Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έκλεισα ραντεβού σε άλλον ενδοκρινολογο γιατί δεν τα βρήκα με αυτήν , όλο λαθη μου έλεγε φανταστείτε μου έβαλε όριο μια ώρα μετά το φαγητό 150

Εγώ έχω ασφάλιση οαεε άρα Δεν ξέρω από αυτά, κόπηκε το επίδομα 800 ευρό που είχα πάρει στην πρώτη γέννα, Άλλα τουλ Δεν θα πληρώσω τα 1700 που πλήρωσα σε δημόσιο νοσοκομείο το 11

Κ μετά την γέννα θα έχω πάλι την μείωση στα χρήματα που εισπράττουν για ένα χρόνο,

Τι αλλά κορίτσια ? Στεναχώριεμαι που χάνομαι θα προσπαθήσω να γράφω παρά πάνω,


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαριακου οχι οποτε θέλεις!!! Εγω σκεψου πηγα σημερα ενω βγαινω σε άδεια 12 Μαρτίου. Snowflake εγω διανυω την τρίτη εβδομαδα που κανω διατροφη κ τρυπιεμαι καθε μέρα 4 φορες!!!! Θελει πολύ υπομονη!!! Σήμερα κορίτσια πηγα στη γιατρο κ ειδαμε τον μπέμπη μας! Μεγαλωσε πολυ η ψυχουλα μου!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια το ίδιο!

Σήμερα πήγαμε μια βόλτα στο Γαία για να δούμε τα δωμάτια και να πάρουμε τον τιμοκατάλογο. Είχε απίστευτα πολύ κόσμο σε σημείο που δεν το περιμέναμε! Η εξυπηρέτηση λίγο έπασχε και με το ζόρι καταφέραμε να δούμε ένα τρίκλινο δωμάτιο. Τον τιμοκατάλογο μας τον έδωσαν χειρόγραφο σε post-it...επίσης κλειστήκαμε στο ασανσέρ και καθυστέρησαν λίγο να μας βγάλουν, βγαίνοντας δε μας λέει μια νοσηλεύτρια "είστε έγκυος; δεν σας φαίνεται. αν έχετε ναρό πιείτε." Τι άλλο έγινε σήμερα...να θυμηθώ...αααα...μείναμε από μπαταρία στο αυτοκίνητο μέσα στο parking απέναντι από το μαιευτήριο και όταν πήγα να πληρώσω το εισιτήριο χάλασε το αυτόματο μηχάνημα πληρωμής και στο ταμείο το κανονικό δεν μπορούσα να πληρώσω γιατί θα έδινα 20ευρο και όχι 50ευρο. Αυτά τα καλά....

olive αυτό με το περπάτημα το παθαίνω κι εγώ, καθώς επίσης και κάτι πόνους στα πλευρά, και μου είπε ο γιατρός ακριβώς ότι είναι μυοσκελετικοί πόνοι κι αν δω ότι ζορίζομαι να μειώσω το περπάτημα. Δεν μπορώ όμως με τίποτα να πω ότι θα κάτσω κάτω και θα μετακινούμαι μόνο με το αυτοκίνητο :-(

Επίσης κούρες δεν αισθάνομαι πολύ έντονες, απλά το βράδυ δεν θέλω και δεν μπορώ να τρώω κανονικά, οπότε τη βγάζω με κανένα γιαουρτάκι ή καμιά άγλυκη κρεμούλα.

Αυτό με το ασανσέρ τι σοκ!

Γενικά γίνεται χαμός εκεί μέσα κι εγώ δυο φορές που έχω πάει το αδιαχώρητο και στο ασανσέρ περιμέναμε κυριολεκτικά ένα τέταρτο για να πάρουμε σειρά!:shock:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Τι κανετε;; Smurfira μπλεξατε σημερα απ οτι διάβασα.. οσο για τον πονο που λετε κορίτσια κ εγω αν περπατήσω παω σαν παπια μετα κ σφιγγει πολυ η κοιλια μου! Όσες ειστε με αναρρωτικη διαβασα οτι συσταθηκαν επιτροπες κ απο αυριο θα μπορουμε να εξυπηρετηθουμε. Εγω πρωι-πρωι θα παρω τηλ να δω τι ισχυει κ θα σας ενημερώσω!

Ακριβώς έτσι κι εμένα, σκληραίνει η κοιλιά, γίνεται πέτρα

Αληθεια?αντε για να δουμε!εγω ευτυχως δεν ποναω,αλλα εγω εχω τα ιδια συπτωματα που ειχα στο πρωτο τριμηνο,κουραση κ ατονια φοβερη,δεν μπορω να παρω τα ποδια μου,μονο στο δευτερο τριμηνο ειχα φοβερη ενεργεια.αντε να περασει ο καιρος να γεννησουμε,ανυπομονω

Αιματοκρίτη κοίταξες, μήπως σου έχει πέσει;

Αυτό που έχω ακούσει απο γνωστή μου μαία είναι οτι το Γαία είναι παράνομο πλέον.Στεγάζεται μέσα σε άλλα νοσοκομεία και όταν υπάρχει έλεγχος γίνεται φάντασμα.Οι πάντες κάνουν πως δεν υπάρχει εκεί μαιευτήριο.

Τι εννοείς με αυτό; Σε ποια άλλα νοσοκομεία στεγάζεται;

Πως κάνουν ότι δεν υπάρχει μαιευτήριο...δεν βλέπουν τα μωρά;


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριακου οχι οποτε θέλεις!!! Εγω σκεψου πηγα σημερα ενω βγαινω σε άδεια 12 Μαρτίου. Snowflake εγω διανυω την τρίτη εβδομαδα που κανω διατροφη κ τρυπιεμαι καθε μέρα 4 φορες!!!! Θελει πολύ υπομονη!!! Σήμερα κορίτσια πηγα στη γιατρο κ ειδαμε τον μπέμπη μας! Μεγαλωσε πολυ η ψυχουλα μου!!

Συνήθισες; Εγώ όχι ακόμα πφφφ

έχασες κιλά;

Αχ το καλά πού είδες τον μπέμπη


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια?αντε για να δουμε!εγω ευτυχως δεν ποναω,αλλα εγω εχω τα ιδια συπτωματα που ειχα στο πρωτο τριμηνο,κουραση κ ατονια φοβερη,δεν μπορω να παρω τα ποδια μου,μονο στο δευτερο τριμηνο ειχα φοβερη ενεργεια.αντε να περασει ο καιρος να γεννησουμε,ανυπομονω

Κ εγώ τα πρωινά τα ίδια είμαι μου κόβονται τα πόδια δεν την παλεύω να είμαι όρθια


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια,

Sofia12 σου ειπαν απο το ικα το χαρτι του νοσοκομειου σου να εχει υπογραφη ελεγκτη?τωρα ημουν στις παροχες κ αυτο μου ειπαν,λεω να παω κ εγω στο αλεξανδρας μιας που στο ελενας επικρατει σωστο μπαχαλο.στο αλεξανδρας που πηγες κ σε εξυπηρετησαν?

Οσο για τον αιματοκριτη μου στα πατωματα ειναι χωρις αμφιβολια αλλα αυτο απο ανεκαθεν.

Κ εγω τρυπιεμαι αλλα για την θρομβοφιλια ευτυχως μια φορα την ημερα κ τα μπουτια μου εχουν γινει καταμαυρΑ αλλα δεν με ενοχλει αυτος ο ππνος,αυτον που δεν αντεχω κοριτσια ειναι ο πονος στο δαχτυλο για το σακχαρο(μου εχουν πει οτι ποναω τοσο επειδη εχω χαμηλο αιματοκριτη δεν ξερω αν ισχυει)μπραβο εσεις που κανετε ενεσεις ινσουλινης.λιγο υπομονη ομως κοντευουμε.

Πολλα φιλια κ καλημερα σε ολες σας :-)


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εγω ακομα δεν εχω κανει τη καμπυλη, και το σκεφτομαι λιγακι να σας πω την αληθεια...

Την Τεταρτη που θα παμε στο γιατρο θα μου τη γραψει....ας ελπισουμε να ειναι καλη!

Εχω παρει και αρκετα κιλα και ειναι ενας λογος παραπανω, βρε λεςςςς;;;;;

Εγω για την αδεια των 56 ημερων θα περιμενω λιγακι να δω αν θα αλλαξει κατι, αλλιως και γω για νοσοκομειο με βλεπω!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Αννα αν πας στο Αλεξανδρας το ωραριο για τις βεβαιώσεις ΠΗΤ ειναι Δευτέρα εως Πέμπτη 8.30 με 10 και την Παρασκευή μετα τις 10. Με εξυπηρετησαν αλλα περίμενα ωρα!! Οσο για σφραγίδα ελεγκτη θα παρω τηλ παλι σε αυτό το νουμερο να ρωτησω που μπορώ να παω να το σφραγισουν! Όσο για τα τσιμπιματακια το συνηθισα πλέον!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αννα απλα να εχεις μαζι σου αυχενικη και β επιπέδου!!!!!

Σ΄ευχαριστω πολυ πολυ,θα παω την τριτη γιατι την δευτερα δεν νομιζω να με εξυπηρετησει κανενας.οσο για την σφραγιδα αν δν στην ζητησαν ,πηγαινε κατευθειαν να τα καταθεσεις μπορει να στα δεχτουν


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εγω ακομα δεν εχω κανει τη καμπυλη, και το σκεφτομαι λιγακι να σας πω την αληθεια...

Την Τεταρτη που θα παμε στο γιατρο θα μου τη γραψει....ας ελπισουμε να ειναι καλη!

Εχω παρει και αρκετα κιλα και ειναι ενας λογος παραπανω, βρε λεςςςς;;;;;

Εγω για την αδεια των 56 ημερων θα περιμενω λιγακι να δω αν θα αλλαξει κατι, αλλιως και γω για νοσοκομειο με βλεπω!!

Ουτε εγω εχω κανει την καμπυλη κ μου ειπε να μην την κανουμε εφ΄οσον το σακχαρο μου ειναι χαμηλο.

Οσο για την αδεια ενα μου κανει εντυπωση:οτι εδω κ δυο βδομαδες λενε οτι σε εναν μηνα θα αρχισουν να λειτουργουν......μμμμμμμ.......μα περασαν ηδη 2 βδομαδες!


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Αννα διαβασα σε ενα φορουμ οτι πας στη περιφερειακη διευθυνση του ΕΟΠΥΥ αναλογα με τη περιοχη που μενεις και κλεινεις ραντεβου με επιτροπη..

Ετσι εγραψε μια κοπελα! Της εκλεισαν ραντεβου για 12/3 αν δε κανω λαθος..τωρα δε ξερω αν θα υπαρχει επιτροπη να την εξυπηρετησει.

Εγω επαιρνα τηλεφωνο στη δικη μου περιφερεια και δε το σηκωναν σημερα.

Θα προσπαθησω παλι απο Τριτη και ελπιζω να βγαλω ακρη!

Κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα!

Σημερα ειχαμε μαθημα με τη μαια ειπαμε και καναμε πολυ χρησιμα πραγματα!!!!

Την Τριτη θα παμε στο γιατρο και την αλλη Παρασκευη παλι μαθημα με τη μαια!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Αννα διαβασα σε ενα φορουμ οτι πας στη περιφερειακη διευθυνση του ΕΟΠΥΥ αναλογα με τη περιοχη που μενεις και κλεινεις ραντεβου με επιτροπη..

Ετσι εγραψε μια κοπελα! Της εκλεισαν ραντεβου για 12/3 αν δε κανω λαθος..τωρα δε ξερω αν θα υπαρχει επιτροπη να την εξυπηρετησει.

Εγω επαιρνα τηλεφωνο στη δικη μου περιφερεια και δε το σηκωναν σημερα.

Θα προσπαθησω παλι απο Τριτη και ελπιζω να βγαλω ακρη!

Κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα!

Σημερα ειχαμε μαθημα με τη μαια ειπαμε και καναμε πολυ χρησιμα πραγματα!!!!

Την Τριτη θα παμε στο γιατρο και την αλλη Παρασκευη παλι μαθημα με τη μαια!!!

Θα το κοιταξω τοτε αριστεα ευχαριστω.

Εγω δεν εχω ξεκινησει ακομη τα μαθηματα θηλασμου στο ρεα λεω να το καθυστερησω λιγο ακομη για να τα εχω φρεσκα οταν γεννηθει ο μπεμπης:-)

Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη κοριτσοπουλα,πηγα στο mother baby σημερα και πηρα δυο φοβερα σουτιεν εγκυμοσυνης με φοβερη εφαρμοφη και ξετρελαθηκα,να σας πω βεβαια οτι ηταν η πρωτη μου αγορα εγκυμοσυνης,εκτος απο μια φουστα που πηρα τα χριστουγεννα εγκυμοσυνης κ αυτη.συννεπως εχω ενθουσιαστει γιατι ολα τα υπολοιπα ρουχα μου τα εχει δανεισει η αδερφη του αντρα μου,ευτυχως κ δεν ειχα εξοδα.οπως επεισης παλι θα μου δωσουν απο κ απο κει κ τα υπολοιπα πραγματα μωρουδιακα ρουχα κ κουνιες,παλι καλα γιατι τα οικονομικα μας ειναι λειψα.

Ααααα να μην ξεχασω οτι μου εδω σαν στο πρατηριο κ το ωραιοτατο μαξιλαρι θηλασμου κ ειναι τελειο...

Ειδα κ εκει ολα τα μωρουδιακα κ ο ενθουσιασμος μου αρχισε να ξεπεταει απο μεσα μου,ανυπομονω σιγα σιγα να ετοιμαστουμε για την αφιξη,αχχχχχ

Αυτα απο μενα.

Κοριτσια πια κοπελα φτιαχνει την λιστα με τις γεννες να την αναρτησει παλι να την δουμε?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννα τωρα ειδα αλλου οτι μια κοπελα με αδειες σε αναμονη, πηρε τηλ και της ειπαν να μην περιμενει επιτροπες και οτι μπορει να περασει τις αδειες σε ελεγκτη γιατρο.....

Ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του......δεν υπαρχει σωτηρια!!

Μεγεια τα σουτιενακια!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...