Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Και μολις φτασαμε σπιτι μας απο το μαιευτηριο,εχω πονους κατω χαμηλα και ενα μουδιασμα,τελικα ομως δεν ηταν συσπασεις ευτυχως,ξεκουραση ειπε ο γιατρος,μαλλον το παρακανα μα τις δουλειες.παντως συγκινηθηκα κοριτσια γιατι σε 3 μηνες παλι θα μα στε εκει αλλα αυτη τη φορα θα εχουμε και τον μπεμπη αγκαλια και οχι στην κοιλια χαχαχα.ο μπεμπης μας ζυγιζει σχεδον 1 κιλο,εσας?

Αγορακι λοιπον.Αντε με το καλο.Ξεκουρασηηηη ηηηηηηη......Εμενα ηταν 580 γρ.στην β επιπεδου,πριν απο 2 εβδομαδες.Δεν νομιζω να εχει φτασει 1 κιλο.:shock:


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου maraki 83 κοριτσακι περιμενεις?καλα να ναι τα μωρουλινια μας,αυτο εχει σημασια.ανυπομονω να γεννησω δεν ξερω θελω να περασει γρηγορα ο καιρος,που θα γεννησεις μαρακο?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και μολις φτασαμε σπιτι μας απο το μαιευτηριο,εχω πονους κατω χαμηλα και ενα μουδιασμα,τελικα ομως δεν ηταν συσπασεις ευτυχως,ξεκουραση ειπε ο γιατρος,μαλλον το παρακανα μα τις δουλειες.παντως συγκινηθηκα κοριτσια γιατι σε 3 μηνες παλι θα μα στε εκει αλλα αυτη τη φορα θα εχουμε και τον μπεμπη αγκαλια και οχι στην κοιλια χαχαχα.ο μπεμπης μας ζυγιζει σχεδον 1 κιλο,εσας?

Αληθεια;;

Αχ ξεκουρασου μωρε...

Δλδ τι πονους ειχες; καθε ποσο;

Αυτο το μουδιασμα ηταν σαν πετρωμα;

Και εγω εχω τετοια εδω που τα λεμε:confused:

Στο επομενο ραντεβου θα το πω στο γιατρο, πρεπει να μετρησουμε και τον τραχηλο γτ σε ενα μηνα απο 4,2 πηγε 3,3 :confused::confused::confused:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Τι κανετε;;

Εγω καλα σχετικα..

Σημερα η μπεμπα δεν ειναι πολυ κινητικη..Μαλλον ρεμβαζει!!!

Αριστεα μου εγω θα ηρεμησω μονο οταν την παρω αγκαλια..

Μετα θα αρχισω να αγχωνομαι παλι!!!

Γενικα ειμαι πολυ αγχωτικη δυστυχως και δεν ξερω πως να το αποβαλλω!

Οσο για τον τραχηλο, εμενα στις 16 εβδ ηταν 4,5 εκ και στις 23 που εκανα την β επιπεδου ηταν 3,6εκ...

Δεν μου ειπε κατι που να με ανησυχησει ο γιατρος παντως!

Επισης ο πλακουντας μου πλεον εχει γινει πλαγιος οπισθοδεξιος απο επιπωματικος που ηταν και μπορω πλεον να παω για φυσιολογικο!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας Και απο εμας!!!

Πονακια και εγω εχω και μουδιασματα και δεν εχω αποφασισει αν πρεπει να τα αναφερω στο γιατρο...θεωρω οτι ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου!

Εγω εχω κανει τα περισσοτερα ψωνια για την μπεμπουλα ελαχιστα εχουν μεινει και τωρα ξεκιναω να ετοιμαζω το δωματιο της!!!

Να μην κουραζεστε πολυ κοριτσια!!! Δυστυχως ενω εχουμε πολυ ενεργεια δεν εχουμε τις ιδιες αντοχες!!!! Και τα τραβηγματα δινουν και παιρνουν!!!

Και εγω εχω πολυ αγχος και μονο οταν την παρω αγκαλια θα ηρεμησω!!!

ΑΑΑ κοριτσια αλλαξα ονομα τελικα η Little_price ειμαι ;)

Ασχετο : πηρα μια ωραια βαλιτσουλα για το μαιευτηριο με προοπτικη να την κρατησω για τις μετακινησεις της μικρης!! πολυ την χαρηκα αυτη την αγορα!!! χιχιχιιχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!

Ελενη καλωσηλθες με το καλο να ερθει το μωρο σου!!

mama πολυ χαρηκα που ηταν καλη η β' επιπεδου σας.. Ηρεμησες τωρα;

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!

Η καμπυλη ρε μανες ποτε γινεται συνηθως;

Στο γιατρο θα παμε την επομενη εβδομαδα και φανταζομαι οτι τοτε θα μου τη γραψει.

Καλημέρα και απο μένα. Από όσο ξέρω 26η με 28 η γίνεται η καμπύλη σακχάρου εκτός αν υπάρχει ιστορικό η κάποιος λόγος για νωρίτερα.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Τι κανετε;;

Εγω καλα σχετικα..

Σημερα η μπεμπα δεν ειναι πολυ κινητικη..Μαλλον ρεμβαζει!!!

Αριστεα μου εγω θα ηρεμησω μονο οταν την παρω αγκαλια..

Μετα θα αρχισω να αγχωνομαι παλι!!!

Γενικα ειμαι πολυ αγχωτικη δυστυχως και δεν ξερω πως να το αποβαλλω!

Οσο για τον τραχηλο, εμενα στις 16 εβδ ηταν 4,5 εκ και στις 23 που εκανα την β επιπεδου ηταν 3,6εκ...

Δεν μου ειπε κατι που να με ανησυχησει ο γιατρος παντως!

Επισης ο πλακουντας μου πλεον εχει γινει πλαγιος οπισθοδεξιος απο επιπωματικος που ηταν και μπορω πλεον να παω για φυσιολογικο!!!!

Εμένα δεν μου έχει πει ποτέ μέχρι τώρα πόσο είναι ο τράχηλος.Πάντως από τις 10/01 έχω τις συσπάσεις και εξακολουθούν μέσα στην μέρα πιο λίγο βέβαια.Ελπίζω ότι όλα είναι φυσιολογικά.Θα περιμένω 05/02 να κάνω και την β επιπέδου και να ηρεμήσω λίγο.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας Και απο εμας!!!

Πονακια και εγω εχω και μουδιασματα και δεν εχω αποφασισει αν πρεπει να τα αναφερω στο γιατρο...θεωρω οτι ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου!

Εγω εχω κανει τα περισσοτερα ψωνια για την μπεμπουλα ελαχιστα εχουν μεινει και τωρα ξεκιναω να ετοιμαζω το δωματιο της!!!

Να μην κουραζεστε πολυ κοριτσια!!! Δυστυχως ενω εχουμε πολυ ενεργεια δεν εχουμε τις ιδιες αντοχες!!!! Και τα τραβηγματα δινουν και παιρνουν!!!

Και εγω εχω πολυ αγχος και μονο οταν την παρω αγκαλια θα ηρεμησω!!!

ΑΑΑ κοριτσια αλλαξα ονομα τελικα η Little_price ειμαι ;)

Ασχετο : πηρα μια ωραια βαλιτσουλα για το μαιευτηριο με προοπτικη να την κρατησω για τις μετακινησεις της μικρης!! πολυ την χαρηκα αυτη την αγορα!!! χιχιχιιχ

Εγώ δεν ξέρω αλλά θέλω να ξεκινήσω τα ψώνια μετά τον 7ο μήνα.Μέχρι πριν και κανά δυο χρόνια είχαν πακέτα προσφορών για όλη την προίκα του μωρού σε μαιευτήρια.πχ ρέα που γέννησε η ξαδέρφη μου.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας Και απο εμας!!!

Πονακια και εγω εχω και μουδιασματα και δεν εχω αποφασισει αν πρεπει να τα αναφερω στο γιατρο...θεωρω οτι ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου!

Εγω εχω κανει τα περισσοτερα ψωνια για την μπεμπουλα ελαχιστα εχουν μεινει και τωρα ξεκιναω να ετοιμαζω το δωματιο της!!!

Να μην κουραζεστε πολυ κοριτσια!!! Δυστυχως ενω εχουμε πολυ ενεργεια δεν εχουμε τις ιδιες αντοχες!!!! Και τα τραβηγματα δινουν και παιρνουν!!!

Και εγω εχω πολυ αγχος και μονο οταν την παρω αγκαλια θα ηρεμησω!!!

ΑΑΑ κοριτσια αλλαξα ονομα τελικα η Little_price ειμαι ;)

Ασχετο : πηρα μια ωραια βαλιτσουλα για το μαιευτηριο με προοπτικη να την κρατησω για τις μετακινησεις της μικρης!! πολυ την χαρηκα αυτη την αγορα!!! χιχιχιιχ

Από που πήρες την βαλιτσούλα κορίτσι μου?? Κ εγώ χθες πήγα παρείγγειλα την κούνια και το πολυκαρότσι!! Πήρα κ μερικά ρουχαλάκια για τον μπέμπη!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες την βαλιτσούλα κορίτσι μου?? Κ εγώ χθες πήγα παρείγγειλα την κούνια και το πολυκαρότσι!! Πήρα κ μερικά ρουχαλάκια για τον μπέμπη!!

απο τα benetton πιρα τιν βαλιτσα και το νεσεσερ γιατι δεν ειχα ενα της προκοπης!!! 140 ευρω πληρωσα και για τα δυο!!!! αλλα δεν ξερω πολυ την χαρηκα αυτη την αγορα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ δεν ξέρω αλλά θέλω να ξεκινήσω τα ψώνια μετά τον 7ο μήνα.Μέχρι πριν και κανά δυο χρόνια είχαν πακέτα προσφορών για όλη την προίκα του μωρού σε μαιευτήρια.πχ ρέα που γέννησε η ξαδέρφη μου.

ΚΑλησπερα εγω ειμαι στις αρχες του εβδομου!! μετα την β επιπεδου που εκανα νωρις λογω εορτων 21+6 ξεκινησα δειλα δειλα να περνω πραγματακια!!!!

Εγω προσωπικα προτιμησα να κανω το εξης΅:

πηγα σε ενα καλο καταστημα της πολης μου που ξερω οτι φερνει τις περισοτερες μαρκες αλλα και ποικιλια τιμων για να μπορω να διαλεξω..επισης εφοσων παρω τα περισσοτερα απο εκει σιγουρα θα μου γινει και μια καλυτερη τιμη...!!! αυτο με τα πακετα μεσω μαιευτηριου δεν το γνωριζω καθολου!!!

Τωρα που ειμαι 27 εβδομαδες εχω σχεδον τελιωσει με τα βασικα ψωνια και μενουν πιο πρακτικα πραγματα που αφορουν την φροντιδα και το φαγητο του και δεν υπαρχει βιασυνη!!! σιγα σιγα!!! ειναι ομορφο να διαλεγεις τα πραγματα για το μωρακι!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου maraki 83 κοριτσακι περιμενεις?καλα να ναι τα μωρουλινια μας,αυτο εχει σημασια.ανυπομονω να γεννησω δεν ξερω θελω να περασει γρηγορα ο καιρος,που θα γεννησεις μαρακο?

Αννα μου αγορακι περιμενω τωρα,εχω και ενα κοριτσακι 3 χρονων.Για το που θα γεννησω το σκεφτομαι λεω μαλλον στο Λητω...Στο Ρεα ειχα γεννησει το κοριτσακι μου.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια;;

Αχ ξεκουρασου μωρε...

Δλδ τι πονους ειχες; καθε ποσο;

Αυτο το μουδιασμα ηταν σαν πετρωμα;

Και εγω εχω τετοια εδω που τα λεμε:confused:

Στο επομενο ραντεβου θα το πω στο γιατρο, πρεπει να μετρησουμε και τον τραχηλο γτ σε ενα μηνα απο 4,2 πηγε 3,3 :confused::confused::confused:

Δεν μου ακουγετε κακο αυτο για τον τραχηλο,νομιζω. Απο 4,2 που ηταν μικρυνε.Καλο ακουγετε δεν κινδυνευει το μωρακι,ε; Eγω απο πονους και πετρωματα δεν εχω ακομα τιποτα,η δουλεια μου βεβαια ειναι καθιστικη.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

mummy ολα ετοιμα τα εχεις;;

Μωρε μπραβο!!!

Εγω τιποτα δεν εχω παρει.

Θα περιμενω να βγουν τα καλοκαιρινα για να ψωνισω ρουχαλακια:D

mama μπραβο που ανεβηκε ο πλακουντας, θεμα χρονου ηταν τελικα!!

Οσο για το αγχος δε φευγει ποτε, και μετα τη γεννα ειναι αααααλλο αγχος, αλλα τουλαχιστον θα την εχεις αγκαλιτσα;);)

Δε ξερω για το τραχηλο, δεν ανησυχω κιολλας γιατι ακομα ειναι φυσιολογικος..

Αλλα μου φανηκε πως μικρυνε αρκετα σε ενα μηνα, βεβαια δε ξερω τι συμβαινει γενικως μιας και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ποτε δε τον μετρησαμε:rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...