Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Γιουχουυυυ!!!!!!!

Κοριτσια τι μου κανετε;;;

Εμεις ειμαστε καλα...Κλωτσαμε τεντωνομαστε κτλ κτλ...

Ποια ειπε οτι δεν αντεχει να βλεπει τον εαυτο της με βρακι;;;

Ας προσθετω κι εγω σε αυτο το club!!!

Κοριτσια εχω αρχισει να παιρνω κιλα και δεν ξερω πως να το διαχειριστω!!!

Ειμαι πλεον στα +8 και αν συνεχισω να τρωω οπως τρωω στο τελος θα γινω τεραστια!!!

Δεν θελω καν να με βλεπω!!!!!:mad::mad::mad:

Οσο για την κοιλια μου δεν την λες και τεραστια!!!!Μπορω να πω οτι για 7 μηνων δεν μοιαζει παντως!

Για τα επιδοματα και τις αδειες που λετε δεν ξερω να σας βοηθησω μιας κι εγω εχω ασφαλεια στρατου!!!!

Ελπιζω να βρειτε την ακρη συντομα!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πάντως για παλιά ρούχα ΟΥΤΕ στη φαντασία μου,είμαι 12 κιλά+ και η περιφέρεια και ο πισινός μου έχει γίνει διπλός από πριν.Δεν μπορώ να με κοιτάζω με το βρακί!!!!

Χαχαχ εχεις πολυ πλακα,κ εγω εχω παρει πολλα κιλα,αλλα τι να κανουμε θα τρεχουμε μετα κ πιστευω να τα χασω γρηγορα.

Babyofmime τι εννοεις οτι οι κλινικες αφαιρουν μονο 300?εγω ξερω οτι οι κρατησεις απο τον εοππυυ ειναι περισοτερες κ αρα πληρωνουμε παραπανω εμεις στο μαιευτηριο.

Πιστευω θα βγαλουμε ακρη πια,απο βδομαδα θα πεταχτω στο ικα για πληροφοριες κ θα σας πω τι θα μου πουν


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ εχεις πολυ πλακα,κ εγω εχω παρει πολλα κιλα,αλλα τι να κανουμε θα τρεχουμε μετα κ πιστευω να τα χασω γρηγορα.

Babyofmime τι εννοεις οτι οι κλινικες αφαιρουν μονο 300?εγω ξερω οτι οι κρατησεις απο τον εοππυυ ειναι περισοτερες κ αρα πληρωνουμε παραπανω εμεις στο μαιευτηριο.

Πιστευω θα βγαλουμε ακρη πια,απο βδομαδα θα πεταχτω στο ικα για πληροφοριες κ θα σας πω τι θα μου πουν

Ναι μωρέ,θα τα χάσουμε τα ρημάδια,ότι και να λέω το στόμα μου δεν το ράβω!! Προ παιδιών με τα ωράρια που έκανα στη δουλειά ξεχνούσα και να φάω,οπότε στις εγκυμοσύνες μου φαίνεται βγάζω όλα τα σπασμένα!!

Για τον ΕΟΠΥΥ εννοώ ότι οι τιμές χωρίς ασφάλεια σε μια κλινική που ρώτησα πχ είναι 1000 ευρώ,και με χρήση ΕΟΠΥΥ είναι 790,δηλ αφαιρούν μόνο 210 ευρώ αν πας με το ασφαλιστικό σου ταμείο.Πάνω κάτω σε όλες τις κλινικές της Θεσσαλονίκης έτσι είναι,το ποσο που αφαιρούν είναι μέσο όρο 300 ευρώ. τα 900 που παίρναμε παλιά πού είναι οεο;Γιατί οι εισφορές μας τουλάχιστον στο ΤΕΒΕ που είμαι εγώ δεν μειώθηκαν!!

Για τη βάφτιση εμείς λέμε του χρόνου,μεγαλούτσικος θα είναι ο μπέμπης,αλλά για να οργανώσουμε(και να πληρώσουμε)βάφτιση μέχρι αυτό το καλοκαίρι-φθινόπωρο λίγο δύσκολο!

Υ.Γ.Με μάτιασα με τις αυπνίες,είμαι ξύπνια από τις 5.Φτου μου!:mad:


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα,

Μιλας για δημοσια κλινικη baby of mine?

Παντως κοριτσια οσες ειστε σε αναρρωτικη ο γεωργιαδης ειπε σημερα πως ειδικα για τις εγκυες με αναρρωτικες θα συσταθει απο δευτερα επιτροπη για να δεχονται τις αναρρωτικες.εγω θα στειλω τον αντρα μου το πρωι να δουμε.μακαρι.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Αυτό που ξέρω απο το Ικα είναι ότι παίρνεις το επίδομα κυοφορίας 56 μέρες πριν τον τοκετό που είναι αναλόγως την μισθοδοσία πάνω κάτω 900?,το επίδομα τοκετού το δίνουν στο στο μαιευτήριο και δεν το παίρνουμε εμείς στο χέρι,και μετά είναι το επίδομα λοχείας απο το Ικα πάλι 63 μέρες μετά τον τοκετό.Μετά όσες εργάζονται παίρνουν ένα χαρτί απο το Ικα αφού πάρουν και το επίδομα λοχείας για να πάρουν τις ειδικές παροχές μητρότητας απο τον Οαεδ (6μηνο) που είναι γύρω στα 517? τον μήνα.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Έχω χαθεί μωρέ άλλα από ότι διαβάζω είστε όλες καλά

Εγώ έχω ζάχαρο :(

Τι άσχημο για την ψυχολογία

Επίσης κάτι παθαίνω τα πρωινά κ δεν μπορώ να κουνηθώ, την βγάζω στον καναπέ μόλις σηκωθώ ζαλίζομαι μουδιαζουν τα άκρα μετά το πεντάλεπτο όρθια πρέπει να κάτσω


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια....

Έχω χαθεί μωρέ άλλα από ότι διαβάζω είστε όλες καλά

Εγώ έχω ζάχαρο :(

Τι άσχημο για την ψυχολογία

Επίσης κάτι παθαίνω τα πρωινά κ δεν μπορώ να κουνηθώ, την βγάζω στον καναπέ μόλις σηκωθώ ζαλίζομαι μουδιαζουν τα άκρα μετά το πεντάλεπτο όρθια πρέπει να κάτσω

Εγώ δεν έχω κάνει την καμπύλη ακόμα λογικά την άλλη βδομάδα που θα πάω στον γυναικολόγο θα μου πει να την κάνω.Και ψιλοαγχώνομαι γιατί απο την αρχή της εγκυμοσύνης είμαι σχεδόν κάθε μέρα με γλυκά.Βασικά απο πριν μείνω έγκυος.Βέβαια για κανα 8μηνο πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα glucophage λόγω πολυκυστικών και ελπίζω να με έχει καλύψει λίγο.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Χάθηκα και εγώ αλλά διάβασα τα νέα σας και την

αγωνία σας για τα επιδόματα.Εύχομαι καλά ξεμπλέγματα έτσι και η

κουμπάρα μου με άνεργο άντρα περιμένει να πληρωθεί απο τις αναρρωτικές,

το επίδομα κυοφορίας το πήρε ευτυχώς αλλά γεννάει τον Μάρτιο.

Εγώ δεν νομίζω να δικαιούμαι τίποτα από επιδόματα γιατί ναι μεν στον ΕΟΠΥΥ

ανήκω αλλά με βιβλιάριο ΟΑΕΕ ελευθέρων επαγγελματιών.

Άννα εγω σκέφτομαι την βάπτιση να την κάνω αρχές οκτωβρίου 2014 ,αν μπορέσω οικονομικά ,γιατί τον σεπτέμβριο γίνομαι και νονά. Τότε ο μπέμπης θα είναι 5 μηνών περίπου.Την κόρη μου την βάπτισα 6 μηνών και δεν έκλαψε

πολύ και κοιμόταν στο περισσότερο μυστήριο και ελαφριά ήταν σε σχέση με ένα

χρονιάρικο.Μια χαρά ήταν μικρούλα.Να μπαίνει και στον δρόμο του Θεού νωρίς.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Αυτο που ειπε ο Γεωργιαδης το ακουσαμε κ εμεις, απο Δευτερα λεει ανοιγουν οι επιτροπες!!!

Αντε μπας κ δουμε καμια ασπρη μερα :rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

anna 84 όχι,για ιδιωτική κλινική μιλάω.Που πλέον δεν τα παίρνουμε στο χέρι αλλά πάνε απευθείας σε αυτούς και υποτίθεται τα αφαιρούν από αυτά που τους πληρώνουμε εμείς.

maraki83 κι εγώ του ΟΑΕΕ είμαι,προκόψαμε. Μόνο αυτά τα 900 ήταν και παλιά,για πριν και μετά τον τοκετό για εμάς δεν προβλέπεται τίποτα :mad:.

Πωπω Snowflake υπομονή ρε συ...Εγώ το τρέμω γιατί τρώω κάθε μέρα σοκολάτα,πίνω αναψυκτικά και βάζω και 2 κουταλιές της σούπας ζάχαρη στη μπολάρα με corn flakes που τρώω το πρωί (και μετά δεν μπορώ να με βλέπω με το βρακί:-P).

Αν μου κόψουνε τη ζάχαρη θα πεθάνω!!!Και η αλήθεια είναι ότι με αυτά που τρώω έχω πολλές πιθανότητες νομίζω... Σου έδωσαν αγωγή ή μόνο διατροφικά θα το αντιμετωπίσεις;


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

babyofmine μηπως το επιδομα παει αναλογικα με το κοστος της κλινικης που θα γεννησει η καθεμια;

Γτ στην Αθηνα οι κλινικες χωρις ΕΟΠΥΥ ειναι κοντα στα 2000? οποτε μας αφαιρουν τα 900?..

Τι να πω; ελπιζω τουλαχιστον να μην αλλαξει κατι μεχρι να γεννησουμε!

Εγω τωρα στοχευω στη Δευτερα, ελπιζω να εξυπηρετηθουμε και να μην ειναι παλι λογια του αερα οτι θα ανοιξουν...

Μα θα εξυπηρετουν μονο εγκυες;

Δλδ ο υπολοιπος κοσμος δε μπορει να αρρωστησει και να λειψει απο τη δουλεια του;;;;;;; τι να πω πια;;;;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...