επίσης κούρες δεν αισθάνομαι πολύ έντονες, απλά το βράδυ δεν θέλω και δεν μπορώ να τρώω κανονικά, οπότε τη βγάζω με κανένα γιαουρτάκι ή καμιά άγλυκη κρεμούλα.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Τι κανετε;; Smurfira μπλεξατε σημερα απ οτι διάβασα.. οσο για τον πονο που λετε κορίτσια κ εγω αν περπατήσω παω σαν παπια μετα κ σφιγγει πολυ η κοιλια μου! Όσες ειστε με αναρρωτικη διαβασα οτι συσταθηκαν επιτροπες κ απο αυριο θα μπορουμε να εξυπηρετηθουμε. Εγω πρωι-πρωι θα παρω τηλ να δω τι ισχυει κ θα σας ενημερώσω!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Τι κανετε;; Smurfira μπλεξατε σημερα απ οτι διάβασα.. οσο για τον πονο που λετε κορίτσια κ εγω αν περπατήσω παω σαν παπια μετα κ σφιγγει πολυ η κοιλια μου! Όσες ειστε με αναρρωτικη διαβασα οτι συσταθηκαν επιτροπες κ απο αυριο θα μπορουμε να εξυπηρετηθουμε. Εγω πρωι-πρωι θα παρω τηλ να δω τι ισχυει κ θα σας ενημερώσω!

Αληθεια?αντε για να δουμε!εγω ευτυχως δεν ποναω,αλλα εγω εχω τα ιδια συπτωματα που ειχα στο πρωτο τριμηνο,κουραση κ ατονια φοβερη,δεν μπορω να παρω τα ποδια μου,μονο στο δευτερο τριμηνο ειχα φοβερη ενεργεια.αντε να περασει ο καιρος να γεννησουμε,ανυπομονω


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Απο το πρωι παιρνω τηλ για να μαθω για τις επιτροπές κ δειχνει οτι μιλαει!!!! Δεν ξερω τι αλλο να κανω!! Πηγα και στο νοσοκομείο Αλεξάνδρας να πάρω βεβαιωση πητ κ περίμενα 2 ωρες! Ενα μπαχαλο γινόταν!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

βρε smurfita σκετη ταλαιπωρια ε;

Το μωρακι το ειδατε προσφατα;

Εγω τελικα την Τεταρτη το απογευμα θα παω στο γιατρο να δουμε το αγορι μας!!!

Σοφια προσπαθω και εγω να πιασω γραμμη αλλα δε βλεπω φως στον οριζοντα, την ψυχη θα μας βγαλουν..

Τελικα στο Αλεξανδρας σου εδωσαν το χαρτι;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα πηγε ο αντρας μου στο ικα καλλιθεας κ ειχε λουκετο.ο security του ειπε για ενα μηνα θα ειναι κλειστα:mad:

Κοριτσια χρειαζεται χαρτι κ απο τον εργοδοτη για το επιδομα κυοφοριας?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννα κατάφερε η κουμπάρα μου να βγάλει γραμμή και της είπανε ότι δεν συστάθηκαν ακόμη οι επιτροπές και να περιμένουμε απο βδομάδα. Όσο γαι το χαρτί κυοφορίας εμένα μου είπε η υπεύθυνη της εταιρείας που εργάζομαι ότι πρέπει να στείλω την βεβαίωση κυοφορίας στην εταιρεία κ θα μου δώσουν κ αυτοί μια βεβαίωση και μετά θα πάω στις παροχές να τα καταθέσω για να πληρωθώ το επίδομα κυοφορίας.


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια το ίδιο!

Σήμερα πήγαμε μια βόλτα στο Γαία για να δούμε τα δωμάτια και να πάρουμε τον τιμοκατάλογο. Είχε απίστευτα πολύ κόσμο σε σημείο που δεν το περιμέναμε! Η εξυπηρέτηση λίγο έπασχε και με το ζόρι καταφέραμε να δούμε ένα τρίκλινο δωμάτιο. Τον τιμοκατάλογο μας τον έδωσαν χειρόγραφο σε post-it...επίσης κλειστήκαμε στο ασανσέρ και καθυστέρησαν λίγο να μας βγάλουν, βγαίνοντας δε μας λέει μια νοσηλεύτρια "είστε έγκυος; δεν σας φαίνεται. αν έχετε ναρό πιείτε." Τι άλλο έγινε σήμερα...να θυμηθώ...αααα...μείναμε από μπαταρία στο αυτοκίνητο μέσα στο parking απέναντι από το μαιευτήριο και όταν πήγα να πληρώσω το εισιτήριο χάλασε το αυτόματο μηχάνημα πληρωμής και στο ταμείο το κανονικό δεν μπορούσα να πληρώσω γιατί θα έδινα 20ευρο και όχι 50ευρο. Αυτά τα καλά....

olive αυτό με το περπάτημα το παθαίνω κι εγώ, καθώς επίσης και κάτι πόνους στα πλευρά, και μου είπε ο γιατρός ακριβώς ότι είναι μυοσκελετικοί πόνοι κι αν

δω ότι ζορίζομαι να μειώσω το περπάτημα. Δεν μπορώ όμως με τίποτα να πω ότι θα κάτσω κάτω και θα μετακινούμαι μόνο με το αυτοκίνητο :-(

Επίσης κούρες δεν αισθάνομαι πολύ έντονες, απλά το βράδυ δεν θέλω και δεν μπορώ να τρώω κανονικά, οπότε τη βγάζω με κανένα γιαουρτάκι ή καμιά άγλυκη κρεμούλα.

Αυτό που έχω ακούσει απο γνωστή μου μαία είναι οτι το Γαία είναι παράνομο πλέον.Στεγάζεται μέσα σε άλλα νοσοκομεία και όταν υπάρχει έλεγχος γίνεται φάντασμα.Οι πάντες κάνουν πως δεν υπάρχει εκεί μαιευτήριο.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...