Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!

Καλη σαρακοστη!

Υπομονη οσες παλευεται με το ζαχαρο, ειναι ζορικο...

Παιζει και ρολο η ψυχολογια ε;

snow καλαμακια ε;;; μια χαρα, αυτες ειναι διατροφες χαχαχα

smurfita μεγεια τα πραγματα, με το καλο να τα εγκαινιασει το μωρο σας :)

Αυριο εχουμε ραντεβου με το γιατρο μας, και την Παρασκευη το 3ο μαθημα με τη μαια μας!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσακια κ καλη σαρακοστη! Πως περασατε?

Εμεις εδω και οικογενειακα.Εφυγε καμια σας?

Αριστεα μου πες μας οτι νομιζεις οτι θα μας φανει χρησιμο

απο τα μαθηματα που κανεις με την μαια σου.Δεν εχω παρακολουθησει μαθηματα.

Κοριτσακια πηγατε γιατρο? Εμεις πηγαμε σημερα κ ο μπεμπης εφτασε 1600 γρ.στην 29 εβδομαδα κλεισμενη.Εσας?

Εκανα και το σεμιναριο στην ακαδημια Αθηνων για τα βλαστοκυτταρα.

Θα τα κανω δωρεα στην δημοσια τραπεζα.Πολυ καλο κ κατατοπιστικο το σεμιναριο.

Μας δωσαν κ το βαλιτσακι.

Δηλωσε καμια σας για το σεμιναριο μητρικου θηλασμου στην αγια παρασκευη για αυτην την κυριακη?


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια τα πραγματάκια σας Smurfita!! Snowflake εμένα το πρωι ανεβαινει!!!! Αυριο θα ξαναπάω στην ενδοκρινολογο να δούμε τι θα κανω! Μαρακι μεγαλωσε τκ μωρακι σας!!!! Ωραια!!! Στην ακαδημια θα ξανακανει σεμιναριο;;; εγω το θηλασμο τον παρακολουθησα την προηγούμενη φορά!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφια στην ακαδημια κανει αρκετες φορες την εβδομαδα σεμιναριο.Εχει και

πρωινα και μεσημεριανες ωρες.Οτι σε βολευει.Αν μπεις στην σελιδα της ακαδημιας αθηνων θα τα δεις τις ωρες και οχι μονο.Εχει αρκετες πληροφοριες.Δεν χρειαζεται

να κλεισεις για να πας ,πας οποτε θελεις. Ηταν καλο το σεμιναριο του θηλασμου?

Εμενα δυστυχως δεν με καναν δεκτη.Μαλλον αργησα να κανω αιτηση.Τωρα θα πρεπει

να κανω αιτηση για του Απριλιου ,αλλα θα μαι σαν μπαλονι τοτε, πως θα παω? χαχα.:tongue: Αχ αυτο το ζαχαρο ...σας ταλαιπωρει.Υπομονη 2 μηνακια μειναν ακομα.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

Εγω εδω με τις αυπνιες μου οπως σχεδον καθε μερα.

Χθες πηγαμε στον γιατρο κ ολα καλα,ζυγιζουμε 1800 και σε δυο βδομαδες θα κανουμε κ το doppler.

Το πρωι ημουν κ στο αλεξανδρας για την βεβαιωση πητ,χαμος οι κοιλιτσες εκει,πολυ χαρηκα.

Maraki83 αυτη ειναι η δημοσια τραπεζα που πηγες?ειναι καλο το σεμιναριο?εγω σε δημοσια θελω να δωσω τα βλαστοκυτταρα αλλα δεν εχω ιδεα που βρισκετε.

Οσο για σεμιναρια θηλασμου,οποια ενδιαφερετε υπαρχει ενας μη κερδοσκοπικος οργανισμος στη νεα σμυρνη που δεν κανει μονο σεμιναρια θηλασμου αλλα κ γενικοτερης φροντιδας μωρου κ εγκυου,ειναι περιπου 8 συνεδριες.οποια μπορει κ θελει φαιναρετη λεγετε στο google θα το βρειτε,εγω αυριο θα παρω τηλ να κλεισω για να παω.

Παρεπιπτοντως μας πηραν τηλ απο το ικα να παμε να καταθεσουμε τα χαρτια μας γιατι συσταθηκε επιτροπη.....το πρωι θα παω κ σας ενημερωνω.

Sofia12 ευχαριστω για τις πληροφοριες για το αλεξανδρας πηγα κ εκενα την δουλεια μου γρηγορα.τα κατεθεσες τα χαρτια σου εσυ?θέλανε τελικα σφραγιδα ελεγκτη?εγω τελικα δεν βρηκα ελεγκτη στη νεα σμυρνη ειχαν κλεισει.

Καλη μερα να χετε ολες


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Μαρακι σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες!! Οσο για το ζαχαρο μονο υπομονη χρειάζεται!! Αννα μην με ευχαριστείς!! Χαιρομαι που εκανες τη δουλειά σου!! Μεγαλωσε το μωρακι σας!!!! Να ξέρεις δεν χρειάζεται σφραγίδα ελεγκτη. Θα πάρεις κ μια βεβαιωση απο τον εργοδοτη σου που θα γραφει οτι θα σταματήσεις τη δουλεια σου τις συγκεκριμενες ημερομηνίες κ θα κανεις κ εσυ μια υπεύθυνη δήλωση οτι θα λείψεις τις 56 μερες κ μετα αυτα τα χαρτια τα καταθετεις στις παροχες!! Εγω περιμένω το χαρτι του εργοδοτη. Οσο για τις αναρρωτικες θα παει ο αντρας μου στην Αγία Παρασκευή επειδη στο τηλ που πηρα εκει μας ειπανε. Εσενα ποιος σε πηρε τηλ;; να μας πεις τι έγινε!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εγω λεω να παω απο Δευτερα για την αδεια των 56 ημερων...

Αννα εφτασε κιολλας 1800;;;; πω πωω φτανει ο καιρος..

Να σε ρωτησω σε ποιο ΕΟΠΥΥ θα πας τα χαρτια σου για την αναρρωτικη;; Πες μας οταν εχεις νεοτερα..

Εγω που πηρα στην Καλλιθεα μου ειπαν να ξαναπαρω απο βδομαδα γιατι ναι μεν εχουν ερθει οι γιατροι της επιτροπης αλλα δεν ειναι ετοιμοι ακομα:mad::-x:-x:-x

Αλλα μου ειπαν οτι μπορω να εξυπηρετηθω και απο αλλο υποκαταστημα, οπως ολοι δλδ.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αριστεα κ σοφια η επιτροπη που συσταθηκε ειναι στην κολοκοτρωνη,απεναντι στο μεγαλο σκλαβενιτη στην καλλιθεα,αλλαξανε τα γραφεια τους.με πηραν τηλ γιατι ειχα ηδη εκρςμμοτητα ενα μηνα αναρρωτικης.ειχαν δηλαδη λιστα με οσους ηταν στην ιδια περιπτωση.φανταζομαι θα αρχισουν σιγα σιγα να μπαινουν σε σειρα κ να σας εξυπηρετησουν,αλλα δεν ξερω πως λειτουργει ο καθε δημος.οσο για την σφραγιδα ελεγκτη,οντως δεν χρειαζεται,απο χθες βγηκε καινουρια εγκυκλιος που δεν την απαιτει,και μαλιστα βεβαιωση πητ δεχονται κ απο ιδιωτη γιατρο με ή χωρις συμβαση,(αν το συγκρατησα καλα γιατι μου τα διαβασε μια στα γρηγορα).

Αυτα κοριτσια.κοντευω να τελειωσω με τα χαρτια να ξεκινησω με τα μαιευτηριου μετα.

Αυτη η γραφιοκρατεια,θελει νευρα κ χρονο.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αριστεα κ σοφια η επιτροπη που συσταθηκε ειναι στην κολοκοτρωνη,απεναντι στο μεγαλο σκλαβενιτη στην καλλιθεα,αλλαξανε τα γραφεια τους.με πηραν τηλ γιατι ειχα ηδη εκρςμμοτητα ενα μηνα αναρρωτικης.ειχαν δηλαδη λιστα με οσους ηταν στην ιδια περιπτωση.φανταζομαι θα αρχισουν σιγα σιγα να μπαινουν σε σειρα κ να σας εξυπηρετησουν,αλλα δεν ξερω πως λειτουργει ο καθε δημος.οσο για την σφραγιδα ελεγκτη,οντως δεν χρειαζεται,απο χθες βγηκε καινουρια εγκυκλιος που δεν την απαιτει,και μαλιστα βεβαιωση πητ δεχονται κ απο ιδιωτη γιατρο με ή χωρις συμβαση,(αν το συγκρατησα καλα γιατι μου τα διαβασε μια στα γρηγορα).

Αυτα κοριτσια.κοντευω να τελειωσω με τα χαρτια να ξεκινησω με τα μαιευτηριου μετα.

Αυτη η γραφιοκρατεια,θελει νευρα κ χρονο.

Δηλαδή Άννα τα κατέθεσες τα χαρτια της αναρρωτικης;;; τι αλλο ειναι να κανεις;;; εγω τις αναρρωτικες δεν τις εχω παει επειδή ήταν κλειστός ο εοππυ. Αυριο θα τα παει ο αντρας μου αγια παρασκευη.


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Άννα τα κατέθεσες τα χαρτια της αναρρωτικης;;; τι αλλο ειναι να κανεις;;; εγω τις αναρρωτικες δεν τις εχω παει επειδή ήταν κλειστός ο εοππυ. Αυριο θα τα παει ο αντρας μου αγια παρασκευη.

Ναι τα κατεθεσα κ σημερα θα παρω κ το χαρτι απο τον εργοδοτη κ μετα παροχες,επιτελους


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!! Πως ειστε κοριτσια!! Εγω δυσκολευομαι πολυ στον υπνο.. Α, χθες πηγα στην ενδοκρινολογο κ σταματαω τις μετρησεις το μεσημερι κ το βράδυ επειδή ειναι νορμαλ. Θα συνεχισω μονο την πρωινη νηστικη κ 1 ωρα μετα το πρωινο επειδή αυτη είναι που ανεβαινει. Κ μου είπε να περπαταω 10 λεπτα αφού φαω πρωινό για να δούμε τι θα δειξει η μετρηση. Αντε να δουμε!!!!

Αννα εμενα πριν λιγο πηγε ο άντρας μου κ εκανε μια αιτηση, του δώσανε αριθμό πρωτοκόλλου κ ειπανε θα με παρουν τηλέφωνο. Εσυ ποσο καιρό περιμενες απ οταν έκανες την αίτηση για να σε παρουνε τηλέφωνο;;;


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Sofia εγω δεν ειχα κανει καμια αιτηση,ουτε καν ηξερα οτι ειχε ξεκινησει η επιτροπη απλα μας πηραν τηλ κ μας ειπαν οτι την επομενη μερα περναμε επιτροπη.προφανως επειδη ειχα καταθεσει μια αναρωτικη τον δεκεμβρη τοτε ειχα κλεισει ραντεβου για για να περασω αλλα μετα ξεκινησε η απεργια των γιατρων.οποτε προχωρανε αυτες τις περιπτωσεις που εχουν ηδη στα χερια τους αναρρωτικες σε εκκρεμμοτητα και μετα ξεκινανε κανονικα.αφου πηρες αριθμο εισαι σε καλο δρομο,θα σε καλεσουν συντομα,αφου ξεκινησαν κανονικα.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις δοξα τω θεω ολα καλα.πηγαμε την προηγουμενη εβδομαδα για υπερηχο και η μπεμπα μας ηταν 962 γρ. Στις 27 εβδ.καλα δεν ειναι?

Αννα εσυ κανεις ενεσεις θρομβοφιλιας?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...

βλεπω σιγα σιγα παιρνουμε σειρα με τις αδειες, αντε να τελειωνουμε κ εμεις!

Εχτες πηγα στο γιατρο να δω το αγορακι μου..

Μια χαρα ειναι, καλοπερναει, εχει φτασει 1500γρ κ ειναι με το κεφαλακι κατω!

Μετρησαμε κ τον τραχηλο κολπικα λογω των συσπασεων που εχω κ ευτυχως ειναι φυσιολογικος!

Καναμε το ντοπλερ και ηταν κ αυτο οπως πρεπει!!!!

Τωρα στις 33 εβδομαδες θα ξαναπαω..

Μαρια μια χαρα το βρισκω το βαρος για 27 εβδ. Τωρα θα εχει ξεπερασει το κιλο!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις δοξα τω θεω ολα καλα.πηγαμε την προηγουμενη εβδομαδα για υπερηχο και η μπεμπα μας ηταν 962 γρ. Στις 27 εβδ.καλα δεν ειναι?

Αννα εσυ κανεις ενεσεις θρομβοφιλιας?

Μια χαρα βαρος εχει το μπεμπακι σας,για την εβδομαδα σου.

Ναι κανω ενεσουλες innohep 0,4 ml, κανεις κ συ?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...